Esileht Ilu Milline on teie riietumisstiil?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Milline on teie riietumisstiil?

Postitas:
Kägu

Küsimus siis pealkirjas – kuidas nimetaksite-kirjeldaksite oma üldist riietumisstiili ning kas riietute nn. “eale vastavalt”?

Kas ja kui palju teid mõjutab teistega suhtlemisel nende riietumisstiil, on näiteks stiile mille esindajatega mitte mingil juhul suhtlema ei soostu?

Võib vanuse ka lisada.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit nimetust on mul enda stiilile raske anda. Võib-olla mingis mõttes moodne klassika, aga see kõlab liiga suurejooneliselt. Mulle meeldivad klassikalised asjad – valged särgid, bleiserid, viigipüksid, AGA… Need kõik peavad olema kvaliteetsed, mingis mõttes veidi erilised ja kindlasti hetkemoodi järgivad.
Neidsamu asju saab leida väga igavaid ja isikupäratuid ja ka väga lahedaid. Bleiseris, valges särgis ja viigipükstes saab välja näha ka nagu vormiriietes tolliametnik või tanklatöötaja.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtki konkreetset stiili ei esinda, hipist pungini erinevaid elemente leidub. Kusagilt hiljuti lugesin sellise stiili nagu “downtown girl” olemasolu kohta, seda on minu garderoobis ka.

Päris eakohaselt ilmselt ei riietu, seisusele kohaselt ka mitte… Ei kavatse ka. Kedagi riietumisstiili alusel ei diskrimineeri, kui inimesele endale tundub, et ta näeb hea välja siis käigu nii nagu talle sobib.

N 38

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustame vanusest – 50. Ma ei aktsepteeri üldse mingit ”eakohasust”. Kes on selle otsustaja, mis on ”eakohane”? Mitte keegi, eks ole. Minu meelest peaks inimene riietuma nii, nagu talle meeldib, vanus ei puutu absoluutselt asjasse.
Stiil – kohandatult moodne, minu oma terminina. Käin palju pükstega ja mulle praegune püksimood – laiad, bootcut jne – väga meeldib. Pikad kleidid, suured jakid. Mulle on mood alati meeldinud ja leian sealt alati endale meeldiva, vanus seda ei takista. Aa, ja klassikat ei kannata üldse ????

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvalised mugavad riided teise ringi poest.  Moest ei tea midagi, stiile ei tunne, kaubamärke samuti mitte. Eemale peletab  tänapäeva suurmood triikimata riiete näol ja räpased riided.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi mingit stiili. Kui on uusi riideid vaja, siis panen Sinsay kodukal S suuruses asjad hinna järgi ritta ja ostan esimesed vasted ära.

Mul suva mis mul seljas on, panustan oma aja ja raha pigem sellele, et ma ilma riieteta hea välja näeks. Hoian keha trimmis ja treenitud, naha niisutatud ja puhta, küüned-juuksed terved ja tugevad.

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi mingit stiili. Kui on uusi riideid vaja, siis panen Sinsay kodukal S suuruses asjad hinna järgi ritta ja ostan esimesed vasted ära.

On ikka, kuna Sinsay puhul on tegu noortele suunatud kiirmoega, siis see ongi sinu riietumisstiiliks. Mis on täiesti ok.

Senini vastanud on eranditult kõik, nii enda kui teiste riietumist suht vabalt võtvad isikud, nagu ma isegi. Muidu on küll jäänud mulje, et suur enamus perekooli kasutajatest on need nn. klassikalise stiili suured austajad, kes kõigile teistele ülevalt alla vaatavad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit nimetust on mul enda stiilile raske anda. Võib-olla mingis mõttes moodne klassika, aga see kõlab liiga suurejooneliselt. Mulle meeldivad klassikalised asjad – valged särgid, bleiserid, viigipüksid, AGA… Need kõik peavad olema kvaliteetsed, mingis mõttes veidi erilised ja kindlasti hetkemoodi järgivad. Neidsamu asju saab leida väga igavaid ja isikupäratuid ja ka väga lahedaid. Bleiseris, valges särgis ja viigipükstes saab välja näha ka nagu vormiriietes tolliametnik või tanklatöötaja.

Mina nimetaks seda casual chic stiiliks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus on mul 31 ja stiil on old money.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige täpsem oleks office chic tööpäevadel ja  casual  vabal ajal.

Palju kleite; pluuse, seelikuid ja pükse; kõrge kontsaga kingi ja saapaid. Meeldivad kindad, käekotid, sallid. Rõivad on valitud selliselt, et saaks võimalikult palju omavahel kombineerida.

Üldiselt on aga nii, et on sportimisrõivad; koeraga jalutamise riided; koduriided; tööriided.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige täpsem oleks office chic tööpäevadel ja casual vabal ajal.

Palju kleite; pluuse, seelikuid ja pükse; kõrge kontsaga kingi ja saapaid. Meeldivad kindad, käekotid, sallid. Rõivad on valitud selliselt, et saaks võimalikult palju omavahel kombineerida.
Üldiselt on aga nii, et on sportimisrõivad; koeraga jalutamise riided; koduriided; tööriided.

Vanust 46

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu stiil on igav, aga loodetavasti vastab kehakaalule.

Olen 58a ja 125kg.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu stiil on igav, aga loodetavasti vastab kehakaalule.

Olen 58a ja 125kg.

Meeldivad inimesed, kellel on huumorimeel olemas.

Mitte, et ma targutada tahaks, aga kaalusin oma tipphetkel samuti 125 kg ning võtsin kolm aastat tagasi ennast kätte ja sain aru, et nii ei saa asi jätkuda (hetkel kaal 70 kg)

Äkki mõtleksid sellele, et midagi muuta?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Senini vastanud on eranditult kõik, nii enda kui teiste riietumist suht vabalt võtvad isikud, nagu ma isegi. Muidu on küll jäänud mulje, et suur enamus perekooli kasutajatest on need nn. klassikalise stiili suured austajad, kes kõigile teistele ülevalt alla vaatavad.

Nad küürisid oma elamist eile, laupäev oli ju. Täna on platsis ja miinustavad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole aimugi, mis stiil mul olla võiks, aga kannan palju kleite ja seelikuid. 38-aastane olen. Kindlasti ma pole nn kontoristiili viljeleja ja no old money päris kindlasti ka mitte, mulle pigem meeldib kanda lihtsalt seda, mida parasjagu tahan kanda, meeldivad natuke napakad mustrid, aga lõiked ja materjal peavad (minu jaoks) ilusad olema, värv ka meeldiv. Võib-olla natuke on mu stiil boheemlaslik, samas kindlasti mitte päris hipilik. Mulle ei meeldi liiga ilutsevad asjad, sellised rõhutatult sätitud ja läbimõeldud, pigem natuke lohakas ja muretu stiil siis võib-olla.
Õpetaja olen.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50+, töötan kodukontoris Tln kesklinnas, 5 päeval nädalas käin väljas ainult koera jalutamise riietega (see vihatud praktiline Didriksson, retuusid, tossud). Need korrad kui nö linnariided selga panen, siis on stiil mugav, suht nooruslik, COS, Zara, HM, mõned asjad ka kallimad (aga kindlasti ilma logota).

Liibuvaid riideid ei kannata, pigem A-lõige, pikk triiksärk, kitsas teksa. Dekoltee never, mini musta paksu sukaga. Tossud enamasti ja ei mingit kontsa.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 49 ja miksin moodi enda figuuriga sobivate riideesemetega.

Mulle õudselt meeldiks kanda oversize mantleid ja jakke, mis praegu moes on, aga paraku on need ilusad vaid saledate seljas. Endal on umbes 10 kg ülearu  ja paraku oversize mantel oversize inimese seljas = lihtsalt paks inimene 😀 Sama lugu on ka laiade viigipükstega – need sobivad ikkagi väga vähestele.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

39

Ma ei tea, ilmselt riietun “eakohaselt”. Võibolla mõni sõbranna arvab ka, et mutilikult (kes ise järgib iga viimset kui trendi).

Seelikud on mul umb põlvini või põlvi katvad – on juba aastaid selle pikkusega olnud, sest sobib. Viimasel ajal eelistan hõlmikkleite, sest sobivad figuurile (need sobivad vist kõigile). Pigem tagasihoidlikud mustrid või mustrita – mängin pigem kõrvarõngaste ja/või kingadega.

Minu jaoks on väga oluline, et riietus sobiks mu figuuriga – st ma pean ise peeglisse vaadates rahul olema sellega, mida ma näen. No ehk aias tööd tehes on savi….

Vabal ajal sõltuvalt siis olukorrast ja kohast kannan nii pusakleite, liibuvaid kleite või ka dresse, kui parasjagu lapsi rattaga lasteaeda viin 😀

Teksades kohtab mind harva, pigem kui ei soovi seelikut-kleiti või ei sobi olukorda, eelistan ka muust tekstiilist pükse.

Tunnistan, et aastaid olen kandnud igapäevaselt ilmselt mutikingi 😀 Mugavus. Nüüd on keskeakriis liginemas ja otsin endale effektsemaid kingi 😀

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41a. 175/69. Ei riietu vb päris eakohaselt. Või mis see eakohane olekski? Ma mõtlen, et eakohane, see on nn soliidne. Soliidne ma ei ole, pigem casual.

Töö vabamas õhkkonnas, st seal praegusel aastaajal teksad, pika käisega bodyd (ma üsna pikk, tavalised pluusid jätavad tihti selja veidi paljaks). Meeldivad ka kiilkontsaga saapad + u poolde reide A-lõikega seelikud ja mustad, mustriga või värvilised sukkpüksid. Armastan kõrvarõngaid 🙂 Kuna ma oma töös nn esinduslik lausa ei pea olema, siis pigem kannan, mis mugav on. Liibuvaid seelikuid ja nööpidega pluuse ei kanna – liibuvad seelikud ei sobi, kuna khmm.. reis natuke laiem kui tagumik ja siis reie koht joonistub koledasti välja. Nööpidega pluuse ei kanna, kuna raske õiget suurust leida (ei taha rindade vahelist vagu näidata). Meeldivad ka kootud kleidid, kergelt alt laienevad, kuna need langevad kenasti ja teevad figuuri paremaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

55 ja kardetavalt mutilik. No püüan mitte, aga enamus riideid on taaskasutusest, üht-teist kiirmoekettidest lisaks. Mulle meeldib vaheldus, nii et kalleid ja kvaliteetseid riideid pole mõtet osta. Pigem ostan osavamalt ja viin omakorda taaskasutusse. Aga üldiselt kõib riietumine kuidagi perioodidega, vahel kannan paar kuud kleite, siis saab kõrini ja tuleb pükste kandmise kord. No ja nii edasi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nooremana oleksin kohe osanud vastata, siis oli mu stiil üsna puhtalt retro chic. Ka praegu kannan suvel sageli boho kleite ja muud hipiajastu kraami, aga efektse vintage’i kõrvale on ilmunud ka üsna igavad heast materjalist (kašmiir, merino jms) kampsunid ja kootud kleidid ning teisalt ka mingid sportlikumad elemendid (dresskleidid, retuusid, tennised). Samas püüan igavat riietust mingi värvilise või suisa karjuva detaili või aksessuaariga tasakaalustada – värvilised sukad, ägedad saapad, suured ehted, veidrad kotid. Pükse mu jalas üldiselt ei näe, kleidi/seeliku pikkus varieerub minist maksini. Liigun siiski vist eakohasuse suunas, suvel enam mini ei kanna (tselluliit), aga praegusel aastaajal kombineerin mõnuga miniseelikuid värviliste ja mustriliste sukkpükstega.

Teised kandku, mida tahavad, üldse ei häiri. Kui mõnda eriti ägedalt riietunud naist näen, astun julgelt ligi ja teen komplimendi.

N45

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püksid, tennised, dr martensid, lohvakad kampsunid, triibulised t-särgid, vintage kleidid, erilisematel puhkudel ehtekunstnike kõrvarõngad. Kontsad äärmiselt harva. Ütleks, et selline mugav suvakas stiil. N, 44

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõttesse…võiks vist nimetada boheemlikult minimalistlik. Olen natuke pika toimega ja neid moodsaid laiu pükse veel omaks võtnud pole. Omal ajal olen taolisi kandnud…seetõttu ongi imelik. Mul peab ilgelt mugav olema. Enamasti kannan skinny teksaseid ja mingit laia pluusi või kampsunit peal. Üleni musta rõivastust ei kannata silmaotsas ka mitte. Seelikuid pole mul ühtegi. On mõned kleidid. Suvel käin kleitidega muidugi rohkem. Pikad kleidid, maani, ei meeldi. Sääred peavad näha olema. Kiirmoodi ei osta. Meeldib, kui midagi hangin, siis see kestab kaua-kaua. Ehetest kannan kõrvarõngaid ja need on keskmisest suuremad ja silmatorkavamad. Muud ehted jäävad ette ja neid ma ei pane. Ilgelt tahaks suurt värvilist mantlit, aga mida pole, seda pole. (NB! normaalsest materjalist, mitte polüestrist). Üldse värvilisi asju eriti saada ei ole. Jalanõud peavad olema iseloomuga, aga mitte veidrad. Praeguse aja roomikuid jalga ei pane. Kott on tavaliselt mahukas ja ka sellise vaba joonega minimalistlik asi. Vanus 48.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiirmood on küll peaaegu sõimusõna, aga minu kapis on küll nii Zarast kui HM-ist päris mitu asja. HM teksad on ca 6-7 aastat tagasi ostetud, lemmikud, kannan väga tihti. Suvised HM linased esemed, kõik mitmeid aastaid kasutusel. Samuti bikiinid. Pusad, trenniriided.

Zarast-Mangost on mul päris mitu kleiti, kõik ikka aastaid käigus. Tuleb poes kohal käia (mitte netist tellida), katsuda materjali, vaadata õmbluseid, ja saab soodsalt täiesti korralikud riided.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kiirmood on küll peaaegu sõimusõna, aga minu kapis on küll nii Zarast kui HM-ist päris mitu asja. HM teksad on ca 6-7 aastat tagasi ostetud, lemmikud, kannan väga tihti. Suvised HM linased esemed, kõik mitmeid aastaid kasutusel. Samuti bikiinid. Pusad, trenniriided.

Zarast-Mangost on mul päris mitu kleiti, kõik ikka aastaid käigus. Tuleb poes kohal käia (mitte netist tellida), katsuda materjali, vaadata õmbluseid, ja saab soodsalt täiesti korralikud riided.

See poes kohal käimine – poes ei müüd aju midagi! Paar kuud tagasi tahtsin üle hulga aja šopata – no täitsa tühjad poed, valik pea olematu. Ma tõesti tahaks proovida asju, katsuda, aga kui ikka poes kohapeal ei ole valikut, ei ole neid asju, mis samal poel e-poes, siis ikka tellin. Ja vajadusel saadan tagasi. Viimati sain HM-is väga hea kleidi, kartsin ka, et mingi ludri materjal, aga täiesti üllatus oli, kui korralik. Panin nüüd uue tellimuse teele ja hoian pöialt, et oleks ka hea ja hästiistuv kangas – kahjuks ma materjali ei tunne ja selle nimetus e-poe infos ei ütle mulle midagi

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin mõned aastad tagasi kannapöörde, enne kandsin teksaseid, tuunikaid ja ketse (suviti seelikuid ja kleite), nüüd sisuliselt eranditult seelikuid, toppe/kardigane ja kingi. Lihtsalt tekkis soov naiselikum välja näha. Ka kodus kannan seelikuid. Unistuste stiil on tegelikult history bounding, aga sinnasuunas ma alles liigun.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli üks test selle kohta, kui palju keegi teiste riietust märkab. Maksimumtulemus oli “märkan igat detaili” ja miinimum “oi, kas neil oli midagi seljas või?”. Mul vahetevahel kipub selle miinimumtulemuse poole – kuigi teinekord ikka märkan ka, eriti kui teised kannavad huvitavaid riideid. Aga jah, suhtlemata küll kellegagi riiete pärast ei jäta.

Endale meeldivad ka (värvide, lõike, detailide poolest) huvitavad riided, nii et “eakohaselt” (51) ma ilmselt ei riietu. Kuigi päris kõik riided mul nii huvitavad ka ei ole, leidub ka lihtsaid pükse ja t-särke ja džempreid. Polüestrit ei kanna, armastan siidi, lina, pehmeid naturaalvillaseid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

55 ja stiil puudub. Mood puudub. Suur taaskasutaja. Kannan, mida kätte saan ja kui sobib, siis ribadeks. Kui mingigi kokkuvõte teha, siis veidi klassikat(kannan ka mantlit ja kleite) palju, suvel ainult kleite ja mitte kunagi põlvi paljastavaid. JA mitte kunagi liibukaid. Kleidi moodi naiselikke kleite. Kui jahedaks läheb, siis rohkem pükse. Vaatan, et kuidagi on natuke läinud asi nii, et suvine naiselik on asendunud veidi tanksaapa ja nagu militaarse stiiliga. Kuidagi on sellised asjad kokku juhtunud. Aga elan maakohas, ei tegelikult ei huvita, peaasi, et mugav kanda ja jala käia ka. Meeldivad tennised, mis pole väga õrnad ja õhukese tallaga. Suvel ka hea toetava tallaga sandaalid. Mul jalavõlv on viltu ja mõjub seljale, sellepärast pean vaatama, mida kanda, kõrgeid pole ka nooruses kandnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu stiil on põhjamaa minimalism. Sirge ja lohvakas siluett, erilised lõiked, aga neutraalsed värvid. Selline stiil, mis on näiteks COS poes. Arvan, et riietun enda east (30) pigem vanemalt. Enamasti kannavad sellist stiili ikka 40+ naised, eriti kui räägime skandinaavia disainerite kaubast, mis pole kõige soodsamas hinnaklassis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endale meeldivad ka (värvide, lõike, detailide poolest) huvitavad riided, nii et “eakohaselt” (51) ma ilmselt ei riietu.

Ma pole ühegi noore seljas “värvilist ja huvitavat” näinud. Need punased sukkpüksid jms on ikka vägagi sinuvanuste teema. Saatjaks enamasti “särtsakas” neoonvärvidega poisipea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Ilu Milline on teie riietumisstiil?