Esileht Pereelu ja suhted Millest tegelikult väga paljud suhteprobleemid tulevad

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Millest tegelikult väga paljud suhteprobleemid tulevad

Postitas:

Ajendatud kogu sellest sotsiopaatide ja sellest tulenenud “erinevate liigade” jne teemadest.
Tegelikult on asi palju lihtsam. (lisatud linkidelt leiate ingliskeelset lihtsas keeles materjali)

Inimestel on sünnipäraselt ja lapsepõlve mõjude tagajärjel erinevad kiindumisstiilid. Kõige üldisem jaotus on, et on olemas äreva, kindla ja vältiva kiindumisstiiliga inimesed. (https://thepowermoves.com/attachment-styles-with-examples/)
Ärevad kardavad hülgamist ja seetõttu vajavad palju tähelepanu ja kinnitust sellele, et nad on olulised. Kipuvad seega lähisuhetes olema ebakindlad, nägema tonte seal, kus neid alati pole jne. https://thepowermoves.com/the-anxious-attachment-style/
Kindlad tunnevad end lähisuhetes hästi ja mugavalt, suudavad lähedust nii jagada kui ka vastu võtta.
Vältivad sisimas tahaksid lähedust, aga kui seda saavad, siis ei kannata seda välja ja tõmbuvad kaaslasest eemale. Näiteks isegi naudivad tülisid, sest see võimaldab neil omaette olla. Võivad seetõttu endale lähedaste inimestega aegajalt käituda halvemini kui võõrastega jne. https://thepowermoves.com/how-to-spot-an-avoidant-attachment-style/

Kuigi on üsna ilmselge, et Ärev + Vältiv kombo ei klapi üldse, siis tegelikult satuvad nad väga tihti siiski kokku, sest
1. ärevatele meenutab vältiv isik nende lapsepõlve ja seega tundub kuidagi “õige”.. lisaks kipuvad äreva loomuga inimesed seda tunnetemöllu, soe-külm teemat ja draamat tõlgendama kui “tõelist armastust”
2. vältivatele ESIALGU meeldivad ärevad tüübid, sest alguses neile meeldib kogu see tähelepanu ja tunded, mida ärevad neile annavad…

Aga siis tekibki nende suhtes suletud ring, kus
Suhe on tore ja vahva ning liigub edasi — Vältiv pool tunneb, et lähedust on liiga palju ja tõmbub eemale — Ärev pool muutub ärevaks ja hakkab tähelepanu nõudma — TÜLI — Ärev pool proovib leppida ja lahendada asju aga Vältiv ei ole omapoolsete järeleandmiste tegemisest huvitatud — Ärev pool palub andestust ja lepitust — Suhe jätkub

https://thepowermoves.com/anxious-avoidant-attachment/

Lõppkokkuvõttes ei ole rahul kumbki, aga tihti ei suudeta üksteisest lahti ka lasta, aga pikaajalise ja stabiilse pereelu nimel, peaksid tegelikult nii vältivad kui ka ärevad leidma endale kindla kiindumistüübiga kaaslased. Kuigi see võib Ärevate jaoks selles mõttes raske olla, et selleks nad peavadki kõigepealt endale teadvustama, et see meeletu tundemöll, mis Vältivate tüüpidega tekib, ei ole päriselt armastus.

+13
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:24; 28.10 16:10; 28.10 16:33; 28.10 16:45; 28.10 19:15; 28.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll targutab! Inimestel pole tõesti muud teha?
See kõik võib ka õige olla aga põhiline suhteprobleem on ikkagi suhtlematus. Maru romantiline on kui “kõik on sõnadetagi selge” aga sellel lootma jäämine on lihtsalt farss! Kui väärtusmaailm on erinev, siis tuleb ikka suhelda.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll targutab! Inimestel pole tõesti muud teha?

See kõik võib ka õige olla aga põhiline suhteprobleem on ikkagi suhtlematus. Maru romantiline on kui “kõik on sõnadetagi selge” aga sellel lootma jäämine on lihtsalt farss! Kui väärtusmaailm on erinev, siis tuleb ikka suhelda.

Sellistel puhkudel kahtluks suhtlemine ei aita, sest inimeste sisemised vajadused on lihtsalt liiga erinevad ja neid ei saa enamasti muuta.

Ja ma ei tea, kas tõesti soov inimesi teadlikumaks muuta on asi, mille peale peaks plõksima hakkama. Leidsin huvitava materjali, millest oli endale palju abi. Miks mitte seda teistega jagada. Tunduvalt mõttekam kui väga paljud teised teemad selles foorumis.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:24; 28.10 16:10; 28.10 16:33; 28.10 16:45; 28.10 19:15; 28.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin huvitava materjali, millest oli endale palju abi. Miks mitte seda teistega jagada.

Mis sellest just sulle palju abi siis oli?
Mis oli see, mis palju lihtsam oli?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 16:29; 03.11 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin huvitava materjali, millest oli endale palju abi. Miks mitte seda teistega jagada.

Mis sellest just sulle palju abi siis oli?

Mis oli see, mis palju lihtsam oli?

Aitas rahu teha sellega, miks mul hoolimata minupoolsetest suurtest pingutustest eelmine suhe lörri läks. Olengi mina ärevat ja tema vältivat tüüpi (kõik tunnused vastavad). Muidu kippusin ennast süüdistama, aga nüüd tean, et asi oli erinevates vajadustes.
Lisaks tean ka, millised mustreid tulevikus vältida.

Palju kasu minu meelest.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:24; 28.10 16:10; 28.10 16:33; 28.10 16:45; 28.10 19:15; 28.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled püüdnud väga palju lihtsustada ja nüüd arvad, et said tõese vastuse, sest see on ilus ja selge vastus.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 16:41; 28.10 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled püüdnud väga palju lihtsustada ja nüüd arvad, et said tõese vastuse, sest see on ilus ja selge vastus.

Tsiises kraist. Tegu on asjaga, mida psühholoogid on aastakümneid uurinud ja uuringute tulemusena kinnitanud ning tõestanud (lingitud artiklid on selle kõige väga lihtsustatud ja tavainimesele söödavaks tehtud versioon) ja siis tuleb mingi Perekooli Kägu väitma, et ma nüüd jubedalt lihtsustasin, kui elu ja inimpsühholoogia lihtsalt ongi selline.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:24; 28.10 16:10; 28.10 16:33; 28.10 16:45; 28.10 19:15; 28.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei tundu need mingid tüübid. Enamik inimesi muutub klammerdumise peale vältivaks tüübiks. Ärevus tuleb vähesest enesekindlusest, aga sageli ka mingist eelnevast negatiivsest kogemusest (nt petta saanud kipuvad ärevamad olema, samuti ehk need, keda julmalt on maha jäetud, nii-öelda välguna selgest taevast.) Vältivalt käituvad vahel ka inimesed, kes lihtsalt ei ole armunud, aga muid suhte boonuseid siiski tahaks, sageli on vältiv käitumine ka hea viis enesehinnangut turgutada, kui tead, et teine nagunii hakkab selle peale veel rohkem klammerduma, aga rohkem on seda muidugi seetõttu, et inimesel on siiralt sellest klammerdumisest kõrini.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vaatlemise tulemusena tulevad väga paljud suhteprobleemid sellest, et inimesed pole suhtesse astudes iseseisvad. Iseseisvus nii majanduslikult, hingeliselt kui vaimselt on väga oluline. Üks hullemaid olukordi on seisund “ma ei saa ilma sinuta elada”. Koos peaks olema parem kui üksi. Aga üksi elades inimene saab suurepäraselt ise hakkama.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled püüdnud väga palju lihtsustada ja nüüd arvad, et said tõese vastuse, sest see on ilus ja selge vastus.

Tsiises kraist. Tegu on asjaga, mida psühholoogid on aastakümneid uurinud ja uuringute tulemusena kinnitanud ning tõestanud (lingitud artiklid on selle kõige väga lihtsustatud ja tavainimesele söödavaks tehtud versioon) ja siis tuleb mingi Perekooli Kägu väitma, et ma nüüd jubedalt lihtsustasin, kui elu ja inimpsühholoogia lihtsalt ongi selline.

irw. Sinu loogika järgi pane suvalisi inimesi kokku, kes kiindumisstiililt klapivad ja ongi pulmad. 😀
Ja räägid, justkui enamus hädasid on sellest. Kui nii, siis oleks elu õige lihtne elada.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 16:41; 28.10 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenutad ühte tuttavat, kes ka pärast iga lahkuminekut oma suhtele ja selle ebaõnnestumisele süvaanalüüsi tegema hakkab. Küll luges tema kuskilt midagi või vaatas teaduslikke videosid või tegelikult oleks pidanud kohe alguses teadma – päikesemärgid ja horoskoop ju ei klappinud … jne jne.

Üsna tüütu on, kõrvalt vaadates. Saab ka veidi aru, miks ta suhted kõik purunevad: keegi ei viitsi lihtsalt sellise tühja targutaja ja kõva suhte-teoreetikuga koos elada. Igavaks kipub või nii.

Annaks nõu, et katsu nüüd üle saada ja edasi liikuda. Mis sa seda vana suhet ikka meenutad ja analüüsid, ega sind ilmselt tagasi ei võeta.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lausa näha kuidas inimesed absoluutselt ei süvene ja lihtsalt hakkavad isiklikult pinnalt lahmima.

Olengi sellest suhtest ammu üle saanud.
Olen nüüd juba aastaid koos kindla kiindumustüübiga inimesega, kellega koos minu ärevad probleemsed mustrid ei avaldu, sest ma tunnengi end piisavalt armastatuna. Ühtlasi, kui probleemid tekivad, siis saame need lahendatud. Ja see on ka seal materjalides toodud, et kindla tüübiga koos olles muutuvad ärevad ajapikku rahulikuks.

Kuna üks sõbranna selle kohta küsis, sest mäletas, et ma kunagi seda teemat uurisin, siis tegin kokkuvõtte. Mõtlesin heast südamest, et kuna siin foorumis on jäänud silma palju teemasid, kus võiks sellest materjalist abi olla, et siis jagan teistele ka.

Ja ma pole öelnud et ENAMUS, vaid et suur osa probleeme. Ja ma pole öelnud, et panna sobivad kiindumused kokku, siis on kohe õnnelik, aga et kui panna ebasobivad, siis on õnnetu.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:24; 28.10 16:10; 28.10 16:33; 28.10 16:45; 28.10 19:15; 28.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olengi sellest suhtest ammu üle saanud.

Seda võid oma “sõbrannale” rääkida.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun moderaatoritel see teema kustutada, sest ilmselgelt ei kanna see soovitud eesmärki ja keegi sisuliselt süveneda ei viitsi ning mul pole mingit tahtmist lugeda alusetuid rünnakuid minu isiku suhtes, mis teemasse ei puutu.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 15:24; 28.10 16:10; 28.10 16:33; 28.10 16:45; 28.10 19:15; 28.10 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, oot, ärge kustutage ja sulgege siin midagi veel.
Teema on päris huvitav ja mõte kindlasti olemas.
Teema algatajale soovitaksin rohkem julgust. Miks peaks laskma end häirida suvaliste inimeste “arvamusest”, liiatigi veel sellisest “arvamusest”, mis on formuleeritud teemasse süvenemata….
Ma ise lugesin seda materjali ja oli väga huvitav: ma olen arenenud vältivast tüübist kindlaks…Väga tore, ma kartsin kunagi, et seda ei juhtugi…
Tänud teema algatajale.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algatajale soovitaksin rohkem julgust. Miks peaks laskma end häirida suvaliste inimeste “arvamusest”, liiatigi veel sellisest “arvamusest”, mis on formuleeritud teemasse süvenemata….

Ta ju ütles ka juba esimeses postituses. On ärevik ja talle on tähtis tähelepanu, teiste poolehoid, kiitus, sekka veel ebakindlus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest päris huvitav lugemine. Ise olen täpselt kindla ja vältiva suhtetüübi vahepealne testi järgi. Aga kumbki kirjeldus üksinda eriti ei sobi. Käitumiselt olen ehk natuke vältiv, aga sisemuses ei ole klammerdujat. Sisemuses olen pigem kindel tüüp.

Üks huvitav mõte tekkis beebide kirjeldusi lugedes:
Koerad on kindla suhtetüübi esindajad ja kassid on vältiva suhtetüübi esindajad minu kogemuse kohaselt 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerad on kindla suhtetüübi esindajad ja kassid on vältiva suhtetüübi esindajad minu kogemuse kohaselt ????

Minu meelest on koerad klammerdujad. Kassid on jah vältijad. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest suhe on loodud kuna üks osapool on nii ilus või on rikas vms. Ehk siis suhet ei ole loodud meeldivuse pinnalt vaid mingi ilu, raha või muu hüve saamise ootuses..siis need suhteprobleemid hiljem tulevadki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lörri läheb suhe siis, kui rumal inimene püüab hakata suhet analüüsima.
Tänapäeval on internet ja kõik muu, aga enamus inimesi on jäävalt sama lollid, nagu muistsel aal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled püüdnud väga palju lihtsustada ja nüüd arvad, et said tõese vastuse, sest see on ilus ja selge vastus.

Kuule jää vait. Või mine loe blogisid. Igaühel on õigus jagada teadmisi, mis ta on saanud ja mis teda on aidanud. Ei ole vibraator ainus pereliige, teistel vähemalt mitte. Mida sa plõksid normaalse postituse kallal? Oled kade, et ise ei suuda midagi leida ega lugeda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 18:44; 03.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun moderaatoritel see teema kustutada, sest ilmselgelt ei kanna see soovitud eesmärki ja keegi sisuliselt süveneda ei viitsi ning mul pole mingit tahtmist lugeda alusetuid rünnakuid minu isiku suhtes, mis teemasse ei puutu.

Ära tee neist toladest välja. Kahju muidugi, et neid on siia juba kogunenud, enne kui targemad sõna said, aga võta teadmiseks, et sa ei vääri mingit pilkamist ega osatamist. Osa kägusid on lihtsalt ise liiga rumalad, et julgeda kelleltki või millestki õppust võtta. Ainus, mida nad oskavad, on maha teha, algelisi sõnumeid välja noppida ja kritiseerida seda, millest nad midagi aru ei saa.

Su teemaalgatus on väga hea. Kellele ei meeldi, mingu lugegu lirtsuvatest ämbritest või midagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 18:44; 03.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loeks hea meelega eesti keeles ikka asju.
Aga muidu on nii, et mõtted on head.
Lihtsalt selle põhjal ütlen ikka, et sotsiopaadid ja psühhopaadid on siiski olemas ja meie seas, peale nende, keda teemas kirjeldatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su teemaalgatus on väga hea.

On muidugi hea. :)))
Alati on ju super, kui kuskilt kapsalehe alt imbub välja keegi, kes ütleb, kuidas asjad TEGELIKULT on.

Sina saad teada, mina saan teada, kõik saavad targemaks, kuidas tegelikult on!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 16:29; 03.11 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes olen nõus, aga arvan, et selliseid “tüüpe” pole tegelikult niiväga olemas, ammugi mitte puhtalt (nagu pole ka nn puhtaid temperamenditüüpe, on segud). On suhtedünaamikad, inimeste vastastikused suhtlemismallid/viisid/tavad, mis siis võimendavad inimeses olemasolevat ärevust või vanu haavu/lapsepõlvetraumasid jnejne. Et nn ärev inimene võib turvalises ja heas suhtes olla oopis üsna kindel tüüp näiteks.
Eks igaüks üritab oma maailma mõtestada omamoodi, kes selliste tüüpidena, kes nn armastuse pangaarvena, igalühel on oma mingi metafoor inimsuhete selgitamiseks (http://www.marriagebuilders.com ja video , eestikeeli pisiülevaade
http://www.advent.ee/paevasona/27.07.2015/
http://m.advent.ee/paevasona/28.07.2015/
http://alkeemia.delfi.ee/suhted/armastus/millised-on-sinu-ootused-ja-vajadused-suhtes-tee-koos-partneriga-labi-suhtevajaduste-maaramise-harjutus?id=82042343 (inglise keeles on suur “töövihik”)

Väga toredad on ka koomik/pastor Mark Gungor loengud, naera niiet silmad märjad, aga tõsi iga sõna 🙂 Laugh your way to better marriage 1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Millest tegelikult väga paljud suhteprobleemid tulevad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.