Esileht Ilu Milline silmaoperatsioon on silmi säästvaim?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Milline silmaoperatsioon on silmi säästvaim?

Postitas:
Kägu

Olen otsustanud saada nägijaks ja teha silmaoperatsiooni. Kas siin liigub keegi teadjam inimene või äkki isegi silmaarst, kes oskaks soovitada, mis siis on ikkagi parim protseduur silmadele. Olen uurinud KSA, Refocus, Silmalaser kliinikuid. Paljud kiidavad KSA-d, et seal olevat puutevaba, lõikevaba ja kerge FLOW protseduur. Samal ajal Refocus kliiniku lehel on järgnev info:

“Mõnikord räägitakse puutevabast protseduurist ka kui lõikevabast, mis on aga eksitav, sest epiteeli eemaldamine lihvimisega pole tegelikult ju midagi muud kui kiht-kihilt lõikamine, mille tulemusena tekib silma pinnale suhteliselt suur haav. Samuti lihvitakse puutevabal protseduuril ära epiteeli ja põhikihi vahele jääv basaalmembraan, mis ei taastu endiseks. Oma olemuselt on puutevaba protseduur, sõltumata sellest kuidas seda nimetatakse, laseriga teostatav PRK. Protseduurina nii silmaarstile kui patsiendile lihtne, aga võrreldes femtolasik ja SMILE protseduuriga ebamugava ja aeglase paranemisega.”

 

Seega tundub, et ReFocus soovitab pigem Smile protseduuri. Saan aru, et see on kiirema taastumisega. Aga kuidas on tulevikuga? Mis on silmadele päästvam. Siit Perekoolistki saab lugeda 20a tagasi tehtud oppide kohta, et armid on hiljem segama hakanud. Kuid millist oppi eelistada tänapäeval?

 

Olen väga tänulik, kui keegi raatsib jagada enda kogemusi või teadmiseid.

Ja tunsu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on silmadele päästvam. Siit Perekoolistki saab lugeda 20a tagasi tehtud oppide kohta, et armid on hiljem segama hakanud. Kuid millist oppi eelistada tänapäeval?

Ei saa aru, sa tahad, et täna opi teinu ennustaks, kuidas tal 20 aasta pärast võiks olla?
Kui silmaoppi juba tegema lähed, võiksid kliinikut usaldada. Käi mõlemas konsultatsioonil ära, vaata, kummas sulle rohkem meeldib ja vali see opp, mida soovitatakse.
Minul 11 aasta eest tehtud flow, siiamaani mingeid probleeme pole (armidest ei tea midagi, misasja, silmades armid??)

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris nii see ei käi, et valid ise kirjelduste põhjal välja, et tahad Flowd või Smilei. Milline variant on sobivaim, sõltub ikka peale konsultatsiooni ja põhjalikke uuringuid, samuti võib selguda, et operatsiooni ei soovitatagi teha. Olen ise tänu laseroperatsioonile saanud prillivabaks ja väga rahul aga tulemuseks oli peale uuringuid kombineeritud meetod, seega ei hakka oma kogemust jagama rohkem, kui vaid seda, et väike ebamugavusega tuleb esimestel päevadel või nädalatel arvestada.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et ise ei otsusta, kas saan opi või mitte, siiski need 2 oppi on kõige kallimad ja kui üldse, siis valiks nende vahel. Aga hetkel ise ei saagi aru kumb on “invasiivsem”, ilmselgelt iga kliinik kiidab ju oma protseduuri. Mõtlesin, et siin äkki liigub keegi, kes on samamoodi nende kahe vahel valinud, ja mis siis otsustavaks osutas.

armid silmades – muidugi neid ise ei näe, aga siit-sealt teemadest Perekoolis siiski on silma jäänud, et need võivad hakata muret tekitama 10-20+ aastat hiljem…või tänapäeval võõras mure? Refocus kodukalt loen välja, et Smile protseduuril tehakse paar mm lõige, aga puutevaba protseduur (kuigi lõiget ei tehta) “rikub” silma rohkem. Võta siis kinni, kumb parem on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Refocuse blogis on ühe väga tunnustatud hambaarsti kogemus aastast 2016. Olles ise vabanenud prillidest just Refocuses ja käinud eelnevalt ka KSA-s konsultatsioonil, ei olnud peale Refocuse konsultatsiooni mingit küsimust, kui otsustada operatsiooni kasuks, siis kellele oma silmad usaldada. Kusjuures lõikuse meetodiks oli hoopis Femtolasik, kuna arst ei pidanud Smile lõikust minu silmade puhul parimaks valikuks ja keda veel usaldada, kui mitte oma valdkonna vaieldamatut tippspetsialisti. Seega eelnev kommenteerija tõi välja väga õige asja, et meetodi valik sõltub konkreetsetest silmadest.

Lisaks, kui näiteks vaadata ning võrrelda nende 2 silmakliiniku kodulehti, on  suur vahe jagatava info põhjalikkuses, selgitustes ning erinevate meetodite võrdluses, samuti kasutavate meetodite hulgas. Seega tasub juba ainuüksi kliinikus kasutavate erinevate võimaluste puhul mõelda, miks see nii on?

Kindlasti kliiniku valimisel mängib rolli see, palju nad ennast reklaamivad ning seeläbi inimeste jaoks oma nime tuntuks teinud aga see ei peaks kindlasti olema otsustamisel esimeseks kriteeriumiks.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline küsimus, et kui ma näiteks lasen ka silmaoperatsiooni teha, aga silmanägemine pärast ikkagi halveneb, kas siis kontaktläätsi on võimalik pärast operatsiooni kanda või peabki siis terve elu prille kandma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit Perekoolistki saab lugeda 20a tagasi tehtud oppide kohta, et armid on hiljem segama hakanud.

Mul on 20 aastat tagasi operatsioon tehtud ja olen ka siin Perekoolis praktiliselt kõiki laseroperatsioonide teemasid lugenud ja pole iialgi keegi kirjutanud, et armid on hiljem segama hakanud. Kus seda Perekoolis kirjutati?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh selle kommentaari eest Kägu 05:38, olin juba varasemalt pannud kõhklevalt aja KSA-sse, aga nüüd kindlasti ka Refocusesse.

Kägu 07:59,üks teema näiteks see

https://foorum.perekool.ee/teema/liigub-siin-akki-inimesi-kes-kunagi-teinud-leo-shotteri-juures-silmaoperatsiooni/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kägu 07:59,üks teema näiteks see https://foorum.perekool.ee/teema/liigub-siin-akki-inimesi-kes-kunagi-teinud-leo-shotteri-juures-silmaoperatsiooni/

Selles teemas pole ju laseroperatsioonidest jutt, vaid noaga tehtud operatsioonidest. Ja mitte 20 aastat tagasi, vaid 30 aastat tagasi tehtud operatsioonidest. LASIK tuligi siia peaaegu 20 aastat tagasi ja see on ju hoopis midagi muud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendab lõikevaba seda, et ei tehta sisselõiget. Ma ei taha kuuldagi mingist lõikeriistast silmamuna lähedal, ainuüksi mõte sellest viib minu kui ülitundliku juba paanika äärele. Polnud kahtlustki, kuhu minna. Käisin KSAs ning sain oma puute- ja lõikevaba protseduuri. Laser töötas ainult loetud sekundid. Mulle meeldis see “sups, kliinikusse, sups välja” osa kogu asja juures. Ja ei mingit hirmu. Polnudki lihtsalt midagi karta.

Ma ei tea, kumb see parem või halvem on, aga olen oma valikuga rahul. Kui ei pakutaks sellist võimalust, mida mina kasutasin, kannaksin siiani prille.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks igaüks kiidab oma ja ma usun, et nad ongi k6ik head. Ise tegin KSA-s Flow protseduuri 2 aastat tagasi. Just sellepärast, et oli l6ikevaba, sarvkihti lihvitakse soovitud tulemuseni. Eeliseks loetakse seda, et kuiva silma sündroomi tulevikus esineb vähem ja protseduuri on vajadusel v6imalik korrata. L6ikemeetodit saab teha ainult korra. Miinuseks on see, et taastumine v6tab kuni kuu aega aega, l6ikemeetodi puhul näed kohe hästi. Kokkuv6ttes olen väga rahul, näen ideaalselt, silmade kuivamise probleemi pole kunagi esinenud. Kallis oli küll, kuid siiani elu parim investeering.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks küll neid “sups ja valmis imelisi nägijaks tegevaid vaaauuu juba 11 aastat probleemivaba” operatsioone haigekassa oma rahastusse pole kaasanud? Seda küsimust pole kordagi pähe tulnud, muudkui valin nagu menüüst, et milline ahvatlevam tundub…

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks küll neid “sups ja valmis imelisi nägijaks tegevaid vaaauuu juba 11 aastat probleemivaba” operatsioone haigekassa oma rahastusse pole kaasanud? Seda küsimust pole kordagi pähe tulnud, muudkui valin nagu menüüst, et milline ahvatlevam tundub…

Misasja? Miks peaks haigekassa sellist asja rahastama? Ta ei rahasta prillide ostu ju ka.
Mis sul viga on?
(Mul silmad opereeritud)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks küll neid “sups ja valmis imelisi nägijaks tegevaid vaaauuu juba 11 aastat probleemivaba” operatsioone haigekassa oma rahastusse pole kaasanud? Seda küsimust pole kordagi pähe tulnud, muudkui valin nagu menüüst, et milline ahvatlevam tundub…

Mis nii elul viga oleks, kui Haigekassa maksaks kinni mugavuse ja esteetilised protseduurid, mida inimene arvab heaks teha!

Laserprotseduurile pääsevad ainult üldise hea (silma)tervisega inimesed, see ei ole haigete ravi. Seal on igasuguseid kriteeriume, millele üks sobilik patsient peab vastama. Need, kes seda protseduuri läbivad, võiksid prillidega ka edasi käia, nad on lihtsalt valinud mugavuse tee.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks küll neid “sups ja valmis imelisi nägijaks tegevaid vaaauuu juba 11 aastat probleemivaba” operatsioone haigekassa oma rahastusse pole kaasanud? Seda küsimust pole kordagi pähe tulnud, muudkui valin nagu menüüst, et milline ahvatlevam tundub…

Misasja? Miks peaks haigekassa sellist asja rahastama? Ta ei rahasta prillide ostu ju ka.

Mis sul viga on?

(Mul silmad opereeritud)

Minu meelest peaksid prillid olema haigekassa poolt tasutud, vähemalt mingis ulatuses (mul endal prille pole aga tundub nii ebaõiglane kõigi nende suhtes, kes halvasti näevad ).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaksid prillid olema haigekassa poolt tasutud, vähemalt mingis ulatuses (mul endal prille pole aga tundub nii ebaõiglane kõigi nende suhtes, kes halvasti näevad ).

Loogikaga pole siin pistmist, hammaste ravimata jätmine võib ka eluohtlik olla, ikkagi haigekassa ei maksa. Aga pärast südameklapi operatsiooni maksab küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu Milline silmaoperatsioon on silmi säästvaim?