Esileht Ilu ja tervis millest tuleb lastel kõrvapõletik?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: millest tuleb lastel kõrvapõletik?

Postitas:

mina tean, et tuleb sageli nohu tagajärjel ( viirusest), on lapsi kellel on soodumus, kuna kõrvakanal pisike. Tean et võib tulla, kui lapsel on vesi kõrva läinud ja jäänud. rohkem variante ei tea.

mul ema ( üldjuhul täiesti normaalse jutuga) tuli välja geniaalsusega, et mu 5a on kõrvad sageli haiged, kuna ta peale vanni ei kanna mütsi!!! Dziisas ma ütlen, mul on soe tuba+ peale vanni tavaliselt otse voodisse minek, ei käi niiske peaga tuule käes vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvapõletikku tekitavad bakterid. Bakterid hakkavad vohama kõrvas siis, kui ventilatsioon on häiritud ja õhk korralikult ei liigu. Viimane juhtub tõesti siis, kui nina-neel-kõrvad on turses, ehk siis nohu ajal. 5-aastane küll mütsi toas kandma ei pea, ka mitte kõrvapõletiku ajal.
Aga kui lapsel on kõrvad sageli haiged, siis kohe, kui nohu tekib:
– anna Zyrtecit (vähendab turset)
– sudafedi sisse (tablett on parem, see ei sisalda nii palju lisaaineid), ka vähendab turset ja hoiab käigud lahtu
– kui ikka nina kinni, siis ninna ka spreid – võib lasta 4-5 päeva, mitte kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrva sattunud vesi küll kõrvapõletikku ei tekita.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dziisus tõesti. Kell 21.59 vastaja vastus on korrektne.
Mütsidest – kas keegi tegelikult teab kedagi, kelle laps toas mütsiga viibiks?
Samas vanemate sugulaste survel ostsin oma kaksikutele enne sündi mingid nö toamütsid. Lapsed sündisid enneaegsena ja ükskord mõtesin haiglas palati õhutamise ajaks neile mütsid pähe panna, väljas oli talv. Nii palatisse sattunud arst kui õde laitsid mütsimõtte kohe maha. Aga peale vanni on ju juusked ka veel märjad – pigem võib see märjas mütsis olemine kõrvapõletikke põhjustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõrvapõletikku tekitab hingelisel tasandil ema:) mai väljataga uus raamat, sinu tunne loob sind ennast..seal on hästi ära seletatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu lastel tulid kõrvapõletikud eranditult nohust ja seda senikaua kuni leiutati nohuravim Sinupret. (või noh, kuni mina selle apteegist leidsin, nii paar aastat tagasi)
Sinupret hoiab nina lahti ja ükski nohu pole enam kõrvapõletikuks läinud.

Suuremate laste (24a, 17a) titeeas seda ravimit veel polnud ja neil kestsid kõrvapõletikud kuskil algklassideni, seejärel \”kasvasid välja\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean, et väikestel on põskkoopad välja arenemata ja sellepärast lööb kõrva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis millest tuleb lastel kõrvapõletik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.