Esileht Beebi ja mitmikud Milline joogitass beebile (6+ kuud)?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Milline joogitass beebile (6+ kuud)?

Postitas:
Kägu

Tere!

Soovitage, milline on hea ja mugav joogitass beebile, kes saab kohe 7-kuuseks?
Lutipudelit pole ta kunagi saanud. Rinnapiima laps + nüüd juba lisatoit ka. Kas osta nokaga tass, kõrrega või nagu tavaline, aga pealt kinnisem? Võiks ilmselt olla lekkekindel (et saaks vajadusel ka kodust väljas kasutada).
Ja kui palju/tihti praeguses vanuses üdse vett peaks pakkuma beebile? Ning kas võib ka kraanivett (ise joome kraanivett) või peab olema läbi keedetud?

Aitäh 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka võin kraanivett. Anna lisatoidu kõrvale ka vesi ja paku lapsele juua, kui on janu siis joob. Selles vanuses ma vist jootsin tavatassist teda ise.
Hiljem meeldis mulle see Aventi tass: https://www.kiddsty.com/toode/philips-avent-tass-18-kuud/
Kallutades vesi välja ei tulnud aga laps sai joogi hästi kätte ning joomine oli sarnane tavatassist joomisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutasin sellise disainiga tassi https://britton.ee/tommee-tippee-beebi-tass-first-cup-4k-190ml

Kodus siis söögi ajal võtsin kaane pealt ja kasutasin nagu tavalist tassi, veidi vanemana juba sai ise kahe või ühe käega – kuidas ise soovis, haarata ja harjutada tassist joomist. Kui võtsin kaasa, sisi kaan peale ja nokk alla, et ei lekiks. Tõsi, minu teada ei ole need lekkimiskindlad (võibolla on ka selliseid mudeleid), st kui laps pööras tassi teistpidi ja nokk oli lahti, siis tilkus vesi välja ja mingis vanuses nad kindlasti tahavad mängida nii 😀

Aga – meil oli esimese lapsega lisaks ka tilkumiskindel kõva nokaga pudel (juba umb aastasel lapsel oli vesi koguaeg käeulatuses ja ta kippus palju mängima veega). Igal juhul lõpuks õppis ta seda pudelit nii hoogsalt raputama, et raputas selle tilkumisvastase korgi vahelt ära 😀 Noorem laps aga ei õppinudki sellest pudelist jooma, (ta ei võtnud ka beebina lutipudelit üldse, st ei tahtnud nö jõuga imeda võõrast asja ja ka sellest lingil olevast tassist ei õppinudki nokast jooma, vaid ka väljas olles võtsin korgi alati maha.

Noorema lapsega proovisime ka seda esimese vastaja lingil olevat Aventi tassi, aga ka sealt ei õppinud ta jooma, oli nõus ainult normaalsest tassist jooma. Ega mudu häda polnudki, kui et teatud vanuseni ei saanud lapsel endal vett käepärast hoida vaid pidin teda alati jootma, kuni ta koordinatsioon juba oli parem + ei mänginud enam veega

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.nordbaby.com/ee/et/beebikaubad/toitmisvahendid/munchkin-eco-miracle-joogitops_113765

See on superhea tass. Tagurpidi keerates ei tule vesi välja. Huuled vastu pannes tuleb ääre vahelt paras kogus vett. Laps saab suurepäraselt ise joodud. Tehnka on sama nagu kruusist juues.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii pisikesele ma soovitaks veel pehme tilaga nokatassi, mulle meeldis nt philips avent 6+, saab kaasa ka võtta ja laps ise edukalt joob (mul küll hakkas oskama hiljem kui 6k).

https://www.selver.ee/et/tass-tilaga-pingviin-philips-avent-200ml

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öeldakse, et rinnapiima laps ei vaja lisaks vett. Küll aga rpa lapsed. Meil on philips nokaga tass. Mega hea. Ei pea isegi kaant peale panema, ei tilgu läbi. Laps aga saab ilusti vee kätte. Samuti on see ots silikonist ja kikud ei sega last. Plastik otsaga tassi hakkas laps hammastega kratsima ja lõpuks ei saanudki enam kasutada.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Milline joogitass beebile (6+ kuud)?