Esileht Ilu ja tervis Millest vererõhk madal?Kas tõesti üleväsimus?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Millest vererõhk madal?Kas tõesti üleväsimus?

Postitas:

Umbes nädal on pea käinud ringi, vahepeal nii hull enesetunne et kardan minestada. Kui halb, siis olen rõhku omal mõõtnud ja see on veidi madal, mitte küll oluliselt aga madal. Ma ei ole puhata saanud pea aasta varsti (raseduse lõpus ei saanud öösiti magada ja nüüd kahe lapse kõrval ei saa ka magada). Väiksem laps sünnist saati väga halvasti magab öösiti ja päeval pole aega magada. Kaal on ka langenud tasapisi. Kilpnäärme näit on pigem ületalitluse poole aga ei ületa kriitilist piiri. Kas tõesti see magamatus võib sellise vererõhu alanemise tekitada? Hirm on et laste kõrval kukun kokku 🙁 Mida teha? Lakkamatult ei saa ka kohvi juua ju…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:07; 16.01 22:56; 25.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raua puudus, madal hmg, eks pead kohvi jooma korra päevas kasvõi piimaga ja end turgutama vitamiinide ja liikumisega. ega muud ei oska soovitada aga kui vaja siis rohtu võtma. Ei tasu riskida, kuni pilt taskus ja jumal teab mis juhtuda võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui madal see vererõhk sul siis täpselt on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 20:36; 17.01 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui väga halb on olla siis ma pole mõõtnud, sest siis ma ei suuda midagi teha, lihtsalt pean pikali minema kohe ruttu muidu tunne nagu kohe läheks pilt eest. Aga kui on lihtsalt kehvem ja jaksan püsti olla siis ma olen mõõtnud on 95-100/60 Ma ei ole regulaarne mõõtja olnud aga mäletan et kunagi oli ikka sinna 110 kanti. 100/60 on vist tegelikult ok aga ilmselt minu jaoks madal. Peas ka nagu surub. Segasuse tunne. Ega tea, võib-olla ei olegi asi madalas vererõhus, ma ei ole veel hästi läbi hammustanud mis hetkel mul väga kehvaks läheb 🙁
Perearst arvab et lihtsalt üleväsimus…uued analüüsid paari nädala pärast kui paremaks ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:07; 16.01 22:56; 25.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minestamise tunne on madalast vererõhust tingitud, siis üldiselt peaks olema nii, et mida õhtupoole, seda paremaks enesestunne läheb. Kui on aga nii, et päev otsa on ühtviisi halb või õhtul halvem kui hommikul, siis kahtlustaksin pigem ärevushäiret või muid variante.

Madal vererõhk on õnneks tegelikult pigem just tervislik nähtus ja selle pärast üleliia muretseda pole mõtet.

Ja veel – minul aitab lisaks kohvile ka shokolaad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 20:36; 17.01 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Umbes nädal on pea käinud ringi, vahepeal nii hull enesetunne et kardan minestada. Kui halb, siis olen rõhku omal mõõtnud ja see on veidi madal, mitte küll oluliselt aga madal. Ma ei ole puhata saanud pea aasta varsti (raseduse lõpus ei saanud öösiti magada ja nüüd kahe lapse kõrval ei saa ka magada). Väiksem laps sünnist saati väga halvasti magab öösiti ja päeval pole aega magada. Kaal on ka langenud tasapisi. Kilpnäärme näit on pigem ületalitluse poole aga ei ületa kriitilist piiri. Kas tõesti see magamatus võib sellise vererõhu alanemise tekitada? Hirm on et laste kõrval kukun kokku 🙁 Mida teha? Lakkamatult ei saa ka kohvi juua ju…[/tsitaat]
Ülekoormusest ning väsimusest ka.
Söö vitamiine ning joo kanget suhkruga teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Madal vererõhk on õnneks tegelikult pigem just tervislik nähtus ja selle pärast üleliia muretseda pole mõtet.[/tsitaat]

see on VÄGA LOLL jutt!
Kui madal vererõhk muudab normaalse elamise võimatuks, on madal vererõhk suur probleem.
Tõsi, arstid ja farmaatsiatööstus EI TEENI sellelt probleemilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav teema ja just maadlesin sellega. Aitab kõik mida nimetatakse \”südamele ebatervislik, sest tõstab vererõhku\”

minul nt. näitab kaal sel ajal ka vedelikupuudust. Aitavad kõik vedeliku taastavad joogid. Alustuseks 3L päevas. Enesetunne paraneb max mõni tund peale 1L joomist (kui ei parane, on põhjus mujal). Kõige käepärasem vedeliku taastav jook on 2l kraaniveele 0,5 tl. söögisoola.

Apteegist leiad vererõhu tõstmiseks kuldjuure ekstrakti.

Võib olla ka magamatusest ja ülepingest.

Õla ja kaelalihaste pinge ja sellest tulenevalt aju verevarustus häiritud. Mine massaazi. (mina ise töötlen seda piirkonda saunas kasevihaga ja leevendab ka probleemi)

trenn (üle ei tohi pingutada, aga kui muidu sporti ei tee, siis nii 120-160 pulsiga pool tundi 3x nädalas)

jälgi, et menüüs ei oleks midagi, mille kohta kiidetakse \”südamele tervislik\” kuna see võrdub \”alandab vererõhku\” (nimelt meie meditsiin eeldab, et kõik on paksud kõrge vererõhuga eeldiabeetikud ja istuvad 24/7 diivanil.)

Eks ühele sobib üks, teisele teine. Proovides saab teada. Mina nt. pean teadlikult soola sööma, et vererõhk normaalne oleks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile kes vastasid. Puhkasin ja käisin massaazis. Tarbisin rohkelt vett ja võtsin vitamiini. Asi läks hullemaks ja lõpetasin erakorralises-haiglas kuna pea käis meeletult ringi, püsti ei seisnud. Diagnoositi nn vertiigo. Ma ei tea millest tekkis aga nüüd päev-päevalt paranen. Hirmus kogemus aga rõhk ikka madalavõitu, nii et jätkan vererõhu \”turgutamisega\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 11:07; 16.01 22:56; 25.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka ei taha öelda konkreetset rõhunumbrit? Usud vist sellesse ise liialt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Millest vererõhk madal?Kas tõesti üleväsimus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.