Esileht Kodunurk Milline eletrileping?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Milline eletrileping?

Postitas:
Kägu

Siiani on olnud bärsihind, nüüd peab uuesti otsustama, kas jätkata börsiga või teha fix. Mis oleks mõistlikum? Olen niiiii võhik nendes asjades…

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No palju saab ühte ja sama asja küsida. Tööelu all on suht värske elektripakettide teema, siinsamas kodunurgas ka (no sellest loe 1. ja viimast lehekülge, ülejäänu on mudru). Vaevalt, et kellelgi veel midagi uut ja  põhjapanevat on öelda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oota ära see paar kuud, mil tehakse see nn. sotsiaalne elekter ja siis võta see, kuniks seda kestab.

Praegu pole eriti mõtet muid fixpakette sõlmida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui fix, siis trahvita variant (kuigi käidi välja, et kui sots elektrile üleminek, siis ilmselt trahvi ei nõuta). Samas, kohe ilmselt nagunii üle minna ei saaks, septembrist st üheks kuuks äkki.

Meil kortermajal 1. augustist fiks, arvutasin just, et juuli börs oli kallim kui augusti oma tuleb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juuli börs oli kallis küll, aga kust sa juba augusti hinda ette tead?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on vaba leping lõppemas, pregu tuli kiri:
Uueks fikseeritud hinnaks on päeval 43 s/kWh ja öösel 35 s/kWh. Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Kas fikseeriksite või läheksite börsipaketile? Elektrikulu siiani 500 euro ringis/kuu.(hinnaga 11 senti).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie otsustasime jääda variandi peale, et börsihind ja lülitame ise oma äpi kaudu juhitavat soojuspumpa (peamine elektri peal töötav kuluallikas kodus). Tavaliselt öösiti on hind megaodav, siis kütame maja soojaks ja päeval jälle lülitame pumba välja. On tüütu, aga parem, kui mitmesajaseid arveid maksta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jääks börsile, kui on tunnipõhine arvestus ja võimalik sättida veidi kasutust. Praegused fix paketid on suht jabura hinnaga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegused fix paketid on suht jabura hinnaga.

Jaburad ja, bärs on 31 senti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegused fix paketid on suht jabura hinnaga.

Jaburad ja, bärs on 31 senti.

Börs on täna öösel alla 5 sendi ja homme päeval ka 7-20 senti. Õhtupoolikul mõned tunnid kallim, siis jälle 6 senti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas fikseeriksite või läheksite börsipaketile? Elektrikulu siiani 500 euro ringis/kuu.(hinnaga 11 senti).

500 eurot kuus? Basseini kütate seal keset suve või on see talvine küttearve suurus?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt loe oma leping üle. Kas arvestus on keskmise põhiselt või tunnipõhiselt. Tunnipõhiselt saad ise jälgida, mida kasutad millal. Kui aga lepingus on päeva keskmine, siis on see nagu fikseeritud hind, lihtsalt päevad keskmiste osas erinevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500 eurot kuus? Basseini kütate seal keset suve või on see talvine küttearve suurus?

Jah, mul on 2 maja ühe lepingu taga. Igakuine arve keskmiselt 500 kandis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt loe oma leping üle. Kas arvestus on keskmise põhiselt või tunnipõhiselt. Tunnipõhiselt saad ise jälgida, mida kasutad millal. Kui aga lepingus on päeva keskmine, siis on see nagu fikseeritud hind, lihtsalt päevad keskmiste osas erinevad.

Ma ei ole üksi oma lepingu taga, seega minu tunnipõhine arvestus eriti ei aita, kui teised korterid seda ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500 eurot kuus? Basseini kütate seal keset suve või on see talvine küttearve suurus?

Jah, mul on 2 maja ühe lepingu taga. Igakuine arve keskmiselt 500 kandis.

Väga loogiline siis laksata niimoodi suvalisi numbreid välja ja omast arust mingit arutelu algatada! Tahad panen siia ettevõtte elektriarve suuruse ilma kommentaarideta?Vähemalt võiks rääkida kulust ühe majapidamise kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt loe oma leping üle. Kas arvestus on keskmise põhiselt või tunnipõhiselt. Tunnipõhiselt saad ise jälgida, mida kasutad millal. Kui aga lepingus on päeva keskmine, siis on see nagu fikseeritud hind, lihtsalt päevad keskmiste osas erinevad.

Ma ei ole üksi oma lepingu taga, seega minu tunnipõhine arvestus eriti ei aita, kui teised korterid seda ei tee.

OOta. Sul ei ole omas korteris omaette voolumõõtjat? Sa ei maksa ainult OMA elektri eest? Karm. Või kuidas muidu saaks sinu arvestust mõjutada see, kas naaber peseb oma pesu soodsama aja leidmiseks kella vaadates või ei.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OOta. Sul ei ole omas korteris omaette voolumõõtjat? Sa ei maksa ainult OMA elektri eest? Karm. Või kuidas muidu saaks sinu arvestust mõjutada see, kas naaber peseb oma pesu soodsama aja leidmiseks kella vaadates või ei.

On ikka minu majas eraldi voolumõõtja. Aga minu lepingu taga on ka 10 korterit.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börs on täna öösel alla 5 sendi ja homme päeval ka 7-20 senti. Õhtupoolikul mõned tunnid kallim, siis jälle 6 senti.

https://elektrihind.ee/paketid

Keskmine ühikuhind 31 senti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Börs on täna öösel alla 5 sendi ja homme päeval ka 7-20 senti. Õhtupoolikul mõned tunnid kallim, siis jälle 6 senti.

https://elektrihind.ee/paketid

Keskmine ühikuhind 31 senti.

See keskmine ei loe mulle midagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka minu majas eraldi voolumõõtja. Aga minu lepingu taga on ka 10 korterit.

Kas neil siis on terve maja peale üks voolumõõtja, mitte igaühel eraldi? See on kohutav olukord, kunagi mul on majas olnud nii, et oli kaks korterit ja üks voolumõõtja. See teine perekond siis laristas elektrit nii palju kui sai, sest arve läks ju pooleks. Küttis elektriga, ahju ei viitsinud kütta, aknad olid kogu aeg talv läbi lahti jne, jne. Ma ei kujuta ette, mis praeguste hindadega siis oleks, minu kuupalk vist elektriarvet ei kataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka minu majas eraldi voolumõõtja. Aga minu lepingu taga on ka 10 korterit.

Mingis vanas majas elad? Või miks selline süsteem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas neil siis on terve maja peale üks voolumõõtja, mitte igaühel eraldi? See on kohutav olukord, kunagi mul on majas olnud nii, et oli kaks korterit ja üks voolumõõtja. See teine perekond siis laristas elektrit nii palju kui sai, sest arve läks ju pooleks. Küttis elektriga, ahju ei viitsinud kütta, aknad olid kogu aeg talv läbi lahti jne, jne. Ma ei kujuta ette, mis praeguste hindadega siis oleks, minu kuupalk vist elektriarvet ei kataks.

Eiei, kõigil korteritel on oma voolumõõtja ikka. Lihtsalt leping on minu nimel, kun olen majade omanik. Kõik maksavad oma tarbimise eest(mulle), mina majade tarbimise eest elektriettevõttele. Ehket kui keegi hoiab kallil tunnil kokku ja teised mitte, ei ole sellest kasu. Samas tundub börsi kaalutud keskmine 31 senti ikka palju parem, kui 35 ja 43 senti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas tundub börsi kaalutud keskmine 31 senti ikka palju parem, kui 35 ja 43 senti.

Mis hinnad need nüüd on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hinnad need nüüd on?

35 on öö ja 43 päev, milline on hetkel pakutav fix hind. 31 on hetke prognoositav börsihind.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas neil siis on terve maja peale üks voolumõõtja, mitte igaühel eraldi? See on kohutav olukord, kunagi mul on majas olnud nii, et oli kaks korterit ja üks voolumõõtja. See teine perekond siis laristas elektrit nii palju kui sai, sest arve läks ju pooleks. Küttis elektriga, ahju ei viitsinud kütta, aknad olid kogu aeg talv läbi lahti jne, jne. Ma ei kujuta ette, mis praeguste hindadega siis oleks, minu kuupalk vist elektriarvet ei kataks.

Eiei, kõigil korteritel on oma voolumõõtja ikka. Lihtsalt leping on minu nimel, kun olen majade omanik. Kõik maksavad oma tarbimise eest(mulle), mina majade tarbimise eest elektriettevõttele. Ehket kui keegi hoiab kallil tunnil kokku ja teised mitte, ei ole sellest kasu. Samas tundub börsi kaalutud keskmine 31 senti ikka palju parem, kui 35 ja 43 senti.

Ma huvi pärast küsin: kas need eraldi voolumõõtjad kuidagi tarbimise kellaaegu ei fikseeri igal korteril eraldi? Meil ka ühistu peale üks leping ja eraldi mõõtjad, aga ei tea, kas tasub ajastamisega siis üldse sebida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksin just elektriarvet. Tallinna korter ja börsipakett. Kilovati hinnaks tuli umbes 50 senti. Kulu oli 180 kilovatt-tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, kõigil korteritel on oma voolumõõtja ikka. Lihtsalt leping on minu nimel, kun olen majade omanik. Kõik maksavad oma tarbimise eest(mulle), mina majade tarbimise eest elektriettevõttele. Ehket kui keegi hoiab kallil tunnil kokku ja teised mitte, ei ole sellest kasu. Samas tundub börsi kaalutud keskmine 31 senti ikka palju parem, kui 35 ja 43 senti.

Ma ei saa aru praegu mis süsteem sul on. Mitu tarbijat, igalühel oma mõõtja, igaüks maksab oma arve (sulle, sina maksad edasi). Mismoodi siin ühe tarbija arve nüüd teise tarbija harjumustest sõltub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, kõigil korteritel on oma voolumõõtja ikka. Lihtsalt leping on minu nimel, kun olen majade omanik. Kõik maksavad oma tarbimise eest(mulle), mina majade tarbimise eest elektriettevõttele. Ehket kui keegi hoiab kallil tunnil kokku ja teised mitte, ei ole sellest kasu. Samas tundub börsi kaalutud keskmine 31 senti ikka palju parem, kui 35 ja 43 senti.

Ma ei saa aru praegu mis süsteem sul on. Mitu tarbijat, igalühel oma mõõtja, igaüks maksab oma arve (sulle, sina maksad edasi). Mismoodi siin ühe tarbija arve nüüd teise tarbija harjumustest sõltub?

Arve, mida mina lõpuks maksan, on majade kogutarbimine. Börsipaketi puhul tunnipõhine, aga ei sõltu üksikutest tarbijatest, vaid tarbimisest kokku. Korterite arvesti ühetariifne. Elektti arve elanikule on tema tarbitud koguse järgi, aga hind tuleneb majade tarbimise arve summa jagatuna tarbitud Kwh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas neil siis on terve maja peale üks voolumõõtja, mitte igaühel eraldi? See on kohutav olukord, kunagi mul on majas olnud nii, et oli kaks korterit ja üks voolumõõtja. See teine perekond siis laristas elektrit nii palju kui sai, sest arve läks ju pooleks. Küttis elektriga, ahju ei viitsinud kütta, aknad olid kogu aeg talv läbi lahti jne, jne. Ma ei kujuta ette, mis praeguste hindadega siis oleks, minu kuupalk vist elektriarvet ei kataks.

Eiei, kõigil korteritel on oma voolumõõtja ikka. Lihtsalt leping on minu nimel, kun olen majade omanik. Kõik maksavad oma tarbimise eest(mulle), mina majade tarbimise eest elektriettevõttele. Ehket kui keegi hoiab kallil tunnil kokku ja teised mitte, ei ole sellest kasu. Samas tundub börsi kaalutud keskmine 31 senti ikka palju parem, kui 35 ja 43 senti.

Ma huvi pärast küsin: kas need eraldi voolumõõtjad kuidagi tarbimise kellaaegu ei fikseeri igal korteril eraldi? Meil ka ühistu peale üks leping ja eraldi mõõtjad, aga ei tea, kas tasub ajastamisega siis üldse sebida.

Ei, ka ööd ning päeva eraldi mitte. Kogutarbimisse jookseb küll öö ja päev eraldi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, kõigil korteritel on oma voolumõõtja ikka. Lihtsalt leping on minu nimel, kun olen majade omanik. Kõik maksavad oma tarbimise eest(mulle), mina majade tarbimise eest elektriettevõttele. Ehket kui keegi hoiab kallil tunnil kokku ja teised mitte, ei ole sellest kasu. Samas tundub börsi kaalutud keskmine 31 senti ikka palju parem, kui 35 ja 43 senti.

Ma ei saa aru praegu mis süsteem sul on. Mitu tarbijat, igalühel oma mõõtja, igaüks maksab oma arve (sulle, sina maksad edasi). Mismoodi siin ühe tarbija arve nüüd teise tarbija harjumustest sõltub?

Arve, mida mina lõpuks maksan, on majade kogutarbimine. Börsipaketi puhul tunnipõhine, aga ei sõltu üksikutest tarbijatest, vaid tarbimisest kokku. Korterite arvesti ühetariifne. Elektti arve elanikule on tema tarbitud koguse järgi, aga hind tuleneb majade tarbimise arve summa jagatuna tarbitud Kwh

Miks sellise lolluse tegid? Kas üürnikud ei kurda, et ebaõiglane süsteem sul?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Kodunurk Milline eletrileping?