Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milleks see saade Evelinist tehtud on?

Näitan 29 postitust - vahemik 271 kuni 299 (kokku 299 )

Teema: Milleks see saade Evelinist tehtud on?

Postitas:
Kägu

Evelin läheb ikka väga korda, vaadates kommentaaride hulka ükskõik kus, vahet pole, kas positiivsest või negatiivsest küljest…parem kui üldse keegi välja ei teeks

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minule jättis ta küll sümpaatse mulje. Tundub mitmekülgne ja asjalik naistershvas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga hea saade oli, Kersna kohe oskab. Minu arvamus Evelinist tõusis. Julge naine mitte haliseja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on kogu see presidendiproua värk mingist 19. sajandist. Pole meil vaja mingit presidendiprouat, Helle on endine näitleja, Ingrid on tunnustatud rahvaluuleteadlane, Evelin on toimekas naine (ajakirjanik, meediategelane jne), nõme on suruda aktiivseid ja tegusaid naisi mingisse ajast-arust presidendiproua rolli. Nad on nemad ise – ega neid valitud, ikka nende mehi (või praegusel juhul valitu naine ja mitte tema meest), kusjuures kõik need naised on olnud ise ka midagi, mitte mingid aksessuaarid. Seega on kogu see presidendiprouatamine ajalooline relikt mehe aksessuaarist, mis võiks kaduda. Suruda neid sellesse kitsasse sängi a’ja eeldada, et kõik peaksid käituma mingi ühe (ja samas kirjutama) malli järgi on lihtsalt tobe.

Evelin on Evelin ja pole mõtet oodata, et ta käituks nagu Helle või Ingrid. Ja sama soovin ka kägudele – elage oma tõekspidamiste järgi ja laske teistel elada nende järgi – niikaua kui see tõeliselt kedagi ei kahjusta.

Absoluutselt nõus. Lihtsalt keskmine eesti naine on arengupeetusega, kes pole oma peaga võimeline mõtlema ja kellele on vaja elamiseks eeskuju. Ja presidendiproua on meie riigis see ainuke figuur, kes selle arengupeetusega eestlase jaoks seda eeskuju rolli saaks täita. Seepärast eeldatakse ka sellesse rolli inimest, kel pole õigust oma peaga mõelda ja oma arvamust välja öelda.

Mõni mees muidugi vajab ka sellist eeskuju, eriti need, kes siin perekoolis figureerivad.

See on käo eriliik: Räuskajakägu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Helle Meriga ei teinud Lennarti eluajal keegi saadet, alles pärast Lennarti surma ja siis ka oli keskseks teemaks ikkagi Lennart Meri: tunnustatud ajaloolane, filmitegija, kirjanik ja Eesti taasiseseisvumises olulist rolli mänginud inimene ning Helle kui tema kõrval seisnud inimene oskas sellest huvitavalt ja arukalt rääkida.

Ega sa ometi seda Pealtnägija intervjuud mõtle? See oli üks äraütlemata halb intervjuu! Ei, mitte sellepärast, et seal polnud klatši, kollast ja eraelulist. Kogu intervjuu oli konarlik ja halvasti hoomatav. Ja see ei ole vaid minu arvamus. Viga ei olnud intervjueerijas. Mulle tundus, et tema püüdis väga, aga paraku ei õnnestunud. Vist oli lõpuks isegi pettunud.

Nii, et ära idealiseeri! Soovitan see klipp uuesti üle vaadata, kui enam ei mäleta.

Please wait...
Postitas:
ttriinu

Privileegipime valitsejanna või keegi kahtleb veel selles?

Lugeja saatis väljaandele pildi, millel on näha, kuidas Evelin Ilvese kodurestorani Roog logoga maastur pargib parkimiskeelualas. Pealtnägija sõnul istus Ilves ka ise maasturis sees.

“Täna kella 15.00 paiku jäi tiheda liiklusega Kalaranna tänaval silma olukord, kus peatumist ja parkimist keelava liiklusmärgi mõjupiirkonnas seisab Evelini köögi “Roog” kirjadega maastur mille kõrvalistmel paistis Evelin Ilves isiklikult istumas,” kirjutas Kroonikale murelik lugeja, kes tõstatas ka küsimuse, et kas kuulsustele on meie riigis rohkem lubatud kui tavakodanikule?

“Liikluseeskiri peaks ju kõikidele ühtmoodi kehtima,” lisas ta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugeja saatis väljaandele pildi, millel on näha, kuidas Evelin Ilvese kodurestorani Roog logoga maastur pargib parkimiskeelualas. Pealtnägija sõnul istus Ilves ka ise maasturis sees.

“Täna kella 15.00 paiku jäi tiheda liiklusega Kalaranna tänaval silma olukord, kus peatumist ja parkimist keelava liiklusmärgi mõjupiirkonnas seisab Evelini köögi “Roog” kirjadega maastur mille kõrvalistmel paistis Evelin Ilves isiklikult istumas,” kirjutas Kroonikale murelik lugeja, kes tõstatas ka küsimuse, et kas kuulsustele on meie riigis rohkem lubatud kui tavakodanikule?

No kehtibki ühtmoodi kõigile ja pole lubatud rohkem kui teistele, aga liikluseeskirju rikuvad ka kuulsused

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei, kuulsustele ei ole rohkem lubatud kui tavainimestele. Seega, kui pargib keelatud kohas, saab trahvi nagu tavainimenegi.

Ma arvan, et väga suur osa autojuhte on vahel korraks peatunud kohas, kus see pole lubatud. Nt bussipetaustes on autol peatumine keelatud. Reaalselt väga paljud autojhuid lasevad kaassõitja maha korraks bussitaksusse sisse pöörates. Seda olukorda näen ma Tallinnas jalgsi liikudes tõesti iga päev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui juht istub oma kohal ja autost keegi ei välju ega sisene, polegi tegu peatumisega.

peatumine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine sõitjate peale- või mahamineku või veose laadimise ajaks. Peatumiseks ei loeta sõiduki seismajäämist liiklusvoos või liikluskorraldusvahendi või reguleerija nõudel

Please wait...
Postitas:
Kägu

bussipetaustes on autol peatumine keelatud. Reaalselt väga paljud autojhuid lasevad kaassõitja maha korraks bussitaksusse sisse pöörates. Seda olukorda näen ma Tallinnas jalgsi liikudes tõesti iga päev.

Sest see polegi keelatud, juhul kui ühtki ühissõidukit ei takistata.

§ 21. Sõiduki peatamis- ja parkimiskeeld
/… /

(2) Sõidukit ei tohi peatada:
/… /
8) D-kategooria ühissõiduki peatuskoha teelaiendil või ühissõidukipeatuse teekattemärgisel, nende puudumisel aga peatuse poolel lähemal kui 15 meetrit bussi- või trollipeatuse ja taksopeatuse liiklusmärgile, kui see takistab D-kategooria ühissõidukite või taksode liiklust;

Please wait...
Postitas:
Kägu

bussipetaustes on autol peatumine keelatud. Reaalselt väga paljud autojhuid lasevad kaassõitja maha korraks bussitaksusse sisse pöörates. Seda olukorda näen ma Tallinnas jalgsi liikudes tõesti iga päev.

Sest see polegi keelatud, juhul kui ühtki ühissõidukit ei takistata.

§ 21. Sõiduki peatamis- ja parkimiskeeld

/… /

(2) Sõidukit ei tohi peatada:

/… /

8) D-kategooria ühissõiduki peatuskoha teelaiendil või ühissõidukipeatuse teekattemärgisel, nende puudumisel aga peatuse poolel lähemal kui 15 meetrit bussi- või trollipeatuse ja taksopeatuse liiklusmärgile, kui see takistab D-kategooria ühissõidukite või taksode liiklust;

Minu viga, ei lugenud korralikult. Aga sellele vaatamata teame me kõik, et ka tavainimesed rikuvad liikluseeskirju. Trahvi saavad kui vahele jäävad nii tavainimesed kui kuulsused. Ei mingit erikohtlemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne, kui liiklusreeglite kohta sõna, lugege üle vastav punkt seadusest. Ja lugege see punkt kuni lõpuni välja.

Sõiduki seismajäämine pole veel peatumine ega parkimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne, kui liiklusreeglite kohta sõna, lugege üle vastav punkt seadusest. Ja lugege see punkt kuni lõpuni välja.

Jah, ma juba ütlesin, et eksisin. Palun vabandust, et see sind nii ärritab, et lausa mitu korda pead pahandama.

Ja veelkord, see ei muuda fakti, et liikluseeskirju rikutakse. Täna hommikul tööle liikudes nägin nt kahte korda, kus jalakäija läks punasega üle tee. Samuti oli Luminori ees olevas bussipeatuses olukord, kus buss ootas bussitaskusse sissesõitmist, sest ühest autost väljus inimene. St auto peatus siis, kui takistas bussi peatusesse sisenemast. Need on need, mis praegu kohe meelde tulevad. Kindlasti ma kõiki rikkumisi ei pannud tähele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale saadet meeldis mulle Evelin tunduvalt rohkem kui varem. Varem oli ta selline puine ja jäine, nüüd suutis siiramalt esineda. Kogu Evelini teema kokkuvõtteks ütleks ma, et inimesed ongi väga erinevad, mõnele meeldivadki sellised toimekad ja mitmekülgsed inimesed. Endale mulle meeldivad pigem sellised kes süvenevad ja pühenduvad ja tegelevad ühe tegevusliiniga aastaid ja põhjalikult. Kippusin ise ka noorena hästi palju erinevaid asju teha rahmeldama, ema ikka ütles selle peale, et lõpuks ei saa ühtegi korralikult tehtud. Ja olen märganud hilisemas elus, et see kipub tõsi olema, sellised poolikute projektide inimesed. Või nagu üks õppejõud ikka ütles – diletandid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

ta ei olnud ju roolis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

/Enne, kui liiklusreeglite kohta sõna, lugege üle vastav punkt seadusest. Ja lugege see punkt kuni lõpuni välja./

Jah, ma juba ütlesin, et eksisin. Palun vabandust, et see sind nii ärritab, et lausa mitu korda pead pahandama.

See ei olnudki ju sulle mõeldud, vaid sellele, kes siin seda Evelini “parkimist” refereeris.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siit saab selgelt tõdeda, miks osad naised mõrvaritesse armuvad, end aastaid peksta lasevad ja ikka kinnitavad, et on armastus …

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just lõpetasin saate vaatamise ja mulle väga meeldis. Ladusalt oli kokku pandud, Evelin ise oli huvitav ja Kersna ei tükkinud kuidagi esile. Täitsa põnev oli meenutada neid sündmusi, mis ajakirjandusest läbi käisid.

Mulle tundub, et Kersna üritab enne paratamatut lahkumist lihtsalt võimalikult palju ära teha ning seetõttu selliseid isikusaateid teebki. Evelin isiksusena ei pruugi meeldida, kuid saade oli hästi tehtud sellisena nagu see oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et Kersna üritab enne paratamatut lahkumist lihtsalt võimalikult palju ära teha ning seetõttu selliseid isikusaateid teebki.

Palun, ära ütle nii! Meile võib inimene meeldida või mitte meeldida, aga niimoodi ütlema ei peaks! Mitte kellegi kohta!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et Kersna üritab enne paratamatut lahkumist lihtsalt võimalikult palju ära teha ning seetõttu selliseid isikusaateid teebki.

Palun, ära ütle nii! Meile võib inimene meeldida või mitte meeldida, aga niimoodi ütlema ei peaks! Mitte kellegi kohta!

Olen nõus. seda enam, et paratamatu lahkumine seisab meil ees kõigil sada protsenti, ja millal on kellegi minekuhetk, seda ei tea keegi. Me kõik võime minna enne kui Kersna, nii et jah, jätaks ennustused.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 46 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga mida Kersna siis teleajakirjanikuna tegema peaks, kui mitte meeldejäävaid ja intrigeerivaid saateid? Kas ta peaks üritama teha rohkem keskpärasemaid ja tavalisemaid saateid???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte? Surma eest ei pääse ju keegi. Temal on seetõttu fookus lihtsalt teravam kui mõnel teisel ning tal on võimalus oma tööd teha nii nagu ta praegu teeb. Tahe ja jõud niimoodi veel tööd teha on imetlusväärne.

Olen nõus. seda enam, et paratamatu lahkumine seisab meil ees kõigil sada protsenti, ja millal on kellegi minekuhetk, seda ei tea keegi. Me kõik võime minna enne kui Kersna, nii et jah, jätaks ennustused.

See on nagu pea liiva alla peitmine. Keegi ei ennusta midagi. Inimeste saatus ongi ju paratamatu. Seetõttu peakski tema püüdlusi oma tööd intensiivselt teha tunnustama. Sest oma tööd teeb ta ju väga hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Temal on seetõttu fookus lihtsalt teravam kui mõnel teisel ning tal on võimalus oma tööd teha nii nagu ta praegu teeb.

See on nagu pea liiva alla peitmine. Keegi ei ennusta midagi. Inimeste saatus ongi ju paratamatu. Seetõttu peakski tema püüdlusi oma tööd intensiivselt teha tunnustama.

See ei ole mingi pea liiva alla peitmine, vaid ebaoluline asjaolu. Kui kiidad teo enda asemel selle tegemise asjaolusid, siis see pisendab tegu ja saavutust.
“Veel teha” “püüdlusi intensiivselt tööd” – sa nagu oleks üksipulgi kursis tema tervisliku seisundiga tänasel päeval?
Tunnusta tema tööd kui teleajakirjandust, kui see on seda väärt, aga eraldi välja tuua inimese tervise asjaolusid pole mitte mingit vajadust (ebaeetiline ja -viisakas ka muidugi). Kersna nägi viimases saates väga hea välja ja sinul pole mingit aimu tema tervislikust olukorrast (ega nähtavasti ka põhjusest, miks ta selle saate tegi)
Kiida saavutust, mitte asjaolusid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte? Surma eest ei pääse ju keegi. Temal on seetõttu fookus lihtsalt teravam kui mõnel teisel ning tal on võimalus oma tööd teha nii nagu ta praegu teeb. Tahe ja jõud niimoodi veel tööd teha on imetlusväärne.

Olgu see fookus kuitahes terav ja tegelikkus milline tahes. Intelligentsel inimesel on filter aju ja suu vahel. Viisakas inimene suudab eristada, mida sobib öelda, mida mitte.

Sa ju ei lähe tugevalt rasvunud inimesele tänaval ligi, hakates talle tõde näkku karjuma? Ehkki see on ju tõsi, et ta on paks. Kas siis, kui jätad paksule inimesele oma arvamuse välja ütlemata, käitud kui jaanalind?

Taktitunne on selle asja nimi, milles on sul puudujääk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alles oli artikkel, kus Liina ütleb otse ja taktitundeta tervele eesti rahvale. Liina: „Ainult töö hoiab teda veel elus. Nende suurte projektide lõpptulemus on üks väheseid asju, mis talle veel rõõmu teeb. Kunagi mulle tundus, et ta pingutab minu ja Kelvini pärast, aga täna ta enam meie pärast elus ei ole…“

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alles oli artikkel, kus Liina ütleb otse ja taktitundeta tervele eesti rahvale. Liina: „Ainult töö hoiab teda veel elus. Nende suurte projektide lõpptulemus on üks väheseid asju, mis talle veel rõõmu teeb. Kunagi mulle tundus, et ta pingutab minu ja Kelvini pärast, aga täna ta enam meie pärast elus ei ole…“

Sinu arvates siis ei ole mitte mingit vahet, kas arvamust avaldab oma naine või täiesti võõras inimene? Ju nad pereliikmetena on ikka asju arutanud ning teavad, mida nad tahavad enda elust avaldada, mida mitte. On vaks vahet, kas midagi avaldab (tõenäoliselt vastastikusel kokkuleppel) oma pereliige või mõni võõras inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu arvates siis ei ole mitte mingit vahet, kas arvamust avaldab oma naine või täiesti võõras inimene? Ju nad pereliikmetena on ikka asju arutanud ning teavad, mida nad tahavad enda elust avaldada, mida mitte. On vaks vahet, kas midagi avaldab (tõenäoliselt vastastikusel kokkuleppel) oma pereliige või mõni võõras inimene.

On küll ja väga suur vahe. Oma naine ei tohiks selliseid väljaütlemisi endale lubada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taktitunne on selle asja nimi, milles on sul puudujääk.

Kas ma läheks talle seda otse näkku ütlema? Muidugi mitte, seega filter ja taktitunne on täiesti olemas.

Kas rääkida spekuleerivas teemas sellest, miks üks inimene võiks midagi teha? Siin pole filtri ja taktitundega midagi teha, sest tegemist ongi spekulatsiooniga ning vaatluse tagajärjel moodustatud tõlgendusega. Sulle ei pruugi see meeldida, kuid teha halva mängu juures punnitatult head nägu ja pugeda taktitunde taha näitab mingit muud puudujääki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eks see oli saate reklaamimiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Näitan 29 postitust - vahemik 271 kuni 299 (kokku 299 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milleks see saade Evelinist tehtud on?