Esileht Hobinurk Milline kassitõug on võimalikult kodulembene

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Milline kassitõug on võimalikult kodulembene

Postitas:
Kägu

Naiivne teemaalgatus, tean, aga oleme pikalt kaalunud kassi võtmist. Tagasi hoiab aga mu hirm ja eelarvamus, et kassid proovivad igal võimalusel õue/ plehku pääseda ja äkki mul ei õnnestu teda turvaliselt kodus hoida. Eriti kuna lapsed ka majas, kes hooletumad uste/akendega. Poleks midagi jubedamat, kui kass satuks omaniku hooletuse tõttu auto alla või mõne looma saagiks.

Kas on mõni kassitõug, kes on kohe loomult rahulik perekass, kelle instinktid ei tõmba teda igal võimalusel õue?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kass on ettevaatlik loom, kui ta pole kunagi õues käinud, siis ta ilmselt ei trügi ka igal võimalusel õue. Kastreerima/steriliseerima peaks ka sobivas vanuses. Need lapsed, kes ise sisse-välja käivad, võiksid juba nii arukad küll ollla, et saavad aru kui kass välja pääseb, siis võib ta ära kaduda või eksida või kuidas iganes sa neile selgitad. Kui nad veel arukad pole, siis lükka kassiplaan lihtsalt mõned aastad edasi. Kaldavatav aken võib kassile olla surmalõks,  aga neid vist mittearukad laosed veel ei ava. Vajadusel võid ju akna ette sissepoole võrgu panna, et suvel kui on vajadus aknaid lahti hoida, see ikk kassile ohutu oleks.

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kass on ettevaatlik loom, kui ta pole kunagi õues käinud, siis ta ilmselt ei trügi ka igal võimalusel õue. Kastreerima/steriliseerima peaks ka sobivas vanuses. Need lapsed, kes ise sisse-välja käivad, võiksid juba nii arukad küll ollla, et saavad aru kui kass välja pääseb, siis võib ta ära kaduda või eksida või kuidas iganes sa neile selgitad. Kui nad veel arukad pole, siis lükka kassiplaan lihtsalt mõned aastad edasi. Kaldavatav aken võib kassile olla surmalõks, aga neid vist mittearukad laosed veel ei ava. Vajadusel võid ju akna ette sissepoole võrgu panna, et suvel kui on vajadus aknaid lahti hoida, see ikk kassile ohutu oleks.

Kõigepealt aitäh, et kaasa mõtled 🙂

Jälgin mitut loomapäästjate gruppi ja kuskilt häguselt meenub kassiturvakodu vm personalipoolne noomitus, et need võrgud tegelikult ei hoia kassi kinni. Juhul kui kass millegi peale näiteks tugevalt ehmatab, siis nad panevad läbi võrgu õue.

Keegi targem võiks kommenteerida.

Steriliseerimine/kastreerimine minu jaoks enesestmõistetav, lihtsalt proovin aru saada, kas 100% kassi toas hoidmine on üldse reaalne ja kuidas seda saavutada sel juhul.

Süda kisub mõne hüljatud looma päästmise poole, aga nende puhul kardan just kõige enam seda plehku panemise riski, et ehk mõni rahulik tõukass turvalisem valik?

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pärsia kassid! Kõige sõbralikumad ja ilusamad.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meil on musta-valge kirju kodukass ja ragdoll. Linnas on nad korteris tubased, aga meil on ka maakodu, kus nad vabadust saavad nautida. Ausalt öeldes hoiavad mõlemad kodu lähedale, aga meil pole seal ka naabreid läheduses, on ainult mets ja sinna nad ei lähe.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jälgin mitut loomapäästjate gruppi ja kuskilt häguselt meenub kassiturvakodu vm personalipoolne noomitus, et need võrgud tegelikult ei hoia kassi kinni. Juhul kui kass millegi peale näiteks tugevalt ehmatab, siis nad panevad läbi võrgu õue. Keegi targem võiks kommenteerida. Steriliseerimine/kastreerimine minu jaoks enesestmõistetav, lihtsalt proovin aru saada, kas 100% kassi toas hoidmine on üldse reaalne ja kuidas seda saavutada sel juhul. Süda kisub mõne hüljatud looma päästmise poole, aga nende puhul kardan just kõige enam seda plehku panemise riski, et ehk mõni rahulik tõukass turvalisem valik?

Ma arvan siiski, et tõust nii palju ei olenne. Kui võtad täiskasvanud hüljatud kassi, kes on enne vabapidamisel olnud või lausa tänavakass, siis võib toas pidamine tõesti probleemseks osutuda. Pigem ikka sellest, kus ja kuidas kass on kasvanud. See, et ehminud kass peaks läbi aknat katva võrgu õue kihutama, oleneb palju võrgu kinnitamisest, vajadusel saab ju teha ka eraldi raami, aga arvan, et takjakinnitusega võrgust ka kass lihtsalt ehmatuse peale läbi ei murra, võrk on ikkagi mingi takistus ja ehmunud kass poeb pigem peitu. Kaldavatav aken+ võrk + toas ehmuv kass nõuaks ikkagi veidi pusimist, et üldse sinna akna vahele pääseda. Hüljatakse ka noori kasse, varsti poegivaid kassiemasid, hulkurkassid toovad pesakondi kellegi kuuri alla, võta kassipoeg ja kasvata teda ainult toas, suure tõenäosusega pole tal siis üldse ettekujutust, et ka väljaspool tuba võiks elu (vähemalt ohutu elu, kuhu kass võiks oma nina ettevaatlikult pista) eksisteerida.

+7
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei olene niivõrd tõust kui konkreetsest isendist ja sellest, kuidas teda kasvatatud on. Keegi mainis pärslast – minu kortermajas olid naabrid oma pärslasega just nii hädas, et lõpuks olidki valiku ees, kas kassist loobuda või ta õue lasta. Kass kräunus ja kraapis ukse juures ja see häiris mitte ainult pererahvast vaid ka naabreid. Kass ilmus sinna juba täiskasvanuna, ju siis eelmises kodus käis õues ka ja ei tahtnud mitte tubase eluga leppida.

Mul endal on kaks ilma tõuta kassi. Esimese leidsime koos teise pojaga kui ta veel iseseisvalt ei söönudki. Andsime nad kassipäästja hoole alla kes nad üles kasvatas ja ühe poja võtsime endale. Väga kodulembene ja isegi kui uks lahti on tema istub seespool ja vaatab õue. Nii on juba kolm aastat olnud. Kas see on sellest et inimese poolt üles kasvatatud või iseloom selline, aga tal peab pereliige silmapiiril olema alati. Teine kass on varjupaigast pojana võetud ja oli ka tubast elu elanud, hoiukodus sündinud. Tema alguses ei julgenud õue minna, aga hiljem hakkas inimese sabas kaasas käima nagu truu koer. Eks kassid on ka treenitavad. Akende ees on tütrel spetsiaalsed võred mis just tuulutusasendis kaitsevad. Metallist ja neist ei lähe ükski kass läbi ja silma ka ei riiva.

+4
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina võtsin n.ö. tänavakoera ja ei suutnud 5 aastaga ümber õpetada, ronis mul aia alt ja aia pealt tänavale hulkuma ning rihma otsas jalutamine ei meeldinud.
Aga kassidega on tõesti nii, et väga raske on majas tagada seda, et kass õue ei satuks, meil läks eelmine kass 2 korruse aknast välja. Elas kuni 16-aastaseks saamiseni, aga tean, et käis väga pikki vahemaid hulkumas, nähti väga kaugelt kodust. Samas praegune kass käib hommikul u tunniks õues ja rohkem ei lähe, talvel üldse õues ei lähe.

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Toakass, kes ei ole väljas käinud, ei kipu sinna. Tema jaoks on õues hirmutav. Kui uks ikka pikalt ristseliti lahti, siis muidugi pika peale läheb uudistama, aga seda ei peaks küll kartma, et toakass mingit põgenemiskunstnikku mängib. Seega kui võtad kassi, siis võta kas kasvandusest tõukass või siis mõni, kes üles kasvanud hoiukodus ja ei oska üldse õue tahta. Päästetud tänavakass pigem ikkagi kipub õue.

Mul endal kassikasvatajana kodu kasse täis, aga õue püüab lipsata vaid kõige vanem, kellega tegin selle vea, et teda noorena ka endaga koos õue lasin. 10 aastat toakassielu ei ole seda mälestust kuidagi kustutanud ja siiamaani proovib välja trügida. Teised ei ürita ükski, olgugi, et tegemist on lõikamata aretuskassidega, kellel veel lisaks ka instinktid ja hormoonid möllavad. Nad meil muidugi ka hästi turvatud ning kõik pereliikmed oskavad arvestada sellega, et uksi pärani ei jäeta ja uksest sisenedes jälgitakse kus kassid on ja ega keegi midagi ei ürita… Kõige kindlam asi on kinnine eeskoda, mis moodustab lüüži õue ja toa vahele. Enne toa ust lahti ei tee, kui selja taga on välisuks kinni ja vastupidi.

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Just, nõustun eelmistega, et kui kass väljas pole käinud, siis ega ta eriti sinna ka kipu. Eelmine kass oli 8aastane, kui hakkas veidikenegi avatud ukse poole vaatama. Õue ikka ei läinud. Passis seespool lahtise ukse ees.

Nüüd on mul noored triiibikud. Nendega tegin selle vea, et suvel korraks lasin nad rõdule ja aegajalt kipuvad nüüd rõdule lipsama, kui uks veidi kauem lahti on.

Võrreldes eelmise kassiga on nad üleüldse aktiivsemad ja uudishimulikumad ja meenutavad oma käitumiselt koera ????. Sutsu pöörased on. Esimene hall kõuts oli väga pelglik ja pigem hoidis omaette. Triibikud aga tahavad koguaeg seltsi ja tulevad mulle wc-sse ka järgi. Külalisi tulevad ka uudistama. Esimene kass pigem puges kuhugi omaette magama, kui keegi külas oli.b

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kodulembene ja rahulik on vana kass. Noortel ikka uudishimu ja mängulust suurem. Sõbranna võttis hiljuti hoiukodust 11 aastase kassi, kes oli varem ühe hooldekodusse läinud vana naise toakass olnud. Vot selliseid võid otsida, sobiks sulle. Kassil veab ja sina rahul.

+8
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei olene see tõust. Kass, kes ei ole kunagi õues käinud, ei oska seda tahtagi. Seega kui on kindel plaan toakassiks jätta, siis on parem teda üldse mitte kunagi elus õue viiagi.

Linnakorteris on ilmselt lihtsam, trepikoda toimib lüüsina. Aga oma majas elades on suviti ikka aknad-uksed pidevalt lahti, kõik käivad sisse-välja. Kass algul piilub esikust, aga üsna varsti on temagi trepi peal ja seejärel õues nagu kõik teisedki pereliikmed – ta ju järgneb neile.

Eelmine kass suri 16-a vanadusse. Oli vabakäigukass, igal õhtul tuli kenasti koju tagasi. Nüüd on ajad muutunud, kasse tuleb toas hoida. Seetõttu venitasime uue kassi võtmisega mitu aastat, sest ei suutnud välja nuputada, mismoodi me teda toas hoiame. Lõpuks ikkagi võtsime uue kassipoja. Suved on nüüd seetõttu päris pingelised, sest kass ikka tikub välja. Uste ja akende kinnihoidmist kassi pärast tuleb lakkamatult meelde tuletada mitte ainult lastele, vaid ka mehele, külalistest rääkimata.

Netis pakutakse sellist lahendust, kus terve krundi ümber olevale piirdeaiale tõmmatakse peale mingi kaabel, ja kassile saab kaela spetsiaalne kaabliga reageeriv kaelarihm – sel juhul saab kass peesitada oma koduaias, ent ei või kodukrundi piire ületada. Kas keegi on sellist lahendust proovinud ja kuidas kogemused?

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Netis pakutakse sellist lahendust, kus terve krundi ümber olevale piirdeaiale tõmmatakse peale mingi kaabel, ja kassile saab kaela spetsiaalne kaabliga reageeriv kaelarihm – sel juhul saab kass peesitada oma koduaias, ent ei või kodukrundi piire ületada. Kas keegi on sellist lahendust proovinud ja kuidas kogemused?

Raadiopiire on selle lahenduse nimi. Kaabel käib maa sisse, mitte piirdeaia peale. Täpselt nagu robotniiduki kaabel. Ja kui lisaks kaablile on ka aed, siis on tegemist täiesti toimiva lahendusega. Kui aeda ei ole, siis võib kass äkilise hirmusööstu ajel siiski piirdest üle tormata ja siis on ta seal väljapool lõksus ja koju ei saa. Muide, väga paljud raadiopiirded lähevad ka konflikti robotniiduki kaablitega, sellega tuleb arvestada ja pigem neid kahte lahendust mitte koos kasutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raadiopiire on selle lahenduse nimi. Kaabel käib maa sisse, mitte piirdeaia peale.

Kui on aed, võib paigaldada ka aia külge, soovitatavalt looma turja kõrgusele.

https://sinulemmik.ee/sisu/19-raadiopiire-paigaldamine-naidisjoonised

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul endal kogemus kahe kõige tavalisemast triibikust kassiga, kes minu juurde jõudnud umb 3 kuuselt . Esimene oli (ilmselt) kodukassi tänavale jäetud/tõstetud kassipoeg ( oli puhas, korralik ja inimestega harjunud), teine hoiukodu töötajate poolt kinni püütud Tln Lasnamäe keldrikassi poeg (inimestega alguses pelglikum). Ehk mõlemil tegelikult taustaks kas tänavaelu verus tubane elu või hülgamine, mis ilmselt on mõjutanud nende meeletut toalembust. Esimest kassi isegi üritasin alguses  õue lubada, aga polnud suurt huvi, teisega sai kohe selgeks, et võitleb kõigest jõust  toa/korteri piiridest lahkumise  vastu (arstil käigud) ja  pea 17 aastat pole näidanud märki, et üritaks uksest või aknast välja lipsata. Korteris elamine ilmselt on ka eelis, oma majas suvisel ajal oleks rohkem lahtisi uksi, mis pidevalt ikkagi ahvatlevad vms.

Juba täiskasvanud, aga teadaolevalt eelnevalt tubased, kassid ka nii palju hiljem välja ei trügi. Ja hoiukodudes osatakse  nende iseloomu kohta  enamasti ka juba üht-teist öelda (kas sülekass või isepäine ja omaette olev, kuidas lastega  jne).

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Äkki võta vanem kass või hoia vähemalt kassipoja eas toas. meil on endised toakassid, oli mure et mis saab kui oma majja kolime, reaalsuses kumbki kass koduhoovist kaugemale ei lähe, harva satub naabri aeda. Kunagi ammu olid kassipojad, need jäid kõik kaduma/auto alla

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Milline kassitõug on võimalikult kodulembene