Esileht Väikelaps Milline on teie 3 aastaste umbkaudne päevakava?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Milline on teie 3 aastaste umbkaudne päevakava?

Postitas:

Laps sai hiljuti 3 aastaseks ja viimastel nädalatel on tema magamistega üks suur jamamine. Ta magab endiselt lõunaund, tavaliselt kella 13.00 ajal ja lõunaunne jääb koheselt, mingit erilist protesti ei ole, kell 15.00 äratan ta üles (kui ei ärataks ta magaks vabalt üle 3 h). Probleem on aga õhtune magama minek. Magama hakkame sättima 20 ajal, vann, unejutt jne ja voodis on ta 20.30 ja siis hakkab trall pihta, jookseb mitu korda voodist välja, hüüab mind umbes 100 x, nutab jne ja vahel kestab see trall kuni kella 22 välja. Enne ta jäi alati kenasti magama, kestnud on see nüüd paar nädalat. Mida teha, kas jätta lõunauni ära või äratada ta juba 1 h hiljem üles? Hilisem voodisse mineku aeg? Hommikul ärkab ta umbes 8.30

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma ärkab hommikul u kl 8. Lõunaunne jääb ta mingi 2-3 vahel, no ikka 3 kanti. Tõmbab 2 – 3 tundi. Üles ajama ei lähe, siis on jama majas. Ega ma hull ei ole, et terve päeva teise poole undamist kuulata tahan. Magama ajama hakkan u 21-22. Jääb mingi u 22:30, aga vahel 23 ka.
Tema mingitele provokatsioonidele ei allu, no nt sellistele, et lõunauni oli lühem, mine nüüd õhtul varem magama. Või lõunauni jäi vahele, jää varem magama. See värk on mingitele udupeadele, minu laps võiks sõjaväes karjääri teha, kõik käib kella järgi. Mida, sa tahad mind magama toppida, sest ma olen väsinud? Aga kella järgi pole veel uneaeg, mida kuradit, uuuuunnnnnnnnnnnddddddaaaaaaaaņnnnnnnnn. Ja üles ärkab järgmisel päeval ikka kl 8. Nii kogub endale unevõlga mitu päeva, kuni ükskord kustub nt päeval 4 tunniks magama. Aga kogu vahepealse aja ta undab.
Talvel, kui on pime, tuleb tunnistada, läheb ta siiski varem ja magab ka kauem.

Sa proovi ka äkki, et lased tal päeval une täis magada. Las magab 3 h. Emadele aetakse mingit puru silma, et väsinud laps läheb õhtul paremini, varem ja rahulikumalt magama ja kui magama ei jää, ju siis pole unine. Selle lora mõtles kindlasti välja mõni meessoost lastearst, kel endal lapsi pole.
Ja õhtul võid ju juures olla või kaisus, kuni magama jääb, et ta sind hüüdma ei peaks ega nutma. Tal pea päeva muljetest paks, tahab ehk maha laadida ja juttu rääkida jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 02:03; 14.07 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka äsja kolmeseks saanud laps. Keeldub kodus lõunauinakust juba mitu kuud. Tegelikult vajaks ta küll lõunauikaut.
Tõuseb seitsme-kaheksa vahel. Pärastlõunal näeb väsinud välja ja on tujukam. Aga vanni sätime pool kaheksa ja poole üheksa paiku uinub praktiliselt koheselt.
Kui ma enda jõuvarude peale mõtlen, siis ma ei jaksaks temaga vaielda ja sundida lõunauinakut tegema. Ja kui selles edukas olla, siis on tavaliselt õhtune trall oluliselt pikem. Eks ma siis õhtupoole lähtun rohkem tema jaksamisest ja olen rahul sellega, et õhtune uinutamine, mil mina ise olen ka juba väsinud on kergem ja kiirem.
Ma igapäev muidugi ütlen talle, et sa oled väsinud ja ta siis 5 minutit pikutab ja vahib lage. Aga rohkemaga ta nõus ei ole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tund hiljem magama õhtul

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkab 7.30-8 paiku ja lõunaund magab lasteaias 13-15 ja kodus 14-16(17). Õhtul enne 22 voodisse ei suru, ta nagunii varem magama ei jää. Proovisin korra lõunaund ära ka jätta, kui ta kell 15 polnud veel uininud, aga siis kustus kell 17 ära. Nii et ilma lõunauneta ka ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sel ajal oli voodisse mineku aeg kell 21 õhtul. Nii oli laps piisavalt väsinud ja uinus kiirelt ning ilma liigse jauramiseta. Lõunaund ära ei jätaks, isegi mu kohe 6-aastane veel magab lõunat (ilma lõunauneta on juba pärastlõunaks täitsa väsinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord võib selline käitumine olla põhjustatud ka teistest muutustest. Kas tegemist on lasteaialapsega, kes on suvepuhkusel? On ta kodune laps ja ema läks nüüd tööle? On ta päevas vähem liikumist kui varem?
Kas ta magama minemise ajaks on väsinud? Kas päeval on tavapärane, st ei jonni rohkem?
Proovi erinevaid variante, nt lase pikk lõunauinak teha, arenguhüppe ja kasvuperioodil nad seda just vajavadgi. Proovi hiljem magama panna, vaata kas see sobib lapsele. Kui uneajad muutuvad, siis ei toimu see muutus kohe, vaid vajab veidi harjumisaega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vaataks esmalt päevarutiini. Kas saab piisavalt värsket õhku? Jookseb, turnib, sõidab rattaga?. Mäletan, et meil umb 2a oli teema, et talvel pimedal ajal peale õhtusööki käisime õues, sest laps muidu ei väsinud..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oma magab lõunal enamasti 3 tundi. Ärkab 5 paiku puhanuna ja on väga heas tujus. Käib õues mänguväljakutel, sõidab rattaga, hüppab batuudil, vahel jalutab niisama üsna pikka maad. No ja mõnikord hängib ka kaubakeskuses, kui vaja või on sõpradel külas. Emotsioone ja vaheldust piisavalt, et väsiks.
Suvel lasteaias ei käi.
9 paiku käib pesus, siis saab veel mängida, kaua tahab, magama ei suru. Poole 11 paiku hakkab ise pikutama, 11 magab alati sügavalt. Ilma igasuguse tülita.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on laps 3,5 ja kolmeselt oli selline päevakava selline, et õhtune mahamineku rutiin algas kell 19.30, et ta jõuaks rahuneda ja rahulikult kõike ise teha (söök, hambapesu, tuduriided selga jne.) siis ta jäi 21.00 magama ja ärkas kell 7.00. Lõunaune jaoks hakkasime ka kell 11.30 rahunema, sööma ja lugema ning lõunaund magas 13.00-15.00. Pool aastat hiljem on taas kõik teistmoodi. Selleks, et 12 tundi ööpäevas magaks peab ikka palju liikuma 2-3 tundi x 2 päevas. Ning vahel magab lõunaund vaid tunni. Unega võitlus kestab sünnist saati. Ei taha magada lauset kuuleme iga päev, ise oleme järjekindlad ja kui ta lõpuks magama saame, siis magab hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 12:00; 12.07 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su laps ei liigu piisavalt, siis 12 tundi ööund + 2 tundi päevaund on 3-aastasele palju. Ta ei ole väsinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 12:00; 12.07 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole umbkaudne, vaid täpne päevakava.
ärkamine 7:00, hommikusöök, lounasöök 12:00, uinak 14-16, ohtuoode, 18:30 ohtusöök, 19:30 magab.
ma ütleks hoopis midagi vastupidist – pane ôhtul varem magama, umbes 19:30 koige hiljem. ja lôunaund voib magada veel aastaid, ei ole kiiret selle ärajätmisega, kui lapsele ja perele sobib.
trall uinumisel on pigem käitumuslik probleem, selles eas hakkab nö voimuvoitlus vanematega, ja pole tingimata märk sellest, et ta pole unine.
aitab kindel päevarütm ja konkreetne rituaal magamapanekul. ja mingid sanktsioonid, kui tuleb toast välja vôi karjub. meil näiteks on tal lubatud voodisse 4 kaisulooma; aasta tagasi keerulisel perioodil, kui loobusime lutist, vôtsin iga kord ühe ära ja panin nähtavale kapi otsa järgmise hommikuni. ja kui veel kutsus, siis teise jne.
igale perele sobib oma süsteem, see lihtsalt meil.
muidugi peab olema kindel, et tal pole mingi muu äng vôi hirm uinumisel, venna/ôe sünd, lasteaeda minek vms.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 02:03; 14.07 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20:30 voodisse ja 22:00 uinub – see tundub mulle sadistlik nii lapse kui enda suhtes. Teeks selle asemel õhtut tunnikese võrra pikemaks. Praegu suvi ka, õhtud valged ja ilusad, võibki veidi vabamaks võtta

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel alati pealelõunal ja õhtupoolikul on rohkem energiat. Ja kui magab lõunaund tund või rohkem, siis kõige varem 22.30 uinub. Ta on sünnist saati olnud pigem õhtuinimene ning kui liiga vara magama panna, siis ärkab keset ööd üles ja tahab mängima hakata. Järgime muidu lasteaiaga sama päevakava, ainult et praegu suveajal saab ta hommikul magada kui kaua soovib. Ärkamine 9-8 vahemikus. Hommikusöök kohe pärast ärkamist. Lõunasöök 12-13 vahemikus. Lõunauni 13-15. Oode kell 16. Õhtusöök 18-19 vahemikus. 21 või 22 pesemine, unejutt ja magamine. Uinub minimaalselt 30 minutiga, aga enamasti võitleme kauem. Alates sünnist jändame magamisega ja eriti ööunne jäämisega ning sellega, et ta ikka ärkab öösel. Vanust lapsel 3,5a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule sobis, et laps magaks suvel vähemalt 9-ni suvel. Seega magama ei läinud enne 22 (23) ja lõunauned jäid kodus 2,5 ära. Lihtsalt ei suutnud last ligi 2 tundi voodis kinni hoida. Kui lasteaias magas, jäi õhtune uinumine veel hilisemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärkab 7.30-8 paiku ja lõunaund magab lasteaias 13-15 ja kodus 14-16(17). Õhtul enne 22 voodisse ei suru, ta nagunii varem magama ei jää. Proovisin korra lõunaund ära ka jätta, kui ta kell 15 polnud veel uininud, aga siis kustus kell 17 ära. Nii et ilma lõunauneta ka ei saa.

Sama siin. Peaaegu täpselt sama rütm ja see on kestnud nüüd kuni ta on 4,5 aastane.

Kodus olles läheb alati veidi hiljem lõunaunne 14-17 (lasen rahulikult 3h magada- las puhkab, mina jõuan kodus kõik ära teha, nii koristada, süüa teha, kui netis passida) ja hiljem õhtul magama ka.
Ära jätta und samuti ei saa, muidu on varsti viril ja üleväsinud.

Ainuke asi, et esmaspäeval ärkab siis 1h vähema unega, kuna kodus ju läheme hiljem tuttu nädalavahetusel ja vabadel päevadel, aga see-eest jääb siis aias kiiremini lõunaunne ja rütm läheb kohe paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Milline on teie 3 aastaste umbkaudne päevakava?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.