Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milline see temperatuur seal Tenerifel siis ikkagi on?!

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Milline see temperatuur seal Tenerifel siis ikkagi on?!

Postitas:
Kägu

21 päeva pärast plaanis Tenerifele lennata. Paar nädalat tagasi käis seal mu sõbranna, kes ütles, et tema reisi ajal paistis päike ainult kaks päeva! Uurides temperatuure, siis tõesti: keskmiselt 19 kraadi… Paneb pead murdma, et tahtsime mehega ju nii väga päevitada, päikese käes peesitada ja ilusa ilma saatel saarega tutvuda…
Kas keegi oskab oma kogemustest öelda kuidas see asi siis seal kandis nüüd on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Milline see temperatuur seal Tenerifel siis ikkagi on?!

tenerifega ongi see värk, et ilma peale ei saa kindel olla kahjuks. See on nagu meie suvi- iial ei tea, mis ilm võib olla. Võib olla 19 kraadi ja pilves või 25 kraadi ja mõnus soe. Meie käisime paar aastat tagasi veebruaris ja siis meil kahjuks ilmadega ei vedanud, tuttavad, kes käisid 2 nädalat hilem, nendel jällegi väga vedas. Nii,et loteri, allegrii!!! Aga tore on seal ka ilma päikeseta, imeilus saar!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie käisime paar aastat tagasi aastavahetusel ja superilm oli: päeval 24-26, öösel 18-19. Arvasin, et ongi niiviisi kogu aeg seal, alles hiljem olen tuttavatelt kuulnud, et meil ikka vedas. Aga kolme nädala pärast on juba kevadepoolne värk, ehk teil ka veab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin ka sinu sõbrannaga koos seal saarel.Täpselt nii oligi,et üks päev oli,kui päike paistis hommikust õhtuni.Teised 6 päeva oli hommikul a 2-3 tundi päike ja siis pilvede tagant päike.Samas uljas eesti päevitaja sellest ei heitu vaid päevitab edasi sest ka läbi pilvede võtab seal päike naha punaseks.:-)
Samas kuna polnud seal kandis kunagi käinud siis oligi ainult kaks korralikku täis päeva aega rannas vedeleda ja ülejäänud aeg kulus lastega möllamisele mööda loodus-ja veeparke ning mööda saart autoga sõitmisele ja poodlemiseks.Käi siis kindlasti ka vulkaanimäe juures ära.Väga lahe tee on sinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolme nädala kaugusele korralikku ilmaennustust kahjuks ei saa juba viie päeva ennustus on üsna suure eksimisvõimalusega.
Hetkeilma saad vaadata igast suuremast ilmaportaalist.

Please wait...
Postitas:
sanneli

Mina olen seal korduvalt käinud ja alati on saanud piisavalt päevitada. Mingeid täispäevi rannas ei soovikski, tavalise eestlase nahk ei ela seda üle. Paar tundi hommikul rannas on täiesti piisav, pärast saab siis ringi käia. Meie jaoks on seal ikka kogu aeg täiesti normaalselt soe. Kõige halvem ilm on tavaliselt detsembris, jaanuaris, aga märtsis on juba täiesti kevad ja päikest piisavalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

me käisime perega kunagi aprillis ja sooja oligi mõnel päeval vaid 18` ja järgmisel juba 22`. Sealne ilm ei ole päris aafrika – seda oleks pidanud enne reisi ostmist vaatama. ujuda saime 2 ndl. jooksul loetud korrad, ülejäänud aja sulistasime hotelli kõetud basseinis. enamiku aja olin dressikaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel aastavahetusel olime 1 nädala perega saare lõunaosas, Costa Adejes – ainult üks päev oli pilvine, kuid ülejäänud päevadel sai rannas kõvasti higistatud :-). Samas kui mõnel päeval oli rohkem tuult, siis pidi pidevalt pikali olema, et rannas külm ei hakkaks 🙂 Õhtul muidugi peab kerge pluusi peale võtma – ca 18-19 kraadi. Rannas üldiselt üle kella 13-14 ei viitsinudki olla. Päevitus tuli igal juhul korralik. Muide Atlandi ookeani vesi on sealkandis praegu äärmiselt külm – ca 18 kraadi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saare lõunaosas on alati päikeseline, mägedes ja põhjaosas aga niiske. Temperatuur on nagu meil suvel, 18 kraadi on isegi jaanuaris ja ookeanivesi on aasta ringi u 20 kraadi soe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seal ju enne aprilli ei käida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seal ju enne aprilli ei käida.[/tsitaat]
jah, eks ongi 18-20C ja vesi jahe. See ongi selline vanurite lemmikpaik, sest temperatuur väga kõrgele ei tõuse (nad ei kannata kuuma).
Päevitada saab muidugi mägedes, siis sõidad pilvedest kõrgemale.
Rand nagunii kivine ja \”tahmane\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja: Perekooli lehe oled leidnud üles, aga ilmateate lehekülge mitte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule tarkpea, kas Sa lugeda ei oska? Küsiti KOGEMUSTE mitte ILMATEATE kohta!

Please wait...
Postitas:
placebo

Mina käisin Tenerifel üle-eelmisel aastal märtsi viimasel nädalal ja oli 26 kraadi ja lauspäike iga päev. Kõige madalam oli öösel kell 3, siis oli 22 kraadi. Jahedam ei olnud kordagi. Päeval oli kõige madalam 26 kraadi.
Vihma sadas ainult Teidelt alla sõites saare põhjaküljel, aga kui jõudsid madalale ja lõuna poole, oli jälle lauspäike ja soe.
Sel saarel loeb väga palju kus sa täpselt paikned, põhjaküljel olla siis kui meie seal olime ka vist avhepeal 20 kraadi olnud, samal ajal kui meil lõuna pool oli 28 kraadi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin Tenerifel üle-eelmisel aastal märtsi viimasel nädalal ja oli 26 kraadi ja lauspäike iga päev. Kõige madalam oli öösel kell 3, siis oli 22 kraadi. Jahedam ei olnud kordagi. Päeval oli kõige madalam 26 kraadi.
Vihma sadas ainult Teidelt alla sõites saare põhjaküljel, aga kui jõudsid madalale ja lõuna poole, oli jälle lauspäike ja soe.
Sel saarel loeb väga palju kus sa täpselt paikned, põhjaküljel olla siis kui meie seal olime ka vist avhepeal 20 kraadi olnud, samal ajal kui meil lõuna pool oli 28 kraadi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu sa täpsemalt Tenerifel minemas oled? Kui põhjapoole, siis võib küll külma ja vihma tulla…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käisin ppar aastat tagasi jaanuaris, oli täis-päikeselisi päevi, aga nägime ka tormist (st tuulist) ilma. Igastahes oli tuul nii suur, et ületas ka kohaliku uudistekünnise. Aga sellegi poolest saime ka korraliku päevituse ja seda suht vineste ilmadega, sest kuidagi sattus nii, et nendel kõige päikeselistemal päevadel olime saare peal sõidus.
Muideks nende 19 kraadi on hoopis midagi muud kui meie oma. Ise jalutasin öösel 17 kraadiga õhukese topi ja seelikuga ringi, ja ma olen muidu vägagi külmavares. Eestis oleks selliste kraadide juures jope seljas 🙂
Muideks Kanaaride ilma kohta öeldaksegi, et järgmise 24 tunni ilma prognoos võib 12 tunni jooksul vähemalt 3 korda muutuda. Niiet ega nad isegi täpselt ei tea, mis ilm tuleb 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tenerifel on võrratu ja eriilmeline loodus. Kahju oleks aega rannas vedelemisele raisata. Matkamiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks on 18-20 kraadi õhusooja väga mõnus. Käisime jõulude ajal, sõtsime nädalaga saare risti-põiki läbi, ööbisime telgis ja rannaliival.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tenerifel on võrratu ja eriilmeline loodus. Kahju oleks aega rannas vedelemisele raisata. Matkamiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks on 18-20 kraadi õhusooja väga mõnus. Käisime jõulude ajal, sõtsime nädalaga saare risti-põiki läbi, ööbisime telgis ja rannaliival.[/tsitaat]

Jah, aga kujuta ette, et köikide eesmärk polegi vaatamisväärsustega tutvuda, vaid lihtsalt rannas lesida ja mönusat värsket kokteili nautida. Ööbimine telgis? Minule on see näiteks iseärnis vastukarva, üksköik, kus see ka ei toimuks. Vot isegi kämpingutes ei taha magada, sobib ainult hotell. Niiet on olemas mitu sorti turiste. Mina olen mugavust ja luksuslikkust hindav, mitte seljakotiga mäkke roniv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tenerifel on võrratu ja eriilmeline loodus. Kahju oleks aega rannas vedelemisele raisata. Matkamiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks on 18-20 kraadi õhusooja väga mõnus. Käisime jõulude ajal, sõtsime nädalaga saare risti-põiki läbi, ööbisime telgis ja rannaliival.[/tsitaat]

Kas seal on mõni selline koht ka kus telkida tohib?
Ma küll sellist kohta ei märganud?Lõunas oli kõik vähegi ranna nime kannatav ala hotelle täis tikitud ja põhjas on sedavõrd jahe,et seal õues küll eriti isu ööbida ei oleks.suvel ehk tõesti aga milleks suvel sinna minna.Siis on Eestiski päikest ja sooja paras jagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, aga kujuta ette, et köikide eesmärk polegi vaatamisväärsustega tutvuda, vaid lihtsalt rannas lesida ja mönusat värsket kokteili nautida. Ööbimine telgis? Minule on see näiteks iseärnis vastukarva, üksköik, kus see ka ei toimuks. Vot isegi kämpingutes ei taha magada, sobib ainult hotell. Niiet on olemas mitu sorti turiste. Mina olen mugavust ja luksuslikkust hindav, mitte seljakotiga mäkke roniv.[/tsitaat]Sellisel juhul ei soovita tenerifele talvel minna, vaid Taisse.
Telkimise koha pealt ka ei oska arvata, kus see inimene seal telkis, sest rannal telkimine ei ole üldjuhul aktsepteeritav ja mina pole seal kunagi inimesi telkimas näinud. Ahjaa, Gran Canarial ükskord sattusime nudistide randa ja seal tõesti telkisid sellised hipimoodu tüübid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas seal on mõni selline koht ka kus telkida tohib?
Ma küll sellist kohta ei märganud?Lõunas oli kõik vähegi ranna nime kannatav ala hotelle täis tikitud ja põhjas on sedavõrd jahe,et seal õues küll eriti isu ööbida ei oleks.suvel ehk tõesti aga milleks suvel sinna minna.Siis on Eestiski päikest ja sooja paras jagu.[/tsitaat]

Telkisime ikka metsas või siis maantee ääres puhkepaikades. Rannas olime magamiskotiga, ilma telgita. Öösel oli 10-15 kraadi sooja, täiesti normaalne.

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Milline see temperatuur seal Tenerifel siis ikkagi on?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.