Esileht Väikelaps Väikelapsel hambaauk?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Väikelapsel hambaauk?

Postitas:
Kägu

Avastasin just 2a9k vanuse lapse esihambalt pisikese pruuni täpikese, mis on küünega katsudes tunda ja ära ei tule. Ilmselt siis on auk. Olen hetkel suht šokis, mul endal parandati hambaid viimati 15 a tagasi, mehel pole elus ühtegi auku olnud, vanemal lapsel (7 a) ka mitte. Eks ma saan tegelikult aru küll, miks nooremal lapsel see auk tekkida võis, aga nüüd juba kahjuks hilja. Guugeldades leidsin, et algusjärgus augud võivad ise ära paraneda, kui hoolikalt hambaid pesta ja toidukordadel ranget vahet hoida. Aga milline näeb välja algusjärgus auk? Kui juba silmaga näha ja näpuga tunda, siis pole vist enam mõtet loota, et ise ära paraneb? Kui nüüd hambaarsti juurde minna, siis kuidas nii väikesel lapsel üldse hambaid parandatakse? Üldse ei usu, et ta on nõus rahulikult, suu lahti, koha peal istuma, kuni võõras inimene tal suus toimetab… Poole aasta eest käisime koos tema ja vanema lapsega hambaarsti juures kontrollis, siis ta ei lasknud arsti endale üldse ligi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mine hambaarsti juurde. Seal vaatavad üle, kas auk või niisama defekt. Kui on algav auk, siis puhastavad ära ja panevad liimi peale. Kui suurem probleem, siis tuleb edasi mõtelda, kas ja kuidas parandada. Nii pisikesel suht keeruline puurida.

On ka hambapasta Biorepair (ka väikelaste versioon), mis peaks väikeseid defekte parandama. Aga kui kaaries juba vohab, ei pruugi sellest piisata. Seega hambaarsti juurde!

Please wait...
Postitas:
Kägu

lase ära parandada ja hoolitse kenasti edasi, kuni 6-7 aastaselt esihambad ära tulevad 😉 Ja siis saate edasi hoolitseda.
Peaasi et magusat palju ei söö 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milline näeb välja algusjärgus auk? Kui juba silmaga näha ja näpuga tunda, siis pole vist enam mõtet loota, et ise ära paraneb? Kui nüüd hambaarsti juurde minna, siis kuidas nii väikesel lapsel üldse hambaid parandatakse?

Kõige varajasemas järgus on hambaaugu koht üldse valge laiguke, pruun on juba auk. Hambaarsti juurde peate nagunii minema. Iseparanemise peale ei tasu lootma jääda, aga selleks kasutatakse erilisi hambapastasid (nanoHAP, nt selline on oma lastel, aga parandanud pole ta küll midagi, see on lihtsalt hea alternatiiv fluoriga hambapastadele. Biorepair on ka nanokaltsiumiga).
https://www.aafp.org/afp/2004/1201/p2113.html ehk saate ikka ta hambaarstile ja suud avama, mõni arst on lastega väga hea ja mänguliselt saab üle vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niivana lapsega ongi viimane aeg minna esimest korda hambaarstile. Harjub mõttega et hambaarst ei tee haiget.
Kui minna alles probleemide tekkides ja suurema lapsega ei pruugi ta tõesti suud lahti teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes kolmeaastasega võiks nii või naa esimene hambaarstikülastus plaanis olla, nii et pane aeg ja käige kontrollis ära. Iga pruun plekk ei ole veel auk, võimalik, et ei ole vaja puurida ega parandada. Me oleme lastega 2 x aastas hambaarsti juures kontrollis käinud, nende kolmeseks saamisest alates. Nooremal (praegu 7 pole seni ühtegi auku), kuid vanemal (9 a) on piimahambad kuidagi nõrgemad olnud, nii et 3 parandatud piimahammast nende aastate peale, loodetavasti jäävhammastega läheb paremini. Suuhügieen lastel sama, aga hammaste tervis ikka erinev. Nii et see, et peres ühel lapsel ei ole auke, ei anna garantiid teisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsega hambaarstile ja palun katsu oma hüsteeriat lapse ees tagasi hoida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ja sina katsu oma õelus endale hoida

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tohoh!
No eks paanitsege siis koos lapsega kui nii soovid….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei näinud õelust selles kommentaaris, vaid see on väga asjalik nõuanne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tohoh!

No eks paanitsege siis koos lapsega kui nii soovid….

Mina olen teemaalgataja, see õeluse kommentaar ei ole minu kirjutatud. Hüsteeritsemisest on asi kaugel, aga kuna nagu ma ütlesin, siis puudub mul hambaaukudega varasem kokkupuude ja kuigi hambaarstile läheme me loomulikult nii või teisiti, siis tahtsin enne veidi maad kuulata, kuna tean, et arstide ravivõtted ja suhtumine võivad väga erinevad olla. Lapsega kontrollis oleme juba korra käinud, tookord ta kahjuks ei lasknud arstil hambaid vaadata, loodetavasti läheb nüüd paremini, eks laps nüüd veidi suurem ka.

Tänan neid, kes teemasse vastasid, ja kui kellelgi on sellel teemal veel midagi omast kogemusest kirjutada, siis loeksin huviga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on n.ö. perehambaarst ning pisem tuli arsti juurde kaasa, kui vanema õe hambaid kontrolliti, arst sõidutas teda tooliga ja “uuris” hambaid. Seega on laps pisikesest peale arstiga harjunud, joonistas pilte jne.
Vii laps arstile, tema on pädev last ravima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Jätan siia teema lõpuks jälje maha, ehk on kellelegi edaspidi abiks. Meil nüüd hambaarstil käidud. Õnneks laps lasi hambad kenasti üle vaadata ja arst ütles, et tegemist ei ole hambaauguga kaariese mõttes, vaid see on lihtsalt hamba kasvamise käigus tekkinud defekt, mis on enda külge mustust kogunud ja peale korraliku pesemise sellega midagi tegema ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Jätan siia teema lõpuks jälje maha, ehk on kellelegi edaspidi abiks. Meil nüüd hambaarstil käidud. Õnneks laps lasi hambad kenasti üle vaadata ja arst ütles, et tegemist ei ole hambaauguga kaariese mõttes, vaid see on lihtsalt hamba kasvamise käigus tekkinud defekt, mis on enda külge mustust kogunud ja peale korraliku pesemisega sellega midagi tegema ei pea.

meil on ka paar sellist laiku, elektrilisega peseme ja need laigud ei suurene, pigem on jah vähenenud

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Väikelaps Väikelapsel hambaauk?