Esileht Hobinurk Millest räägib Eesti eurolaul?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Millest räägib Eesti eurolaul?

Postitas:

Palun, seletage mulle selle narkolaulu tegelik tähendus lahti. Ma ei ole vastava subkultuuriga kursis ja ei saa sõnadest aru. Nüüd loen meediast, et lugu pidavat lausa rääkima kokaiini manustamisest naise rindadelt, aga seda võib ikkagi vabalt Eurovisioonil esitada, ära keelati hoopis ainult Laysi krõpsude mainimine. Saan aru, et igati peen alltekst jne, aga huvitav, kas teistesse Euroopa keeltesse tõlkimine ka selle edasi anda suudab?

Ja päriselt ka, kas nad ärplevad oma narkotarbimisega või see on hoopis mõeldud vastupidi, et ärge tehke? Ja milline rida laulus viitab kokaiinile rindadel?

(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

Me pole narkomaanid pole midagi teind

Kleidid meie seljas on prügikasti leid

Politseikroonika ja suvilas on reid

Ainus kott mis laual on roheline lay’s

Me pole narkomaanid pole midagi teind

Kleidid meie seljas on prügikasti leid

Politseikroonika ja suvilas on reid

Vormis mehed külas mul on väga okei

(Uuuu jeaa)

Kuula nüüd seda

Saab huugama ära

Meid kuulda on täna

A see kott vii ära

Ma ei tea narkootikume, limpsi tean ja siidrit

Vahet ma ei suudaks teha vitamiinil spiidil

Kuula nüüd seda

Saab huugama ära

Meid kuulda on täna

A see kott vii ära

Pilvikud ja šampinjonid – kus on teie niidid?

Käivitate minu keha nagu köögipliidi

Pardikesed väikesed, kuid moonid on nii pikad

Mõnuaineid väldime, las seda teevad rikkad

Kohal varahommikul ja kirevad kui kikkad

Ära viisid kommid mul need kurva näoga plikad

Mõnuaineid väldime vaid sest me pole rikkad

Tarekese tagatoas on laual ainult IPA-d

Prillid on pupilli.. eino pulli pärast ikka

Läbi näevad kõigest need, kes jõudnud esiritta

Ole vait ja ma pole teind

Kuigi ümber minu aint on see tants vaid siin käind jeaa

Ole vait ja ma pole näind

Kuigi ümber minu aint on see tants vaid siin käind jeaa

Kuula nüüd seda

Saab huugama ära

Meid kuulda on täna

A see kott vii ära

Ma ei tea narkootikume, limpsi tean ja siidrit

Vahet ma ei suudaks teha vitamiinil spiidil

Kuula nüüd seda

Saab huugama ära

Meid kuulda on täna

A see kott vii ära

Pilvikud ja šampinjonid – kuѕ on teie niidid?

Käivitate minu keha nаgu köögipliidi

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugu on Liis Lemsalust.

+8
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Teemaalgatajale, see twiit ei käinud selle loo kohta muidu.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Hmm, õigus. Tähelepanelikumalt lugedes on tõesti aru saada, et viidatakse vist mingile teisele laulule, mille olemasolust ma teadlik polnud.

Kas seletaksid mulle ka veel, mis ikkagi eurolaulu sõnadega öelda tahetakse?

+2
-2
Please wait...
Postitas:

Üldiselt paras jura. Nagu ka ülejäänud laulud sel aastal.

+12
-3
Please wait...
Postitas:

Hmm, õigus. Tähelepanelikumalt lugedes on tõesti aru saada, et viidatakse vist mingile teisele laulule, mille olemasolust ma teadlik polnud.

Kas seletaksid mulle ka veel, mis ikkagi eurolaulu sõnadega öelda tahetakse?

Et nemad narkootikumidest midagi ei tea.

+13
0
Please wait...
Postitas:

Üldiselt paras jura. Nagu ka ülejäänud laulud sel aastal.

hahaha, mulle meeldib see järjekordne ….sel aastal

+4
0
Please wait...
Postitas:

Lugu on Liis Lemsalust.

No täpselt minu mõte. Ma oleks teinud nt “Edekabeli’ sketši, kus Liisiks tehtud Normann esitab seda lugu. (Sorry Liis)

+7
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Laulu sõnadest ma aru ei saa, st sõnade mõttest. Aga ühes intervjuus Kohver rääkis, et sõitsid koos Puuluubi Markoga kuskile ja autos tuli jutuks, et Marko ei tea narkootikumidest midagi. Ja sellest sündis spontaanselt idee loo jaoks.

+11
-1
Please wait...
Postitas:

See lugu on nagu “Leto sveti” ja “Tii” ristsugutis, kumbki ei pääsenud eelvoorust edasi.

+12
-12
Please wait...
Postitas:

Väga hea lugu! Ma olen muidugi 5miinuse fänn ka.

+11
-7
Please wait...
Postitas:

See lugu on nagu “Leto sveti” ja “Tii” ristsugutis, kumbki ei pääsenud eelvoorust edasi.

Eks see sõltub jah, mis kellelegi oluline on. Osad valivad laulu selle järgi, et see ikka kuhugi kõrgemale pääseks ja see on peamiseks kriteeriumiks. Osad valivad loo, mis neile meeldib.

+6
-1
Please wait...
Postitas:

Eks see sõltub jah, mis kellelegi oluline on. Osad valivad laulu selle järgi, et see ikka kuhugi kõrgemale pääseks ja see on peamiseks kriteeriumiks. Osad valivad loo, mis neile meeldib.

Laulu, mis mulle meeldib, valin ma autoraadiost kuulamiseks. Eesti laulul valiti laulu, mis läheb Eurovisioonile.

+7
-7
Please wait...
Postitas:

Tänapäeva laulude tekstid ongi lihtsalt sõnad või laused reas, mis omavahel ei suhestu. Sõnumit ei ole ja igaüks ise mõtleb mida tahab sõnumiks. Eks see ole laiast maailmast tulnud mood, mis ka meil valdavaks nüüd saanud. Refrään peab meeldejäävalt kõlama ja ongi kogu edusaladus. Kui vanasti kõlas laul “Roosiaias ringi kuninganna käib”, siis nüüd kõlab “Kuninganna, uuuuh-uuh roosiaed.” Mõtle ise mis seal roosiaias toimub.

Kas keegi saab selle laulu tekstist midagi aru?

https://www.youtube.com/watch?v=bYjJWxQCDfI

+12
-2
Please wait...
Postitas:

Vot see laul ajas mind täiega närvi. Lasti raadios, kuulasin ja siis kuulasin veel ja siis veel. No ei saanud aru, mida Puuluup podiseb, ei suutnud sõnu eristada.  Lõpuks ei pidanud närv vastu ja googeldasin. Pärast seda, kui ma olen nende poolt välja vihastatud, ei taha ma seda laulu rohkem kuulata ega kuulda. Laulu mõtet ei kavatse ka otsida. Puuluup meeldib, aga selles videos muusikariistadega laval vehkimine on ka pisut totakas.

Kuna eurooplased eesti keelest niikuinii aru ei saa, siis see tempokas tümakas võib ehk isegi rahvale peale minna, mine sa tea.

Ma olen aastate jooksul märganud seda, et üldiselt on võidulootus nendel lauludel, mida kuulad ka hea meelega raadiost. Kui ETV hakkab Eurovisiooni laule tutvustama siis nokitsen midagi omaette ning ekraani vaatan vaid siis kui olen aru saanud, kas lugu meeldib või mitte.

+5
-9
Please wait...
Postitas:

Laulu, mis mulle meeldib, valin ma autoraadiost kuulamiseks. Eesti laulul valiti laulu, mis läheb Eurovisioonile.

Tegelikult siit selgubki, et Sina valid laulu Eurovisiooni kriteeriumi järgi, aga mina nt ei vali kunagi laulu, mis mulle ei meeldi. Mind esindagu laul, mis mulle meeldib (kui see teistele ka meeldib, on lisaboonus). Ja ega me ei tea, kui suur osa valib nii nagu Sina ja kui suur osa minu moodi.
Ja mingit müstilist valijat ju pole, tavalised inimesed valivad, kõigil võrdne võimalus valida kas oma maitse järgi või Eurovisioonile sobivust kaaludes.

+6
-2
Please wait...
Postitas:

Laulu mõte on see, et olgugi, et narkootikumid ja hip-hopi subkultuur paistavad alati käsikäes käivat, siis ei ole see, et kõik, kes sellist muusikastiili viljelevad ka kohe narkotarbijad oleks.

+10
0
Please wait...
Postitas:

Hea, et sõnu lugesin. Kuulsin kogu aeg “lase kotti ära”.

+8
0
Please wait...
Postitas:

Lydia Koidula luuleandi selle laulu sõnadest otsida ei maksa ja pole vist vajagi. Selle loo pluss on see, et kohe esimest noodist pannakse gaas põhja ja lugu “läheb käima”. Eks näis kuidas Eurovisioonil läheb. Kolmest Eesti Laulu finalistist meeldis see lugu mulle kõige rohkem.

+11
0
Please wait...
Postitas:

Ma ei kuula spetsiaalselt kunagi laulusõnu, kui nad just niisama meelde ei jää. Mind huvitab ainult meloodia ja seade seal taga.

+5
-2
Please wait...
Postitas:

Tegelikult siit selgubki, et Sina valid laulu Eurovisiooni kriteeriumi järgi, aga mina nt ei vali kunagi laulu, mis mulle ei meeldi. Mind esindagu laul, mis mulle meeldib (kui see teistele ka meeldib, on lisaboonus). Ja ega me ei tea, kui suur osa valib nii nagu Sina ja kui suur osa minu moodi. Ja mingit müstilist valijat ju pole, tavalised inimesed valivad, kõigil võrdne võimalus valida kas oma maitse järgi või Eurovisioonile sobivust kaaludes.

Jah, nõus. Aga suurem probleem on see, et üldse polnud midagi valida, mulle tõesti ei meeldinud mitte ükski lugu. Eks nadi on olnud ennem ka, aga mõni lugu on ikka rohkem kõrva jäänud kui teine. Sel aastal ei jäänud ükski.

+2
-7
Please wait...
Postitas:

Jah, nõus. Aga suurem probleem on see, et üldse polnud midagi valida, mulle tõesti ei meeldinud mitte ükski lugu. Eks nadi on olnud ennem ka, aga mõni lugu on ikka rohkem kõrva jäänud kui teine. Sel aastal ei jäänud ükski.

Imelik. Lisaks 5miinusele olid head veel Nele-Liis Vaiksoo, Daniel Levi, Ollie ning kõige eurovisioonilikum vast Anet Vaikmaa.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Kui nägemine on viis miinust võta puuluup!

+9
0
Please wait...
Postitas:

Tegelikult siit selgubki, et Sina valid laulu Eurovisiooni kriteeriumi järgi, aga mina nt ei vali kunagi laulu, mis mulle ei meeldi. Mind esindagu laul, mis mulle meeldib (kui see teistele ka meeldib, on lisaboonus). Ja ega me ei tea, kui suur osa valib nii nagu Sina ja kui suur osa minu moodi. Ja mingit müstilist valijat ju pole, tavalised inimesed valivad, kõigil võrdne võimalus valida kas oma maitse järgi või Eurovisioonile sobivust kaaludes.

mulle jälle seevastu sel aastal meeldisid rohkem laule

+2
0
Please wait...

Tänapäeva laulude tekstid ongi lihtsalt sõnad või laused reas, mis omavahel ei suhestu. Sõnumit ei ole ja igaüks ise mõtleb mida tahab sõnumiks. Eks see ole laiast maailmast ka meil valdavaks nüüd saanud. Refrään peab meeldejäävalt kõlama ja ongi kogu edusaladus. Kui vanasti kõlas laul “Roosiaias ringi kuninganna käib”, siis nüüd kõlab “Kuninganna, uuuuh-uuh roosiaed.” Mõtle ise mis seal roosiaias toimub.

Kas keegi saab sellest laulu tekstist midagi aru?

https://www.youtube.com/watch?v=bYjJWxQCDfI

Jestas, no selles laulus on tõesti suvalised sõnad ritta pandud, mingisugusestki riimist ei maksa muidugi üldse unistada. Ma ka loen alati laulusõnu kukalt kratsides ja mõtlen, et kas ma olen kuidagi juhmiks jäänud, aga aru ma laulude sisust ei saa.

+6
0
Please wait...
Postitas:

Kas keegi saab sellest laulu tekstist midagi aru? https://www.youtube.com/watch?v=bYjJWxQCDfI

Mina küll saan, mis siin keerukat? Neiu on armumas, on segaduses ja kõhkleb, kas peaks sellesse ämbrisse (jälle) astuma (kõrgelt kukkuda, sinisilmne). Muidugi on ka selgelt otsitud väljendeid sees, aga need ei häiri ja lugu ise on päris kaasahaarav. On palju hullemat. Isegi Taukari “Silmad pärani kinni” on tuhat korda hullem ja segasemate sõnadega (mingid pisarakraanid ja tegid mu katki – kõnekeel ei sobi sinna laulu üldse).

+4
-3
Please wait...
Postitas:

Kas keegi saab sellest laulu tekstist midagi aru? https://www.youtube.com/watch?v=bYjJWxQCDfI

Mina küll saan, mis siin keerukat? Neiu on armumas, on segaduses ja kõhkleb, kas peaks sellesse ämbrisse (jälle) astuma (kõrgelt kukkuda, sinisilmne). Muidugi on ka selgelt otsitud väljendeid sees, aga need ei häiri ja lugu ise on päris kaasahaarav. On palju hullemat. Isegi Taukari “Silmad pärani kinni” on tuhat korda hullem ja segasemate sõnadega (mingid pisarakraanid ja tegid mu katki – kõnekeel ei sobi sinna laulu üldse).

Jah mulle lugu ise meeldib ja ka laulja hääl ja lausa imestan, et ta rahvusvaheliselt pole kuhugi otsa peale saanud. Olen lugu mitmeid kordi kuulanud, aga iga kord mõtlen, et ma ei saa sõnadest mütsigi aru. Vanaaja lauludega seda probleemi kunagi pole.

Kord tekkis huvi lugeda Ariana Grande laulude sõnu, sest üks noor kiitis sügavat sisu ja tema laulude sõnumi tähtsust, aga  sama seis – mina ei saanud mitte midagi aru. Lisaks igatsugu huvitavad väljendid a la “dick bicycle”. Ühesõnaga tänapäeva lauludes on lihtsalt mingid sõnad ritta pandud. Sinna on lihtne külge luulutada sügavat sisu. Vaadake, ma mõtlesin seda ja seda. Ok ma tegelikult saan aru, et see võimaldab kasutada ainult paremini kõlavaid sõnu ja võibolla üldise kõla mõttes võib tulemus hea olla. Need laulud pole loodud kestma ja pole mõtet teksti tõsidusega üle pingutada.

+4
0
Please wait...
Postitas:

Ühesõnaga tänapäeva lauludes on lihtsalt mingid sõnad ritta pandud. Sinna on lihtne külge luulutada sügavat sisu.

Mina ei nõustu, et meetod, kus laulusõnad pole täislausetega “oh keeruta lennuta linalakkneidu”, on mingi alaväärsem meetod. Minu arust vastupidi. Eks kräppi on võimalik toota igas stiilis, aga selline nn. haiku-stiil (mitte rütmi, aga sõnade omavaheliste seoste mõttes) võib just luua äärmiselt head kunsti, lihtsalt lugeja peab vaeva nägema ja sõnade vahele seosed leidma – ja need seosed ei pruugi sel juhul ju isegi mitte samad olla, mida luuletaja mõtles, aga see ongi lahe.

+5
-6
Please wait...
Postitas:

aga selline nn. haiku-stiil (mitte rütmi, aga sõnade omavaheliste seoste mõttes) võib just luua äärmiselt head kunsti, lihtsalt lugeja peab vaeva nägema ja sõnade vahele seosed leidma

Siin oli juttu laulust ja see pole reaalne, et lauluteksti mõistmiseks pead selle kuskilt üles otsima ja pool päeva vaeva nägema, et aru saada, millest jutt käib.

+6
-5
Please wait...
Postitas:

aga selline nn. haiku-stiil (mitte rütmi, aga sõnade omavaheliste seoste mõttes) võib just luua äärmiselt head kunsti, lihtsalt lugeja peab vaeva nägema ja sõnade vahele seosed leidma

Siin oli juttu laulust ja see pole reaalne, et lauluteksti mõistmiseks pead selle kuskilt üles otsima ja pool päeva vaeva nägema, et aru saada, millest jutt käib.

Laulu puhul ei peagi sa üldse sõnade lugemisega vaeva nägema, miks sa seda teed? Laul on tervik ning loob meeleolu ja annab sõnumi edasi ka siis, kui sa mitte silpigi aru ei saa. St juhul, kui on harmoonia sõnade ja viisi vahel.

+4
-3
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Hobinurk Millest räägib Eesti eurolaul?