Esileht Beebi ja mitmikud Milline puder

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Milline puder

Postitas:

Kas anda beebile beebiputrusid (Holle, Hipp) või on parem anda tavalist, mida endalegi keedan? Laps on 6 kuune ja hambaid veel pole, millise firma millist putru võiksin keeta, kui tahan tavalist, mitte neid beebiputrusid anda? Liiga suured tükid ei tohi ju olla, läheb kurku, kas ilma peenemaks jahvatamata saab mõnda tavalist putru keeta ja anda, millist? Poes oli liiga suur valik, tunduvad suurte tükkidega beebi jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.08 17:29; 27.08 16:11; 29.08 13:55; 29.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie alustasime riisist. Riisihelbed on head pehmed ja ta sõi isuga kohe. Siis kaera- ja tatrahelbed – nendega harjus natuke kauem, eriti kaerahelvestega. Tatraga leppis ka kiiresti. Pole kordagi andnud neid beebiputrusid. Ikka sama mida isegi söön 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me andsime alguses beebiputrusid, sest ta sõi õhtul enne magama minekut ka putru ja neid oli lihtne teha, lihtsalt kuum vesi peale. Nii 10-11-kuuselt ta enam beebiputrusid ei tahtnud ja siis hakkasime tavalist putru andma – kaerahelbe, riisihelbe, hirsihelbe, manna jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen algusest peale andnud nö päris putru. Jahvatasin täistera kaerahelbed jahuks ja siis sellest keetsin pudru. Hiljem, kui juba oli mõnda aega saanud putru, lisasin sellele jahule helbeid sekka. Mingi aeg ma enam ei viitsinud jahvatada ja siis hakkasingi helbeid andma ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõlemale lapsele andnud tavalist putru, isegi ei ole jahvatanud midagi. Tatar, kaerahelves, rukkihelbed, odrahelbed jne, lõpuks ka mitmevilja omad. Mul praegu 9-kuune hambutu ja söòb kõiki tükilisi asju, isegi kõva pirni jne. Need beebipudrud on ju magusad õudused 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin anda tavalist hirsihelbe putru. Primeal hirsihelbed, looduspere poest. Ta ajas mitu korda suust välja ja korra öökis ja köhis, aga kuidagi sain sisse söödetud, pool tundi sõi! Beebiputru sööb 10 minutit. Tundub, et pigem beebipudrud sobivad talle rohkem. Või lasta läbi sõela või ma ei tea, ta ei osanud väga süüa seda, kuigi need tükid minu arust ei olnud nii suured, aga tema jaoks oli. Homme proovin primeal tatrahelbeid. Kas Primeal pudrud on head beebile anda või mis firma omasid kõige parem oleks anda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.08 17:29; 27.08 16:11; 29.08 13:55; 29.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõlemale lapsele andnud tavalist putru, isegi ei ole jahvatanud midagi. Tatar, kaerahelves, rukkihelbed, odrahelbed jne, lõpuks ka mitmevilja omad. Mul praegu 9-kuune hambutu ja söòb kõiki tükilisi asju, isegi kõva pirni jne. Need beebipudrud on ju magusad õudused ????

Holle omad on küll näiteks suhkruvabad.
Mina andsin pulbriputrusid, kuna ise enamasti putru ei söö. Kui olime hommikul külas/spas, siis sõi tavalist putru. Kui ise sööd, anna tavalist 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei võttnud ühtegi putru omaks. Proovisin erinevaid. Tegin ise, proovisin purgi omasi ja pulbrist tehtuid. Aga ei söönnud ta neist ühtegi. Ja nüüd on natuke üle aasta ja putru ikka ei söö. Annan talle hommikul maitsestamata jogurtit lisanditega nt kamapallidega. Ja sööb juba tavatoitu, niiet praegu muret pole mida anda. Kõike sööb va puder.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tatrahelveste pakil kirjas, et eeltöödeldud auruga. Kas see tähendab, et vitamiinid on hävinud? Lugesin internetist, et kuuma auruga hävivad vitamiinid. Ma ei tea kas vastab tõele. Heleni tatrahelvestel ka kirjas, et töödeldud auruga. Millise firma pudruhelbeid kasutada siis, kus kõik vitamiinid säilinud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.08 17:29; 27.08 16:11; 29.08 13:55; 29.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on parem hoopis mahe toortatratang? Kas sellest võib ka 6 kuusele putru keeta? Seal rohkem vitamiine säilinud, kirjas on nii. Soovin anda putru, kus ikka vitamiinid jne on säilinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.08 17:29; 27.08 16:11; 29.08 13:55; 29.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise putru tehes selle tangu (ükskõik kas toortatar või see nn venepärane röstitud tatar) pehmeks keedad, siis selle käigus termolabiilsed vitamiinid hävivad. Tatrahelbed on selleks auruga töödeldud, et tarbijal poleks endal vaja pikalt enam keeta, saad 5 minutiga pudru valmis. Mineraale on eeltöödeldud pudrus ilmselt vähem, sest osa läheb protsessi käigus kaotsi. Aga kui ise rohke veega tange keedad ja vee pealt ära valad, läheb samuti osa mineraale kaotsi.

Kas teha lapsele pakiputru või keeta jahvatatud helvestest või tangust, see sõltub pigem sellest, kas laps tükilisemat putru on nõus sööma. Tangudest keedetud pudru saab nuimikseriga püreeks lasta, aga kõik ei viitsi sellega jännata ja lihtsam on seda nn pakiputru teha. Beebide pakiputrudesse on vahel lisatud ka vitamiine ja mineraale. Seega ühte õiget vastust pole, anna seda, mida laps on nõus sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Milline puder