Esileht Pereelu ja suhted Milline on pereõnn?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Milline on pereõnn?

Postitas:

Ma olen nii segaduses. Loen siin neid teise ringi teemasid ja nagu puudutavad mind ja samas ka mitte. Ma ei oska olla suhtes õnnelik. Ma isegi ei tea, milline üks normaalne hea suhe igapäevaelus on. Esimene suhe oli 15a ja sellest teismelised lapsed. Suhe lõppes, sest olime nii eraldi ja olin üksi. Mees oli tööl ja mina ka + lastega tegelemine oli ainult minu teema. Väsisin ja püüdsin.midagi muuta, aga mees ei tulnud kaasa. Lõpetasin suhte. Üksi oli raske, aga mõneti ka kergem, et ei pidanud kellegi järgi ootama ja vastutasin ainult mina ja kõik oli kontrolli all.
Praeguseks olen abielus olnud 6 aastat. Varsti sünnib pesamuna (mehe suur soov, sest tal pole lapsi) ja nüüd kuidagi on silmad jälle avanenud ja olen üksi. Mees on 12h tööl. Koju tulles on väsinud ja kui palun nõud pesta vms, siis ei jõua. Teen siis ise. Lapsed on minu omad ja nendega tegelen niikuinii. Rasedus on raske ja töötan poole kohaga. Arst on soovitanud voodirežiimi ja puhkust ning peaksin vältima raskuste tõstmist. Aga mees on ju rohkem väsinud ja nii tassin poekotte ja kaevan maad ja tassin puid, et ahju kütta. Need asjad tuleb lihtsalt ära teha.
Väljas käime eraldi, koos käimiseks mehel aega pole ja niisama kuhugi minna tundub talle mõttetu. Kuidagi järsku kordub täpselt vana suhe. Olen õhtuks väsinud ja kuulen etteheiteid, et magan palju ja midagi ei tee. Et peaksin tööl käima jne. Tööl käin küll poole kohaga, aga teenin 200€ vähem kui mees. Ma ei oska sellest rattast välja tulla. Suhet lõpetada ei taha, aga tunnen, et minu vajadused on küll täiesti rahuldamata.
Mavoma peas isegi ei tea, milline on õnnelik suhe, et milline see argielu siis olema peab? Tahaks olla koos ja ühiselt midagi teha, aga niisama olemime on nagu aja raiskamine.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 09:43; 04.05 10:19; 04.05 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tassin puid, et ahju kütta.

Sa elad puuküttega kohas ja ikkagi otsustasid veel ühe lapse saada?
Lisaks pole sul nõudepesumasinat ja nutad, et aega on vähe.

Naine, ma ei näe küll rohkem kedagi, kes su hädades süüdi on, peale su enda.

+9
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eramaja, mille esimene korrus on ahiküttega. Nõudepesumasin on ka olemas, aga ahjuplaadid ja suuremad plastmassist kopsikud pesen käsitsi. Kõik mugavused on olemas, robottolmuimeja ja -muruniiduk on küll puudu ????.

Sõbrannad on olemas ja nendega on mõnus. Ma lihtsalt ei oska oma kodust elu õnnelikuna hoida või ei tea, milline on üldse normaalne. Ise olen prerekonnast, kus isa jõi. Päeval käis tööl ja õhtul jõi koos sõpradega. Kodus ta kas magas või istus õues sõpradegs. Peale lahutust lastega suhted lõpetas ja pigem otsib purjus peaga kontakti, et talle laenu teeksin.
Ja lapsepõlvekodus oli ka nii, et naised tegid ja olid väsinud ja tegid edasi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 09:43; 04.05 10:19; 04.05 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige suure viga on mehe säilitamise nimel järele abda mehepoolsele lapsesaamise survele! Last peaks saama ainult siis kui ise valmis oled sada protsenti, olgu siis mees kõrval või mitte.

Tunnen sulle väga kaasa! Nüüd kui sa rase oled, puudub mehel huvi suhte nimel vaeva näha, sest sa oled tal kenasti käpa all, kuhu sul ikka kahe teismelise ja rasedusega minna on.

Normaalne suhe on selline, kus kaasad saavad omavahel hästi läbi, leiavad koostegevusteks aega, jagavad kohustused võrdselt ja on omavahel heas kontaktis isegi siis, kui päev otsa tööl ollakse. Ehk siis mõlemad tahavad olla ühes paadis ja selle nimel suheldakse ja austatakse teineteist.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pereõnn on minu meelest selline, kus ootad tööpäeva lõppu, et saada kokku oma armastatud inimestega, saate rääkida ja asju arutada, midagi huvitavat ette võtta.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tassima pane teismelised. Töökasvatus ikkagi.

Ei eelda, et lapsed on tasuta koormaeeslid, aga kui ema on haige, siis ema ongi haige & teismeline võix pereliikmena pisut panustada. Meest enam ymber ei õpeta, lastele saad siiski anda koostoimiva pere mudeli.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled kuus aasta abielus ja milline see mees siis oli? Tassis poekotte ja puid tuppa? Või tekkis see komme kõik tööd sinu kaela veeretada alles nüüd, kus oled rase.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mees on ju rohkem väsinud ja nii tassin poekotte ja kaevan maad ja tassin puid, et ahju kütta. Need asjad tuleb lihtsalt ära teha.
Väljas käime eraldi, koos käimiseks mehel aega pole ja niisama kuhugi minna tundub talle mõttetu. Kuidagi järsku kordub täpselt vana suhe. Olen õhtuks väsinud ja kuulen etteheiteid, et magan palju ja midagi ei tee.

Mees ainult õiendab ja sa ainult kuulad ja kummardad või? Ütle siis, kui ta vingub, et sa midagi ei tee, et kaevad maad ja tassid puid ja poekotte ja tema ei tee halligi, ei liiguta kodus lillegi ja sinuga midagi lõbusat teha ka ei viitsi ja sa oled õnnetu. Ja rasedad ongi väsinumad, see mees on täielik mühakas ja mölakas ikka, kui su kirjeldus 100% tõsi on, ise tahtis last ja nüüd vingub oma raseda naise kallal ja samas ise midagi teha ei viitsigi ju. Ja veel: kas tõesti ta töötab 12 tundi igas ööpäevas (see oleks ju tappev, isegi 5 päeva nädalas oleks tappev) ja samal ajal teenib ainult 200 eurot rohkem kui sina poole kohaga? Siin tuleks kas töökoormus mehel üle vaadata ja ehk paremat kohta kaaluda, firma tegevus lõpetada (kui mees oma firmaga tegeleb) või valetab mees sulle ja osa tööajast veedab sõpradega/armukesega/muud moodi, nt hasartmängude või hobidega ja näägutamise vähendamiseks valetab, et teeb tööd.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et sul on mingi empaatiavõimetu jorss kodus, sellisega ei saagi mingit pereõnne olla.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et see muster kordub sul sellepärast, et sa pole osanud end naisena kehtestada. Põhjus on see, et sa ei austa ennast piisavalt, mis on omakorda pärit lapsepõlves pealt nähtud mustritest. Õnnelik peremudel on selline, kus kõik osapooled hoolivad üksteise vajadustest vähemalt sama palju kui enda omadest, aga sinu meest ei liiguta isegi mitte see, et sa rase oled. Sa võid ju proovida nüüdki ennast kehtestada (konkreetne olla, õrna naist mängida, vajadusel puhata, ükskõik mis tegemised tegemist ootavad jms), aga eks su mees on juba päris pikalt näinud, et saad ka üksi, sh ka rasedana kõigega hakkama, nii et see saab sul keeruline olema. Peale selle paistab ka Su mees olevat pärit perest, mis talle teatud väärtusi ei õpetanud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuidas te vaba aega veetsite enne sinu rasedust? Kas teil oli koostegemisi, ühiseid huvisid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa suhet lõpetada ei taha, aga samas praegune suhtemuster sulle ei sobi, siis asu end kehtestama.
Mehele ütle hommikul enne tööleminekut, et toogu puud ära. Siis ta pole veel väsinud ju. Kui ei too, siis ta on mölakas. Ma ei kujutaks ette ka, kui mina ütlen mehele: “Ole armas, too puud kohe ära”, siis ta ei too ja kimab tuima näoga uksest välja. Sul nii ongi? Istuge külmas või lase teismelistel tuua, ära mängi märtrit. Kui teismelised ei too, siis nad on ka mölakad, aga see on juba sinu tegemata töö. Muidugi ma ei tea, kui hõivatud on su teismelised kooli ja trennidega on, võimalik, et neil polegi aega või jaksu.
Sul on nõudepesumasin, aga ikka virised, et pead nõusid pesema? See paneb mind arvama, et sa oledki vinguja. Võimalik, et rasedusega keevad tunded üle, aga siin ju pole tegelikult probleemi. Palju sul päevas neid ahjuplaate ja kopsikuid tuleb siis, et ei suuda vastalt veega üle lasta? Siin on ju mitu lahendust: tee ise ja kohe, ära jätagi õhtuks; jääb ära sellise toidu valmistamine, mis hulga räpaseid ahjuplaate tekitab; pesed ka suured asjad masinas (veekulu ei suurene ju). Selle viimase punkti kohta ütlen, et mina näiteks ei salli nõudepesemist ja pesen masinas praktiliselt kõik asjad ära, ka ahjuplaadi ja suure poti.

Poodi läheksin ma koos lastega, kui mees tõesti ei tule. Hakka korra-kaks nädalas käima, ajal, mil lastel pole kooli-trenni ja too nende abiga nädalaports ära. Kui su suhe lastega on normaalne, siis nad tulevad hea meelega kaasa. Kui ei ole lastega hea suhe, siis alustuseks kas või osta nad ära, sunni kavalusega kaasa tulema ja kasuta seda ühist poeskäiku ka suhete silumiseks. Kaasa neid igapäevatoimetustesse, heatujuliselt. Ka maad kaevama. Kui seda pole just üle mõistuse palju.
Ideaalis peaks muidugi pereisa samuti panustama, aga kui ta seda tõesti mingilgi kujul ei tee ega tahagi teha, siis teda sa enam ringi ei kasvata. Kui ta iriseb su väikese sissetuleku pärast, samal ajal kui sina kannad tema ainukest last, siis on teie suhe nagunii karil. Mees, kes rabab nagu loom 12 tundi päevas, peaks suutma rasedat naist ülal pidada küll. Seda enam, kui see naine käib poole kohaga tööl ja teenib ainult 200 eurot temast vähem (mis näitab seda, et vähemalt naise laste vajadused on naise enda poolt kaetud ja tal on ka päris normaalne sissetulek, või siis on mehel liiga väike. Sissetulekut pidasin silmas.)
Mina soovitan sul pigem panustada oma lastesse, kasvatada neist hoolivad inimesed. Ja kui elate mehe pinnal, siis hakka raha kõrvale panema, sest ettevaatus ei tule kunagi kahjuks.

Praegu mõtlen, et mu jutt sai vist liiga karm. Aga sinu elu on su kirjelduse järgi veel karmim. Eks sa pead seda jõudumööda muutma hakkama.
Kui need probleemid aga on esile kerkinud alles nüüd raseduse ajal, siis võta vabamalt ja lase sünnitus ja lapse beebiiga mööda, enne kui kõikehõlmavaid muutuseid ette võtma hakkad. Hormoonid teevad trikke ja vahel ka muidu väga tasakaalukate naistega.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pereõnne tagab see, et olen piisavalt laisk ja mugav. Samuti suts nõia loomuga. Ei ole neid mehi ja lapsi vaja üle potitada. Samuti käisin ise viimase lapsega rasedana poes koos ühega kahest teismelisest pojast, sest selg ei kannatanud kotte tassida. Samuti on meie maja puuküttel- mõtleks, KOLM last, aga puid veavad kõik peale minu. Vahel rassiks mõnuga, aga no krt, ei saa teiste eest tööd ära teha. Mida rohkem ise hambad ristis rassida, seda mugavam on teistel ja endas kasvab vimm mis tapab eeskätt pereõnne. Mehega on tarvis rääkida oma vajadustest, nad ise enamasti ei mõika midagi. Eeldatavalt mina-sõnumite ja lihtlausetega.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma enda ja paari sõbranna pealt olen näinud, et inimesed valivad endale millegipärast partneriks samalaadseid inimesi. Ühel sõbrannal järjest haritud, aga enesekesksed ilusad jobud. Ta saab ise ka aru, aga ei taha/oska teistsuguseid mehi näha. Võibolla sinuga sama lugu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma ise ka arvestan veidi rasedusega, aga mehe kiire aeg on kestnud umbes 3 kuud, hakkas ise oma äri ajama. Tegeleb ehitusvaldkonnas ja töö on füüsiline. Mind häirib ka see, et ta ei võta selle väsimusegs midagi ette. Olen pakkunud, et lähme spasse või kasvõi varem.magama või.massaaž aga midagi ei sobi talle.
Suhte esimesed kaks aastat olid hästi tormilised. Suured tunded ja siis pidi elu ümber korraldama ja valima minu ja sõprade vahel. Alguses oli.mees kes üle päeva chillis sõpradega. Siis rahunes maha. Maja on meil ühine. Tema korteri müüsime maha ja läks sissemaksuks ning minu korter on välja üüritud.
Varem võttis mind igale poole kaasa. Tema sõbrad mulle ei.meeldi, aga suudan kohaneda ja viisakas olla. Suhelda on nendega ok, aga sõprade väärtused on minu omadest väga kaugel. Käisime reisimas, spas, korra kuus kinos ja restoranis.
Kodus ta koristas ja toimetas aias. Poes pole talle kunagi meeldinud üksi käia, aga käis minuga kaasas.
Armukest ma ei kahtlustaks, sest hommikul paned tööriided selga ja õhtul tuleb räpasena koju ja seksida tahab ka.

Kaasangi tegemistesse teismelisi, aga nad on hõivatud oma asjadega ja probleem pole mul lastes vaid selles, et mees on minu kõrvalt kadunud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 09:43; 04.05 10:19; 04.05 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mida sa kirjutad oma mehe ja tema sõprade kohta – paneb arvama, et su mees on lihtsalt jobu ja tropp. Kui su mehe sõprade väärtused on sinu omadest kaugel, siis on ka su mehe väärtused kaugel sinu omadest. Mida sa temas üldse näed, näib et teil ei ole palju ühist?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene on tegelikult alati üksi. Olen aastakümnetega oma kogemuse ja teiste jälgimise põhjal arusaanud, et kooselus ja abielus on õnnelik see inimene, kes on seda ka üksi. Nagu laob oma õnnelik olemise teisele peale, peale õnnetu olemise midagi muud polegi. Mis aga kahe koos elava inimese kohustustesse puutub, siis üks ei pea olema teise teenija. Jah lapsed vajavad hoolt. Jah inimesed võivad kokkuleppida, et üks panustab mingil ajal ühte valdkonda rohkem, teine teise. Aga olukord, kus on näiteks puudega küte ja puid peab tassima rase naine, viitab mehe täielikule hoolimatusele. Eks muidugi üksi elades tuleb ka kogu toimetamine ise teha. Aga kui tullakse kellegi juurde elama, siis on loomulik, et võetakse üks osa töid enda kanda. Kõigepealt peab pere tekkima, kaks inimest hoiavad kokku ja teevad üksteise elu paremaks. Kui üks panustab, teine “viilib”, siis peret hakkab lagunema ja ühel hetkel ongi 2 ühel aadressil elavat inimest, aga mitte pere. See, et seksid kellegagi ei sünnita veel peret. NIi et siin on mida mõelda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud kahes kooselus ja saanud aru, et kõige õnnelikum olen ma olnud (ja olen) elades üksi. Seega igaühele oma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pereõnn on valge aiaga moodne maja, koer, palju vaba aega šoppamiseks, soojamaareisideks ja lihtsalt tšillimiseks ja raha mis tuleb iseenesest.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma ise ka arvestan veidi rasedusega, aga mehe kiire aeg on kestnud umbes 3 kuud, hakkas ise oma äri ajama. Tegeleb ehitusvaldkonnas ja töö on füüsiline. Mind häirib ka see, et ta ei võta selle väsimusegs midagi ette. Olen pakkunud, et lähme spasse või kasvõi varem.magama või.massaaž aga midagi ei sobi talle.

Suhte esimesed kaks aastat olid hästi tormilised. Suured tunded ja siis pidi elu ümber korraldama ja valima minu ja sõprade vahel. Alguses oli.mees kes üle päeva chillis sõpradega. Siis rahunes maha. Maja on meil ühine. Tema korteri müüsime maha ja läks sissemaksuks ning minu korter on välja üüritud.

Varem võttis mind igale poole kaasa. Tema sõbrad mulle ei.meeldi, aga suudan kohaneda ja viisakas olla. Suhelda on nendega ok, aga sõprade väärtused on minu omadest väga kaugel. Käisime reisimas, spas, korra kuus kinos ja restoranis.

Kodus ta koristas ja toimetas aias. Poes pole talle kunagi meeldinud üksi käia, aga käis minuga kaasas.

Armukest ma ei kahtlustaks, sest hommikul paned tööriided selga ja õhtul tuleb räpasena koju ja seksida tahab ka.

Kaasangi tegemistesse teismelisi, aga nad on hõivatud oma asjadega ja probleem pole mul lastes vaid selles, et mees on minu kõrvalt kadunud.

Njahh, kui su mehe sõprade väärtused sulle ei meeldi, siis kuidas su mehe väärtused sulle sobivad? Mees oli ju nendega sõber juba enne sind. Või oled seda sorti naine, kes arvab, et vahet pole, milline mees, küll armastuse jõud ja naiselik kangus mehe “ümber kasvatab”? Aga no see selleks…
Ma arvan, et lapse sünd tekitab ka mehes üsna suurt stressi…isegi, kui see laps oli tema suur soov. Ilmselt lapse pärast hakkas ka seda oma äri asja ajama ja need kaks asja kokku nvõivad temas üsna suurt stressi tekitada….Ja meestel on loll komme sellistel puhkudel endasse tõmbuda. See on ikkagi päris suur elumuutus ja vastutus.
Te olete saanud eelnevate aastate jooksul ju üsna palju juba koos igalpool käia. Nüüd pead arvestama, et sellesse tuleb paus. Elage üle rasedus, sünnitus ja beebiiga…küll siis hakkate jälle koos asju tegema ja käima.
Anna mehele(ja endale) aega ja ruumi uue elukorraldusega kohaneda. Muidugi võiksite oma tunnetest ja vajadustest siiski omavahel rahulikult, ilma süüdistamata, rääkida. Omavaheline suhtlus ja teineteise aktsepteerimine on praegu võti, et kas teie suhe jääb kestma või mitte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad naised ongi sellised nagu kirjeldad, pinges kogu aeg.
Võta lõdvalt, mine mehega jalutama, räägi temaga, viska nalja, flirdi. kahe suhte vahepeal olid õnnelik?

Mida sa rassid kogu aeg, puhka ja naudi 🙂

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15aastat+6aastat, kui vana sa siis oled?
Mingi selline aeg on ka olnud, kui elad iseendale?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, mis on pereõnn sinu jaoks, teemaalgataja, on võimatu kellelgi teisel öelda. Kas oleksid õnnelik, kui su peres oleks kodune tööjaotus teistmoodi? Sellisel juhul tuleb võtta teema abikaasaga üles ja teha muudatused.

Puude toomine. Siin on sul lausa kaks lahendust. 1. Sa delegeerid selle töö täielikult oma pubekastest lastele teha. Minu tütred on 10-aastased ning nende töö on samuti puude tuppa toomine. Väga suurepäraselt saavad hakkama. 2. Lased tuppa rajada puude hoiukoha, et ei peaks iga päev tegelema puudega, vaid näiteks kord nädalas. Minul on kodus selline lahendus – talvel tuuakse puud tuppa korra nädalas. See töö võtab aega umbes tunni ja siis on nädal aega rahu majas.

Nõude pesemine. Ka seda tööd on võimalik delegeerida lastele. Samuti on võimalik delegeerida, et teatud päevad nädalas pesevad lapsed (et sina saaksid puhata) või lahendada nõudeteema hoopis nii, et igaüks peseb ise oma nõud.

Poekotid. Taas rakendad lapsed. Ja mehega räägid, kuidas sul on keelatud raskuste tõstmine ning nüüdsest teeb seda tema.

Sinu teema räägib olmeprobleemidest. Pereõnnega ei oska siin nagu seost tuua. Ka minu mees on kodust ära pikad päevad ja sisuliselt on talumajapidamine minu õlgadel (+ lastekasvatus). Meil on samuti ahjuküttega maja ning alles paar kuud tagasi sai majja veevärk, varem tassisime ka vett sisse-välja.
Jah, mul on palju tegemist, aga ma olen läbinisti õnnelik oma eluga. Mul on suurepärane mees – tark, armastav, korralik. Ei joo, ei suitseta, ei vahi võõraid naisi. Oskab kõike teha. Mul on tore töö, vahvad lapsed, kodu, kuhu alati tahan tulla. Õnn on koju sõites näha metsavahelt tuld koduaknas vilkumas. Kibelen alati koju omade juurde.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pereõnne tagab see, et olen piisavalt laisk ja mugav. Samuti suts nõia loomuga. Ei ole neid mehi ja lapsi vaja üle potitada. Samuti käisin ise viimase lapsega rasedana poes koos ühega kahest teismelisest pojast, sest selg ei kannatanud kotte tassida. Samuti on meie maja puuküttel- mõtleks, KOLM last, aga puid veavad kõik peale minu. Vahel rassiks mõnuga, aga no krt, ei saa teiste eest tööd ära teha. Mida rohkem ise hambad ristis rassida, seda mugavam on teistel ja endas kasvab vimm mis tapab eeskätt pereõnne. Mehega on tarvis rääkida oma vajadustest, nad ise enamasti ei mõika midagi. Eeldatavalt mina-sõnumite ja lihtlausetega.

Sama siin – täitsa nõid olen. Mees peab ülal (minu palk on kommiraha), teeb majapidamistöid ja lõbustab mind ka veel, lapsed on samuti tööle pandud. Pere toimib hästi ja õnnelikult. Kuldne tarkusetera: Kui naine on õnnelik, on kogu pere õnnelik.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12h tööpäevad ja ettevõtte käivitamine ongi kurnavad. Ega sealt palju meest koju enam järgi ei jää. Siiski niipalju võiks seda meest olla, et toob puud tuppa. Ja sina peaksid oma lapsest niipalju küll hoolima, et ei tõsta raskusi ja ei rabele maad kaevata. Praegu käib see puude toomine ja asjade tassimine sündimata lapse hinnaga.
Mees tahtis last, sina kohe nõus; mees ei taha nõusid pesta, sina pesed ära; mees ei tassi raskusi, tassid ise. Naine, võta mõistus pähe ennem kui elu selle sulle sinna ise koputab.
Puud toovad mees või lapsed või istute kõik külmas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õhtuks väsinud ja kuulen etteheiteid, et magan palju ja midagi ei tee. Et peaksin tööl käima jne.

Pereõnn on see, et kumbki abikaasa ei tee teisele selliseid etteheiteid. Eriti ei tee mees selliseid etteheiteid oma rasedale naisele, kes kannab tema igatsetud järeltulijat.
Sina tunned meest muidugi kõige paremini ja äkki oskad välja mõelda, missugune sõnum talle kohale jõuaks: kas pead talle must valgel arstitõendit näitama, või vaatate koos mingit filmi, kus on teemaks raseduse katkemine liigse pingutamise tõttu (kas keegi teab sellist filmi?), või ikkagi aitab, kui sa talle seitse korda päevas seletad, et sa oled rase, pingutad kahe inimese eest, lisaks hoolitsed kogu teie majapidamise eest ja saad veel töölgi käidud – selle kõige juures võiksid tegelikult palju väsinumgi olla!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:38; 07.05 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lapsed suureks kasvatanud ja seega see etapp läbi tehtud. Öelda on seda, et see aeg naise elus, kui lapsed sünnivad, kasvavad ja koolis käivad jne, ongi naise elus kõige töörohkem etapp. No ´kuidas just igal see on. See on orav rattas töö, hommikust õhtuni. Kas sa just rasedana labidaga aiamaad või põldu pead kaevama, see on iseasi, jäta tegemata. Keegi ei saa otseselt seda sundida sind tegema. Kütma elamist peab, aga see on tavaline töö, mida kõik on alati teinud, ajast aega, külmas ei saa elada, kuigi praegu kütteperiood on otseselt ka läbi. Ehk pliidi alla peab midagi natuke pistma. Oma aias ei pea asju maha panema, kui ei saa või ei taha. Järgmine aasta teed. Või kui on suur maa, palgatakse masin, kes maa ära teeb.
Kui kodutööde pärast maid jagatakse, oleks ma ammu noorest peale juba lahku läinud. Muid asju on nagunii. Kuid jah, see on nii, et naine teeb, on väsinud ja ikka teeb edasi, puhkab öösel. Aga ma olen arvanud alati, et see on kõigil niimoodi, kõigil naistel ja kõigil meestel. Olen lihtsalt teinud ja pole seda juurelnud ega nämmutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et mehel on ka stress, et ta nüüd lõpuks isaks saab, kuidas on see muidu võimalik, et ta nõuab oma last kandvalt neiselt, keda on arstid soovitanud voodireziimile, rohkem tööd teha ja samas ka ennast ise tööga ära tapab. Tundub, et mees kardab väga, et te ei saa nüüd lapse tulles enam majanduslikutl hakkama ja rabeleb nüüd nii, kuidas oskab… Klassikaline süpmtom värskete isade puhul tegelikult.

Mina “kärataks” sellisele mehele, et ei ole vaja ennast tööga ära tappa veel enne kui laps sünnib! Laps vajab ka isa! Samuti on see ju naeruväärne, kui mees töötab 1,5 kohaga ja teenib ainult 200EUR kuus rohkem, kui naine, kes töötab 0,5 kohaga. Elementaarne ju, kes siin peaks oma töö produktiivsuse üle vaatama (aga võibolla tal pole lihtsalt oskusi rohkem teenivale tööle ja siis ei saa seda ju teisele nina alla õõruda)!

Minu jaoks peitub pereõnn raääkimises. Et sa oled avatud ja võimeline oma vajadustest teisele rääkima ning ka teise vajadusi kuulama ja neid arvesse võtma. Avatud rääkimine ja üksteisega arvestamine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mees on ju rohkem väsinud ja nii tassin poekotte ja kaevan maad ja tassin puid, et ahju kütta.

Kes kõik need 6a on tassinud poekotte ja puid siis? Sina? Ainult? Ja mees ei saa aru, et kuna sina “tassid” lisaks tema last, siis see nagu 6a oli, enam ei toimi?
Ma arvan, et esimene, kes oma vajadused rahuldamata jätad, oled sina ise. Teised lihtsalt hoolitsevad OMA vajaduste eest (väsinud olles puhata) ja ei too sinu vajadusi esiplaanile, kuna ise sa oma vajadusi nagunii alla surud, siis miks nemadki peaks. Vabalt võib olla, et kumbki meestest ei olegi olnud erilised empaatiavõimetud isekad töllid, lihtsalt sina muudad nad selliseks, kuna oled nii ennastsalgavalt alati valmis. Võib oma iva selles olla?

A mida sina orjad, kui oled puruväsinud ja haige ja mees magab? Pane kaks kampsunit selga ja mine ka magama! Ehk hakkab mehel endal külm ja ehk jätkub tal oidu mitte sind üles peksta vaid ise puude järele minna. Näiteolukord lihtsalt.
Ja miks tassib ikkagi poekotte rase naine, kui tal on raskuste tõstmine arsti poolt keelatud? Mingi hetke poeskäimiseks vast leiab mees või käite kahekesi, meil poed päris pikalt lahti üldiselt! Või tellid e-poest, kui saad.
Kui pubekad need lapsed on, kas nemad ei peaks majapidamises midagi korda saatma?

Pereõnn ongi see, kui kõik natuke või palju panustavad, niipalju et pere ja majapidamine toimiks, niipalju kui vaja ja samas ikka tunnevad, et nad lihtsalt koduorjad pole. Niikuinii on elus 100+1 asja, mis lihtsalt on vaja teha. Ei pea võrdust taga ajama igas asjas, eks üks teeb mõne asja, mida oskab ja jõuab, teine teised, aga nii, et keegi ebavõrdust ei tunne.
No ja mitme lapse emana tead sa isegi, et tite sündides sul küll oma vajaduste jaoks rohkem aega ei jää! Kui juba praegu on su tass tühi, siis oleks tagumine hetk midagi ette võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eile ei tulnud meelde lisada, et halb on see olukord ka suuremate laste jaoks: nii poistele kui tüdrukutele on väga halb eeskuju näha, et tulevane isa tulevase ema eest ei hoolitse. Sa ei taha ju, et sinu poeg oma naise raseduse ajal samamoodi hakkab käituma või sinu tütar peab normaalseks, et temaga niimoodi käitutakse?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:38; 07.05 10:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Milline on pereõnn?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.