Esileht Ilu ja tervis Milline on hea riidest näomask?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Milline on hea riidest näomask?

Postitas:

Olen ka prillikandja ja ühekordsete maskidega on prillid koguaeg udused. Töö juures on vaja kanda pikad tööpäevad. Lisaks on ninale tekkinud maskist päris tugev allergia. Ning on tekkinud ka peavalud mis tekivad maski kandes, kuigi varem pole elu sees pea valutanud.
Millised on head riidest maskid? Kas kõikidega raske hingata? Millised ei ajaks prille nii hirmsasti uduseks?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvatropid ninna ja torusall suu ette.

kõrvatroppe saab aapteegist. Torusalle müütavad muuhulgas ka näiteks spordirõivaste kauplused.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 20:44; 11.01 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikud on siiski ühekordsed maskid. Mul on olemas nii T-Style’i kui Facewear’i riidest maskid ka, aga kuidagi paksud ja sisevooder läheb mulle suhu või vastu suud, kuidagi ebamugavad minu jaoks. T-Style on ninatraadiga, aga kui mina tellisin (novembris vist), siis oli tarne kuu aega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head maskid on need, millel saab traati tihedalt vastu nina vajutada. Mulle meeldivad näiteks Rimist ostetud maskid, samuti kannan palju T-Style maske, kuna viimased on tihedamad ja kaitsevõimekus parem. Prillid teebki uduseks hingeõhk, mis pääseb maski ülaservast prillide alla, aga kui mask on tihedalt vastu nägu, siis seda ei teki.

Mulle meeldib, et saan riidest maski pesta oma vahenditega, kangas on puhas ja ei teki allergilist reaktsiooni naha vastas. Ühekordsed on muidu mugavad küll, aga kuidagi keemilised, neid kasutan siis, kui ei pea pikalt ees hoidma.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T-style maskid tulevad viimasel ajal kiiresti kätte. Ma pidin ka novembris veel kuu aega ootama, aga nädal tagasi tellitud maskid jõudsid kätte 3-4 päevaga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Softmedi ühekordsetel on hea traat, saab paremini painutada ja traadile antud vorm jääb püsima.

T-style riidest maskid on ebamugavad, sisemine pool käib vastu suud hingates.

Facewear riidest 2-kordse ostsin alles hiljuti, hingata laseb hästi ja ei käi niimoodi vastu suud ja ninaosas ei ole traati, kõrvataguseste pikkust saab mugavalt reguleerida. Aga kui kaitset on vaja, siis peab ikka mõne tõhusama maski ostma, sest see on lihtsalt kahekordne tavaline kangas.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see t style mask kaitseb maskimandjat v vastas olevat inimest?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Riidest maskiga lähevad prillid veel udusemaks. Ainus tõhus asi on meditsiiniline teip, millega maski ülemise ääre vastu nägu kinni tõmbad.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 21:36; 11.01 16:38; 11.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib siidist mask.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad kanda ka ühekordseid maske aga selleks tuleb osta prillide jaoks uduvastane vahend  (spray, geel, vedelik) ja saab vabalt maski kanda ja midagi näha 🙂 Talvel on seda kasutada ka siis, kui makse ei pea kandma, sooja ruumi minnes ei ole paar minutit täitsa pime. Küsi optikapoodidest või googelda. Minul on see, Pro Optikast ostsin.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see t style mask kaitseb maskimandjat v vastas olevat inimest?

erinevalt paljudest teistest mõlemat

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T-style riidest maskid on ebamugavad, sisemine pool käib vastu suud hingates.

Minu arust just kõige mugavamad maskid, mida proovinud olen. Pehmed, ei niisku, hoiavad naha ligi ja ei lagune peale paari pesu ära.

Kas see t style mask kaitseb maskimandjat v vastas olevat inimest?

Kõik maskid kaitsevad rohkem teist inimest ja vähem sind ennast, aga T-style’i omad on mingid Eesti teadlaste testid läbinud ja võitnud, saan aru, et on ühed parimad, mis võtta on. Respiraatorid kaitsevad kandjat ja ei kaitse teisi.

-Style on ninatraadiga, aga kui mina tellisin (novembris vist), siis oli tarne kuu aega.

Praegu on kodulehel kirjas, et 1-5 päeva, just vaatasin.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:05; 11.01 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole leidnud head riidest maski. Tahaks musta värvi. Mulle on kõik maskid justkui liiga suured. Ainuke mida kanda saan on kirurgiline ühekordne. Aga sel keeran ka paeltele risti sisse ja lõua alt ka topelt. Siis tunnen et õhk käib maskist läbi, mitte ei tule ega lähe alt, kõrvalt või ülevalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin T-Style endale ja lastele, kuna testitud ja tõhus.

mehel suurem pea ja tal tõmbas kõrvad ette, väike.
selle maskiga on raskem hingata kui ühekordsega.

Eelistan Softmedi omasid, kui pole T-Style oma käepärast,  aga minul väike pea, pean reguleerima mõlemalt poolt paela, aga see ei ole probleem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T-Style tirib jah suure peaga inimestel kõrvad laiali ja on ebamugav. Hingata on sellega üsna hea. Võrdlen nimelt meie töö juures jagatavate meie firma logoga maskidega, nendega ei saa trepistki üles, nii hingeldama võtab, sest hingata ei saa. T-Style’i omad on talvel hea käia, mõnus soe on näol, aga palavaga ei kujuta hästi ette, kuidas neid kanda, nendega on nagu Pampers näo ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole leidnud head riidest maski. Tahaks musta värvi. Mulle on kõik maskid justkui liiga suured. Ainuke mida kanda saan on kirurgiline ühekordne. Aga sel keeran ka paeltele risti sisse ja lõua alt ka topelt. Siis tunnen et õhk käib maskist läbi, mitte ei tule ega lähe alt, kõrvalt või ülevalt.

Headel maskidel on suurus reguleeritav kõrvade juurest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma eelistan torusalli,annab venima.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 20:44; 11.01 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Respiraatori lõikega mask on kõige tõhusam. Paraku, see mask, millega raskem hingata, kaitseb tõhusamalt, sest ei lase kõrvalt sisse, vaid kogu õhk käib läbi maski.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 21:36; 11.01 16:38; 11.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremad maskid on klapiga maskid, ehk siis need mis ei jäta väljahingatavat õhku maski sisse vaid õhk väljub kergesti läbi klapi.

Kes proovib, see saab vahest kohe aru.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 17:13; 11.01 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõige mugavam on see (hea hingata, hästi fikseeritav, prillid ei lähe uduseks), aga kes seda teab, kuivõrd ta ka viiruseosakesi kinni peab…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma eelistan torusalli,annab venima.

Jah, torusall või tavaline sall.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kõige paremad maskid on klapiga maskid, ehk siis need mis ei jäta väljahingatavat õhku maski sisse vaid õhk väljub kergesti läbi klapi.

Kes proovib, see saab vahest kohe aru.

See klapp paraku tähendab, et sa ei kaitse teisi inimesi oma pisikuste eest mitte üks põrm. Maski kanname eelkõige selleks, et me teiste peale piisku ei levitaks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 21:36; 11.01 16:38; 11.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremad maskid on klapiga maskid, ehk siis need mis ei jäta väljahingatavat õhku maski sisse vaid õhk väljub kergesti läbi klapi.

Kes proovib, see saab vahest kohe aru.

See klapp paraku tähendab, et sa ei kaitse teisi inimesi oma pisikuste eest mitte üks põrm. Maski kanname eelkõige selleks, et me teiste peale piisku ei levitaks.

Huvitaval kombel on osadel arstidel ja õdedel ning ka selle personaalil kes töötavad covid haigete osakonnas ka sellised klapiga maskid  (klapi peal on kirjas 3M).  Kas nad siis levitavad piisku????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 17:13; 11.01 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitaval kombel on osadel arstidel ja õdedel ning ka selle personaalil kes töötavad covid haigete osakonnas ka sellised klapiga maskid (klapi peal on kirjas 3M). Kas nad siis levitavad piisku????

Juudas küll. Sa oma peaga ei saa aru, miks on covid osakonnas respiraatori tüüpi maskid, mis kaitsevad maski kandjat, mitte ümbritsevaid inimesi? No harjuta natuke mõtlemist, see tulemus ju peab tulema millalgi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:05; 11.01 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen erinevaid maske kokku ostnud ja proovinud, aga seni on kõige lemmikum Rimis müüdav must riidest mask, maksis vist 2.99.

Ninaosa on kõrgem, traadiga. Paelad olid natuke pikad, aga tegin sõlmed sisse. Näiteks kirurgilist maski on mul väga raske kanda, ronib nö silma ja liigub näo ees.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See paljukiidetud T-Style mask on ainuke, millega ma absoluutselt hingata ei saa, nagu padi oleks näos sõna otseses mõttes (mask on väga paks ja nagu kohev). Kannan terve tööpäeva, igapäevaselt kirurgilisi maske ja need mulle vähimatki ebamugavust ei tekita, seega pole nagu probleem selles, et poleks maskiga harjunud vms.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T-style’i kannan. Eile läks esimesel maskil traat katki, vist liiga palju masinas käinud (mõned kuud vana). Alati ei jõua keeva veega ka puhastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin T-Style endale ja lastele, kuna testitud ja tõhus.

mehel suurem pea ja tal tõmbas kõrvad ette, väike.

selle maskiga on raskem hingata kui ühekordsega.

Eelistan Softmedi omasid, kui pole T-Style oma käepärast, aga minul väike pea, pean reguleerima mõlemalt poolt paela, aga see ei ole probleem.

T-style riidest maskid on ebamugavad, sisemine pool käib vastu suud hingates.

Minu arust just kõige mugavamad maskid, mida proovinud olen. Pehmed, ei niisku, hoiavad naha ligi ja ei lagune peale paari pesu ära.

Kas see t style mask kaitseb maskimandjat v vastas olevat inimest?

Kõik maskid kaitsevad rohkem teist inimest ja vähem sind ennast, aga T-style’i omad on mingid Eesti teadlaste testid läbinud ja võitnud, saan aru, et on ühed parimad, mis võtta on. Respiraatorid kaitsevad kandjat ja ei kaitse teisi.

-Style on ninatraadiga, aga kui mina tellisin (novembris vist), siis oli tarne kuu aega.

Praegu on kodulehel kirjas, et 1-5 päeva, just vaatasin.

Vabandan ette, aga TÜ-s testitakse ainult filtreerimisvõimet. Eestis pole ühtegi laborit, mis oleks Euroopa Liidus akrediteeritud testimaks isikukaitsevahendeid. Maski materjali filter võib kinni pidada kasvõi 99,99% osakestest, aga kui ta laseb igalt poolt õhku sisse ja ei ole näoga kontaktis siis pole sellest väga palju kasu.

Eestis on teisigi TÜ-s testitud maske, mis on täpselt sama nagu T-Style seega pole see kindlasti ainuke, ntx https://ismile.ee/pood/korduvkasutatav-filtermask5-filtrit-toodetud-eestis/

Aga jah lihtsalt infoks, et kui kirjutatakse, et testitud ning see % jne siis peaks kindlasti kontrollima, kas on ka CE sertifikaat väljastatud maskile. On ju kindlad põhjused miks nad ei saa oma maskidele kirja panna, et nad on FFP2 mask vms. Need on ikkagi parimad ja CE sertifikaatidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen prillikandja ja hõõrun iga kord enne õueminekut prillid selle lapiga üle : https://www.apollo.ee/uduvastase-vahendiga-puhastuslapp.html

Toimib üllatavalt hästi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis Milline on hea riidest näomask?