Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milline haridus või töö sobiks?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Milline haridus või töö sobiks?

Postitas:
Kägu

Olen 30ndates. Mul magistrikraad sorsiaaltöö erialal. Lisaks iseenda jaoks õpitud kondiitri paberid. Samuti olen läbinud erinevaid psühholoogia ja teraapiaalaseid koolitusi ja võin osutada teenust teatud teraapia valdkonnas ja koolitusi.
Mure on selles, et tunnen, et tahan lõpuks rohkem teenida. Olen hetkel kahe lapse üksikema ja äraelamiseks pean rabama mitmel kohal, et neto oleks 1500.
Ma enam ei taha end surnuks töötada. Mulle meeldib inimestega suhelda ja analüüsivõime on minu tugevus. Erialaselt võiks töötada veel ministeeriumis, aga see on kuiv paberitöö.
Küsimus siis selles, et mida võiks juurde õppida ja milliseid tööpakkumisi vaadata, et sissetulek netos oleks u 2000.
Töökohtu on 3 olnud ja kõik ülemused soovitavad. Olen lahkunud parema palga ja uute väljakutsete pärast.
Mulle ei sobi eraettevõtlus, kus pean ise kliente otsima, reklaami teha ei oska.
Olen valmis iseendasse investeerima ja saan aru, et edu nõuab aega ja vaeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis minegi ja õpi seda juurde, mida sa ei oska. Turundus ja müük. Või mõni ettevõtluskoolitus.

Ega siis eraettevõtlusega tegeledes ei pea kogu aeg end reklaamima. Mingil hetkel hakkab tööle ka see, et info liigub suust suhu, olemasolevad kliendid soovitavad teistele, tuttavad teevd koostööpakkumisi jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

üks võimalus, seni kuni “otsid”
registreerid OÜ, võibolla teed veel mingi väikese eksami ning kandideerid läbi riigihanke töötukassale (kondiitri)koolitusteenuste või tööharjutuse või tegevusjuhendaja teenuse pakkujaks.
enne võiksid uurida varasematest hangetest, millistele tingimustele pakkuja vastama peab, võibolla pead seetõttu esitama pakkumise kellegagi koos.
nad nõuavad, et oleks sotsiaaltöö taust, see on sul olemas, koolitusoskused on ka olemas, kondiitrindusest jagad ka.
lepingud tehakse mitmeks aastaks korraga, ise mingit müügitööd tegema ei pea, töötukassa saadab sulle kliente kogu lepinguperioodi jooksul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

registreerid OÜ, võibolla teed veel mingi väikese eksami ning kandideerid läbi riigihanke töötukassale (kondiitri)koolitusteenuste või tööharjutuse või tegevusjuhendaja teenuse pakkujaks.

enne võiksid uurida varasematest hangetest, millistele tingimustele pakkuja vastama peab, võibolla pead seetõttu esitama pakkumise kellegagi koos.

nad nõuavad, et oleks sotsiaaltöö taust, see on sul olemas, koolitusoskused on ka olemas, kondiitrindusest jagad ka.

lepingud tehakse mitmeks aastaks korraga, ise mingit müügitööd tegema ei pea, töötukassa saadab sulle kliente kogu lepinguperioodi jooksul.

Väga huvitavaid inimesi liigub siin, kes arvavad, et teistele võib elukutset õpetama hakata, kui ise oled eriala vaid õppinud, aga töökogemust üldse pole, rääkimata pikast ja mitmekesisest töökogemusest, mis peaks ameti õpetamise üks vältimatuid eeldusi olema.

Ma pole päris kindel, aga töötukassas minu meelest ei saa koolituspartner olla, kui pole õppeasutus, st peab olema õppekava ja EHISes regatud kui õppeasutus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, tundub,e t oled peagi läbipõlemise äärel.

mõtle enne läbi, kas sul on vaja just 2000 neto teenida? Tegelikutl ei ole palju neid spetsialisti-tasemel kohti, kus teenib 2000 neto. Sealt jubavaikselt hakkab tippspetsialist, sõltuvalt valdkonnast.

Seega peaksid tegema karjääris totaalse kannapöörde. Üksasi on soov kõva pappi teenida, teine ais, et mis töö sulle üldse sobib? Näiteks kas sulel sobib prorgammeerimine? Mine õpi ja hakka programmeerijaks! kahjuks kui seni pole üldse asja vastu huvi tundnud, võib see teekond väga vaevaline olla.

Advokaat? sellele eelneb 3+2 aastat õpinguid + leida algul madalapalgalisem töökoht juristina advokaadibüroos, siis sooritada vandeadvokaadi abi eksam ja alles siis vandeadvokaadi eksam jne. Ja sisi meeletult tööd teha, et “pappi ikka tuleks”.

Selge on see, et selleks, et tänase turuseisuga teenida 2000 NETO, pead sa ikka suutma ka midagi pakkuda tööandjale, lihtsalt õigest erialast ei piisa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja sa arvad, et ta teenib seal 2000 neto kuus?`koos selle “kellegagi”, kellega ta peab pakkumuse võibolla ühiselt tegema? miinus kaasnevad kulud (nt kondiitrikoolitus eeldab ruumi+ vahendeid). Lisaks unustad, et ilmsel tkui see nii lihtne raha on, on ka seal hangetes konkurents 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui analüüsivõime on tugev koht siis hakka erasektoris analüütikuks. 2500 bruto 1900 neto on täiesti realistlik palk analüütikul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maalriks. Ehituses on palgad korralikud, naisterahvaid on maalrite hulgas omajagu ning korraliku töö tegijad on nõutud.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milline haridus või töö sobiks?