Esileht Koolilaps Milline koolikott kooliminejale(1.-3. klass)?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Milline koolikott kooliminejale(1.-3. klass)?

Postitas:
Kägu

Tere!

Milline oleks parim seljakott kooli alustavale lapsele. Meie kooliasjade nimekirjas on kirjas, et end tõestanud on Jack Wolfskini kotid (olen seda nime ka varem kuulnud). Hakkasin neid siis nüüd uurima, aga on mõned erinevad mudelid. Oskab keegi öelda, kas üks on parem kui teine ja kui, siis milline.

Võib ka teise nimega kottidest muljetada.

Nagu ma aru saan, peaks olema võimalikult kerge kott, kirjas on, et koos asjadega max 3 kg.

Aitäh, kes viitsib muljetada 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu omadel on jevad olnud. eeliseks ongi kergus ja ergonoomilisus. koduka andmetel: JEVA edasimüüjateks Eestis on Apollo, Tartu ja Tallinna Kaubamaja, Arthemise Kontoritarbed Saaremaal, Matsoni Äri ja Kristallkotkas Rakveres, Viljandi Kaubamaja, Merrii kotipood Võru Kagukeskuses. https://www.jeva.ee/et/c/koolikotid-ja-ranitsad
poisil oli esimeseks Beginners tüüpi kott, aga see on suht pisike, suurem on ikka etem, aga samas sai neli aastat ikkagi ära käidud. tüdrukul (teine klass) on sarnane: https://www.jeva.ee/et/a/koolikott-practised-sparkles . selle me saime päris heas seisukorras 1.50e eest humanast, plika ise on kotiga ülimalt rahul 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kilo kaaluvad kotid ei ole kerged (Jeva).

Aga koolikoti valik mõneti oleneb ka koolikorraldusest. Oma lastel näiteks oli algklassides koduklass ehk kõik kunstiasjad olid klassis riiulis, kehalise asjad rippusid nagis ja õppevahendid olid lauasahtlis. Pm oli lapsel igapäevaselt kotis ainult päevik 😀 Kui midagi tunnis pooleli jäi siis lõpetas selle pikapäevatunnis, kirjutusvahendid olid kodus ka kõik olemas st ka pinalit polnud vaja edasi-tagasi tassida.

Ja noh põhikoolis tulid garderoobis kapid ehk selja säästmine jätkus. Ühesõnaga oleks kott võinud tegelikult ka see kilone Jeva olla, aga valisime Ecco (ca 600g).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie ostsime poisile koti 4a tagasi Rahva Raamatust, Coocazoo, ei olnud odav, mitte ka kallis aga vastupidavus on küll super. Tüdruku Jeva meil nii kaua küll vastu ei pannud nii ilusti, mis puudutab just kanga kulumist kohtades, mis hõõrduvad vastu maad ja selga. Meil läheb poiss selle algklassi kotiga ilmselt 5.ndasse ka. Lihtsalt näeb välja nagu oleks kasutatud 1a.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie ostsime poisile koti 4a tagasi Rahva Raamatust, Coocazoo, ei olnud odav, mitte ka kallis aga vastupidavus on küll super. Tüdruku Jeva meil nii kaua küll vastu ei pannud nii ilusti, mis puudutab just kanga kulumist kohtades, mis hõõrduvad vastu maad ja selga. Meil läheb poiss selle algklassi kotiga ilmselt 5.ndasse ka. Lihtsalt näeb välja nagu oleks kasutatud 1a.

https://www.byroomaailm.ee/en/koolikott-coocazoo-jobjobber-2-brush-camou-30l-1000g

Konkreetselt see kott on meil olnud super vastupidavusega. Kolmas laps mul see koti omanik, mul kogemust kottide kohalt omajagu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ostsin oma esimesele lapsele Coocazoo koti esimeseks klassiks (oli kallis, jah.. 60+ eurot, see oli nüüdseks siis juba u 8 a tagasi), meil väga halvad kogemused sellega – esiteks lapsel oli väga halb seljal (ise kurtis) ja teiseks jõudis ta selle aasta jooksul juba erinevatest kohtadest (kandesangade õmblustest) lagunema hakata. 2. klassiks tellisin aliexpressist mingi suvalise 18 eurose koti ning sellega on ta käinud sellest ajast peale, sügisel läheb 9. klassi ja käib selle ka veel ära, kott jumala terve.. no eks see oli lihtsalt vedamine, saab sealt aliexpressist ka igasugu jampsi. Point on selles, et ma enam ei usaldaks seda coocazood ja ei taha seda teed minna.

Jevade kohta olen kuulnud ka, et on rasked. Ja noh, minu silmale nad väga head välja ka ei näe..

Okei, aga oskate öelda, mis mõõtmete või mis mahutavusega (liitrites) peaks selline esimene koolikott olema. Ma lihtsalt vaatan praegu internetis ringi ja siis, noh, ei saa reaalset kotti käes hoida, et silmaga suurust hinnata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tütre jaoks oli just see eespool lingitud Jeva Practiced kott unistuste koolikott, mis sai talle ostetud (https://www.jeva.ee/et/a/koolikott-practised-sparkles). Minu jaoks tüdruku kohta üsna üllatav valik, aga just selline sinine värviliste täppidega pidavat maailma kõige ilusam olema.

Nüüdseks on ta sellega aasta jagu käinud. Kott näeb välja nagu uus (ehkki on vedelnud muidugi õues maas ja sada muud jama läbi teinud nagu tormaka lapse kott ikka). Ainult ehk eesmine kinnitusrihm on tsipake võrra heledamaks pleekinud. Laps on endiselt mega rahul. Kott on piisavalt suur ja avar (sai ka nt ujumisasjad koti sisse ära mahutada, kui lisakotti läksid teise trenni tossud jm varustus).

Aga. Mul on väga suur ja tugev laps. Kooli minnes oli 142 cm, praegu 1. klassi lõpus 148 cm; lihaseline ja laia seljaga.

Järgmisel aastal läheb mul kooli noorem tütar, kes on keskmist kasvu. Ja näen juba ette, et talle jääb Practiced või sellega samas suuruses laiemalt levinud Intermediate mudel kindlasti liiga suureks ja laiaks. Ehk siis pigem ostan talle Beginner mudeli, kui Jeva juurde jääme (mis on tõenäoline).

Ühelt poolt on suur kott mõnus muidugi, saab mitu aastat kanda ja saab kehka asjad koti sisse panna (see on lapsele raskuskeskme mõttes märksa kergem kui lisakotiga asju kaasa vedada). Aga lapse suurust tuleb paratamatult ka arvestada ja ma ei pea õigeks, et 1. klassi laps lohistab enda jaoks liiga suurt ja ebamugava lõikega kotti selle nimel, et hiljem aastakese kauem kasutada saaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu poiss läheb oma Wolfskin Berkley kotiga nüüd kolmandasse. Ostsime M variandi kuna laps pikka kasvu, väiksematele on Berkley S. Kott kerge aga ergonoomiline, kulunud ega katki läinud pole ja ilmselt käib sellega veel mitu aastat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Wolfskini Berkeley S on tõesti superkvaliteetne kott – materjal absoluutselt kulumatu 🙂 Esmapilgul võib tunduda suht väike, aga tegelikult mahutab ülihästi. Lisaks ka VÄGA kerge. Minu laps ei tahtnud oma Jeva’t enam nähagi peale seda kui Wolfskin ostetud sai. 23-24L on minu silmis algkoolis optimaalne mahutavus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et 1. klassi lapsele on koolikott üldiselt ikka ka õndsuseasi ja peaks talle välimuselt samuti väga meeldima. Küllap leidub 7-aastasi, kes tõesti ühevärvilise koti üle õnnelikud on, aga minu laps igatahes ei tahtnud neist Wolfskini kottidest kuuldagi. Ja mina leidsin, et lapse õnnetunne esimest korda oma uut koolikotti selga pannes on siiski märksa tähtsam kui mõnisada grammi siia-sinna.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

JW Berkeley S- i soovitavad tõesti paljud.

Ta tegelikult on esimese klassi jaoks piisavalt mahukas kott.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

JW Berkeley S- i soovitavad tõesti paljud.

Ta tegelikult on esimese klassi jaoks piisavalt mahukas kott.

Ma olen aru saanud, et neid enam ei toodeta paraku ☹️ Mul ei õnnestnud leida, ainult lillat oli vist amazon.de-s

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bergans kotid on ka mõnusalt kerged ja kvaliteetsed. Osta saab näiteks siit https://www.outnorth.com/bergans/aksla-24-lid#MistyForestFlowers hetkel pole hind teab, mis hea, aga allahindluste ajal saab vägagi mõistliku hinnaga kätte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Wolfskin berkleyt s-i enam ei toodeta. Tellisin koju tavalise berkley, jeva beginneri ja fjällräven high coast kids. Mul laps keskmist kasvu, kui veidi kitsaste õlgadega. Esimene oli ikka liiga suur( loogiline ka, see ju täiskasvanutele mõeldud kott)  ja lukk takerdus pidevalt. Jeva oli väga raske ja rohmakas, ebamugav lapsele seljas ja võttis kohe seljaast ära, kuigi välimus lapsele meeldis. Fjällraven meeldis väga. Kerge ja mugav. Samas kui vähe õpikuid on sees, siis need kalduvad viltu, liiga suur tasku vist.  Eks näis kuidas see hakkab sobima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul 4 last. Erinevate kottidega veidi kursis. JEVA minu arvates parim.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on pakkuda selline JW Berkeley S kott. Kasutanud on üks laps 3 aastat, lähemal uurimisel leiab veidi kulumist, minu arust väga heas korras.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tüdruk läheb Wolfskin Berkley S kotiga sügisel kolmandasse klassi. Värvilt heleroheline aga aru ei ole saada, et see kaks aastat kasutusel on olnud. Ka laps ei kurda: kerge ja mahutab hästi. Mahutavusest – ta mul unustaja tüüpi ja nii mõnigi kord on kadunud asi kotis olnud.  Näiteks käis ta nädal aega koolis nii, et kadunud koolikampsun oli keskmises sahtlis, mida igapäevaselt ei kasuta. Isegi kampsun ei võtnud ruumi noivõrd ära, et kooliasjad poleks mahtunud. 

Matkasport müüb Wolfskini tooteid. Mine uuri äkki sealt, millised mudelid saada on. Võta kaasa a4 mapp. See on ilmselt kõige suurem ese, mis peaks kotti sisse mahtuma. 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie lapsel ka Wolfskin Berkley M kott ning läheb sellega neljandasse klassi. See mudel on seljas väga mugav ning just nii suur, et lisaks õpikutele-vihikutele mahuvad ka kehalise riided-jalatsid, veepudel jm vajalik kraam, sh A4 mõõdus mapp. Üks kott, kuhu mahub kõik kraam, on hea, kui laps ise liigub kooli ja kodu vahel, siis on lootust  et ei unune midagi bussi või pingile vm. Kulumine on minimaalne, kõik õmblused-lukud on terved.

Meil on suuremat kasvu laps ka, mõnele väiksemale oleks see mudel ilmselt suur. Me käisime poes proovimas ja huvitav oli see, et sama mudeli teist värvi kott oli seljas ebamugav – vajutas kuidagi kaelale vmt, ei mäleta enam (võimalik, et mingi õmblemise apsakas).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi Hama koolikottide kvaliteedi ja mugavuse kohta oskab midagi öelda? Mõtlen just seljakotti, mitte ranitsat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsin eelmine aasta oma esimesse klassi minevale lapsele sellise koolikoti. Olen väga rahul.

https://arthemis.ee/toode/koolikott-seljakott-beckmann-classic-22-forest-deer-blue-22-liitrit/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsin eelmine aasta oma esimesse klassi minevale lapsele sellise koolikoti. Olen väga rahul.

https://arthemis.ee/toode/koolikott-seljakott-beckmann-classic-22-forest-deer-blue-22-liitrit/

Need Beckmanni kotid tunduvad tõesti huvitavad. Kuidas vastu on pidanud, kas miski on aasta jooksul kulunud ka?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsingi sellepärast, et minu Norras elavad tuttavad kiitsid Beckmanni kotte just vastupidavuse ja praktilisuse pärast. Laps tahab algul ju ilusat ükssarviku või draakoni pilti aga läheb aasta ja siis on teised soovid:). Beckmannil saab selle esitasku teistpidi pöörata nii, et pilti ei ole. Ühesõnaga peale aastast kasutamist pole isegi kulumis märke.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niii armas kott, nunnu kitseke 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin nüüd Beckmanni kottide (Classic ja Active Air FLX) kohta täpsemalt, esimene neist 940g, teine 1 kg. Tundub maru raske.. kuidas kitsekesega koti omanik (eelpool kommenteerinud) kommenteerib?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin nüüd Beckmanni kottide (Classic ja Active Air FLX) kohta täpsemalt, esimene neist 940g, teine 1 kg. Tundub maru raske.. kuidas kitsekesega koti omanik (eelpool kommenteerinud) kommenteerib?

Classic kotil on minu jaoks üks suur pluss, väga hea ergonoomika, see lisab muidugi veidi kaalu, aga hiljem kui õpikute hulk tõesti kasvab väga suureks, hoiab lapse selga hästi. 2 last koolis käinud Jevaga, Beckmann meeldib rohkem. Lugesin uuesti selle koti kirjeldust ja seal ei ole mainitud, et selja osa sisse on lisatud spetsiaalne tugevdus liist(eemaltatav ja kui lapsel on probleemne selg saab seda liistu vastavalt ajadusele paenutada, et selg oleks tõesti korralikult toestatud ).Koti selg on tänu sellele liistule täiesti jäik, aga pehmendused, mis on otse lapse selja vastus, on head. Uhh pikk jutt, aga see on tõesti hea kott.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.weekendshoes.ee/herlitz-seljakott-butterfly-458526.html mida sellisest arvate?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil laps käis 2 aastat Jeva kotiga (peamiselt ka siinse aastatepikkuse kiidulaulu põhjal ostetud). Ta ise suurt arvamust ei avaldanud (ei head, ega halba), aga mulle kott ei meeldinud: raske, 2 aastaga krõpsud karvased ja kinni ei seisnud ning kott ei seisnud ilma lisakotita püsti. Iga päev ju kehalist ei ole ole, et lisakotti peaks kaasas vedama. 2 aasta pärast nägi kott üsna rääbakas välja ka. Kiidan ainult seda lisakoti võimalust ja noh otseselt auku sisse ei kulunud kuskile.

Nüüd kolmandaks aastaks ostsime Herlizi koti (sarnase kui eelmisel lingil), vaatame mis saab. Esialgu vähemalt seisab püsit iseseisvalt 🙂 Natuke küll kardan, et nüüd  hakatakse rohkem kehalise asju unustama-kaotama kuna enam ei ole koti küljes kinni, aga aeg näitab…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu omal on Herlitz ultralight. Vastu on pidanud väga hästi, kekaasjad mahuvad sisse, asjad kipuvad põhja ununema (st natuke võiks võib-olla rohkem/mugavamalt lahti käia). Ja mõni päev on tõesti ainult päeviku ja pinali vedamiseks veits liig.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil laps käis 2 aastat Jeva kotiga (peamiselt ka siinse aastatepikkuse kiidulaulu põhjal ostetud). Ta ise suurt arvamust ei avaldanud (ei head, ega halba), aga mulle kott ei meeldinud: raske, 2 aastaga krõpsud karvased ja kinni ei seisnud ning kott ei seisnud ilma lisakotita püsti. Iga päev ju kehalist ei ole ole, et lisakotti peaks kaasas vedama. 2 aasta pärast nägi kott üsna rääbakas välja ka. Kiidan ainult seda lisakoti võimalust ja noh otseselt auku sisse ei kulunud kuskile.

Nüüd kolmandaks aastaks ostsime Herlizi koti (sarnase kui eelmisel lingil), vaatame mis saab. Esialgu vähemalt seisab püsit iseseisvalt 🙂 Natuke küll kardan, et nüüd hakatakse rohkem kehalise asju unustama-kaotama kuna enam ei ole koti küljes kinni, aga aeg näitab…

Olen sama kirjutaja – täpsustan, et ostsime Herlitz LOOP sarja seljakott-ranitsa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd kolmandaks aastaks ostsime Herlizi koti (sarnase kui eelmisel lingil), vaatame mis saab. Esialgu vähemalt seisab püsit iseseisvalt 🙂 Natuke küll kardan, et nüüd hakatakse rohkem kehalise asju unustama-kaotama kuna enam ei ole koti küljes kinni, aga aeg näitab…

Mis mudel teil oli? Jeva Intermediate ja Practised seisavad meil küll vägagi iseseisvalt püsti.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Koolilaps Milline koolikott kooliminejale(1.-3. klass)?