Esileht Väikelaps Milline lapsele ostetud riideese osutus täiesti kasutuks ja milline asendamatuks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Milline lapsele ostetud riideese osutus täiesti kasutuks ja milline asendamatuks?

Postitas:

Kuna vaja lapsele (hetkel 1,7a) varuda kevadeks suveks riideid, siis tundub, et sattusin liialt hoogu ja hakkasingi mõtlema, et kogenumad emad kindlasti oskaksid aidata ja öelda, milline varutud riideese on osutunud tegelikkuses täiesti kasutuks. Ja kui palju tegelikult riideid kulub ehk kas piisab 5 paarist dressipükstest või on vaja 10 paari;)

Võib ka lisada, milline osutus asendamatuks:) Jutt siis põhiliselt kevad/sügis ja suveriietest.

Olen väga tänulik vastajatele ja loodan, et ka mõni ema saab sellest teemast abi:)Kurb ju kui pärast riided asjatult seisma jäävad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 00:28; 17.01 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks sõltub kõik suvest- kui analoogne kahele eelnevale suvele, siis on üliõhuksed sitsikleidid väga asendamatud. Samas on ju olnud suvesid kus rannailma suht vähe.

Samuti sõltub veidi sellest kus Sa elad. Meie olime suvi läbi maal ja laps jppksid poolpaljalt basseini ja liivakasti vahet. Linnoludes mänguväljakul käies oleks riietus olnud mõnevõrra teine. Seega ühest vastust on väga raske anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub suvest ja sõltub su harjumustest, mida lapsele paned. Ilmselt siiski pole sitskleidid poisi puhul (nagu algatajal) päris asendamatud…

5 paarist dressipükstest on küll minu arvates, vähemastiki piisab. Oleneb muidugi ka, kui palju sa pesu pesed, kas teed potitrenni või kasutad mähet ning mis ilmad on. Võimatu pole, et kevad-sügis kombe kandmise aja järel lähevad ilmad paari päevaga nii soojaks, et asjakohased on lühikesed püksid.

Aga no minimaalselt 3-4 paari lühikesi pükse, 3-4 lv t-särki, müts. Kui kasutad sokke lapsel, siis sokke ka ikka 5-6 paari, kui suvejalanõud palja jala peal, siis võimalik, et piisab vähemast. 1 komplekt võiks olla õhukesi linaseid või sitsist pv pluus ja püksid. Kuuma ilmaga, kui laps kipub ära kõrbema, on hea selga panna. No ja vihmase ilmaga tuulekas/kilekas, paar pv pluus, mis vajadusel panna, jahedama ilmaga dressipluus, veel jahedamaga fliis, siis annab kombineerida, et mida täpselt panna.

Kui soovid rannas lapsel ujumisriideid kasutada, siis neid ka nii 2-3 paari. Aga kui ei taha kasutada, siis saab ~2a ka ilma hakkama muidugi. Inimtühjas rannas käis mu laps veel 3a ka paljalt vahel.

Jalanõudest on meil alati olemas olnud 2 paari sandaale (nö maa ja linna, aga 1 võib piisata), tossud ja kummikud. Kummikuid pole küll peaaegu üldse kasutanud.

No ja minu laps kandis suvel mõnel nädalal tõesti ainult peakatet ning tuppa minnes pani toariided ja aluspüksid – maal oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 2 last ning nii mõnigi asi, mis ühega oli asendamatu, jäi teisega täiesti seisma.
Praegune \”ilmaime\” on nt crocsid – suvel muid jalanõusid peaaegu ei läinudki vaja. Isegi suht märja ilmaga kandis laps ikka neid. Vaid pidulikele sündmustele läksime kingadega. Kummikuid on ülivähe kasutatud. Aga tõesti, need viimased suved ka natuke teistsugused olnud, kus k/s jope võib tahulikult ära panna. Esimese lapsega pidi 2 jopet kogu aeg kasutuses olema.
No ja lõpuks oleneb sellest, kus elad – kui ikka vähegi võimalik laps üle ukse õue lükata vähemalt pooleks päevaks ja tahta, et tal puhtad riided seljas, siis peab kas tihedalt pesema või ostma hulgi pükse/seelikuid ja pluuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb suvest. Esimese lapsega varusin suveks hunniku õhukesi suveriideid, tol suvel oli päikesepaistet ja sooja vaid loetud päevadel, enamik jäi kandmata ja suvelpidin soojemaid asju juurde ostma.
Eelmistel suvedel vast saime mingi 2 dressiga hakkama, suht harva sai neidki jalga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame korteris ja peseme pesu üle päeva. Valgel ajal (aprillist-septembrini) käime iga päev õhtuti väljas.
– Jalanõusid igat sorti 1 paar (kummikud, k/s saapad, botased-kingad, sandaalid)
– 1 voodriga k/s jope ja 1 tuulekas suveks (viisakas, vähemalt pärast pesu)
– dressipükse toas ja õus käimiseks peaks 4-5 paari küll olema
– 1 pikad viisakamad püksid
– k/s poripükse (kerge voodriga) 1 paar ja vihmapükse 1 paar
– lühikesi pükse 2-3 paari, yhed peaks kindlasti õhukesed olema
– dressipluuse, st eest lukuga, 2 tk
– pika varrukaga särgid 4 tk
– lühikese varukaga 5 tk + 1 õhuke nö triiksärk
– ujumispükse 1
– sokke 5 paari
– suvemütse 2: 1 vähemalt võiks olla lätu, st kübara tüüpi – kaitseb rohkem päikese eest.
– Päiksekreem 1: 30 ja ülespoole.

Lisan, et kapuutsiga dressikad pole meil kasutust leidnud – joped kõik kaputsiga olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on väga aktiivne poiss ja meil oli varutud riideid natuke rohkem, kui tegelikult vaja läks. Eraldi on meil kodus- ja linnariided. Kuigi poiss käib lasteaias, siis ma ei tea, mis ime läbi suutsime me läbi ajada ainult 3 paari dressipükstega. Ühed olid lasteaia kapis varupüksteks, teistega käis õues ja ühed olid kodus varuks, kui järgmine päev peaks uusi olema vaja. Ma tõesti ei tea, kuidas tal õnnestus isegi helehallid püksid puhtaks jätta, kuigi t-särk ei kannatanud õhtuks enam mingit kriitikat:D Soojade ilmadega käis nii sees kui väljas kas vabaaja või lühikeste pükstega. Külmade ilamdega siis ikka vastav k/s riietus. T-särke kulus palju, ma isegi ei oska nr öelda, aga tõesti palju:) Maal jooksis laps ringi poolpaljalt ja siis oli riidekulu muidugi väiksem. Riideid ostes vist peaks arvestama, et lisaks seljasolevatele võiks olla ka üks komplekt riideid selliseid, mis on pidevalt puhtad ja saaksid vajadusel käiku minna. Kui ostad riideid vähem, siis pead arvestama, et pesta tuleb tihedamini. Oma mõttetust ostust võin öelda niipalju, et täiesti kasutuks osutus tuuletõkkefliis, sai ostetud perekooli kiidulaulu peale, aga müüsin maha, no ei leidnud see asi meil kasutust. Täiesti asendamatu oli aga õhukesel vatiinil vest. Ideaalne asi, kui ei taha veel tuulekat panna, aga ainult dressipluusiga võib tuule käes jahe olla. Vaatasin ka sel sügisel lasteaias, et 90% lastest on vest seljas:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 09:57; 17.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil just tuuletõkkefliis väga vajalik olnud, eesti ilm ju nii tuuline, nüüd ostsin teisele lapsele ka lindexi oma, kandsime suveõhtutel ja päeval ka kui tuuline ja lühikese varrukaga jahe. elasime enne korteris, siis läks riideid vähema, sest käisime õues jalutamas ja mänguväljakul, kevadel kolisime oma majja ja siin läheb ikka palju rohkem riideid vaja, sest lapsed lihtsalt püherdavad maas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on jäänud seisma üks kootud kampsik, mis oli niiii nunnu, aga kahjuks mitte naturaalne ja ei ta eriti sooja pidanud,peale pesemist muutus lõng kuidagi kangemaks ka veel, varem valmis ostetud mütsid, sellised voodriga ja jope-kombekaga samast komplektist, ei ole ka väga täppi läinud, sest kui kombekas parajaks sai, oli müts veel suur :=(
N.ö. kuuma ilma riideid ka ikka eriti ei kasuta,kui on rannailm, lähed randa ja paned pigem mugavad riided, mitte ei hõlju oma nukukesega linna peal.
Meil on kulunud kõvasti sukkpükse, sokke ja aluspükse vbl pesin neid liiga tihti ka. T-särke ostsin ka väga palju ja odavalt, sest kui toiduplekid enam hästi välja ei tulnud, viskasin rahus minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poiss 2a: väga asendamatu oli suvemüts(panamka), puuvillane kampsun ees lukuga, mida saab igale komplektile peale panna, linased vöökohal kummiga püksid, peal riideosaga tennised ja ujumissussid.
täiesti kasutud olid heledad teksad, crocs suvepapud, kuna ajasid jala higiseks ja õhes kohas hõõrusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaks last ja ikka kannab noorem ka vanema riideid. Olen täheldanud, et mõni riideese, mis vanema puhul oli täiesti kasutu, kuulub noorema puhul väga ära. Näiteks soe pid¸aama jäi vanemal kasutamata (paar korda oli seljas), noorem aga kannab ilmselt nö ribadeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et kõrge kaelusega mikrofliis no meil ka väga tarvitatud riideese, saab kanda kombeka või tuuleka all või ka ainult fliisina. Lapsel hea pehme asi ümber keha, lisaks veel ka soe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 09:57; 17.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige mõtetumad ostud on odavad veekindlana näivad tossud, mis ei sobi märjal murul käimiseks. Odavad no name joped-kombed-saapad talveks (kevadel-suvel-sügisel võib selliseid edukalt osta-kanda), mis hetkega läbi märguvad.
Kvaliteetsed riided ja jalanõud on alati kasutust leidnud. Palju sul neid vaja läheb, oleneb lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oleneb lapsest ja oleneb suvest. Kui palju ta süües ja mängides mäkerdab ja kas käib juba korralikult potil või juhtub veel ikka õnnetusi. Kui on jahedam suvi, siis läheb pikki pükse ja kampsuneid-dressikaid rohkem vaja. Kui on soe, siis kulub rohkem lühikesi pükse.
T-särke, nii lühikeste kui pikkade varukatega kulub igal juhul.
Meil osutus samuti suhteliselt mõttetuks vest, nagu ühel eelkirjutajalgi. Kuigi vahel ikka kasutasime. Kui vest, siis peaks olema selline hästi õhukest sorti, et lihtsalt kehaosas tuule kinni võtaks.
Ja eelmisel suvel oli meil natuke raskusi soodsate heledate hästi õhukesest puuvillast t-särkide leidmisega, mida lapsele rannas ja suure kuumaga õues selga panna. Nii et kui neid näppu jääb, siis tasub küll osta. Kui ka juhtub jahedam suvi olema, siis saab ikka kanda, aga tumedaid suure kuumaga ei taha kuidagi selga panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Crocsid on olnud asendamatud.
Ainsad jalanõud, mida laps tahtis ja sai ise jalga. Koduõues, rannas, jões (madal ja kivine, laps kartis ka paljajalu mererohu peale astuda)… nii et selleks aastaks ostame jälle (eelmised jäid väikseks).

Väga palju kasutust leidis ka hästi õhuke vihmajope (hästi õhuke kile+võrkvooder). Sain selle kuskilt kaltsukast, aga väga hea asi oli. Olime palju maal, kus käisime paadiga merel, tuulise või vihmase ilmaga lihtsalt õues.

Mul on tütar ja tal kleidid olid ka igapäevaselt kasutuses, sellised lihtsad trikotaa¸ist, mida sai kergesti selga (nt trikoo peale randa minnes).

Nokamüts oli ka oluline. Ja eelpool mainitud mikrofliis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud kõigile seni vastanutele, olen juba nii palju targemaks saanud:) Just oleks lisaks ks jopele ka tuuletõkkefliisi varunud, aga selle jätan siis hetkel ostmata. Vesti aga juba ostsin ja loodan, et äkki ikka läheb vaja:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 00:28; 17.01 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks siia teema juurde, et mis suurust varuda? Kui mul poiss praegu 77 cm. 1aasta 1kuu, kas 80 suurus läheks veel suvel, või pigem juba osta 86. Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta mõlemaid suuruseid, igaksjuhuks, nii silmajärgi oskad ehk näha, joped ja kampsunid näiteks ei pea olema nii numbri pealt täpsed … Mina olen harjunud rohkem silmajärgi mõõtma ja prognoosima tütre kasvu.

Ebavajalikuks osutus meil vest/vestid. Olulisemad olid kampsunid, joped, kilekad.
Väga head asjad on kilepüksid, ka suvel, sellised ilma voodrita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme veste küll palju kasutanud. Jahedama ilmaga on hea pikkade käistega pluusile peale panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sulevestid jms nunnud tegelased jäid ka meil seisma, sest ei osanud mina neid mingi ilmaga lapsele selga ajada. eest lukuga fliisvestid ja paksemad puuvillased vestid seevastu on vägagi tänuväärseteks ostudeks kujunenud. Lindex on selline tore pood, mis neid ikka igal hooajal pakkunud on …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kasutasime küll vesti. Aga crocsid on jah asendamatud! Meie piigal läks öhukesi pükse vaja kleidi alla. Sest kui liivakastis mängis võis liiv sattuda aluspükstesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuuma suve korral on olnud 4-5 lüh.k pluusi ja lüh. pükse. Paar dressikat ja 2 paari pikki pükse õhtuks, crocsid, linnakingad, linnapüksid, ujumispüksid, vihmariided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin ka kirjutada, et VEST on selline riietusese, millega ei oska suurt midagi peale hakata. Tunduvalt etem riidetükk on mu poiste jaoks korralik tuult ja tibutamist pidav jakk/dressipluus.

T-särke varu (nii lühikese kui pika varrukaga), mitu paari lühikesi ja pikki pükse ka. Siis saab laps rahumeeli ringi lasta, ei pea iga minimäärdumise pärast muretsema, kuna vahetusriideid jagub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka vest kasutusel igal aastaajal, suvel õhem, talvel paksem.
Peakate ja päikesekreem!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks osutusid linnas elades mõttetuks kummikud, korralikud k/s saapakesed olid palju mõnusamad, samas peale maale kolimist on kummikud tunduvalt rohkem kasutusel.
erilist kasutust pole leidnud ka vestid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu hetkel 2,3 aastasel lapsel on kaheksa paari väikeseks jäänud jalanõusid 🙂
viit paari on kandnud vist korra. elame soojas kliimas ja tegu tenniste, tossude ja kingadega. nr. 19 kuni 22. kes pretendeerib suveks? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

86 osta kindlasti. vahel muidugi oleneb mudelist, kuid suveni siiski pool aastat veel aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ PO.P tuuletõkkefliis,keegi siin mainis et tuuletõkkefliis kange,ei ole .Lindexi oma on,PO.P oma pole.Super asi.
+Crocsid,suvekad.
+korralik nokaga/servaga müts
+ eest lukuga dressipluuse ,millel ka krae,mitte kapüüts,saab tuulega lukku kinni tõmmates kõri kinni vähese vaevaga

-vestid
-mitteveekindlad joped

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]algaja kirjutas:[/small]
[tsitaat]Riideese, mida väiksesele lapsele kindlasti mitte osta, on teksapüksid.

Kõige õigem rahakulutamise koht on gore tex k/s jalanõud. Kummikuid sisuliselt ei kasutanudki.
[/tsitaat]

minu noorimale poisile just meeldivad teksapüksid. seda juba varasest peale. hetkel ta 3a4k vana ja käib ainult teksastes, ka kodus. dressipükid on vaid lasteaia võimlemise jaoks.
gore-texi suhtes olen nõus, tasub igati ära. meil ka pole kummikuid kuigi on maamaja.
ja kuna meil maamaja õues alati tuuline, siis on ka igas paksuses vestid garderoobis.
kui nüüd järgi mõeölda, siis hakkas korralikult laps potil käima alles 2a1k vanuselt, seega siis oli küll palj ualuspükse, dressipükse vaja kuna ta lasi lihtsalt külmalt püksi ja keeldus mähkmest ja potile istumisest. seega võib 10 paari olla täiesti reaalne vajadus eriti maalapse puhul.tüdrukutega küll kogemusi pole.mul poisid.:-)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrge kaelusega polod on meil küll asendamatud. Väga head on ka need k/s mütsid, millel on kõrvade kohal tuulekaitsekaitse, st topelt (reima k/s mütsid nt). Sel suvel avastasin veel, et selline paksem kapuutsiga fliis on ka väga mõnus riideese. Varakevadeks voodriga kummikud (kui lumi ära sulab, kannab ka praegu talvel), soojemal kevadel ja suvel vajalikud siiski ka tavalised kummikud, ehkki core-tex tossud on ka olemas (need on head lasteaias kandmiseks, kui hommikul on rohi märg, päeval aga kuiv või kui lihtsalt ei tea, milline ilm tuleb).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Milline lapsele ostetud riideese osutus täiesti kasutuks ja milline asendamatuks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.