Esileht Pereelu ja suhted Millest ja kuidas alustada, et saaks elu jälle korda …

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Millest ja kuidas alustada, et saaks elu jälle korda …

Postitas:

ning hinge rahu?

Hetkel olen olukorras, kus kõik on sassis ja segamini. Pole ka õnnelik.
Samas ei oska ka kuskilt alustada, et saaks uuesti järjele.

Olen olnud pikalt abielus ja pean tunnistama, et kahjuks ei ole see õnnelikuks teinud (petmine jms on asja hävitanud; kuna me mõlemad ei ole kerge iseloomuga, siis eks olen ka ise süüdi) ja tuleviku osas erilisi väljavaadeid ei näe (koos me midagi ei tee, igaks tõmbab omas suunas, ühisosa puudub jne). Lapsed on siin hoidnud, aga tundub, et olen sellega teinud pigem karuteene endale ja neile.

Puntras, kuna ei oska või ei saa kohe midagi ette võtta. Abi ei ole kuskilt saada. Oma pere ei toeta, kuna neil pole võimalusi ning ema osaliselt süüdistab ka oma raskes elus ja õnnetuse tõttu kaotanud poja surmas (pigem peaksin surnud olema mina). Viimast otseselt ei ütle, aga tunnen seda kõike. Tundub, et tal on kodus parem kui meid seal ei ole. Samas pidevalt kurdab/helistab, et seda pole ja toda. Kui aitad ja teed, siis ei ole jälle hea. Oleme suvel käinud rohkem nö kokku äkki 3-4 nädalat eri aegadel, talvel kokku 4 päeva. Nüüdseks käimisest loobunud. Lõppeb alati väga inetult ära tulek ehk plahvatab mingi asja pärast ja siis saan aru, et aeg on minema minna. Väidab, et on depressioon, aga selles osas midagi ette võtta ei soovi. Arstile keeldub minemast. Sundida kahjuks ei saa, siis on asi veel hullem. Niigi olen tema operatsioonis süüdi, mis ei läinud kõige paremini (ootas pikalt ja pigem oli nõus jääma ratastooli, kui tegema opi). Õnneks seda ei juhtunud. Aga kuna opp ei läinud kõige paremini (liikumine taastus osaliselt), siis nüüd saan ka sellepärast jne. Kuna käime/hakkame käima järjest vähem, siis selle tulemusena on ta vöördunud oma suuremast lapselapsest ja sama juhtub ka väiksemaga. Kahju.

Kuidas saaksin oma elu korda? Lihtsalt jõud on otsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 10:18; 22.06 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last? Kui vanad? Käid ise tööl? Kui vana ise? Kui koos enam ei saa, siis lahku ja omaette elama, mehelt elatis, ise omadega mäele ja kunagi hiljem küllap tuleb uus suhe ka, seniks pühendu endale ja lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Keskendu endale.
2. Töö on? Sissetulek?
3. Otsi uus kodu.

Ja sealt lähed samm-sammult edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa oled süüdi venna surmas ja ema operatsioonis? Olid roolis ja tegid liiklusõnnetuse, kus need 2 kannatada said? See on hetkel ainus variant, mida oskan mõelda. Süütunne on väga halvav. Võib-olla sellest oledki nagu kana takus ja ei oska/ suuda midagi otsustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 13:16; 22.06 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära ela teiste elu, sinu enda elu peaks ikka esikohal olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mingit liiklusõnnetust. Ema op plaaniline, millele nö sai läbi häda peale 2 aasta möödumist. Lihtsalt varem ei viitsinud ise asja ajad ja pigem hädalas. Peale oppi selgus, et viimane aeg. Kui oleks veel oodanud, siis oleks olnud ratastoolis – lihtsalt jalg oleks alt kadunud.
Vend hukkus tööõnnetuses. Kuna nad emaga elasid koos, siis loomulikult olid neil ka lähedasemad suhted jne. Pole kunagi olnud emale piisavalt hea. Erimeeldused erinevates asjaded – koristad pole hea, teed remonti samuti pole hea ja kui ei tee, siis jälle jama. Kogu aeg on mingi probleem.

Samas ei oska enam ka endale elada. Kuidas seda uuesti teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 10:18; 22.06 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issver sa räägiks kui minu emast- midagi pold kunagi piisavalt hea temale. Nüüd kui elan kaugel, siis nüüd olen hea ja.. oskasin hästi süüa teha ja koristada jne jne, ennem ei kõlvanud miski. Süüdistas mind samuti igas võimalikus ja võimatus asjas, kohe nokkis tüli üles, et saaks jälle süüdistada mind kui viha täis ma olen ja tihkus nutta jälle.
On öelnud mulle otse näkku ka, et vihkab mind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on peas kinni. Paljud kadestaksid sinu probleeme. Eraldi elav ja võitlusvõimeline = mitte abitu voodihaige ema, eralduv = iseseisev mees, kui pikk abielu siis ilmselt = mitte-imikud lapsed.
Kui Sul veel ka kaks kätt otsas on siis ju super -sa võid teha mida iganes soovid. Valida tööd, õppida uue eriala, kolida, uuesti armuda, kõike muuta või olemas olevat väärtustada.
Mõtle aga ise välja, mis sulle hinge rahu ja õnne tooks, ning anna aga minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lahuta, hangi endale oma elamine ja suhtle võimalikult vähe inimestega, kellega sa ei saa üldse läbi. kui võimalik, siis alusta kohe eraldi elama asumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegele oma süütunnetega. Muidu tunned ennast varsti süüdi, et exmehel läheb halvasti ja laste ees, et lahutasid ( või siis, et ei lahutanud, jne). Uuri psühholooge ja mine nõustamisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 13:16; 22.06 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegele oma süütunnetega. Muidu tunned ennast varsti süüdi, et exmehel läheb halvasti ja laste ees, et lahutasid ( või siis, et ei lahutanud, jne). Uuri psühholooge ja mine nõustamisele. [/tsitaat]

parem uuri ennast esmalt ise ja kui paremaks ei lähe, siis uuri hästi hoolikalt psühholooge ja alles siis mine vastuvõtule. psühholoogid on paraku täiesti tavalised keskmised inimesed, kelle hulgas on sulle sobivaid spetsialiste väga väike hulk. üsna imeline juhus on sattuda sobivale isikule ja võib olla väga ebameeldiv käia sobimatu nõustaja juures. seega esmalt ikka proovi ise. ja alusta sellest, et sul ei ole mingit kohustust suhelda inimestega, kes sinusse hästi ei suhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et su ema on juba vanuses kus inimene on jäämas seniilseks. Sinna ei ole midagi parata, et inimene vananedes hakkab kiruma ja vinguma kõigi ja kõige kallal ning elab oma kibestumust välja. Soovitan emast mitte välja teha hetkedel kus ta soiguma ja tujutsema hakkab, kui helistab ja kaebleb, siis lööd telefoni hargile ja vsjoo. Ei pea sina tema joru kuulama-kui ilusasti suhtleb, siis võite ju läbi käia, kui kurjustama hakkab, siis tuleb talle seda öelda ja mitte suhelda. Ajaga juhtub kõike, suhtu ema käitumisse kui paratamatusse ja ära võta isiklikult.

Mis mehesse puutub, siis milleks te lahutate? Kas pikemas perspektiivis on sellest kasu või kuidas on lahutuse teema päevakorda tulnud? Kas on mõtet lahutada või saaks kuidagi abielu päästa? Kui on mingi võimalus, et abielu saaks päästa, siis mina ei lahutaks.

Mis puutub lastesse, siis halloooooo, mida sa neilt ootad? Lapsed tahavad oma elu elada ja neil on see õigus, nad ei pea istuma sinuga kodus nelja seina vahel ja su kaeblemist kuulama kuidas elu on perses ja kõik on halvasti. Sa meenutad hetkel omaenda ema negatiivset käitumist-soiud ja kurdad, aga probleemi ju polegi. Ära riku nende lapsepõlve ära oma pideva kiunumisega.

Mida oma vabadusega pihta hakata? Issand jumal, mida mitte pihta hakata? Mine kooli, vaheta töökohta, koli teise linna, mine välismaale, leia uusi tuttavaid, hangi uus mees-võimalused on lõputud. Mida sa virised, elu on ilus.

Märkan, et sa kordad oma ema käitumismustrit. Su ema süüdistab täiesti ettenägematutes asjades sind: terviseriket ja kellegi surma ei näe mitte keegi meist ette, seetõttu ei saa ka selles mitte kedagi süüdistada! Sina omakorda süüdistad oma meest ja lapsi ja ema oma elu probleemides: selles, et ema tervis on halb, et vend sai surma ja et mehega asjad ei suju ja lapsed pole enam väikesed.
Su ema on vihane maailma peale ja sinu peale, sina keerad selle vihaks elu ja maailma peale.

Ärka üles inimene!!!!!! Ära kuluta aega vihkamisele ja süüdistamisele. Mis hingerahu sa teistes inimestes leida loodad kui sa ise oled see, kes vihkab ja süüdistab, kuid ei mõista ja ei hinda elu?????? Kui sa otsid hingerahu, siis selle leiad sa siis kui sa lõpetad mõtte otsimise millestki millel pole seletust, lepi sellega, et elus ei saa kõigile küsimustele vastuseid mitte keegi.

Ja lõpetuseks tahan sulle öelda edasi eesti rahvatarkuse: oma elu oled sa ise selliseks elanud nagu ta täna on. Ära süüdista teisi ja ära ole tige-need, mis tänasest päevast on teinud tänase päeva, on olnud sinu otsuste kumulatsioon. Võta vastutus iga pisiasja ja sõna eest, mida sa elus teed ja ütled ja sa näed, et elu polegi nii kole asi, mida vihata tasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Millest ja kuidas alustada, et saaks elu jälle korda …

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.