Esileht Kodunurk Milline lõhnastaja koju?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Milline lõhnastaja koju?

Postitas:
Kägu

Vaatan hetkel Joiki lõhnade poole. Kas teil on oma lemmikuid lõhnastajaid? Sooviks midagi naturaalset ja loomulikku, et ei oleks sisse astudes kohe tunda, et see on õun või see on lavendli lõhn jne. Uues üürikas on selline iseloomulik, veidi nagu vana mööbli hais ja tunnen seda väljaspool kodu enda riietel ka, kuigi need on otse pesust tulnud. No meeldiv aroom see kindlasti ei ole. Nagu riided oleks läppanud seljas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina alustaks probleemi lahendamisest st miks see lõhn tekib ja katsuks seda vähendada v kaotada…vaevalt see aitab, kui n niiskuse lõhn õunalõhnaga katta…niiskus ja kopitus ju jääb.

I reegel-ära kuivata sellises ruumis pesu! Ei toas restil ega vannitoas, ainult rõdul v õues.
Kui pole võimalik, vähemalt triigi kõik riided üle.

Tuulutada, lisaks õhk liikuma (ventilaator ja v-o ka õhukuivataja kohe st niiskuseimur), kõik tekstiilid(kardinad, diivanikatted jne) läbi pesta ja hoolega kuivatada, pehme mööbel n aurupuhastajaga üle + kuivaks n soojapuhuri v fööniga jne. Kappide uksed lahti ja ka seal soojapuhuri vms asjaga õhk liikuma ja niiskus välja. Vaibad õue tuulduma/kuivama (või kuuri vms ilmastiku eest kaitstult rippuma õhu kätte st tuulduma), sama tekkidega jne.
Kui ongi õhk ka reaalselt niiske, niiskusekoguja tööle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õhuta parem!
Pole midagi hullemat, kui uksel vastuuhkavale umbsele ärahingatud õhule lisaks veel mingi “küpseva õunapiruka” või “ookeanibriisi” haisupahvak!
Ka mõned laminaadid ja odavamad mööblid eritavad liimi- ja plastikuhaisu, isegi vaibad, võib olla ka kopitanud midagi, aitab ikka ainult õhutamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugused lõhnastajad on jubedad. Ok, wc-s on nad ehk asja eest, aga eluruumides ja autos ajavad öökima. Kui tuulutades ja pestes jagu ei saa, siis otsi uus üürikorter.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugused lõhnastajad on jubedad. Ok, wc-s on nad ehk asja eest, aga eluruumides ja autos ajavad öökima.

ma olen mitmes poes käimise sellepärast lõpetanud, et kasutatakse eriti vänget lõhnastajat. uuskasutuskeskuse kett on eriti hull näide.

Please wait...
Postitas:
Kägu

uuskasutuskeskuse kett on eriti hull näide

No muidu haiseks seal seisnud riiete ja kopituse järele!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma otsin ka niiskuseimuri juurde, sügise tulles see hais intensiivistuski. Vänget lõhna ei tahagi, aga mingi aroom võiks ikka olla. Terve elamine on puitu täis, sh põrand. Enne mind elasid siin pensionärid, omanik pole osa asju ära viinud. Pean need keldrisse tassima mingi aeg. Nt tunnen, et serviisidel ja nõudel on see iseloomulik vanainimese lõhn küljes. Ka kapp, kus need seisavad, haiseb vastavalt. Paraku on seda nodi siin nii palju, et annab minema toimetada neid, aga alustan nõudest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nt tunnen, et serviisidel ja nõudel on see iseloomulik vanainimese lõhn küljes. Ka kapp, kus need seisavad, haiseb vastavalt. Paraku on seda nodi siin nii palju, et annab minema toimetada neid, aga alustan nõudest.

See kuulub juba luulude valdkonda. Puhtad nõud ei haise millegi järgi. Pese nad parem puhtaks. Haisu vastu võid tuppa panna mitmesse kohta kasvõi alusel puusütt(osta kott grillsütt). Pane sinna kus silma ei riiva ja ei sega. Kogub edukalt niiskust ja haisud. Selle õudse lebra asemel mis need keemialõhnastajad levitavad nuusutaks parem juba kopituslõhna. Vähemalt naturaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nt tunnen, et serviisidel ja nõudel on see iseloomulik vanainimese lõhn küljes. Ka kapp, kus need seisavad, haiseb vastavalt. Paraku on seda nodi siin nii palju, et annab minema toimetada neid, aga alustan nõudest.

See kuulub juba luulude valdkonda. Puhtad nõud ei haise millegi järgi. Pesenad parem puhtaks. Haisu vastu võid tuppa panna mitmesse kohta alusel puusütt(osta kott grillsütt). Pane sinna kus silma ei riiva ja ei sega. Kogub edukalt niiskust ja haisud. Selle õudse lebra asemel mis need keemialõhnastajad levitavad nuusutaks parem juba kopituslõhna. Vähemalt naturaalne.

Ei ole mingid luulud. Oled tundnud, mis lõhna papist ja riidest asjad vanainimeste elamises külge võtavad? Nõud asuvad seal karpides, mis pärit nõukaajast. Kogu kapisisu haiseb selle järgi. Korteris ongi korralik bukett mingist seisnud vanast haisust, mida on raske kirjeldada. Mul hakkas endal paha, kui alles teiste lõhnadega keskkonnas tundsin, et mu pesust võetud riided haisevad segamini parfüümiga ja lootsin, et jumala eest keegi mu kõrvale ei istuks. Suvel oli kõik normaalne, nüüd järsku ilmuvad mingid huvitavad aroomid välja ja on aru saada, et see tuleb puidust ja korterisse jäetud asjadest. Olen juba suure puhastamisega puhta hakanud, aga ikka on vaja mingit lõhna lisaks. Ei ole vaja seletada, kui jubedad need keemilised haisud on jne. Kui ma oleks tahtnud, oleks läinud lihtsalt poodi ja toonud airwicki, aga selleks ma tulingi siia küsima, et kas keegi mingit head naturaalset lõhna teab. Pealegi mind lõhnastajad ei häiri!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on niiske, see võimendabki lõhnu. Niiskuseimur on kindlasti vajalik. Ja kui võimalus kütta + tuulutada siis see ka.

Kui nõud on karpides, siis niisked on karbid ja kapp…mitte nõud (algses postituses väitsid, et nõud haisevad ja see tõesti on võimatu- puhtad nõud ei võta lõhna juurde).

Esimeses järjekorras vii ära pigem tekstiilid st katted, vaibad, kardinad ja padjad vms, pehme mööbel, riided igalt poolt(kui neid n ö vanast ajast on). Aitab enam kui nõude ära viimine.
Kui seismas on raamatuid, ajakirju, ajalehti, siis need imavad ka niiskust ja on kopituselõhnalised sageli.
Hoia kõigi kappide uksed lahti ja tuuluta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa mööblit päris ära viia, on vanad kummutid, mis on väga rasked. Ma ei jõuaks neid ühest toast teisegi tarida. Põhimõtteliselt igal puidust esemel on mingi lõhn sisse imbunud. Homme on aega niiskuse-eemaldajat ostma minna, aga endiselt ootan ka soovitusi lõhnastajate osas, eriti selliste.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule meeldivad Elli ruumilõhnastajad, eriti roosipuu oma, kasutan seda Wc-s.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt igal puidust esemel on mingi lõhn sisse imbunud.

Puidust esemetelt on väga raske lõhna välja saada, paber ja tekstiilid välja viia on üks asi, aga puidust puhvetid või kummutid lõhnavad veel aastaid. Mul on vanaemalt päritud trümoo, tuntud restauraarori käe alt läbi käinud sooviga ka seest üle viimistleda, et lõhnast lahti saaks, no ikka lõhnab südametilkade vms sellise järele. Nüü katsetan värske saepuruga, see pidavat ka lõhnad endasse imama.
Kopituselõhnalise mööbli vastu aitab ainult kuiv ruum ja tuulutamine pika aja vältel, lihtsam on vist uus elukoht otsida kui riskida sellega, et kõik asjad spetsiifilise lõhna juurde võtavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanad kummutid, saab ehk omanikku paluda need maha müüa ja mingi uus kapp ise osta? Kui kogu korter ei haise, vaid mõni mööbliese, saab neis loobuda ja ongi korras. Omaniku huvides ju ka, et üürnik oleks rahul. Vanad kummutid (siis tõeliselt vanad, mitte nõuka-aegsed), lähevad nt osta.ee s väga hästi kaubaks, neile on soovijaid küll ja hindki üsna krõbe. Üürikorterisse need pigem ei sobigi, sest käivad enamasti raskelt ja on ebamugavad kasutada. Neid ostavad suvekodudesse inimesed või spetsiaalsetesse ruumidesse, kus nad on sisustuselemendid, mitte tarbeesemed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina armastan erinevaid lõhnastajaid. Enim meeldib viirukeid või aroomilampi põletada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hansaplantis oli üks hästi kvaliteetne lõhn, kuid ei meenu hetkel, mis firma. Ca 10 euri maksis.
Mõnusa rohelise tee ja liilia (oli vist?) lõhnaga.

Selline õrn ja habras lõhn, aga väga meeldiv, mitte mingi võlts ja ninna kriiskav “laine, kuuseoks ja sidrun”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ok, wc-s on nad ehk asja eest, aga eluruumides ja autos ajavad öökima. Kui tuulutades ja pestes jagu ei saa, siis otsi uus üürikorter.

WC-s ajab asja ära, kui tõmbad korra tiku põlema. Ei mingit keemiat!

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Kodunurk Milline lõhnastaja koju?