Esileht Pereelu ja suhted Millest alustada, kuidas edasi minna?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Millest alustada, kuidas edasi minna?

Postitas:

Olen suhtes, kus elukaaslane on enda kätte võtnud minu dokumendid ja pangakaardi põhjendusega, et tema teab, kuidas paremini majandada. Survestab mind teadmisega, et kui nõuan endale kuuluvat tagasi, viskab mind elukohast välja. Käin tööl, teenin temast rohkem, aga pean kerjama seda vähestki, et töö juures lõunat süüa – annab 5 eurot kaasa. Ütlesin talle, et blokeerin oma konto ja vastuseks sain, et siis jääd ukse taha. Kui pole ID kaarti, ei saa isegi hostelisse mõneks ööks, pangakaardi puudumine ei võimalda tasuda. Nii et olen nimetuna ja rahatuna tänaval. Olen tuttavate abiga leidnud eluaseme võimaluse. Tahan lõpetada selle suhte, aga millest alustada? Teha avaldus politseile? Kas see olukord on üldse perevägivald? Millest alustada? Olen mõelnud suitsiidile, sest niikuinii keegi ei aita…

+19
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 17:31; 29.02 17:45; 29.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui se nüüd liba pole, siis aitab ju küll keegi. Esiteks tuttavad, kes aitasid uue elukoha otsida ja alati võid pöörduda Naiste tugikeskusesse, varjupaika ja mis kõik selle nimetusega otsinguga leitav on. Ta ei või omastada sinu pangakaarti ega seda kasutada. palun sulge see ja ära enam ise sinna tagasi mine. Id-kaart tee ka uus.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missassja???!
See on ju sulaselge orjapidamine ja sunnismaisus.
Dokumendid katsu oma valdusse saada, pangakaart tee uus.
Kui dokumente kätte ei saa, siis teata politseisse. Ja põgene esimesel võimalusel. Kuna sul on arvestatav töötasu olemas, siis vaevalt sa tänavale jääd. Sind manipuleeritakse praegu kõige alatumal moel.

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see libateema tundub, kui oma meeleheidet jagad ja nõu küsid. Ega varjupaik dokumente tagasta ega rahaliselt aita. Minu asjad on ka praeguses elukohas, kas jätan oma väärtusliku raamatu ja muusikakogu temale, riietest rääkimata.Kuidas nullist alustada?

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 17:31; 29.02 17:45; 29.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulgeks kaardid, teeksin avalduse politseisse, et mees need on need enda kätte võtnud ja keeldub tagastamast, taotleksin uued dokumendid, koliksin välja. Kui pole kedagi, kes aitaks, koliksin turvakodusse. Jube oleks ju niimoodi elada. Ja sa veel küsid, kas see on vägivald? See, mida su mees teeb, on ebaseaduslik ja tal pole selleks mingit õigust.

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 17:45; 29.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen suhtes, kus elukaaslane on enda kätte võtnud minu dokumendid ja pangakaardi põhjendusega, et tema teab, kuidas paremini majandada. Survestab mind teadmisega, et kui nõuan endale kuuluvat tagasi, viskab mind elukohast välja. Käin tööl, teenin temast rohkem, aga pean kerjama seda vähestki, et töö juures lõunat süüa – annab 5 eurot kaasa. Ütlesin talle, et blokeerin oma konto ja vastuseks sain, et siis jääd ukse taha. Kui pole ID kaarti, ei saa isegi hostelisse mõneks ööks, pangakaardi puudumine ei võimalda tasuda. Nii et olen nimetuna ja rahatuna tänaval. Olen tuttavate abiga leidnud eluaseme võimaluse. Tahan lõpetada selle suhte, aga millest alustada? Teha avaldus politseile? Kas see olukord on üldse perevägivald? Millest alustada? Olen mõelnud suitsiidile, sest niikuinii keegi ei aita…

Sinu dokumente ja pangakaarte pole tal mingit õigust sinult ära võtta. Tõenäoliselt on su elukaaslane psühhopaat, kes on sind vaikselt oma kontrollile allutanud. Soovitan pöörduda politseisse – ütledki, et elukaaslasena esinev isik on sinu dokumendid varastanud ja ähvardab elu kallale kippuda.
Ja kui sa pole jälle ise see tobe suitsiidinarkomaan, kes armastab tundidepikkuseid teemasid enekast heietada, siis hakka enda eest seisma. Mingi mõttetu türapühes nüüd valitseb naise üle……

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ma mingi suitsiidinarkomaan, lihtsalt meeleheide ja lootusetus on võimust võtnud. Ma olen tänulik ka nende väheste toetusmõtete eest, need annavad jõudu edasi minna. Vanemad on surnud, õdesid-vendasid ei ole, see pärast on esialgu hirmutav esimesi samme ette võtta. Veelkord tänud teile, küll ma leian jõudu oma eluga edasi minna.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 17:31; 29.02 17:45; 29.02 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa just kuskil välismaal ei ela, siis on suht lihtne. Politseisse avalduse tegemine on üks lahendus. See, mis su elukaaslane teeb, on sulaselge perevägivald ja Eestis enam seda nii kergesti ei ignoreerita. Naiste varjupaigast saad nõu ja abi. Kui sul on tuttavad, siis nemad ju ka aitaks, kui nad juba uue elukoha asitasid leida. Esialgu saad kasvõi salaja oma väärtuslikumad asjad nende juurde hoiule viia.
Kui elad Eestis, siis võid ju ka lihtsalt PPAsse minna ja uue ID-kaardi taotleda, ütled, et vana kadus ära. Ja peale selle kättesaamist panka minna ja uue kaardi lasta teha, ning vana kinni panna.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:05; 29.02 19:41; 01.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea öelda, et sulge pangakaart, kui sul pole võimalust pangas end tuvastada, siis ei saa ju midagi sulgeda. Politseisse tuleb helistada. Tulevad kohale ja loodetavasti nende juuresolekul saad dokumendid küsida. Siis hotelli, kust hakkad rahulikult helistama varjupaika ja nõuandetelefonidele.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa sellise mehe otsa oled koperdanud, kallis inimene? Mis mõttes mingi mees võtab sult kõik ära ja sa oled nõus kõigega? Politseisse otsekohe.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.02 18:10; 29.02 20:04; 29.02 20:18; 29.02 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Mina alustaks ka uutest isikut tõendavatest dokumentidest. Kui võimalik, siis tõesti mõned raamatud, plaadid jne “laenaks” tuttavatele (st viiks kodust ära ja kui küsib, siis põhjendaks niiviisi). Kui dokumendid olemas, teeks teise panka uue konto. Teeks mingi lisatöö, mille tasu läheb uuele kontole. Leiaks uue elu- või peatuskoha. Siis sulgeks algse konto kaardi, koliks välja ja teeks politseisse avalduse, taotledes lähenemiskeeldu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea öelda, et sulge pangakaart, kui sul pole võimalust pangas end tuvastada, siis ei saa ju midagi sulgeda. Politseisse tuleb helistada. Tulevad kohale ja loodetavasti nende juuresolekul saad dokumendid küsida. Siis hotelli, kust hakkad rahulikult helistama varjupaika ja nõuandetelefonidele.

Helistad panka ja palud kaardi sulgeda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on see vägivald. Telefon sul on? Siis otsi kohe üles mingi naiste turvakodu telefon, helista ja nad ütlevad, kust alustada. Või lähed politseisse ja räägid selle jutu ära. Pangakaardid pane kinni. Ja tegutse kohe !

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhiluba ka pole isikut tõendava dokumendina enda käes? Kas sul pass on? Kui on, siis kas see on ka elukaaslase käes?

Kuidagi peab saama uue ID-kaardi ka ilma täiendavate isikuttõendavate dokumentideta. Uuri asja. Ma hangikski uue ID-kaardi, aga kõigepealt katsuks kuidagi mõnes teises pangas konto avada ja palgalaekumised sinna suunata. Samal ajal, jah, “laenaks” asju sõpradele välja ja pakiks vaikselt isiklikke esemeid. Võimalusel viiks tasapisi sõprade juure või kas või tööle.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 18:29; 29.02 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punkt 1. Politseisse.
Punkt 2. Palud raamatupidajal see kuu palga kellegi teise (keda usaldad) kanda ja võtad sularaha välja. Võib olla saaks töökoht isegi sulas maksta erandkorras. Kui sul pangas suurem summa oli, siis sellest oled ilma.

Kui ikka ühtegi dokumenti ei ole, siis ei saa seda id-kaarti kah nii kohe silmapilk. Ehkki kui sul on dokumentide taotlemise ajal sõrmejäljed võetud, siis peaks saama end ka nö paberiteta tuvastada.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:50; 29.02 18:51; 29.02 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hangikski uue ID-kaardi, aga kõigepealt katsuks kuidagi mõnes teises pangas konto avada ja palgalaekumised sinna suunata.

“Kuidagi” ei saa ühtegi kontot avada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:50; 29.02 18:51; 29.02 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult kohe politseisse. sisuliselt on tegemist röövimisega.
politsei toimetab sinuga edasi, annab nõu ja aitab reaalselt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see liba pole, siis nii puntrasse elatud elu ma ei suuda mõista

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hangikski uue ID-kaardi, aga kõigepealt katsuks kuidagi mõnes teises pangas konto avada ja palgalaekumised sinna suunata.

“Kuidagi” ei saa ühtegi kontot avada.

Mina isiklikult katsuks elukaaslase ära olles oma ID-kaardi võtta ja vaikselt konto ära avada. Nii et “kuidagi” ikka saab.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 18:29; 29.02 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult katsuks elukaaslase ära olles oma ID-kaardi võtta ja vaikselt konto ära avada. Nii et “kuidagi” ikka saab.

Aaa, et võttis kaardid ära ja pani kapi otsa? Siis küll.
🙂

Aga milleks siis uus konto?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:50; 29.02 18:51; 29.02 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pühajumal! Abi saad sa kindlasti, ära sellepärast muretse. Meie kõigiga võib selline asi juhtuda. Kaardid kinni (helista kohe panka) ja lahku nii kiiresti kui võimalik. Edaspidi avaldus politseisse. Sa oled tubli ja saad sellega hakkama.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea öelda, et sulge pangakaart, kui sul pole võimalust pangas end tuvastada, siis ei saa ju midagi sulgeda.

Pangakaardi sulgemiseks ei ole vaja mingit isikut tõendavat dokumenti. Seda saab teha ka näiteks äpi kaudu, läbi telefoni. Minul on telefonis smart id, paljudel on mobiil-id. Kui teemaalgatajal seda ei ole, siis muidugi pahasti. Aga pmt saab pangakaardi sulgeda ka lihtsalt klienditeenindusse helistades, siis peaks teadma oma isikukoodi, mul on enda isikukood peas, enda isikukood võiks kõigil peas olla, ainult neli viimast numbrit ju vaja meelde jätta.

Aga teemaalgatajale – selline asi on loomulikult koduvägivald, seda nimetatakse majanduslikuks vägivallaks. Kui sa oled mees ja su elukaaslane on naine, siis vahet pole, ikka saaksid ka sealt naiste tugikeskusest abi kui sinna helistaksid.

Politseisse kindlasti avaldus, et vajad uut ID-kaarti. Kui eelmise said juba sõrmejäljega, siis pole probleemi, ega elukaaslane sul kätt otsast ära saaginud vast pole. Sõrmejälje järgi tuvastavad su ära.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on hea näide, et kui sularaha ei ole, siis oledki kohe käpuli. Alati peab kodus salapeidikus olema sulas umbes 1000 €. Sellega saad siis majandada, kui elukaaslane nii käitub.
Aga minu nõuanne on selline.
Leia paar poksijat, luba neile 500 e anda ja võta nad koju kaasa. Las “vestlevad” elukaaslasega. Usun, et peale “vestlust” saad oma asjad tagasi ja siis lähed juba eluga edasi.
Politsei toimetab liiga aeglaselt, poksijad on tõhusam vahend selliste sigameeste vastu.

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti siis sellist momenti ei ole, kus sa üksinda kodus oled ja oma ID-kaardi ja pangakaardi üles otsida saad? Kui mees neid muidugi endaga kaasas ei kanna.

Oled sa oma arve seisu oled näinud, st kas on kindel, et arvel üldse mingi raha peal on?

Kui sul on mingi eluaseme võimalus ja tuttavad, kel pisut ruumi ning võimalik sulle paariks nädalaks mõnesajaeurone laen teha, siis mina toimiksin nii:

1. Telliksin ajaks, mil elukaaslane tööl, kolimisauto ja viiksin kõik oma asjad tuttavate juurde, endale töö juurde vm ajutisse hoiukohta. Ja laseksin võtme postkasti:)
2. Vahetult enne minekut annaksin telefoni teel politseile teada passi ja panka kaardi kaotamisest. Pangast on minu mäletamist mööda võimalik ka kohe telefoni teel uus kaart tellida, ainult et telli see kindlasti pangakontorisse, mitte postiga praegusesse elukohta.
3. Teeks politseisse uute dokumentide taotluse. Kui telefoni teel uut pangakaarti tellida ei saanud, siis küsid tõendi panga jaoks, et juba enne uue ID-kaardi saamist pangakaardi taotluse sisse anda saaksid.

Aga see eeldab muidugi seda, on on koht, kuhu minna ja inimesed, kellelt laenata.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 19:37; 29.02 20:05; 29.02 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sul on kunagi biomeetriline pass olnud?
kui on, siis on PPA-l olemas sinu sõrmejäljed ja sind saab nende järgi tuvastada.

samuti on võimalik mõningatel juhtudel isikutuvastus tunnistajate abil,
nt juhtudel kui maja läks põlema ja kõik dokumendid põlesid sisse,
laev läks põhja koos dokumentidega aga inimene päästeti vmt

igaljuhul alusta politseist ja naiste turvakodust

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et kõige asjalikuma nõuande, mis järjekorras tegutseda, saad Eluliini ööpäevaringsel Naiste tugikeskuse mobiiltelefonil 55 15 491

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ID-kaardi ja pangakaardi kättesaamiseks toimiks ka variant, et kui oled valmis nüüd ja kohe elukaaslase juurest lahkuma, siis helistad politseisse ja teatad perevägivallast, et elukaaslane keeldub dokumente andmast. Kui politsei teile koju tuleb, siis vaevalt, et elukaaslane nende juuresolekul keeldub sulle su dokumente tagastamast. Aga see peab toimuma hetkel, kui tõepoolest oled valmis ukse jäädavalt enda järel sulgema.
Samas, kui politsei juba seal on, siis saad neid paluda seal niikauaks kohal olla, kuniks oma asjad kokku pakid.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 18:05; 29.02 19:41; 01.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säti kogu elu valmis kolimiseks esimeses järjekorras. Vaata valmis see pakutud elamine ja valmistu kolima mõne tunniga. Helista kohale politsei, nii, et mees ei kuule. Räägi jutt ära, et dokumendid pangakaardid mehe valduses ja mees ei tagasta neid. Kohale tuleb politsei, kes nõuab dokumendid mehe valdusest välja. Edasi võetakse ta ilmselt jaoskonda kaasa menetlustoiminguteks. Selle ajavälba jooksul pead lahkuma. Kui dokumente kätte ei saa, aitab politsei uute vormistamisega. Tõenäoliselt on sul biomeetrilised andmed PPAsse antud, nii, et isikutuvastusega probleemi ei teki.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 19:46; 29.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. Vahetult enne minekut annaksin telefoni teel politseile teada passi ja panka kaardi kaotamisest.

Milleks valetada? Ma küll ütleksin nii, nagu asi on, et mees võttis need ära ja keeldub tagastamast.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 17:45; 29.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. Vahetult enne minekut annaksin telefoni teel politseile teada passi ja panka kaardi kaotamisest.

Milleks valetada? Ma küll ütleksin nii, nagu asi on, et mees võttis need ära ja keeldub tagastamast.

Pole põhjust olukorda häbeneda, sekundeerin sellele, et politseile tuleb öelda nii nagu asi on. Mehe tegu on karistatav ja jääb järgmisele õnnetule võimalus karistusregistrist mehe patte näha.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 19:46; 29.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Pereelu ja suhted Millest alustada, kuidas edasi minna?