Esileht Kodunurk Milline põrand kööki?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Milline põrand kööki?

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kivipörand. Klaasid ja taldrikud ei kuku katki ainult kivipörandal, vaid igal pool.
Mina olen pannud kitsad vaibad alumiste kappide ette, kuna susse ma kand ei armasta ja külm jalgadel ei ole. Pealegi, on väga kerge hooldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kivi on mõnus. laud meeldib muidugi rohkem ja ülejäänud maja ongi naturaalse lauaga, aga köögis on kivi mugavam. Ja vali kindlasti selline krobelisem ja säbrulisem – lihtne puhastada, aga samas ei pea iga veeplekki minema nühkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad suuremad plaadid. Meil siis 60×60. Jätavad sellise selgema ja minimalistlikuma mulje kui pisikeste plaatide vuugirägastik. Suurt plaati on tunduvalt kergem puhastada ka kuna mustus kipub just vuugivahedesse-äärtesse kogunema.
Plaate ostes mõtle poes kindlasti nende puhastamisele. Karedamat, matti plaati on raskem puhtaks saada kui natuke libedamat. Täiesti ühevärviliselt plaadilt paistab mustus paremini välja kui mingi tagasihoidliku mustriga või värvivarjunditega plaadilt.
Isiklikult ma sellele puhastamisele üldse ei mõtenud kui plaate valisime, ostsin need mis visuaalselt meeldisid. Meil liiguvad lapsed aeda köögi kaudu ja nii ma siis pesengi vahel oma imeilusat köögipõrandat kaks korda päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutaks teemat ja küsiks, milline põrand sobiks kööki, kus on 2 põrandaluuki, mida on vaja aeg-ajalt kasutada? Laminaat vist hakkab peagi kobrutama kui vett peale läheb? Vähemalt on nii juhtunud meie laminaadist valamukapiustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle meeldivad suuremad plaadid. Meil siis 60×60. Jätavad sellise selgema ja minimalistlikuma mulje kui pisikeste plaatide vuugirägastik. Suurt plaati on tunduvalt kergem puhastada ka kuna mustus kipub just vuugivahedesse-äärtesse kogunema.
Plaate ostes mõtle poes kindlasti nende puhastamisele. Karedamat, matti plaati on raskem puhtaks saada kui natuke libedamat. Täiesti ühevärviliselt plaadilt paistab mustus paremini välja kui mingi tagasihoidliku mustriga või värvivarjunditega plaadilt.
Isiklikult ma sellele puhastamisele üldse ei mõtenud kui plaate valisime, ostsin need mis visuaalselt meeldisid. Meil liiguvad lapsed aeda köögi kaudu ja nii ma siis pesengi vahel oma imeilusat köögipõrandat kaks korda päevas. [/tsitaat]

Korra küsin, et kuidas pesed köögipärandat? Käid lihtsalt lapiga üle või on mingi mopp (aurumopp?)?

Endale tuleb ka hiigelsuur köök kiviplaatidega. Valisin ka selle järgi, mis visuaalselt meeldib. Praegu olen pisikeses köögis, kus on ka kiviplaadid – ilma põrandaaluse soojenduseta ei tule muidugi kivi kõne alla. Nõude purunemist võtan nii, et ongi tore, põhjus jälle uusi ja huvitavaid osta (kuigi mingit metsikut kadu ka ei ole täheldanud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 12:33; 19.09 13:35; 19.09 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas kindlalt peab küte all olema?[/tsitaat]

Eks ta oleneb kindlasti ka elustiilist, aga kui on lapsed, kes aeg ajalt köögipõrandale satuvad roomama, istuma või käid ise sokkides, mitte paksu tallaga sussides, siis on ikka hullult külm. Mine proovi näiteks praegu seista sokkis õues mõne kivi otsas. Ma tean, sest meil alguses oli ilma kütteta põrand mingi elektrijama pärast. Variant on panna kivi peale paksud (karvased?) vaibad – mis minul ka ajutiselt olid, kuni elektri korda saime. Aga sellega on sedasi, et kui vaibalahendus on alaline, siis kas on üldse mõtet plaate panna (äkki lihtsalt valada põrand ja sinna peale paks vaipkate)? Vaibaga tuleb köögis pidev puhastamise jama muidugi…

Teine asi, mille peale pead mõtlema, kui põrandat teed köögis, on köögi asukoht. Kui on korteris, siis ehk pole viga, aga majas on enamasti köök esimesel korrusel ja Eesti tingimustes kipuvad kapialustes nurkades põranda all hakkama veetorud külmuma, kui soojendust ei ole.

Isiklikult olen ma väga suur soojusearmastaja ja jala all külm põrand on ikka midagi jubedat. Pidevalt on nina tatine ja vastik süüa teha. Isiklikult viidan ka väga palju aega köögis – meeldib kokata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 12:33; 19.09 13:35; 19.09 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere!
Millise põranda võiks kööki teha või siis panna? Millised on teil ja millised on teie mõtted. Pvc on ainus, mida ei kaalu.[/tsitaat]

Mul on liivakiviplaatidest. See kaalub erinevalt PVCst päris palju.
Mõtteid on igasuguseid, kiiremas korras vajab vastust see, kas hakata kütma kohe või õhtul siiski.
Mida teie arvate? Kellel veel on nii olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil termotöödeldud saarelaud. Väike veepritse ei tee midagi ja pidevalt pangedest vett maha ei kalla. Soojem kõvasti kui kivi. Kuna soojendust polnud võimalik panna, valisimegi laudpõranda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on köögis ja kogu elamises 17a tagasi maha pandud odav laminaatparkett. Vett on väga palju saanud, pestud märja lapiga jne. Uputanud on ka mitmel korral, on tilkunud pikaajaliselt suuri loike maha, kui oleme perega poole aasta kaupa eemal olnud, ega kuivatada saanud. Mitte kusagilt pole isegi see vana ja ostes odav olnud laminaat ei pundunud, ega kraabitud.
Uues majas saab ka köögis laminaat olema. Mees tahtis kivi, aga sõbrad, kelle uutes majades see on, laitsid maha. Mul on igatahes hea meel 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 14:52; 20.09 13:52; 20.09 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapsed on suured. Kodus meeldib kanda susse, mitte neid karvaseid pätusid, aga tervisesandaali-tüüpi varbad lahti kõvema tallaga jalatseid. Et jalg ei higistaks, aga ei igat terakest ka ei tunneks talla all. Köögi all on elamus katlamaja ruum.[/tsitaat]

Sedasi võiks isegi toimida. Aga, kui majanduslik seis võimaldab, siis soovitaks siiski küttekaabli panna ka põranda alla. Sisse lülitama ju ilmtingimata ei pea. Kasvõi mõttega, kui kunagi on tarvis müüa vms. Aga, kui teil on katel ja katlamaja, siis kas kütate veega radikaid? Sellisel juhul saab elektrilise küttekabli asemele panna põranda alla veetorud, mis katla kütmisel siis kütavad põranda ka ära. On vähemalt talvisel ajal soem. Meil endal tuleb majja nt kahesüsteemne – nii küttekaabel, kui torud. Seega talvel soojendame katla veega ja suvel elektrikaabliga. Küttetorud muide ei ole ka kallid – leidsime koha, kust saab alla euro meeter.

Minu enda elustiili puhul ei tuleks lihtsalt kõne allagi ilma soojenduseta ja mees samasugune ehk suss on viimane asi, mis meelde tuleb jala otsa torgata. Olen muidugi suht pedant ka ja põrandad peavad olema puhtad, et sokke ega paljaid jalgu mustaks ei teeks ja soe peab olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 12:33; 19.09 13:35; 19.09 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujut ette mis imeasi sul seal põrandal siis on v mis veega tegu, pole veel sellist odavat laminaati kohanud, mis vees ligunedes ei punduks, sest tegu ju pressitud saepuruga vms sodiga. Kellegile ei soovitaks. Pealegi, kui rasv maha pritsib, siis lase ligu nigu banaanikoortel. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hetkel on köögis ja kogu elamises 17a tagasi maha pandud odav laminaatparkett. Vett on väga palju saanud, pestud märja lapiga jne. Uputanud on ka mitmel korral, on tilkunud pikaajaliselt suuri loike maha, kui oleme perega poole aasta kaupa eemal olnud, ega kuivatada saanud. Mitte kusagilt pole isegi see vana ja ostes odav olnud laminaat ei pundunud, ega kraabitud.
Uues majas saab ka köögis laminaat olema. Mees tahtis kivi, aga sõbrad, kelle uutes majades see on, laitsid maha. Mul on igatahes hea meel :)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See kivi mõte tekkis mulle rohkem sellega seoses, et on köögis puupliit. Ja kui selle ümber nagunii on kasulik kive panna, siis sellepärast. Kui pliiti poleks, siis ma väga ei oleks selles kinni. Tuhk, söed, sädemed, puud, puukast ja korviga puude põrandale asetamine. [/tsitaat]

Elame maal ja on ka köögis puupliit ja meil küll kivid ümber pliidi pole. Köögipõrandal on PVC-kate ja pliidisuu ees on, nagu olema peab, plekk. Ja 10 aasta jooksul pole küll mingeid probleeme olnud.
Meile mehega kivipõrand elamises ( st köögis) ei meeldi, laminaati kööki ei taha (ei meeldi) ja muud varianti ei osanud tahta.
Võib-ola kunagi (kui raha nö puuga seljas) paneme korraliku puitpõranda, aga seni oleme olemasoleva PVC-ga väga rahul. Kerge pesta ja külm ka pole. Meil on köögipõrandas keldriluuk, nii et see PVC-variant on päris sobiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei kujut ette mis imeasi sul seal põrandal siis on v mis veega tegu, pole veel sellist odavat laminaati kohanud, mis vees ligunedes ei punduks, sest tegu ju pressitud saepuruga vms sodiga. Kellegile ei soovitaks. Pealegi, kui rasv maha pritsib, siis lase ligu nigu banaanikoortel. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]Eks me ole isegi imestanud selle odava asja vastupidavuse üle 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 14:52; 20.09 13:52; 20.09 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See kivi mõte tekkis mulle rohkem sellega seoses, et on köögis puupliit. Ja kui selle ümber nagunii on kasulik kive panna, siis sellepärast. Kui pliiti poleks, siis ma väga ei oleks selles kinni. Tuhk, söed, sädemed, puud, puukast ja korviga puude põrandale asetamine. [/tsitaat]Uues köögis on meilgi puupliit ja ümber on kiviplaadid ning siis laminaat. Seekord sai mingi ekstratugev ja 20a garantiiga laminaat ostetud. Näis, kas peab sama hästi vastu, kui üldse ilma garantiita ja ideaalsena püsinud odav laminaat 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 14:52; 20.09 13:52; 20.09 13:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Milline põrand kööki?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.