Esileht Väikelaps Milline piimasegu/ piim üle 1a lapsele, kellel tekib nö. tavalisest lööve?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Milline piimasegu/ piim üle 1a lapsele, kellel tekib nö. tavalisest lööve?

Postitas:

Laps oli rinnapiimal ning pudrud tegin Aptamil HA hüdrolüüsitud valke sisaldava jätkupiimaseguga. Nahk oli kogu aega ideaalselt sile ja ilus.

1a 2k vanuses aga sai laps vanemalt õelt nohu ning veider, aga selle nohu tulemusena ta loobus rinnapiimast päevapealt. Lihtsalt keeldus rinnast ning uuesti imema ma teda enam ei saanudki. Olgu, mõtlesin siis, et ega üle 1a laps ei peagi tingimata rinda imema. Loobus, siis loobus. Tavaline piim nokktassist ajas kõhu kinni. Valisin Aptamil Kindermilch segu üle 1a lastele, mida panin pudru sisse ja tegin ka joogipiima. Laps jõi hea isuga, kõht korras. Aga mõne päeva pärast märkasin reitel üksikuid täppe. Siis läks täppe rohkemaks, ka põsed muutusid punasetäpiliseks ja karedaks. Ilmselt üks võimalus oleks minna tagasi Aptamil HA hüdrolüüsitud valke sisaldavale jätkupiimasegule (sest see meile sobis, ei tekitanud nahalöövet) – ainult et selle purk on pisike (400g). Üle 1a lapse puhul (kui sellest teha nii pudrud kui joogipiim) saaks jaburalt kiiresti otsa.

Või tasuks proovida hoopis hapupiimatooteid, kitsepiimatooteid? Ideid?

(praegu teen putrusid õliga ega anna üldse mingit piimakraami, ootan, et nahk korda läheks ja siis võiks midagi proovida).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 09:30; 15.10 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kitsepiima soovitan, eriti hea kui mõni talunik toob koju kätte kord nädalas värske (pastöriseeritud) pakendatud piima. Olin ise ühe talu klient, kui lapsed olid väikesed, aga sellest on aastaid, ma ei tea, kas ta toob enam nt Tallinna.
http://www.elavtoit.com/tabel/search/offer

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei annaks üldse piimasegu.

Kui pead piimatooteid oluliseks, siis katseta juustu, kohupiima, kodujuustu, keefiri jmt. See ammu tõde, et hapendatud piimatooted ongi paremad.

Lisaks kui tavaline piim juues ajas kõhu kinni, ei pruugi seesama juhtuda, kui on läbikeedetult pudru sees, kastmes jne. See kõhukinnisus või solla ka ühekordne reaktsioon uuele toidule või äkki hoopis millestki muust, nt sõi samal toidukorral riisi…

Janu kustutamiseks on üle 1aastasel lapsel vesi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 08:35; 14.10 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 last olnud piimavalgu talumatusega kuni 2 aastaseni. Ei saanud üldse piimatooteid. Piimaseguna oli aptamil allergy care, aga seda üle 1a lapsele ei kirjutata.
Igatahes, peale piimasegu olen mina üle läinud taimsetele piimadele. Kaerapiim, mandlipiim jne. Tegin nendega putru ja andsin ka niisama joogiks. Aga iseenesest midagi hullu ei juhtu kui piima ja piimatooteid ei tarbi. Kaltsiumi saab nt brokolist palju paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piisavalt vana laps, et lehmapiima või piimasegusid ei peakski enam jootma talle. Võib süüa sama toitu, nagu ülejäänud pere. Kui kodujuustu või keefiri kannatab, siis neid anda.

Ma olen mõlema lapse imetamise lõpetanud, kui olid umbes aastased. Piimasegusid ei saanud üldse. Kui rinnapiima enam ei saanud, siis jõid keefiri ja sõid kodujuustu. Tavalisest lehmapiimast läks seedimine korrast ära, tekkisid jubedad gaasid. Nii et piima niisama jooma hakkasid alles 3-4-aastaselt, siis oli näha, et talusid seda hästi, midagi ei juhtunud. Seni aga said hapendatud piimatooteid, nendega ei tekkinud mingit reaktsiooni. Putru keetsin veega, mõnikord panin väikse törtsu piima sisse.

Perearst ütles, et see on tavaline asi, et lapsed umbes 2-3-aastaseks saamiseni hästi lehmapiima ei talu, pärast seda aga saavad seda juua, rpa andmisel üleaastasele ei näinud tema mingit mõtet, kui laps on juba mitmekülgse peretoidu peal.

Nagu eespool keegi kirjutas, janujook on vesi, pole mõtet tassist nii suurele lapsele piimasegu või piima joota. Need segud on ikkagi mõeldud ju väiksematele toidukorra eest. Piim kui selline on ikkagi toidu eest juba, mitte niisama harjumusjoogiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis otstarbel on üleüldse vaja pudru sisse piima panna?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis otstarbel on üleüldse vaja pudru sisse piima panna?

Näiteks maitse otstarbel ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 08:35; 14.10 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista,kust tuleb see piimahullus ? Kõik muudkui rõhutavad,et lapsed vajavad piima. EI VAJA. Kui rpa aeg läbi siis ka kõik.
Ma pole oma lastele kunagi tilkagi piima andnud ja nad on tublid ja terved inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, teemaalgataja. Laps sai nädalaga nahatäppidest lahti. Joogina söögikordade kõrvale võtsime kasutusele riisipiima. Putrude puhul pöördusin tagasi Aptamil HA segu juurde. Kui ainult putrusid teha, kärab see pisike purk kah. Las ta siis jääb putrude sisse kuni 2a-ni. Nii mitmekesisuse mõttes, kuigi loomulikult sööb laps juba ammu kõiki toidugruppe.

Nagu eespool keegi kirjutas, janujook on vesi,

Praegu, kui pole kuum, ei taha ta söögikordade vahel üldse midagi juua. Söögikorra ajal vett andes aga pettub – lükkab eemale ja hakkab nutma, et no miks siis paremat ei anta. No las tal siis olla see riisipiim söögi kõrvale – ülekaaluline ta pole, pigem väikesepoolne ja väga suure söögiisuga praegu, nii et ei tee see väike lisakalor riisipiimast ka midagi paha.

Tänan kaasa mõtlemast ja kommenteerimast. Tundub, et oleme uue rutiini leidnud ja esialgu jätkame nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 09:30; 15.10 14:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Milline piimasegu/ piim üle 1a lapsele, kellel tekib nö. tavalisest lööve?