Esileht Ilu ja tervis Milleks on vajalik med. õde?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Milleks on vajalik med. õde?

Postitas:

Need arstikabinettides istuvad, õe haridusega nad vast ikka on. Ok, perearstide juures nad üht-teist toimetavad. Aga näiteks naistearsti juures, mida nad teevad? Olen käinud kahe arsti juures, ühel on see abiline, teisel mitte. Arstilegi ennast ebameeldiv näidata, siis veel see lisainimene… milleks?

+6
-35
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 18:35; 08.02 18:47; 08.02 18:54; 08.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin naistearsti juures, kui tehti väike operatsioon, siis see õde ulatas vajalikke asju arstile. Hiljem käisin niite välja võtmas, siis arsti ei olnudki, niidid võttis välja õde.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen sama mõelnud, neid asju ulatada ja pabereid täita võiks ju ka med.hariduseta assistent. igal pool kirjutatakse, et on suur õdede puudus ja samas selline raiskamine.

+10
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 18:46; 09.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde on vägagi abiks, kiirendab arsti jaoks kogu protsessi. Tihtipeale ju õde täidab arvutis vajaliku info, arst saab keskenduda patsiendile. Arsti juures vastuvõtul võidakse teha ka väiksemaid protseduure, milleks on vajalik, et õde asju ulataks, abistaks.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niidid sulavad ju tänapäeval ise ära ja palju neid oppe pisikeses kabinetis ikka tehakse. Infot täidab ikka arst, vaevalt õde termineidki tunneb.

+1
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 18:35; 08.02 18:47; 08.02 18:54; 08.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on need kõige “targemad” ju tavaliselt kabinetis. Mõni ei lase arstiga suheldagi, segab vahele.

+7
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:49; 08.02 22:01; 09.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll teid vaeseid vaevatakse vastikult

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul oleks perekonnas arste, siis sa ei esitaks selliseid küsimusi. Küsi mõnelt arstist sõbralt siis.

Jah, ilmselt ka sinul ei ole, muidu sa oskaksid vast midagi arukamat vastata.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 18:35; 08.02 18:47; 08.02 18:54; 08.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen sama mõelnud, neid asju ulatada ja pabereid täita võiks ju ka med.hariduseta assistent.

Mõtle uuesti.
Teemaalgatajal oli ju probleem, et keegi, peale arsti, seal VEEL kohal on.
Ta naisena ei suuda teisele NAISELE oma kipitavat suguelundit näidata.
(vblla meesarstidest jutt, ei selgu)

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga näiteks naistearsti juures, mida nad teevad?

Sama, mis perearsti juures: täidab dokumente, teeb teatud protseduure.
Kuna õde teeb kirjatöö, saab arst kiiremini järgmise patsiendiga tegelema hakata.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:28; 09.02 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud õed ja ämmaemandad teevad iseseisvad vastuvõtte. Naistearst väga halb näide, kuna tegemist eriarsti erialaga, kus vastuvõtul ei olegi õel/ämmaemandal midagi teha. Samas rasedad on valdavalt ämmaemanda juures arvel.

Osakondades teevad arstid minimaalselt protseduure vaid õed teevad enamik tööst. Teemaalgataja on lihtsalt rumal.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistearst väga halb näide, kuna tegemist eriarsti erialaga, kus vastuvõtul ei olegi õel/ämmaemandal midagi teha.

See minus küsimuse tekitaski. See ei olnud näide, vaid reaalne kogemus. Tegemist haigla ruumides töötava arstiga, rasedaid seal ringi ei hänginud.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 18:35; 08.02 18:47; 08.02 18:54; 08.02 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga paljudes kabinettides polegi enam neid.haidusega arsti abilised, vaid suvalised assistendid. Kuna nad riides nagu õed, peetakse neid õdedeks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õena on küll paha seda teemaalgatust lugeda…
Õe töö on vägagi vastutusrikas ja sugugi mitte lihtne, paljud ei saagi sellega hakkama, ei pea pingele vastu.

+30
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 19:38; 09.02 11:30; 09.02 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda teemat miinustada? Minu mees on arst ja tema on täpselt sama rääkinud, et temal võiks kabinetis olla õehariduseta assistent, kes on õppinud hästi ja korrektselt andmeid sisestama, õe kvalifikatsiooni pole selleks vaja.
Õdedel võiks selle asemel olla rohkem eraldi õevastuvõtte, kus nad saavad oma oskusi ja teadmisi rakendada ja iga väiksema hädaga patsient ei peaks minema arsti juurde.

+26
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:49; 08.02 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda teemat miinustada? Minu mees on arst ja tema on täpselt sama rääkinud, et temal võiks kabinetis olla õehariduseta assistent, kes on õppinud hästi ja korrektselt andmeid sisestama, õe kvalifikatsiooni pole selleks vaja.

Õdedel võiks selle asemel olla rohkem eraldi õevastuvõtte, kus nad saavad oma oskusi ja teadmisi rakendada ja iga väiksema hädaga patsient ei peaks minema arsti juurde.

Siis jäävad arstid vaikselt töötuks kui õed poole tegemised üle võtavad.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perearstikeskuses on nii, et retseptsioonis istub assistent, kabinetis on ainult perearst, ja õde on kas oma kabinetis, kus ta mõõdab-kaalub, teeb EKG-d jne või siis protseduuride ruumis, kus võtab verd, seob haavu, vaktsineerib jne.

Kui käisin PAP-testi tegemas, siis oli ainult üks inimene – ämmaemand.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde teeb süsti.
Aga tegelikult, kuigi ma arvutis oskan kiiresti ja hästi klõbistada, ei usu, et ma med. termineid ja lühendeid teadmata seal vajalikku infot saaks täita.
Keegi võib lõpuks otsa saada kui andmebaasid mingit soga täis tipitakse.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda teemat miinustada? Minu mees on arst ja tema on täpselt sama rääkinud, et temal võiks kabinetis olla õehariduseta assistent, kes on õppinud hästi ja korrektselt andmeid sisestama, õe kvalifikatsiooni pole selleks vaja.

Õdedel võiks selle asemel olla rohkem eraldi õevastuvõtte, kus nad saavad oma oskusi ja teadmisi rakendada ja iga väiksema hädaga patsient ei peaks minema arsti juurde.

Minu perearsti juures asi just nii ongi korraldatud, et enamasti saad vaid õe vastuvõtule. Perearsti nägemiseks peab väga tõsine häda juba olema. Seega iga arst saab ise neid asju oma nägemise järgi sättida. Mis sinu meest takistab?

Kui helistan perearstikeskusesse, siis võtab esmalt vastu assistent, kes uurib mis mul viga ja seejärel suunab kõne õele, kes nõustab ja paneb vajadusel aja vastuvõtuks.

Meil siin samamoodi nüüd. Õel eraldi assistenti aga küll pole. Ta on ruumis üksi. Juba kord küsisin, et kuidas arstiga võimalik suhelda on kui vaja. Ei tea mis Vipid nende juurde pääsevad nüüd.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:49; 08.02 22:01; 09.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õena on küll paha seda teemaalgatust lugeda…

Õe töö on vägagi vastutusrikas ja sugugi mitte lihtne, paljud ei saagi sellega hakkama, ei pea pingele vastu.

No aga valgusta siis. Ja jutt ei ole ju haigla õest, vaid just eriarsti vadtvõtukabineti õest. Nt neuroloogi või nina-kurgugkõrva arsti juures? Miks arst ise ei võiks arvutit täita? Kas liiga keeruline? Teistel erialadel täidavad ju spetsialistid ise kõike.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde teeb süsti.

Aga tegelikult, kuigi ma arvutis oskan kiiresti ja hästi klõbistada, ei usu, et ma med. termineid ja lühendeid teadmata seal vajalikku infot saaks täita.

Keegi võib lõpuks otsa saada kui andmebaasid mingit soga täis tipitakse.

No selleks, et terminoloogiat teada, ei pea ju oskama süsti teha, eksole. Õpid terminoloogia ära ja korras. Küllap muudes kohtadeski assitent olles tuleb natukegi vastav terminoloogia ära õppida.

Ma käin lastega vahel ühe lastehaigla juures polikliinikus (ei ole Eestis) ja seal on polikliinikul umbes ühe korruse peale paar assistenti. Alguses saadetakse registratuurist õdede kabinetti, kus kaalutakse või mõõdetakse või midagi iganes on vaja, võetakse su kaart ja saadetakse õige kabineti ukse taha ootama. Minu meelest igati praktilisem kui siis, kui igas kabinetis oma õde/assistent oli.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirabiga tuldi kohale, õde ei suutnud paberilt välja lugeda, et patsiendil on klapiprotees, ei suutnud rinnaku haava vaadates ka küsida, et kle, mida lõigati.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda teemat miinustada? Minu mees on arst ja tema on täpselt sama rääkinud, et temal võiks kabinetis olla õehariduseta assistent, kes on õppinud hästi ja korrektselt andmeid sisestama, õe kvalifikatsiooni pole selleks vaja.

Õdedel võiks selle asemel olla rohkem eraldi õevastuvõtte, kus nad saavad oma oskusi ja teadmisi rakendada ja iga väiksema hädaga patsient ei peaks minema arsti juurde.

Minu perearsti juures asi just nii ongi korraldatud, et enamasti saad vaid õe vastuvõtule. Perearsti nägemiseks peab väga tõsine häda juba olema. Seega iga arst saab ise neid asju oma nägemise järgi sättida. Mis sinu meest takistab?

Kui helistan perearstikeskusesse, siis võtab esmalt vastu assistent, kes uurib mis mul viga ja seejärel suunab kõne õele, kes nõustab ja paneb vajadusel aja vastuvõtuks.

Jah, nii on perearstikeskustes, mitte aga haiglas polikliiniku vastuvõtte tegevatel eriarstidel. Arst ei saa endale ise assistenti palgata. Kellegi olemasolu on hea, sest kui arst hakkab kõiki andmeid sisestama, läheb väärtuslik vastuvõtuaeg selle alla. Jutt oli sellest, et see ei pea õde olema, sest selliseks anmesisestamistööks ei pea olema õeharidust ja häid õdesid on niigi vähe, nende kvalifikatsiooni ei peaks raiskama.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:49; 08.02 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda teemat miinustada? Minu mees on arst ja tema on täpselt sama rääkinud, et temal võiks kabinetis olla õehariduseta assistent, kes on õppinud hästi ja korrektselt andmeid sisestama, õe kvalifikatsiooni pole selleks vaja.

Õdedel võiks selle asemel olla rohkem eraldi õevastuvõtte, kus nad saavad oma oskusi ja teadmisi rakendada ja iga väiksema hädaga patsient ei peaks minema arsti juurde.

Minu perearsti juures asi just nii ongi korraldatud, et enamasti saad vaid õe vastuvõtule. Perearsti nägemiseks peab väga tõsine häda juba olema. Seega iga arst saab ise neid asju oma nägemise järgi sättida. Mis sinu meest takistab?

Kui helistan perearstikeskusesse, siis võtab esmalt vastu assistent, kes uurib mis mul viga ja seejärel suunab kõne õele, kes nõustab ja paneb vajadusel aja vastuvõtuks.

Jah, nii on perearstikeskustes, mitte aga haiglas polikliiniku vastuvõtte tegevatel eriarstidel. Arst ei saa endale ise assistenti palgata. Kellegi olemasolu on hea, sest kui arst hakkab kõiki andmeid sisestama, läheb väärtuslik vastuvõtuaeg selle alla. Jutt oli sellest, et see ei pea õde olema, sest selliseks anmesisestamistööks ei pea olema õeharidust ja häid õdesid on niigi vähe, nende kvalifikatsiooni ei peaks raiskama.

Mina olen küll käinud nii, et pole arstil mingit õde seal kabinetis. Need pole seal niisama andmed, vaid ikka spetsiifiliselt haiguslooga seotud ja üpris keerulised juba kirjapildilt. Keegi lihtsaid andmeid a la nime, sünniaega ja elukohta seal kabinetis ei tipi. Kontrollimata taustaga inimesi ei saa ikka küll sinna kabinetti võtta. Vastav ettevalmitus ja koolitus peab olema.

Õdesid vähe, miks siis ei avata võimalust täiskasvanud töötavatele naistele õppida õeks õhtuti ja nädalavahetuseti või maksta nn õpingupalka kui loobun oma põhitööst õeõppe kasuks. Oleks isegi huvitatud, aga kes mind ülal peab kui ma päevasesse õppese lähen?

Tegelt õeõpe on väga mugavaks tehtud. Ei nimetata enam küll sessiõppeks, aga esmaspäev-kolmapäev kool. Tallinnas. Ja päris igas loengus kohal käima ei pea. Ei tea, sain täiskoha kõrvalt õppima minna (Vahetustega töö) ja kohe kohe hakkan lõpetama 🙂 tahtmise asi!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu perearstil õde ei ole, kuigi võiks, sest tõesti kulub arvutitööle liiga palju aega. Ta ei ole ka arvutis väga osav, arvuti ise on ka pensionieelik ning programm üsna vanamoeline. Õel on selles perearstikeskuses eraldi vastuvõtt, kus jutt on pigem lohutav-toetav kui meditsiiniline. Ainumas asjalik kord oli tervisetõendi pikendamine, kuid olulisim oli seal 25 euro tasumine.
Analüüside andmisel on aga õel ja õel väga suur vahe, isegi täiskasvanu puhul, lapsest rääkimata. Mõni oskab võtta nii, et “ei tunnegi” ja mõni on alati kobakäpp.
Õel ja õel on selge vahe ka opitoas ja lõikusejärgselt. Näiteks on just sidusmisõde haava seisukorra esmane hindaja. Tean juhtumit, kus õde märkas heas seisukorras haaval mingit spetsiifilist tunnust, andis arstile teada ja selguski, et hoidis märkamisega hullema ära.
Sageli jagub just õel hea sõna patsiendi jaoks – arst on karune ja tal on alati kiire.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niidid sulavad ju tänapäeval ise ära ja palju neid oppe pisikeses kabinetis ikka tehakse. Infot täidab ikka arst, vaevalt õde termineidki tunneb.

Ei täida infot ainult arst. Õde täidab nt siis, kui arst teeb ultraheli naisele ja õde kirjutab sealt andmeid üles, mida arst ütleb. Samuti teeb visiidil toiminguid (nt registreerib järgmistele protseduuridele) õde. Arstil on väga suur andmete hulk, mille pinnalt ta peab otsuseid tegema, oleks vale, kui kedagi poleks tal abiks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda teemat miinustada? Minu mees on arst ja tema on täpselt sama rääkinud, et temal võiks kabinetis olla õehariduseta assistent, kes on õppinud hästi ja korrektselt andmeid sisestama, õe kvalifikatsiooni pole selleks vaja.

Õdedel võiks selle asemel olla rohkem eraldi õevastuvõtte, kus nad saavad oma oskusi ja teadmisi rakendada ja iga väiksema hädaga patsient ei peaks minema arsti juurde.

Minu perearsti juures asi just nii ongi korraldatud, et enamasti saad vaid õe vastuvõtule. Perearsti nägemiseks peab väga tõsine häda juba olema. Seega iga arst saab ise neid asju oma nägemise järgi sättida. Mis sinu meest takistab?

Kui helistan perearstikeskusesse, siis võtab esmalt vastu assistent, kes uurib mis mul viga ja seejärel suunab kõne õele, kes nõustab ja paneb vajadusel aja vastuvõtuks.

Jah, nii on perearstikeskustes, mitte aga haiglas polikliiniku vastuvõtte tegevatel eriarstidel. Arst ei saa endale ise assistenti palgata. Kellegi olemasolu on hea, sest kui arst hakkab kõiki andmeid sisestama, läheb väärtuslik vastuvõtuaeg selle alla. Jutt oli sellest, et see ei pea õde olema, sest selliseks anmesisestamistööks ei pea olema õeharidust ja häid õdesid on niigi vähe, nende kvalifikatsiooni ei peaks raiskama.

Mina olen küll käinud nii, et pole arstil mingit õde seal kabinetis. Need pole seal niisama andmed, vaid ikka spetsiifiliselt haiguslooga seotud ja üpris keerulised juba kirjapildilt. Keegi lihtsaid andmeid a la nime, sünniaega ja elukohta seal kabinetis ei tipi. Kontrollimata taustaga inimesi ei saa ikka küll sinna kabinetti võtta. Vastav ettevalmitus ja koolitus peab olema.

Õdesid vähe, miks siis ei avata võimalust täiskasvanud töötavatele naistele õppida õeks õhtuti ja nädalavahetuseti või maksta nn õpingupalka kui loobun oma põhitööst õeõppe kasuks. Oleks isegi huvitatud, aga kes mind ülal peab kui ma päevasesse õppese lähen?

Tegelt õeõpe on väga mugavaks tehtud. Ei nimetata enam küll sessiõppeks, aga esmaspäev-kolmapäev kool. Tallinnas. Ja päris igas loengus kohal käima ei pea. Ei tea, sain täiskoha kõrvalt õppima minna (Vahetustega töö) ja kohe kohe hakkan lõpetama ???? tahtmise asi!

Mugav oleks ehk siis kui oleks reede-pühapäev, mitte iga nädal 3 päeva töölt puududa. Kinga antakse ja palka ka ei teeni. Pole mõeldavgi nii. Kõik ei tööta ka vahetustega.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 18:49; 08.02 22:01; 09.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks seda teemat miinustada? Minu mees on arst ja tema on täpselt sama rääkinud, et temal võiks kabinetis olla õehariduseta assistent, kes on õppinud hästi ja korrektselt andmeid sisestama, õe kvalifikatsiooni pole selleks vaja.

Õdedel võiks selle asemel olla rohkem eraldi õevastuvõtte, kus nad saavad oma oskusi ja teadmisi rakendada ja iga väiksema hädaga patsient ei peaks minema arsti juurde.

Minu perearsti juures asi just nii ongi korraldatud, et enamasti saad vaid õe vastuvõtule. Perearsti nägemiseks peab väga tõsine häda juba olema. Seega iga arst saab ise neid asju oma nägemise järgi sättida. Mis sinu meest takistab?

Kui helistan perearstikeskusesse, siis võtab esmalt vastu assistent, kes uurib mis mul viga ja seejärel suunab kõne õele, kes nõustab ja paneb vajadusel aja vastuvõtuks.

Kas ta ütles, et tema mees on perearst? Haigla palgal olev arst ei vali, kes ja kas tal kabinetis istub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 01:59; 09.02 02:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niidid sulavad ju tänapäeval ise ära ja palju neid oppe pisikeses kabinetis ikka tehakse. Infot täidab ikka arst, vaevalt õde termineidki tunneb.

Ei täida infot ainult arst. Õde täidab nt siis, kui arst teeb ultraheli naisele ja õde kirjutab sealt andmeid üles, mida arst ütleb. Samuti teeb visiidil toiminguid (nt registreerib järgmistele protseduuridele) õde. Arstil on väga suur andmete hulk, mille pinnalt ta peab otsuseid tegema, oleks vale, kui kedagi poleks tal abiks.

Meil oli haiglas eraldi günekoloogilise ultraheli kabinet, kus arstid käisid naistega UHs. Praegu on kabinetis aparaadid, aga midagi märkima ei pea, info läheb aparaadist haiguslukku.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 01:59; 09.02 02:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kui sinu vastuvõtul õde midagi ei tee, siis järelikult eelmise ja järgmise patsiendi puhul ka mitte?
Teema pealkiri on muidugi eriti napakas:)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Milleks on vajalik med. õde?