Esileht Kodunurk Milline on parim puhastusvahend kuivanud rasvakihi eemaldamiseks?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Milline on parim puhastusvahend kuivanud rasvakihi eemaldamiseks?

Postitas:

Head inimesed, kel teil on tulnud elus koristada räpast kööki, palun aidake mind!
Üürnikud kolisid välja mu korterist ja jeesusmarianohh! Ma olen veits ocd puhtuse osas, tean seda ise ka, aga no kuulge, nii nüüd ka ei ole normaalne ju, et asetan käe köögi tööpinnal kohale, kus neil oli enne mikrolaineahi ja näpp jääb naksti kinni.
Nad kusjuures omast arust on puhtad inimesed ja koristasid kõik ära enne minekut. Aga nad nt ei ole kordagi pühkinud lapiga üle põrandalambi kupli nii et see on nüüd paakunud mingi imeliku rasva ja tolmu kihiga, mis sinna aastaid ladestus.
Ma pole sellist asja enne näinud, sest koristan jooksvalt ja nii hirmsaks mul kodus ükski pind muutuda ei saa.
Palun kirjutage mulle siia konkreetseid puhastusvahendite nimesid, mis sellist asja hästi lahti sulatavad ja eemaldavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 00:01; 13.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest koristan jooksvalt ja nii hirmsaks mul kodus ükski pind muutuda ei saa.

Mis vahendiga sa seal jooksvalt koristad?
Seesana võtagi ja lihtsalt mitu korda pead kasutama, ega mingit imet sellisteks puhkudeks olemas ei ole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige tavalisem (üks kõik milline) üldpuhastusvahend või nõudepesuvahend. Lihtsalt töötled sellega, pühid, töötled, pühid jne

Tegin (oli ka mitte minu elamises aastaid puhastamata taldrikukujuline klaasist lambikuppel) Fairy veega nuustiku mätrjaks ja pühkisin-hõõrusin, siis köögipaberiga mis maha tuli…siis kordasin ja puhas ta sai mõne minutiga

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aurupuhasti appi kui on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cif, Cillit bang, Mellerudi puhastustooted on päris head. Kui sul on gaasipliit ja kubu pole, siis tekib selline paakunud saast, muidu tegelikult ei tohiks nii hullu kleepuvat massi olla. Rasva eemaldab fairy ka muidugi,aga eespool mainitud on tõhusamad.
.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on gaasipliit ja kubu pole, siis tekib selline paakunud saast, muidu tegelikult ei tohiks nii hullu kleepuvat massi olla.

Siis tekib see rõve pruun kleepuv sodi kubu sisse (kubu restid kas nõudepesumasinasse või keeva soodaveega potti), aga ega päris ilma rasvakihita on ainult mõned väga hea kubuga köögid. Siiani olen lihtsalt pesnud Fairyse nuustikuga ja kuivatanud majapidamispaberiga. Kui on, siis jah cillit köögipuhastusvahend kärab ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 10:49; 14.06 01:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen korduvalt sama probleemi ees olnud pärast järjekordseid üürnikke. Ja minu “imevahend” sellise ladestunud rasvase mustuse eemaldamiseks on… niisked beebisalvrätid. Mitte ükski vahend ei ole seda tööd nii lihtsaks teinud. Ka gaasipliidiga korteris reljeefsete kapiuste puhastamisel töötavad kui kulda. Kasutan suvalisi, mis poes kõige odavamad on. Seni ei ole näinud, et suurt vahet oleks, kallimad on lihtsalt natuke paksemast materjalist, aga puhastavad kõik samamoodi.

Pärast seda avastust kadus küll igasugune soov mõne lapse lähedale neid salfakaid lasta 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.ehituseabc.ee/ee/puhastusvahend-ahjudele-sano-075

See kraam sai hakkama umbes 10 aastat puhastamata ahju, köögikubu, pliiditaguste keraamiliste plaatide ja kõige muu puhastamisega nii, et asjad näevad välja nagu uued.
AGA! Tegemist on kange ja üsna söövitava kraamiga nii, et peab olema ettevaatlik selle osas, mis materjalil seda kasutada. Näiteks võttis see mööbliplaadist köögikapil värvi maha.

Üldse soovitangi igasuguseid puhastusvahendeid osta pigem ehituspoest. Hinnad toidupoodide vahenditega võrreldes ei ole kallimad, aga vahendid on tunduvalt tõhusamad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lemmik on Cif cream, kõik teeb puhtaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana hea Fairy(Ultra). Aga sellega peab ka nühkima.

Cif cream kõikidele pindadele ei sobi. Plastiku ja roostevaba matt teraspinna kraabib tuhmiks.

Minu uusim ja juhuslik avastus need samad ülaltoodud niisked beebisalfakad. Tõesti toimivad väga tõhusalt. Ja tõsi, beebi pepu ega ihu lähedusse ei taha ka mina enam neid lappe panna.
Aga need lapid peavad olema nö marli moodi kangast. Paberjad ja pudedad(nt Huggies) ei sobi. Need jäävad kinni ja lagunevad ära.

Olen koristanud selliseid kortereid, kus üürnikud on välja kolinud ja paksu pruuni kihi jätnud maha nii kapialustele( tasapinna kohal) ja maitseaine riiulile kubu üleval. No seda nühib niisama ikka tunde. Pilt Keraamilistelt plaatidelt ja riiulite/kappide pealt sain väga lihtsalt rasva kätte, kasutades aknakaabitsat . Aga sellega peab olema ettevaatlik. Tera peab hoidma õige nurga all ja sujuvalt peab lükkama, et pinda sisse ei lõikaks, sest see tera on ülimalt terav. Kui õige nipi kätte saab, rullub see rasv kõik selle tera külge ja väga kiirelt saab puhtaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 12:45; 13.06 18:17; 13.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Miks ma küll ise beebisalfakate peale ei tulnud! See on ju täitsa loogiline. Proovin ka nendega. Muideks, neid pole vaja karta, võib ikka tittesid ka pühkida, põhjus, miks nad rasva lahti sulatavad on ilmselt lihtsalt see, et sisaldavad õlisid. Õli lahustab rasva ära. Huggies tõesti ei kõlba, selles pole eriti õlisid. Sellega on minu arust tite taguotsa ka nõme pühkida, kuidagi tihke ja ei puhasta hästi.
Lähen ostan vist Libero ja proovin nendega, need olid mu mäletamist mööda rapsiõliga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 00:01; 13.06 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen ostan vist Libero ja proovin nendega, need olid mu mäletamist mööda rapsiõliga.

Papersi omad on ka head. Ma kasisin nende mitu aastat koristamata olnud köögi kapiuksed ja -pealsed puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ikka väga must, siis aurupesur. Peab enda peale väga vihane olama, kui tahab nühkida puhtaks asju, mis aurupesuriga puhastuvad väga lihtsalt. Saab vajadusel isegi potte ja panne aurupesuriga pesta, kui seal mingi “jube ” rasv seisma on jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutan samuti beebisalfakaid pea kõikjal. Majapidamistöödeks kõige odavamaid, mida Prismas leida – sort Xtra, 72 tk/0,99 €. Tugevad, ei lähe katki ka nühkimise peale.
Lapse peput puhastan tavaliselt teistega, aga ega suurt vahet pole, need kõik ju ongi loodud kiirelt ja kergelt rasva lahustamiseks.
PS: eriti kallis kosmeetiline meigieemaldus-/näopuhastulapp kraamiks su köögi veel tõhusamalt ära 😀 Ega ta seetõttu nahale kahjulik ole, et ka muud rasva lahustab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 17:24; 13.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen ostan vist Libero ja proovin nendega, need olid mu mäletamist mööda rapsiõliga.

Kui sul on aastate jooksul kogunenud rasv, siis esimeseks koristuseks on Fairy koostöös nõudekäsna karedama poolega ikka tunduvalt tõhusam. Beebisalfakad on igapäevaseks koristuseks asendamatud, aga nii vana rasvakiht, nagu kirjeldad, nõuab käsna ja Fairyga palju vähem tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 17:24; 13.06 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minumeelest on need tavakaubanduse pritsipudelis pihustatavad köögipuhastusvahendid üpris tõhusad. Fairy ju vahutab hirmsasti, selle loputamine on tüütu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minumeelest on need tavakaubanduse pritsipudelis pihustatavad köögipuhastusvahendid üpris tõhusad. Fairy ju vahutab hirmsasti, selle loputamine on tüütu.

Piisab imepisikesest tilgast ja svamm ei tohi olla liigamärg. Liigse veega hakkabki hirmsasti vahutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 12:45; 13.06 18:17; 13.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ikka väga must, siis aurupesur. Peab enda peale väga vihane olama, kui tahab nühkida puhtaks asju, mis aurupesuriga puhastuvad väga lihtsalt. Saab vajadusel isegi potte ja panne aurupesuriga pesta, kui seal mingi “jube ” rasv seisma on jäänud.

Mul käsiaurupuhasti kodus konutab kasutult kapis hetkel.
Kas tõesti see võtab pottidelt-pannidelt kuumaga külge sulanud tumepruuni kihi lihtsalt maha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 12:45; 13.06 18:17; 13.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ikka väga must, siis aurupesur. Peab enda peale väga vihane olama, kui tahab nühkida puhtaks asju, mis aurupesuriga puhastuvad väga lihtsalt. Saab vajadusel isegi potte ja panne aurupesuriga pesta, kui seal mingi “jube ” rasv seisma on jäänud.

Mul käsiaurupuhasti kodus konutab kasutult kapis hetkel.

Kas tõesti see võtab pottidelt-pannidelt kuumaga külge sulanud tumepruuni kihi lihtsalt maha?

No aga proovi järgi ja ràägi meile ka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga proovi järgi ja ràägi meile ka

mul on ainult ühe aurupuhastajaga kogemus, aga see on selline, mis pritsib kogu mustuse laiali. kujutan ette, et kui sellega mingit panni või kapipealset puhastada köögis, siis tuleks pärast seinad ka üle teha.

ise olen paksu rasvakihti puhastanud soodaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käsiaurupuhasti kodus konutab kasutult kapis hetkel.
Kas tõesti see võtab pottidelt-pannidelt kuumaga külge sulanud tumepruuni kihi lihtsalt maha?

Proovitud, ega ikka ei võta küll, aga eks see kiht ole veel hullem kui köögikapi pealse rasv ka. Selle jaoks on ainuke asi profikoristuspoe (mina ostsin Pirekast) Grease cutter vaht- lased poti kergelt soojaks ja vaht peale, hoiad ja nühid. Päris 100% ei saanud mu vanaema sahvrist pärit ahjupott, aga ikka ilusti võttis selle kihi maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 10:49; 14.06 01:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Milline on parim puhastusvahend kuivanud rasvakihi eemaldamiseks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.