Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millest alustada…

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millest alustada…

Postitas:

Olen siin uus, olen küll lu genud, kuid siiani mitte kirjutanud. Kuid enam ei jaksa seda enda sees hoida, nii raske on…… Poolteist aastat oleme üritanud elukaaslasega last saada, pole õnnestunud. Muidugi pole ka enam esimeses nooruses, mina 42,tema 47:( Ühiseid lapsi meil pole, kuid väga sooviks.
Ma ei tea millest, kuskohast alustada, kell tiksub. Olen sellest kõigest juba ka täiesti depressioonis. Olen tänulik iga asjaliku vastuse eest????

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka mingi hetk, et mul vanust palju, et võimalust pole..siis kunagi ei tea..täna olen 44 aastat vana ja beebi sünnib kevadel. Jäin ise rasedaks. Jah, aasta alguses oli mul ka naiste asjades operatsion..ühtlasi avastati ka selle käigus endometrioosikolle..ei tea kas see v midagi muud..aga täna olen rase ja laps väga oodatud. Kindlasti tasub uurida enda tervist..lasta teha analüüsid ja samuti ka mees. Arst ütles mulle alati, et jah kunagi ei tea, võin jääda v mitte. Pidevalt kuulsin, et vanus ja vanus..aga elu tahtis teisiti ja ime sündis????

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin võtta ühendust mõne viljatusravikliinikuga – Tallinnas on neid kolm, Tartus kaks. Paned aja, saate arsti konsultatsiooni ja siis sealt juba edasi. Tallinnas soovitaksin isiklikust kogemusest Nova Vita kliinikut – väike koht, personaalne suhtumine, põhjalikud arstid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti kohe viljatusravikliinikusse. Olen 30 ja proovisime ka pikalt.. ja siis panime aasta tagasi end IVF järjekorda. Vanematel inimestel ei tasu muidu aastatki oodata.. ei ole nii palju aega. Sinna tuleb koos mehega minna – lasta analüüsida mehe spermat (kiirus, kogus, kuju jm) ning siis enda tervist. Mina lasin nt teha ka munajuhade läbitavuse testi jne.

Mulle öeldi, et IVFi tõenäosus on u 30% (sõltub vanusest jne). Aga nt mul on üks tuttav, kes on ka 40 ringis (vist 37) ja tal õnnestusid kahel erineval korral katsed kohe esimese siirdamisega.

M.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 00:31; 25.12 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi arvesta sellega, et IVF tuleb sul oma taskust kinni maksta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nüüd kohe ivf, aga kontrolli peaksid küll minema, kas ov toimub, kuidas on munarakureserv jne. Iseseisvaks rasestumiseks on tõenäosus üsna väike üleüldiselt kõneledes, samas see ei näita midagi konktreetse naise (sinu) shansside kohta rasedaks jääda. Kui oled viljakas ja kergesti rasestuv, võib vabalt õnneks minna, aga aega sul enam oodata ja vaadata pole eriti.
Tavaliseltöeldakse, et kui 35+ juba pool aastat üritatud on, võiks viljatusravikliinikusse aja kinni panna (nooremad aasta üritamist, neil on aega oodata ja vaadata küll).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks, et kui ivf-i tõenäosus on kuni 30% ja paaril pole rasestumiseks takistusi, nt naisel pole tuvastatud endometrioosi, polütsüstilisi munasarju ja munajuhad lapi käigus läbitavad ja mehel normaalseid, liikuvaid seemnerakke normi piires, siis kuidas peaks ivf õnnestumisele kaasa aitama, aga teised meetodid mitte? Et kui rakud satuvad üksteise lähedale, siis nad ei ühine, aga kui viiakse kokku, siis hakkavad edasi arenema? Kas ivf-i käigus mitte ei kasvatata ja ei võeta korraga suurem kogus munarakke, vähemalt aasta jagu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks, et kui ivf-i tõenäosus on kuni 30% ja paaril pole rasestumiseks takistusi, nt naisel pole tuvastatud endometrioosi, polütsüstilisi munasarju ja munajuhad lapi käigus läbitavad ja mehel normaalseid, liikuvaid seemnerakke normi piires, siis kuidas peaks ivf õnnestumisele kaasa aitama, aga teised meetodid mitte? Et kui rakud satuvad üksteise lähedale, siis nad ei ühine, aga kui viiakse kokku, siis hakkavad edasi arenema? Kas ivf-i käigus mitte ei kasvatata ja ei võeta korraga suurem kogus munarakke, vähemalt aasta jagu?

Mul nt ongi tervis korras ja mehel on suurepärased näidud. Ma ei tea, miks tavaviisil ei ole õnnestunud. Jälgisin ovulatsiooni jne ka, iga kuu toimus. Ise kahtlustan, et vb vaimne pinge on olnud takistuseks.
Aga IVF esimesel katsel nüüd õnnestus. Eks need ravimid on ka kaasa aidanud, erinevat viisi soodustanud, nt limaskesta paksendanud jne.
Kohati oleks võidud alustuseks ka niisama mingit soodustavat ravimit proovida, vb oleks sellest piisanud .. aga suunati siiski kohe otse IVFi.

IVF käigus kasvatatakse jah munarakke, aga kogust ei tea kunagi ette, mis tuleb, seega ei pruugi olla aasta jagu ette. Osadel tuleb vaid 3, teisel 20. Kõik neist ei pruugi viljastuda.. ja ka viljastatud munarakkude seas paljud ei pruugi olla piisavalt head.
Mul kasvas nt liiga palju rakukesi, see ei ole ka hea, sest nad ei saa piisavalt hästi areneda ja see võib naisele ka ohtlikuks muutuda. Mul lükkus seetõttu ka siirdamine paar kuud edasi.

M.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 00:31; 25.12 16:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Millest alustada…