Esileht Koolilaps Milline arvuti?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Milline arvuti?

Postitas:

Sooviksin 12 aastasele lapsele jõuludeks arvuti kinkida, milega ta saaks koolitöid teha ja mänge mängida. Kuna ise olen selles valdkonnas väga nõrk, siis sooviks teie abi. Millised arvutid on teie lastel ja mida peaks kindlasti ostmise juures jälgima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.12 16:00; 07.12 16:04; 15.12 22:42; 19.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas soovid lauaarvutit või pigem laptop’i? Mis hinnaklass?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks lauaarvutit. Kas umbes 500 euro eest saab üldse midagi mõistliku?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.12 16:00; 07.12 16:04; 15.12 22:42; 19.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

500 eest ei saa. 800 eest ehk juba saab sellise, millega mänge saab mängida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 22:53; 07.12 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Graafika peab hea olema ja SSD kõvaketas võiks lisaks olla, protsessor i5 või i7.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 22:53; 07.12 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SSD kõvaketas kindlasti, ei pea isegi väga suur olema, nt 128gb on täiesti piisav (lisaks HDD siis). Graafikakaarte vaata Nvidia omasid ja pigem seeriaid, mis lõppevad numbriga 70 või 80, äärmisel juhul ka 60. Kõige uuem on hetkel Nvidia Geforce gtx 1080, aga nt geforce gtx 1050 on oluliselt kehvem, kui geforce gtx 970. Panusta pigem paremasse graafikakaarti, kui et protsessorisse (i5 võiks kindlasti olla), sest enamik mänge nõuab pigem head graafikakaarti ning SSD ketas aitab ka selle vastu, et arvuti aeglane poleks (tavalisest kõvakettast ca 10x kiirem). 500€ eest kahjuks väga midagi ei saa jah, pigem osta kohe korralikum arvuti, kui aasta pärast juba välja vahetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 17:03; 10.12 01:43; 16.12 21:49; 17.12 16:22; 18.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi manguarvutid.ee – kirjelda seal oma soove ja sulle tehakse pakkumine, mille puhul siis saad veel otsustada, kas liiga palju või liiga vähe…
Pole üldse reklaam reklaami mõttes, vaid isiklikust kogemusest soovitan. Minu 12-aastane valis seal lehel ise omale parameetrid välja, selles vanuses juba tavaliselt teatakse, milline peab graafikakaart olema jne, et mängud välja veaks. Aga kui kohe üldse otsustada ei oska, siis saad seal täiskomplekti kokku lasta panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks muidugi oleneb väga mängudest, aga mu 25 aastane poeg ostis just alles omale alla 300 euro arvuti, millega ta on väga rahul. Pidi kõik vajaliku, ka mängud, väga hästi välja vedama. Mina ei tea nendest näitajatest midagi. Lihtsalt pea asjatundjatega nõu, iga kord ei pruugi hind olla peamine näitaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui poest mängude jaoks arvutit küsid, pakutakse ikka paarsada eurot kallimat. Minu teismelistel on alla 500eurosed sülearvutid, mängugraafika üle ei kurda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oleneb mis mänge mängida. Kui laps tahab mängida mingeid suvalisi netimänge või minecrafti nt, siis pole tõesti vaja kallist arvutit ja võib vabalt olla ka mingi 200-eurine kast. Uuemad ja suuremad mängud tahavad paratamatult head graafikakaarti ja protsessorit, paarisajaeurone arvuti (vahet pole kas läpakas või lauaarvuti) ei veaks neid mitte mingil juhul välja. Uuri esmalt välja, milliseid mänge ta üldse mängib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 17:03; 10.12 01:43; 16.12 21:49; 17.12 16:22; 18.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oleneb mis mänge mängida. Kui laps tahab mängida mingeid suvalisi netimänge või minecrafti nt, siis pole tõesti vaja kallist arvutit ja võib vabalt olla ka mingi 200-eurine kast.

Just. Siin kirjeldavad mängurid oma “profiriistu”. Lapse esimene arvuti võib olla täiesti vabalt täitsa tavaline ja tema jaoks on seal mänguvõimalusi küll ja küll.
Kui tahad lapsest mängusõltlase kujundada, siis kuula siinseid proffe, teemaalgataja. Aga kui ei, siis mine poodi ja osta suvaline mõnesajane läppar – töötab, ja jääb ülegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 14:22; 16.12 18:53; 16.12 22:45; 18.12 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured, suured tänud kaasamõtlejatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.12 16:00; 07.12 16:04; 15.12 22:42; 19.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured, suured tänud kaasamõtlejatele.

loodan, et sa ei tänanud seda “suvalise läppari” Kägu… 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured, suured tänud kaasamõtlejatele.

loodan, et sa ei tänanud seda “suvalise läppari” Kägu… ????

Mul on ka “suvaline läppar”, valisin küll hoolega, aga valikukriteeriumid olid teistsugused kui mänguritel (väga head ekraani tahtsin) ja kuna arvuti on hetkel 5 aastat vana, siis loomulikult on sisu poolest suvaline praegu poest ostetav uus sülearvuti sama hea, või noh, mul on 8 GB RAMi ja SSD. Ja kujuta ette, ma saan selle arvutiga tehtud kõik oma teadustöö ja vahel lapsed tõepoolest mängivad ka minu arvutis, sest nende oma ei vea välja, neil on veel vanem arvuti.

Koolitööde tegemiseks kõlbab iga suvaline läppar ja veebimängudeks sobib samuti iga suvaline läppar. Uuem suvaline jooksutab ka Minecrafti jt praegu laste seas populaarseid tavalisi mänge. Kui lapsel on mingid võimsa graafikaga ja suurt jõudlust vajavad mängud, on muidugi hoopis teistsugust arvutit vaja. Aga mina emana nimelt ei osta sellist arvutit oma lastele, sest arvutisõltuvus tekib sellistest mängudest palju kiiremini ja tugevam kui suvalistest netimängudest. Kuigi ka suvaliste netimängudega saab arvutis liiga kaua istutud, nii et muu elu kannatab.
12-aastane ei peaks üldse üle tunni-paari arvutis päeva jooksul olema. Mida kauem suudetakse laps liigsest arvutisistumisest eemal hoida, seda tõenäolisem on, et laps suudab edaspidi ise oma arvutikasutust reguleerida ja tajub millal liiale läheb. Räägin isiklikest kogemustest, olen arvutiga üles kasvanud, kuigi sotsiaalmeediat minu lapsepõlves polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjalikud arvutid, sh hea hinnaga on ka http://www.sinuarvuti.ee. Ostsin sealt just enda koolipoisile, laps väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured, suured tänud kaasamõtlejatele.

loodan, et sa ei tänanud seda “suvalise läppari” Kägu… ????

Loodetavasti siiski tänas mind ehk suvalise läppari kägu. Ja ei torma mängurite soovituste peale mingit imemasinat ostma.
Kordan: suvaline läppar mängib nii et tükid taga. Sõltlastel ja friikidel on vaja superkalleid superarvuteid, et koledaid kolle rohkem sisse mahuks. Normaalsel tasemel ja ajaviiteks mängijale sobib suvaline läppar. Nii ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 14:22; 16.12 18:53; 16.12 22:45; 18.12 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei tea, olen ka suvaline ajaviitemängur ja ostsin endale hiljuti 2000€ läpaka. Miks? Sest esiteks see veab kõik uuemad mängud välja järgmised ca 4 aastat ja ma ei pea selle aja jooksul vaatama uusi mänge, mida väga proovida tahaks, aga lihtsalt ei saa. Järelikult olen friik või sõltlane? Ei usu. Oman korralikku töökohta, mul on abikaasa ja lapsed. Tänapäeval toodetakse mänge absoluutselt igale maitsele, kogu mängumaailm ei koosne ainult tulistamis- ja tapmismängudest. Mängimine on samasugune meelelahutus, mida on filmide vaatamine või raamatute lugemine. See on normaalne, see pole mingi “sõltlaste ja friikide” värk. Pole vaja maha laita kõike, mida ise proovinudki pole. 🙂

Normaalsele ja ajaviiteks mängijale ei sobi suvaline läppar. Suvaline läppar sobib inimesele, kes mängib ainult teatuid tüüpe mänge, milleks on netimängud, uuemad hästi väikesed ja halva graafikaga mängud, mis ongi nn retromängudena üles ehitatud ning lihtsalt vanemad mängud. Normaalne ja ajaviiteks mängija võib mängida ka näiteks uusi story-based open-world (ei anna väga normaalselt eestikeelde tõlkida) mänge, mis paratamatult nõuavad võimsat arvutit. See ei käi päris nii, et parem arvuti = ainult koledad ja verised mängud, või parem arvuti = mängib pühendunult hommikust õhtuni välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 17:03; 10.12 01:43; 16.12 21:49; 17.12 16:22; 18.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka suvaline ajaviitemängur ja ostsin endale hiljuti 2000€ läpaka

Ma muidugi ei tea, palju sa teenid, aga inimene, kes mängude tarbeks ostab tavainimese kahe kuupalga eest arvuti, päris ajaviitemängija siiski ei ole. Selline juba enam ilma mängudeta hakkama ei saa.

story-based open-world (ei anna väga normaalselt eestikeelde tõlkida)

Avatud süžeemängud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 14:22; 16.12 18:53; 16.12 22:45; 18.12 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka suvaline ajaviitemängur ja ostsin endale hiljuti 2000€ läpaka

Ma muidugi ei tea, palju sa teenid, aga inimene, kes mängude tarbeks ostab tavainimese kahe kuupalga eest arvuti, päris ajaviitemängija siiski ei ole. Selline juba enam ilma mängudeta hakkama ei saa.

story-based open-world (ei anna väga normaalselt eestikeelde tõlkida)

Avatud süžeemängud.

Aitäh tõlke eest. Ei teeni ulmepalka, täitsa normaalselt teenin ja normaalselt elame ära – arvuti ostuks kogusin raha päris mitu-mitu kuud, mitte ei teinud seda kohe ühekuu palga eest. 🙂 Lisaks on meil elukaaslasega ikkagi ühine rahakott ja tema panustas nendel kuudel lihtsalt veidi rohkem – mina teen sama, kui tema millegi jaoks raha kogub. Mainisin muidu juba, et “parem arvuti = ainult koledad ja verised mängud, või parem arvuti = mängib pühendunult hommikust õhtuni välja” ei ole päris õiged võrdlused. Parema arvutiga saab lihtsalt uusi mänge mängida, kõik. Saab uusi mänge mängida ka ca 1300€ arvutiga, lihtsalt see ei pea oma võimsuse poolest nii kaua vastu, st uusi mänge enam aasta pärast mängida ei saaks. Ma ise leian, et pigem ostan midagi kallimat ja korralikumat mitmeteks aastateks, kui vahetan iga aasta välja, samuti on mul vaja üleüldiselt head arvutit, sest üks mu töö ongi ainult arvutiga.

Ma saan tegelikult aru küll, miks arvutimängudest nii halvasti arvatakse, ma ise olin veel mõned aastad tagasi samasugune. Mulle endale ei meeldi ka realistlikud tapmissimulaastorid ning kuigi neid on palju, ei tähenda see seda, et teisi liike mänge üldse poleks. Nt hetkel mängin üht linnaehitamismängu (siis kui aega on, mitte hommikust õhtuni) – mis sellel viga on? See on meelelahutus, nagu nt filmide vaatamine. Tuleb aru saada, et meelelahutus on meelelahtus ja täiesti ok on enda lõbuks vahest filme vaadata, raamatuid lugeda, teatris käia, lauamänge mängida või ka miks mitte arvutimänge. Elus peab ju ikka veidi lõbus ka olema. 🙂 Muidugi iga asjaga tuleb piiri pidada, ka oma lapsele ei luba ma piiramatut arvutiaega, samuti ka mitte tervet päeva teleri ees.

Kui hindadest veel rääkida, siis lauaarvuti-võimsusega läpakas maksab ca 300-500€ rohkem, ärme seda unusta. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 17:03; 10.12 01:43; 16.12 21:49; 17.12 16:22; 18.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviksin 12 aastasele lapsele jõuludeks arvuti kinkida, milega ta saaks koolitöid teha ja mänge mängida. Kuna ise olen selles valdkonnas väga nõrk, siis sooviks teie abi. Millised arvutid on teie lastel ja mida peaks kindlasti ostmise juures jälgima?

Arvuti on saatanast, ei ostaks üldse. Kas sa ei ole kursis kui paljud on hädas laste arvutisõltuvusega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elus peab ju ikka veidi lõbus ka olema. ????

Jaa, aga MEELELAHUTUSE peale sellist pappi panna… ma ei usu et sa vahel ainult natuke ja nii edasi. Ma ei arvusta sind, kui raha on ja vägivaldseid mänge ei mängi, pole midagi öelda, aga soovitada 12-aastasele lapsele sedasama, on eluvõõras ja lapse ema suhtes lausa julm. No kuule, kujutle nüüd, et ema, kes soovib lapsele parimat, nagu teistel, võtabki sind kuulda, kraabib oma vähesed krossid kokku, laenab pangast juurde ja ostabki sinu soovitatud arvuti? Pärast selgub ju, et ühelegi eakaaslasel pole sellist, kõigil on normaalsed.
Sul endal lapsi pole, nagu ma aru saan?
Lisaks tundub mulle, et teemaalgataja on üksikema. Soovitada niivõrd jõhkralt sellist väljaminekut, tuginedes iseenda mängukirele – see on sigadus. Lastega peres on olulisemaid kulutusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 14:22; 16.12 18:53; 16.12 22:45; 18.12 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elus peab ju ikka veidi lõbus ka olema. ????

Jaa, aga MEELELAHUTUSE peale sellist pappi panna… ma ei usu et sa vahel ainult natuke ja nii edasi. Ma ei arvusta sind, kui raha on ja vägivaldseid mänge ei mängi, pole midagi öelda, aga soovitada 12-aastasele lapsele sedasama, on eluvõõras ja lapse ema suhtes lausa julm. No kuule, kujutle nüüd, et ema, kes soovib lapsele parimat, nagu teistel, võtabki sind kuulda, kraabib oma vähesed krossid kokku, laenab pangast juurde ja ostabki sinu soovitatud arvuti? Pärast selgub ju, et ühelegi eakaaslasel pole sellist, kõigil on normaalsed.
Sul endal lapsi pole, nagu ma aru saan?
Lisaks tundub mulle, et teemaalgataja on üksikema. Soovitada niivõrd jõhkralt sellist väljaminekut, tuginedes iseenda mängukirele – see on sigadus. Lastega peres on olulisemaid kulutusi.

Nagu mainisin, siis lauaarvutid maksavad tunduvalt vähem läpakaga võrreldes ja teemaalgataja tahtis just lauaarvutit. Samuti pole ma talle midagi ka soovitanud, vaid tõin varasemalt välja kriteeriumid, mille järgi saab valida hea arvuti, et justnimelt ema ise oma rahakotiga kooskõlas valida oskaks. Tõesti ei saa aru, kust sa loed välja, nagu ma oleks talle midagi soovitanud või sundinud midagi ostma, tõin lihtsalt enda põhjal näite, eesmärgiga seletada, et kallimate arvutite omanikud ei ole mingid eluheidikutest friigid, vaid suurem osa neist omab haridust, töökohta ja perekonda. Pigem on mu viga selles, et kaldusin teemast pisut kõrvale, mitte selles, et oleksin teemaalgatajale noa kõrile pannud ja sundinud tuhandeid meelelahutuse alla panema. Isegi, kui oleksin seda reaalselt soovitanud, siis pole päris ausalt minu probleem, kui inimene ei oska ise oma peaga mõelda ja hakkab mingi suvalise foorumi postituse põhjal laenu võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 17:03; 10.12 01:43; 16.12 21:49; 17.12 16:22; 18.12 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Kuna kogu see arvutiteema/mänguteema oli minu jaoks täiesti tundmatu, siis soovisingi teada nende kogemusi, kellel umbes sellised arvutid kodus. Alguses mõtlesin, et kas umbes 500 euri kanti saaks hea arvuti, aga nüüd olen ennast kurssi viinud ja saan aru, et mõistlik on osta kohe korralik ja kallim, et peaks mitu aastat vastu ja ei peaks sinna koguaeg mingeid vidinaid juurde ostma. Tänud, kes viitsisid vastata ja kes muretsesid mu rahalise olukorra pärast. Rahaga probleeme pole ja laenu võtma ei pea 🙂 Kaunist pühadeaega teile kõigile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.12 16:00; 07.12 16:04; 15.12 22:42; 19.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Milline arvuti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.