Esileht Väikelaps Milline eelkool valida?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Milline eelkool valida?

Postitas:

Sooviksin panna 4-aastase tüdruku Tallinnas eelkooli-mänguringi.
Millist soovitate? Oleks hea kui oleks tugeva tasemega, kuna kõik need eelkoolid on küllaltki kallid.
Ise olen leidnud, et sellele vanusele on Kullos ja Rocca al Mare Koolis. Mustamäe Laste Loomingu Majas on ka mingi ABC kool.

Tahaks võimalikult tugevat kooli, kuna vend õpib Reaalkoolis ja võib-olla on soov ka tüdrukuga katsetele minna (oleneb, kuidas tal võimed lubavad).

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 10:18; 14.03 13:41; 19.03 12:41; 26.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nupula on väga tugev eelkool, Rocca oma on ka väga hea, kuid veidi lõbusam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias käib, aga mitte “täiskohaga”, kuna olen ise veel kodune.

Kas ta lasteaias ei käi?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 10:18; 14.03 13:41; 19.03 12:41; 26.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ABC kooli julgen küll soovitada. Rocca on ka ilmselt hea. Teiste osas ei tea kaasa rääkida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kullo eelkoolis. Laps on rahul ja ise olen ka rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kullo eelkoolis. Laps on rahul ja ise olen ka rahul.

Kas käib 4-aastaste grupis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus, kuhu jääb lapse lapsepõlv ?
Kohe tuupima ja “arenema” ?

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 15:05; 19.03 16:50; 26.03 19:50; 29.03 10:54; 06.04 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus, kuhu jääb lapse lapsepõlv ?

Kohe tuupima ja “arenema” ?

Nii ja naa, konkurents tänapäeva maailmas on suur. Kui enne kooli üldse mitte lapsega tegeleda ja arvata, et laps õpib alles koolis lugema, on lapsel juba esimeses klassis ilmselt päris raske.

Vanema poisiga käisin just koolikatsetel, sai sisse. Ilma tegelemata ja ette valmistamata katsetele ei ole mõtet lapsega minna, kui laps just geenius ei ole.
Ülesanded katsetel on sellised, et ette õpetamata või lapsega tegelemata laps neid reeglina ära ei tee. Selle kogemuse põhjal mõtlen ka, et tegelema peaks sujuvalt ja pidevalt juba varasest east, mitte alles aasta enne kooli.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 10:18; 14.03 13:41; 19.03 12:41; 26.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus, kuhu jääb lapse lapsepõlv ?

Kohe tuupima ja “arenema” ?

Nii ja naa, konkurents tänapäeva maailmas on suur. Kui enne kooli üldse mitte lapsega tegeleda ja arvata, et laps õpib alles koolis lugema, on lapsel juba esimeses klassis ilmselt päris raske.

Vanema poisiga käisin just koolikatsetel, sai sisse. Ilma tegelemata ja ette valmistamata katsetele ei ole mõtet lapsega minna, kui laps just geenius ei ole.

Ülesanded katsetel on sellised, et ette õpetamata või lapsega tegelemata laps neid reeglina ära ei tee. Selle kogemuse põhjal mõtlen ka, et tegelema peaks sujuvalt ja pidevalt juba varasest east, mitte alles aasta enne kooli.

arusaadav, me läheme ka, kuid 4-5 aastane eelkooli saata on liig mis liig. 6 a. alates saaks veel aru, see on tõesti vahetult kooli eel ja ometi kodus õpime juba läbi mängu isegi, mitte ei oleskle alati niisama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 15:05; 19.03 16:50; 26.03 19:50; 29.03 10:54; 06.04 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus, kuhu jääb lapse lapsepõlv ?

Kohe tuupima ja “arenema” ?

Nii ja naa, konkurents tänapäeva maailmas on suur. Kui enne kooli üldse mitte lapsega tegeleda ja arvata, et laps õpib alles koolis lugema, on lapsel juba esimeses klassis ilmselt päris raske.

Vanema poisiga käisin just koolikatsetel, sai sisse. Ilma tegelemata ja ette valmistamata katsetele ei ole mõtet lapsega minna, kui laps just geenius ei ole.

Ülesanded katsetel on sellised, et ette õpetamata või lapsega tegelemata laps neid reeglina ära ei tee. Selle kogemuse põhjal mõtlen ka, et tegelema peaks sujuvalt ja pidevalt juba varasest east, mitte alles aasta enne kooli.

arusaadav, me läheme ka, kuid 4-5 aastane eelkooli saata on liig mis liig. 6 a. alates saaks veel aru, see on tõesti vahetult kooli eel ja ometi kodus õpime juba läbi mängu isegi, mitte ei oleskle alati niisama.

Ma päris nõus ei ole. Eelkoole 4-5 aastastele on mitu ja eks seal õpetataksegi läbi mängu. Mujal maailmas minnakse “kooli” varem, ca 4-5 aastaselt.
Mulle jälle ei meeldi see, et aasta enne kooli võetakse eraõpetajaid, et heasse kooli saada. Tegelema peaks ikka varem hakkama mu meelest. Aga see puhtalt minu arvamus muidugi 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 10:18; 14.03 13:41; 19.03 12:41; 26.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need kes 4 aastaselt eelkooli saadavad. Te ise kujutate ette, et oleksite 4 aastaselt koolis käinud ?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 15:05; 19.03 16:50; 26.03 19:50; 29.03 10:54; 06.04 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige lihtsam on ise lapsega tegeleda – õpetada lugema, kirjutama, matemaatikat. 4-aastaste eelkool on selgelt mänguline ja seal on väga erineva tasemega neljaseid. minu laps oskas 4-aastaselt lugeda ja nii väiksena oleks eelkool õppimise mõttes olnud maha visatud aeg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige lihtsam on ise lapsega tegeleda – õpetada lugema, kirjutama, matemaatikat. 4-aastaste eelkool on selgelt mänguline ja seal on väga erineva tasemega neljaseid. minu laps oskas 4-aastaselt lugeda ja nii väiksena oleks eelkool õppimise mõttes olnud maha visatud aeg.

kas teised kes eelkoolis ei käinud, on sinu lapsest nüüd tunduvalt mahajäänumad ? On ta sul koolis priimus ?
See on ju juba ammu tõestatud, et lapsed jõuavad arengus (lugemine, kirjutamine, arusaamine) koolis järgi max 1,5 aastaga niikuinii, nagu poleks teised eelkoolis käinudki.
Puhas äri, muud midagi

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 15:05; 19.03 16:50; 26.03 19:50; 29.03 10:54; 06.04 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus, kuhu jääb lapse lapsepõlv ?

Kohe tuupima ja “arenema” ?

Nii ja naa, konkurents tänapäeva maailmas on suur. Kui enne kooli üldse mitte lapsega tegeleda ja arvata, et laps õpib alles koolis lugema, on lapsel juba esimeses klassis ilmselt päris raske.

Vanema poisiga käisin just koolikatsetel, sai sisse. Ilma tegelemata ja ette valmistamata katsetele ei ole mõtet lapsega minna, kui laps just geenius ei ole.

Ülesanded katsetel on sellised, et ette õpetamata või lapsega tegelemata laps neid reeglina ära ei tee. Selle kogemuse põhjal mõtlen ka, et tegelema peaks sujuvalt ja pidevalt juba varasest east, mitte alles aasta enne kooli.

Ja sa soovid,et lapsel 1. klassis igav hakkaks?

Eelkool ei ole kohustuslik….

Kui laps kooliks lugeda ei oska, on natuke kummaline.

Mu ema töötab ühes eliitkoolis ja ise ei paneks ilmaski oma last sinna, sest olud on väga kitsad, ruumi ülde pole. Ja lapsed igavlevad. Ning need, kes ette õpetati, mingis klassis selgub nende puhul, et pole nad säravad midagi. Eelkool on koolidele raha teenimise viis.

Algklassides oleneb kõik õpetajast – ka eliitkoolides võib olla nõmedaid õpetajaid. Parim lapsele on ikka käia kodulähedases koolis, et siis on sõbrad lähedal. Kesklinna koolide puhul on lapsed mööda linna ja lähivaldu laiali. Lapsed tunnevad end üksikuna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 20:45; 30.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen et eelkooli vastu räägivad need kellel pole võimalust või viitsimist last eelkooli saata, aga nad muretsevad et kuna paljud käivad, siis nende lastel on selle tõttu vähem lootust normaalsesse kooli saada.

Ma ütlen nii, minu õde õppis koolis lugema ja kirjutama ja tal oli esimestel kooliaastatel ikka jumala raske. Mina olin samal ajal üle 2a noorem ja õppisingi kirjutama-lugema tema kõrvalt alla 5-aastaselt. Ise õppisin luuletusi pähe õe raamatust. Ja minul läks nii algkool kui kogu ülejäänud kooli kogemus palju kergemini (kuna kool polnud algusest saati minu jaoks mingi nuhtlus ja kohustus, vaid koht kus oli kõik selge, lõbus ja huvitav, lihtsam oli ka sõpru leida, kui jagad asju teistest paremini). See on ikka väga oluline kui kergelt kool sinu jaoks algab. Ja igav seal kindlasti ei hakka.

Oma lapse panen kindlasti eelkooli (maksku mis maksab, ostan endale odavamaid asju, aga lapsele võimaldan varasemat ja mängulisemat sissejuhatust kooliellu). Ja katsetele viin ka. Saab sisse – ok, ei saa – me vähemalt proovisime 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen et eelkooli vastu räägivad need kellel pole võimalust või viitsimist last eelkooli saata, aga nad muretsevad et kuna paljud käivad, siis nende lastel on selle tõttu vähem lootust normaalsesse kooli saada.

Ma ütlen nii, minu õde õppis koolis lugema ja kirjutama ja tal oli esimestel kooliaastatel ikka jumala raske. Mina olin samal ajal üle 2a noorem ja õppisingi kirjutama-lugema tema kõrvalt alla 5-aastaselt. Ise õppisin luuletusi pähe õe raamatust. Ja minul läks nii algkool kui kogu ülejäänud kooli kogemus palju kergemini (kuna kool polnud algusest saati minu jaoks mingi nuhtlus ja kohustus, vaid koht kus oli kõik selge, lõbus ja huvitav, lihtsam oli ka sõpru leida, kui jagad asju teistest paremini). See on ikka väga oluline kui kergelt kool sinu jaoks algab. Ja igav seal kindlasti ei hakka.

Oma lapse panen kindlasti eelkooli (maksku mis maksab, ostan endale odavamaid asju, aga lapsele võimaldan varasemat ja mängulisemat sissejuhatust kooliellu). Ja katsetele viin ka. Saab sisse – ok, ei saa – me vähemalt proovisime ????

Sa oled nii naljakas!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 20:45; 30.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias käib, aga mitte “täiskohaga”, kuna olen ise veel kodune.

Kas ta lasteaias ei käi?

Aga viis siis laps eelkooli asemel täiskohaga lasteaeda. Saab seal teiste lastega sotsialiseerumist harjutada ja ka lasteaias on ju nn. tunnid. Ega seal eelkoolis 4-aastastega suurt rohkemat ei tehta. Lisaks loed lapsele kodus ette, käid õues, metsas, teatris ja arutad, mis te nägite, mis puu kasvab maja ees või mis linde kohtasite. See kõik ongi lapse arendamine ja selleks ei pea teda juba varakult eelkooli toppima. Ja kui üks laps juba on Reaalkoolis ees, siis peaksid ka teadma, et etteõpetamine ei taga lapse sissesaamist ja kui siiski saab, siis ei tunne laps end hästi keskkonnas, kus ta peab pidevalt üle oma varju hüppama. Pane laps rahulikult aasta enne kooli eelkooli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige lihtsam on ise lapsega tegeleda – õpetada lugema, kirjutama, matemaatikat. 4-aastaste eelkool on selgelt mänguline ja seal on väga erineva tasemega neljaseid. minu laps oskas 4-aastaselt lugeda ja nii väiksena oleks eelkool õppimise mõttes olnud maha visatud aeg.

kas teised kes eelkoolis ei käinud, on sinu lapsest nüüd tunduvalt mahajäänumad ? On ta sul koolis priimus ?

See on ju juba ammu tõestatud, et lapsed jõuavad arengus (lugemine, kirjutamine, arusaamine) koolis järgi max 1,5 aastaga niikuinii, nagu poleks teised eelkoolis käinudki.

Puhas äri, muud midagi

Täpselt nii ongi. Ükski mu kolmest lapsest pole eelkoolis käinud. 1. klass olid tõesti pisut teistest taga, kes olid kõik eelkoolis käinud. Nüüdseks on üks juba kooli lõpetanud, teised PK lõpus. Ja on enamikest klassikaaslastest paremad!
Seega olen täiesti nõus, et eelkool on mõttetu raha ja aja raiskamine. See, mida lapsel tegelikult vaja on, on vaba mäng, sest just nii areneb kujutlusvõime, probleemide lahendamise oskus, suhtlemisoskused. Just mänguaega on lastel üha vähem ja vähem, kogu aeg on ära organiseeritud. Lasteaiast viiakse lapsed eelkooli just siis, kui seal lõpuks mänguaeg on…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige lihtsam on ise lapsega tegeleda – õpetada lugema, kirjutama, matemaatikat. 4-aastaste eelkool on selgelt mänguline ja seal on väga erineva tasemega neljaseid. minu laps oskas 4-aastaselt lugeda ja nii väiksena oleks eelkool õppimise mõttes olnud maha visatud aeg.

kas teised kes eelkoolis ei käinud, on sinu lapsest nüüd tunduvalt mahajäänumad ? On ta sul koolis priimus ?

See on ju juba ammu tõestatud, et lapsed jõuavad arengus (lugemine, kirjutamine, arusaamine) koolis järgi max 1,5 aastaga niikuinii, nagu poleks teised eelkoolis käinudki.

Puhas äri, muud midagi

Täpselt nii ongi. Ükski mu kolmest lapsest pole eelkoolis käinud. 1. klass olid tõesti pisut teistest taga, kes olid kõik eelkoolis käinud. Nüüdseks on üks juba kooli lõpetanud, teised PK lõpus. Ja on enamikest klassikaaslastest paremad!

Seega olen täiesti nõus, et eelkool on mõttetu raha ja aja raiskamine. See, mida lapsel tegelikult vaja on, on vaba mäng, sest just nii areneb kujutlusvõime, probleemide lahendamise oskus, suhtlemisoskused. Just mänguaega on lastel üha vähem ja vähem, kogu aeg on ära organiseeritud. Lasteaiast viiakse lapsed eelkooli just siis, kui seal lõpuks mänguaeg on…

just. Nii vähe saab lapsega niigi koos olla. Ja siis peab laps põhimõtteliselt rahva seast taas rahva sekka minema, kui peale aeda tahab ta just vaimselt puhata, aiastressist vabaneda, vanematega olla. Näen ka kui lapsi sokutatakse kord siia, kord sinna. Kahju neist

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.03 15:05; 19.03 16:50; 26.03 19:50; 29.03 10:54; 06.04 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui on soov laps reaali või mujale saada, siis eelkool tuleb kindlasti kasuks. Mul on tark laps, eelkoolis ei käinud. Käisime Reaali katsetel mõned aastad tagasi ja ei saanud sisse. Igalt poolt mujalt sai maksimumi (vestlus, loogika, eesti keel), aga punkte kaotas matemaatikas. Sest ta ei saanud aru, mida ülesandega peab peale hakkama. Siin perekoolis selgus, et see on tavaline ülesanne, mida Reaali eelkoolis lahendatakse.

Praegu käib kodulähedases koolis, kõik viied ilma igasuguse tuupimiseta ja õpetaja kiidab. Õnneks on hea õpetaja, kes annab pidevalt kodutöid ja ka veidi teistmoodi ülesandeid, teevad uurimistöid, kirjutavad jutte/luuletusi jms, nii et mingi tööharjumus ikka tekib ka. Kodulähedase kooli eeliseks on kodulähedus 🙂 ehk koolis käib jala, jõuab enne trenne-huviringe kodus söömas käia ja sõbrad elavad lähedal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Milline eelkool valida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.