Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milleks see saade Evelinist tehtud on?

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 287 )

Teema: Milleks see saade Evelinist tehtud on?

Postitas:
Kägu

Aga AINUS, mida see proua tõesti kahetses ja millele pahakspanevalt tagasi vaatas, oli VÄLIMUS. Issand, milline ma välja nägin! Selleski oli õnneks keegi teine süüdi, stilist näiteks.

Ma ei mõtleks ta peale poolt minutitki, kui ta pidevalt meedias ei figureeriks.

Vaata, kui erinevalt inimesed asju näevad. Mulle avaldas vägagi muljet, et ta ei süüdistanud mitte kedagi ei oma riietuses, oma skandaalses suudluses ja kordagi ei öelnud halvasti teda mõnitavate inimeste kohta. Selle eest suutis ta enese üle suurepäraselt nalja heita. Respekt.

Nojah, mina nägin selles seda üht asja, mida ta suutis kahetseda oma elus: et tal oli ta oma arvates nii kole kleit.

Minu jaoks on see jälle täiesti mõttetu asi, mida negatiivselt meenutada.

Kõik presidendiprouad ja muud naistähed võetakse tegelikult meedia poolt kõigepealt ette nende välimuse ja riietuse koha pealt. See on nagu kondiproov. Kes õnge läheb ja kukub rapsima, selle materjaliga saab edasi töötada. Tänuväärne kraam kollastele sopalehtedele ja kahjuks ka kiusupunnidele. Sa ei saa olla nii töll, et üritada kõigile meeldida, kõigi jaoks ilus olla. Kui oled, siis saadki kogu selle pasarahe endale kaela, sest sa ilmutasid valmidust sellele alluda.

Evelin tuunis ennast suures meeldidatahtmises lõpuks nii viimase peale välja, et tema tualettidest sai iga aasta suurt ja pikka teemat. Mis iseendaks jäämisest me räägime? Eriti arvestades seda, et tal ei õnnestunud seda moeguru rolli jätkata, vaid on nüüd vajunud tagasi sinna, kust ta tuli. Aga kui oli oma välimuse ja riietuse stilistide ja treenerite abiga välja timminud, kukkkus kõigile tervislikke eluviise õpetama. Paraku pärast tugimeeskonna kadumist kadus ka kogu stiil. Järele jäi palja tagumikuga Evelin, “nagu ta on”.

Kas see oligi see sümbol?

Aga mingist säravast ja iseseisvast natuurist pole küll juttugi. Otse vastupidi.

Kui ta oleks massidele meeldida tahtnud, siis oleks ta lasknud end tuunida väljapaistmatuks halliks hiirekeseks nagu seda oli Helle Meri. Evelin teadis väga hästi, et tema ekstravagantne riietusstiil mõjub Eesti ühiskonnale nagu punane rätik härjale.

Sa arvad, et Helle Meri tahtis hirmsasti massidele meeldida? Mina arvan, et ta jäi lihtsalt iseendaks ega tundnud vajadust avalikkusega mingeid mänge mängida. Ainult väga tugev inimene suudab sellise surve all iseendaks jääda. Kui sa satud ootamatult avaliku tegelase rolli, siis on nii kerge pea kaotada, erinevaid nõuandjaid on kindlasti palju.
Sinu kirjeldus Evelinist räägibki ju tema edevusest ja enesekesksusest, mida talle siin palju ette heidetud on. Kas ekstravagantne riietus on see, millega meie väikese ja vaese riigi presidendi kaasa peaks ühiskonda ärritama, see on justkui midagi positiivset?
Väga huvitav on ka arusaam, et inimene on hall hiireke, kui ta väljakutsuvalt ei riietu ega tegutse. Mulle tundub Helle Meri väga huvitav isiksus. Palju huvitavam kui Evelin.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga AINUS, mida see proua tõesti kahetses ja millele pahakspanevalt tagasi vaatas, oli VÄLIMUS. Issand, milline ma välja nägin! Selleski oli õnneks keegi teine süüdi, stilist näiteks.

Ma ei mõtleks ta peale poolt minutitki, kui ta pidevalt meedias ei figureeriks.

Vaata, kui erinevalt inimesed asju näevad. Mulle avaldas vägagi muljet, et ta ei süüdistanud mitte kedagi ei oma riietuses, oma skandaalses suudluses ja kordagi ei öelnud halvasti teda mõnitavate inimeste kohta. Selle eest suutis ta enese üle suurepäraselt nalja heita. Respekt.

Nojah, mina nägin selles seda üht asja, mida ta suutis kahetseda oma elus: et tal oli ta oma arvates nii kole kleit.

Minu jaoks on see jälle täiesti mõttetu asi, mida negatiivselt meenutada.

Kõik presidendiprouad ja muud naistähed võetakse tegelikult meedia poolt kõigepealt ette nende välimuse ja riietuse koha pealt. See on nagu kondiproov. Kes õnge läheb ja kukub rapsima, selle materjaliga saab edasi töötada. Tänuväärne kraam kollastele sopalehtedele ja kahjuks ka kiusupunnidele. Sa ei saa olla nii töll, et üritada kõigile meeldida, kõigi jaoks ilus olla. Kui oled, siis saadki kogu selle pasarahe endale kaela, sest sa ilmutasid valmidust sellele alluda.

Evelin tuunis ennast suures meeldidatahtmises lõpuks nii viimase peale välja, et tema tualettidest sai iga aasta suurt ja pikka teemat. Mis iseendaks jäämisest me räägime? Eriti arvestades seda, et tal ei õnnestunud seda moeguru rolli jätkata, vaid on nüüd vajunud tagasi sinna, kust ta tuli. Aga kui oli oma välimuse ja riietuse stilistide ja treenerite abiga välja timminud, kukkkus kõigile tervislikke eluviise õpetama. Paraku pärast tugimeeskonna kadumist kadus ka kogu stiil. Järele jäi palja tagumikuga Evelin, “nagu ta on”.

Kas see oligi see sümbol?

Aga mingist säravast ja iseseisvast natuurist pole küll juttugi. Otse vastupidi.

Kui ta oleks massidele meeldida tahtnud, siis oleks ta lasknud end tuunida väljapaistmatuks halliks hiirekeseks nagu seda oli Helle Meri. Evelin teadis väga hästi, et tema ekstravagantne riietusstiil mõjub Eesti ühiskonnale nagu punane rätik härjale.

Sa arvad, et Helle Meri tahtis hirmsasti massidele meeldida? Mina arvan, et ta jäi lihtsalt iseendaks ega tundnud vajadust avalikkusega mingeid mänge mängida. Ainult väga tugev inimene suudab sellise surve all iseendaks jääda. Kui sa satud ootamatult avaliku tegelase rolli, siis on nii kerge pea kaotada, erinevaid nõuandjaid on kindlasti palju.

Sinu kirjeldus Evelinist räägibki ju tema edevusest ja enesekesksusest, mida talle siin palju ette heidetud on. Kas ekstravagantne riietus on see, millega meie väikese ja vaese riigi presidendi kaasa peaks ühiskonda ärritama, see on justkui midagi positiivset?

Väga huvitav on ka arusaam, et inimene on hall hiireke, kui ta väljakutsuvalt ei riietu ega tegutse. Mulle tundub Helle Meri väga huvitav isiksus. Palju huvitavam kui Evelin.

Sa vist ei lugenud kõiki kommentaare, ma just sellest rääkisin, et Helle, vastupidi, muutus kardinaalselt pärast seda, kui temast sai presidendiproua. Või sa ei tea, et ta oli enne seda näitleja.
Mina ei leia Helles pärast seda, kui ta ei saanud olla enam see, kes ta varem oli, mitte midagi huvitavat.

Mis riietumisse puutub, siis kas sina riietad end alati ainult vastavalt ühiskonna ootustele ehk mõtled igal hommikul, et peaasi, et sinu riietusstiil enamikule meeldiks.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 43 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et milleks see saade?

No selleks ehk, et meie saaks 9+ lehekülge oma arvamust perekooli kribada. Et delfis teised meediastaarid saaksid nupuke nupukese järel oma kolumne kribada. Et Eesti päevaleht saaks kõiki neid nupukesi Facebookis reklaamina buustida, paludes rahval muudkui laikida või heitida või kommentaare kribada. Ja rahvas möllab, toiduahel toimib, reklaamiraha tuleb.

Järelikult – Evelin on Eesti meediamaastikul nähtus. Iseküsimus, kas ta ka ise sellest mingit kasu saab. Jäi ta ju suht tühjade kätega pärast THI ametiaja lõppu. Härma jäi mehele, riigi toetus prouaks olemise eest Ievale, tavapensionini ka veel mitukümmend aastat.

See koht on muuseas Ärma.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Savi tegelt.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa vist ei lugenud kõiki kommentaare, ma just sellest rääkisin, et Helle, vastupidi, muutus kardinaalselt pärast seda, kui temast sai presidendiproua. Või sa ei tea, et ta oli enne seda näitleja.
Mina ei leia Helles pärast seda, kui ta ei saanud olla enam see, kes ta varem oli, mitte midagi huvitavat.

Mis riietumisse puutub, siis kas sina riietad end alati ainult vastavalt ühiskonna ootustele ehk mõtled igal hommikul, et peaasi, et sinu riietusstiil enamikule meeldiks.

Ma ei tunne Helle Merit isiklikult nii et kommenteerin ainult seda, milline mulje mulle kui tavalisele kodanikule on jäänud. Kas presidendiproua peab olema tingimata huvitav, ekstravagantne, mõjuma nagu punane rätik härjale? Kas sellist rollitäitmist ootasid sa Helle Merilt?
Kui sa väidad, et ta muutus kardinaalselt, siis minu veel suurem imetlus talle, sest ta mängis presidendi proua rolli väga hästi, väga loomulikult. Kui inimene oskab riietuda enda rollile ja olukorrale sobivalt, siis ei tähenda see sugugi, et ta eesmärgiks on enamikule meeldida. Ta eesmärgiks on end mugavalt tunda ja ka teistel on sellise inimesega koos mugavam. Minu arvates presidendi kaasa ei peakski teistest silmatorkavalt eristuma, ärritavalt mõjuma. Sest olgem ausad, kui isegi meie presidendi positsiooni vajalikkus on küsitav, siis seda vähem peaks presidendi kaasa enda isikut esile tõstma.
Väga veider on oletus, et inimene, kes riietub vaoshoitult ja stiilselt soovib iga hinna eest kõigile meeldida. Ma pigem arvaks, et ta ei soovi enda välimusele liigselt tähelepanu tõmmata ja tema jaoks on olulised muud väärtused.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et milleks see saade?

No selleks ehk, et meie saaks 9+ lehekülge oma arvamust perekooli kribada. Et delfis teised meediastaarid saaksid nupuke nupukese järel oma kolumne kribada. Et Eesti päevaleht saaks kõiki neid nupukesi Facebookis reklaamina buustida, paludes rahval muudkui laikida või heitida või kommentaare kribada. Ja rahvas möllab, toiduahel toimib, reklaamiraha tuleb.

Järelikult – Evelin on Eesti meediamaastikul nähtus. Iseküsimus, kas ta ka ise sellest mingit kasu saab. Jäi ta ju suht tühjade kätega pärast THI ametiaja lõppu. Härma jäi mehele, riigi toetus prouaks olemise eest Ievale, tavapensionini ka veel mitukümmend aastat.

Arvad tõega, et tahame kirja saata ja see ei lähe kohale?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jäetakse märkamata see osa, et tegelikult ollakse lihtsalt kiusamise vastu, mitte ei kiideta inimese kõiki tegusid.

Olen nõus, et sinu puhul on tegu tõesti pigem kiusamisele vastuseismisega. Ajasin sind korraks selle teise, jumaldava käoga segi. Vabandust.

Järelikult – Evelin on Eesti meediamaastikul nähtus.

Võin täiesti vabalt veel kolmaski kord öelda: mitte Evelin pole nähtus, vaid võib-olla Kersna on, aga päris kindlasti on ärritav nähtus meediamaastikul selliste mullide tootmine suurtel kiirustel, hulgakaupa ja rahva raha eest.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 46 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Evelin teadis väga hästi, et tema ekstravagantne riietusstiil mõjub Eesti ühiskonnale nagu punane rätik härjale.

Sellepärast vist asuski nii hoolega rahva maitset jälgima?
Oleks ta tahtnud punast rätikut mängida, oleks jäänud oma korpulentsi ja roosa kleidi juurde – nende eest sai ju kõige rohkem tappa. Aga seda ta ju täna nii kahetseb!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 46 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui Helle Meri oleks presidendiproua praegusel sotsiaalmeedia ajastul, oleks ta tõeline olemus ammu kõigi silme alla kistud ja tema ise ribadeks tõmmatud. Mul on temast peale Lennart Mere surma inimlikult tohutult kahju – ta kaotas presidendi kõrval elades absoluutselt kõik ja ei suutnud või ei julgenud sellest tühjusest uuesti välja ronida. Tema praegust elu ei soovita vaenlaselegi.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tema praegust elu ei soovita vaenlaselegi.

Rate this item:Submit Rating00

Mis seal siis nii hullu on? Ma tõesti ei tea, ehk selgitad, kui nii hästi kursis oled tema eluga.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Evelin teadis väga hästi, et tema ekstravagantne riietusstiil mõjub Eesti ühiskonnale nagu punane rätik härjale.

Sellepärast vist asuski nii hoolega rahva maitset jälgima?

Oleks ta tahtnud punast rätikut mängida, oleks jäänud oma korpulentsi ja roosa kleidi juurde – nende eest sai ju kõige rohkem tappa. Aga seda ta ju täna nii kahetseb!

Roosa kleit polnud Evelini valik, sellesse mässis teda kahjuks moekunstnik, kes soovis endale nime teha. Vii end asjadega enne ikka kurssi, kui lollusi räägid.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et milleks see saade?

Ma lihtsalt juhin tähelepanu sinu kehvale mälule.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tunne Helle Merit isiklikult nii et kommenteerin ainult seda, milline mulje mulle kui tavalisele kodanikule on jäänud. Kas presidendiproua peab olema tingimata huvitav, ekstravagantne, mõjuma nagu punane rätik härjale? Kas sellist rollitäitmist ootasid sa Helle Merilt?

Kui sa väidad, et ta muutus kardinaalselt, siis minu veel suurem imetlus talle, sest ta mängis presidendi proua rolli väga hästi, väga loomulikult. Kui inimene oskab riietuda enda rollile ja olukorrale sobivalt, siis ei tähenda see sugugi, et ta eesmärgiks on enamikule meeldida. Ta eesmärgiks on end mugavalt tunda ja ka teistel on sellise inimesega koos mugavam. Minu arvates presidendi kaasa ei peakski teistest silmatorkavalt eristuma, ärritavalt mõjuma. Sest olgem ausad, kui isegi meie presidendi positsiooni vajalikkus on küsitav, siis seda vähem peaks presidendi kaasa enda isikut esile tõstma.

Väga veider on oletus, et inimene, kes riietub vaoshoitult ja stiilselt soovib iga hinna eest kõigile meeldida. Ma pigem arvaks, et ta ei soovi enda välimusele liigselt tähelepanu tõmmata ja tema jaoks on olulised muud väärtused.

Veel vähem ootasin ma seda, et üks presidendiproua on alkoholilembene hall hiir.
Helle muutus tänu sellele, et Lennart oli omamoodi despoot, kes sundis Hellet vaikima ja varjus olema ehk mitte vabatahtlikult. Tal ei jäänud lihtsalt midagi muud üle.
Minu arvamus on, et presidendiproua staatus pole rollimäng, vaid sellel kohal olev inimene, peab julgema ühiskonnas kaasa rääkida ja muidu tegus päris inimene olema. Ma saan aru, et sinu eelistus presidendiproua kohal on igal juhul sõnaõiguseta marionettnukk.
Kui Evelin presidendiprouana sind ärritas, siis ei ole ju probleem Evelinis, vaid sinus ehk sul tuleks peeglisse vaadata.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa tema mälu kallal irised. Mina panin selle ärmaga pambust.

Kui ikka tahad isikuliselt vastata, ole korrektsem. Vaata ikka üle, kas õiget kägu tsiteeritud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on kogu see presidendiproua värk mingist 19. sajandist. Pole meil vaja mingit presidendiprouat, Helle on endine näitleja, Ingrid on tunnustatud rahvaluuleteadlane, Evelin on toimekas naine (ajakirjanik, meediategelane jne), nõme on suruda aktiivseid ja tegusaid naisi mingisse ajast-arust presidendiproua rolli. Nad on nemad ise – ega neid valitud, ikka nende mehi (või praegusel juhul valitu naine ja mitte tema meest), kusjuures kõik need naised on olnud ise ka midagi, mitte mingid aksessuaarid. Seega on kogu see presidendiprouatamine ajalooline relikt mehe aksessuaarist, mis võiks kaduda. Suruda neid sellesse kitsasse sängi a’ja eeldada, et kõik peaksid käituma mingi ühe (ja samas kirjutama) malli järgi on lihtsalt tobe.
Evelin on Evelin ja pole mõtet oodata, et ta käituks nagu Helle või Ingrid. Ja sama soovin ka kägudele – elage oma tõekspidamiste järgi ja laske teistel elada nende järgi – niikaua kui see tõeliselt kedagi ei kahjusta.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa tema mälu kallal irised. Mina panin selle ärmaga pambust.

Kui ikka tahad isikuliselt vastata, ole korrektsem. Vaata ikka üle, kas õiget kägu tsiteeritud.

Ja miks ta siis lusika võttis, kui talle keegi putru ei pakkunudki? Viitsin ma jee, jälgida, kes millisele kommentaarile reageerib, see pole minu jaoks kuidagi oluline.
Kui inimesele pole kohanimede õigekiri oluline, siis saabki sama rauaga.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on kogu see presidendiproua värk mingist 19. sajandist. Pole meil vaja mingit presidendiprouat, Helle on endine näitleja, Ingrid on tunnustatud rahvaluuleteadlane, Evelin on toimekas naine (ajakirjanik, meediategelane jne), nõme on suruda aktiivseid ja tegusaid naisi mingisse ajast-arust presidendiproua rolli. Nad on nemad ise – ega neid valitud, ikka nende mehi (või praegusel juhul valitu naine ja mitte tema meest), kusjuures kõik need naised on olnud ise ka midagi, mitte mingid aksessuaarid. Seega on kogu see presidendiprouatamine ajalooline relikt mehe aksessuaarist, mis võiks kaduda. Suruda neid sellesse kitsasse sängi a’ja eeldada, et kõik peaksid käituma mingi ühe (ja samas kirjutama) malli järgi on lihtsalt tobe.

Evelin on Evelin ja pole mõtet oodata, et ta käituks nagu Helle või Ingrid. Ja sama soovin ka kägudele – elage oma tõekspidamiste järgi ja laske teistel elada nende järgi – niikaua kui see tõeliselt kedagi ei kahjusta.

Absoluutselt nõus. Lihtsalt keskmine eesti naine on arengupeetusega, kes pole oma peaga võimeline mõtlema ja kellele on vaja elamiseks eeskuju. Ja presidendiproua on meie riigis see ainuke figuur, kes selle arengupeetusega eestlase jaoks seda eeskuju rolli saaks täita. Seepärast eeldatakse ka sellesse rolli inimest, kel pole õigust oma peaga mõelda ja oma arvamust välja öelda.
Mõni mees muidugi vajab ka sellist eeskuju, eriti need, kes siin perekoolis figureerivad.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

http://epl.delfi.ee/news/kultuur/kersna-portree-evelin-ilvesest-mitte-rahva-emakuju-vaid-krooniline-aparduja?id=84928407

Sain teada, et olen snoob, kuna mind tõesti see saade ei huvitanud. Tõesti oli muud ja huvitavamat teha, kui seda saadet vaadata ja vaid selleks, et mind snoobiks ei peetaks – ennast teleka ette seda saadet vaatama klammerdada. Selle eest piisab, kui uudiseid lugeda – iga leht kommenteerib.

aga milleks nii väga siis sellel teemal sõna võtta, lugesin just FB delfi kommentaare, olid väga positiivsed

Loeme vist erinevaid kommentaare, artikli all on enamus negatiivsed kommentaarid ja õigustatult, sest Evelin Ilvese tänapäevast rõduststeeni ei õigusta miski, samuti laristamist ja riigi kulul talu pidamist samuti.

ilmselt jah erinevaid, mina lugesin saate kohta, mitte arvamusi evelini kohta

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Evelin läheb ikka väga korda, vaadates kommentaaride hulka ükskõik kus, vahet pole, kas positiivsest või negatiivsest küljest…parem kui üldse keegi välja ei teeks

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule jättis ta küll sümpaatse mulje. Tundub mitmekülgne ja asjalik naistershvas.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga hea saade oli, Kersna kohe oskab. Minu arvamus Evelinist tõusis. Julge naine mitte haliseja.

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus. Lihtsalt keskmine eesti naine on arengupeetusega, kes pole oma peaga võimeline mõtlema ja kellele on vaja elamiseks eeskuju. Ja presidendiproua on meie riigis see ainuke figuur, kes selle arengupeetusega eestlase jaoks seda eeskuju rolli saaks täita. Seepärast eeldatakse ka sellesse rolli inimest, kel pole õigust oma peaga mõelda ja oma arvamust välja öelda.

Mõni mees muidugi vajab ka sellist eeskuju, eriti need, kes siin perekoolis figureerivad.

See on käo eriliik: Räuskajakägu

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Helle Meriga ei teinud Lennarti eluajal keegi saadet, alles pärast Lennarti surma ja siis ka oli keskseks teemaks ikkagi Lennart Meri: tunnustatud ajaloolane, filmitegija, kirjanik ja Eesti taasiseseisvumises olulist rolli mänginud inimene ning Helle kui tema kõrval seisnud inimene oskas sellest huvitavalt ja arukalt rääkida.

Ega sa ometi seda Pealtnägija intervjuud mõtle? See oli üks äraütlemata halb intervjuu! Ei, mitte sellepärast, et seal polnud klatši, kollast ja eraelulist. Kogu intervjuu oli konarlik ja halvasti hoomatav. Ja see ei ole vaid minu arvamus. Viga ei olnud intervjueerijas. Mulle tundus, et tema püüdis väga, aga paraku ei õnnestunud. Vist oli lõpuks isegi pettunud.

Nii, et ära idealiseeri! Soovitan see klipp uuesti üle vaadata, kui enam ei mäleta.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Privileegipime valitsejanna või keegi kahtleb veel selles?

Lugeja saatis väljaandele pildi, millel on näha, kuidas Evelin Ilvese kodurestorani Roog logoga maastur pargib parkimiskeelualas. Pealtnägija sõnul istus Ilves ka ise maasturis sees.

“Täna kella 15.00 paiku jäi tiheda liiklusega Kalaranna tänaval silma olukord, kus peatumist ja parkimist keelava liiklusmärgi mõjupiirkonnas seisab Evelini köögi “Roog” kirjadega maastur mille kõrvalistmel paistis Evelin Ilves isiklikult istumas,” kirjutas Kroonikale murelik lugeja, kes tõstatas ka küsimuse, et kas kuulsustele on meie riigis rohkem lubatud kui tavakodanikule?

“Liikluseeskiri peaks ju kõikidele ühtmoodi kehtima,” lisas ta.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Privileegipime valitsejanna või keegi kahtleb veel selles?

Lugeja saatis väljaandele pildi, millel on näha, kuidas Evelin Ilvese kodurestorani Roog logoga maastur pargib parkimiskeelualas. Pealtnägija sõnul istus Ilves ka ise maasturis sees.

“Täna kella 15.00 paiku jäi tiheda liiklusega Kalaranna tänaval silma olukord, kus peatumist ja parkimist keelava liiklusmärgi mõjupiirkonnas seisab Evelini köögi “Roog” kirjadega maastur mille kõrvalistmel paistis Evelin Ilves isiklikult istumas,” kirjutas Kroonikale murelik lugeja, kes tõstatas ka küsimuse, et kas kuulsustele on meie riigis rohkem lubatud kui tavakodanikule?

“Liikluseeskiri peaks ju kõikidele ühtmoodi kehtima,” lisas ta.

No kehtibki ühtmoodi kõigile ja pole lubatud rohkem kui teistele, aga liikluseeskirju rikuvad ka kuulsused

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, kuulsustele ei ole rohkem lubatud kui tavainimestele. Seega, kui pargib keelatud kohas, saab trahvi nagu tavainimenegi.

Ma arvan, et väga suur osa autojuhte on vahel korraks peatunud kohas, kus see pole lubatud. Nt bussipetaustes on autol peatumine keelatud. Reaalselt väga paljud autojhuid lasevad kaassõitja maha korraks bussitaksusse sisse pöörates. Seda olukorda näen ma Tallinnas jalgsi liikudes tõesti iga päev.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui juht istub oma kohal ja autost keegi ei välju ega sisene, polegi tegu peatumisega.

peatumine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine sõitjate peale- või mahamineku või veose laadimise ajaks. Peatumiseks ei loeta sõiduki seismajäämist liiklusvoos või liikluskorraldusvahendi või reguleerija nõudel

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

bussipetaustes on autol peatumine keelatud. Reaalselt väga paljud autojhuid lasevad kaassõitja maha korraks bussitaksusse sisse pöörates. Seda olukorda näen ma Tallinnas jalgsi liikudes tõesti iga päev.

Sest see polegi keelatud, juhul kui ühtki ühissõidukit ei takistata.

§ 21. Sõiduki peatamis- ja parkimiskeeld
/… /

(2) Sõidukit ei tohi peatada:
/… /
8) D-kategooria ühissõiduki peatuskoha teelaiendil või ühissõidukipeatuse teekattemärgisel, nende puudumisel aga peatuse poolel lähemal kui 15 meetrit bussi- või trollipeatuse ja taksopeatuse liiklusmärgile, kui see takistab D-kategooria ühissõidukite või taksode liiklust;

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

bussipetaustes on autol peatumine keelatud. Reaalselt väga paljud autojhuid lasevad kaassõitja maha korraks bussitaksusse sisse pöörates. Seda olukorda näen ma Tallinnas jalgsi liikudes tõesti iga päev.

Sest see polegi keelatud, juhul kui ühtki ühissõidukit ei takistata.

§ 21. Sõiduki peatamis- ja parkimiskeeld

/… /

(2) Sõidukit ei tohi peatada:

/… /

8) D-kategooria ühissõiduki peatuskoha teelaiendil või ühissõidukipeatuse teekattemärgisel, nende puudumisel aga peatuse poolel lähemal kui 15 meetrit bussi- või trollipeatuse ja taksopeatuse liiklusmärgile, kui see takistab D-kategooria ühissõidukite või taksode liiklust;

Minu viga, ei lugenud korralikult. Aga sellele vaatamata teame me kõik, et ka tavainimesed rikuvad liikluseeskirju. Trahvi saavad kui vahele jäävad nii tavainimesed kui kuulsused. Ei mingit erikohtlemist.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Enne, kui liiklusreeglite kohta sõna, lugege üle vastav punkt seadusest. Ja lugege see punkt kuni lõpuni välja.

Sõiduki seismajäämine pole veel peatumine ega parkimine.

+2
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 287 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milleks see saade Evelinist tehtud on?