Esileht Koolilaps Milline soolane mittepudisev snäkk võtta bussireisile?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Milline soolane mittepudisev snäkk võtta bussireisile?

Postitas:
Kägu

2.klass läheb üsna pikale bussireisile ja kaasa ei tohi võtta ei midagi magusat ega pudisevat, kuid bussis on näksimine lubatud. Mida paneksite lapsele kaasa?

Postitas:
Kägu

Mul tulid ainult puu-ja köögiviljad pähe. Porgand on ehk soolase all siis. Banaan täidab paremini kõhtu, aga on magus. Samuti peab banaani pakkimisega kaval olema, muidu on tulemuseks lögane kott ja snäkist saab süna ebaisuäratav muljutud mass. Jogurtid on magusad ja muidugi saab nendega lögistada, kuigi nad otseselt ei pudise. Kõik asjad pudisevad laste käes. Müslibatoonid on magusad. Soolapähklid on jälle väga soolased ja pealegi saab neid pudistada. Juust pudiseb vähem, aga see jälle läheb halvaks üsna ruutu. Juustuvõileib mingi aja vist säilib, kui juust kahe saia/leivaviilu vahele panna. Aga sai ja leib muidugi pudisevad. Veel soovitan tavalise või nt kreeka või india pähkleid, täidavad hästi kõhtu, kuigi miinused on ka: mingil määral on muidugi magusad ka, kõigile lastele ei sobi ja on rasked seedida. Jook ehk võib magus olla, natuke aitab sel juhul nälja vastu ka. Muidugi kõlbaks veel ka väikesed soolased küpsised, mis saab korraga suhu panna, ainult et võib juhtuda, et mõni väike küpsis kukub maha, astutakse otsa- pudi kui palju.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

täitsa raske küsimus mu jaoks, kui ei tohi mingil juhul ühtegi kübet endast maha jätta…ja seejuures peab soolane olema…
no mida ma siis võtaks näksiks kaasa?
äkki näiteks siis need juustupulgad, mida saab ribastada? piknik, või mis nad nüüd olidki.
aga tegelikult arvan et korralikust ühest rännumehe-võileivast ei jää 2. klassi lapsel kah mingit suurt pudi maha…

Postitas:
Kägu

Juustupulgad, kurgi-porgandi-kaalika kangid, puuvilja tuubid, pähkli-rosina segu. Jogurtit saab ka nüüd tuubis (Danonki).
Üldiselt aga pean kummaliseks selliseid rangeid ettekirjutisi. Ehk on pigem silmas peetud, et vaid krõpsupaki ja kommikuhilatega ei tuldaks vaid midagi toitvamat ikka kaasa pandaks. Kui on ikka pikem reis siis ma paneks ka võileiva kaasa – pudiseb see lapsel siis või mitte.

Postitas:
Kägu

Minumeelest täiesti mõistlikud nõudmised, au õpetajale!
Mina teeks võileibu, miks need peaksid pudisema? Normaalselt karbi sisse, et ei litsuks laiaks, karpi saab söömise ajal all hoida, salvkad ka karpi. Lapse lemmikjuurikaid kangidena. Joogijogurtit väikesed pudelid. No kui pikk sõit see väikestel lastel ikka on. Pähkli-rosinasegu poepakis on üks pudisevamaid asju, kujutage ette last seda lahti tõmbamas. See tuleks ise mingisse kindlasse karpi panna, kust näksida. Aga üldiselt ei pea kogu aeg sööma.

Postitas:
Kägu

Mis see pikk on? Tallinnast Pärnusse elab ehk ilma söömata üle

Postitas:
Kägu

Piknik juustupulgad ja võileivad.

Postitas:
Kägu

Kui pikk see bussireis on?

Postitas:
Kägu

Vorstikesed erinevad – nt Parmesani. On ka teisi vorstipulgakesi ja pudi neist maha ei jää ning soolane 🙂

Postitas:
Kägu

Üldiselt aga pean kummaliseks selliseid rangeid ettekirjutisi. Ehk on pigem silmas peetud, et vaid krõpsupaki ja kommikuhilatega ei tuldaks vaid midagi toitvamat ikka kaasa pandaks. Kui on ikka pikem reis siis ma paneks ka võileiva kaasa – pudiseb see lapsel siis või mitte.

Suure tõenäosusega on tegu bussifirma nõudega.

Postitas:
Kägu

Suure tõenäosusega on tegu bussifirma nõudega.

Ma usun, et bussifirmal on ükskõik, kas toit on soolane või magus, peaasi, et ei pudise.

Postitas:
Kägu

Ma usun, et bussifirmal on ükskõik, kas toit on soolane või magus, peaasi, et ei pudise.

No soolane on vast jah õpetaja nõue ja mulle igatahes tundub see täiesti normaalne nõue.

Postitas:
Kägu

Mina olen sellisel juhul pannud lapsele kaasa Pikniku juustupulkasid, vorstisnäki pulgakesi, samuti võileiba (karbis, salvrätid kaasas), viineripirukaid (mis pole lehttaignast vm pudisevast taignast; pärmitaignas head), miniporgandeid, õuna, pirni. Joogiks vesi (mittegaasiline, et ei purskaks).

Minu arust pole üldse oluline, kas bussijuhi või õpetaja nõudmine, kuid igal juhul õigustatud. Magusast kipub lastel süda pahaks minema, enda järel ei ole nad võimelised purusid koristama. Tavaliselt püütakse söömine sättida nii, et see ei ole bussis, kuid ju siis sel korral pole võimalik.

Postitas:
Kägu

magusat ei soovitata sellepärast, et pärast on lapsed magusalaksu all ja energiat täis. Ükskord oli loetelu antud ka bussifirma poolt – mullideta ja mittemagus jook, ei tohtinud krõpse, pudisevad asjad jne. ei soovita ka väga soolast, siis joob palju ja vaja jälle pissile. juustupulgad, beebiporgandid, viinerid, õun, pirn – on head näksimiseks.

Postitas:
Kägu

Minilihapirukad, pärmitaignast. Poes müüakse ka miskeid paki sees, pole väga hullud.
Eelnimetatud juustupulgad.
Snäkivorstid – hea oleks enne aru saada millised ei ole tapvalt soolased.
Kirsstomatid.

Postitas:
Kägu

Minu kogemus näitab, et ikka on lastel magus kaasas – küpsised, kommid, šokolaadi… Ega õpetaja ju ei käi kontrollimas bussis pinkide vahel. Minu lapsel oli pakk kõrsikuid, õun ja apelsinilõiguga tavaline vesi. Tagasi jõudes oli pettunud minu peale, et ma talle kommipakki kaasa ei pannud, kõigil olevat olnud. Loomulikult lapsed ka vahetavad omavahel, nii et magusast ei jäänud mu laps ilma… Käitumisest oli juba näha.

Samas, ärge pange ka tugevalt lõhnavaid asju, kotletti ja singirulle jne 😉
Ma keelaks üldse bussis söömise ära.

Postitas:
Kägu

Pärmitaignapirukad ei pudise. Snäkivorstid ja juustupulgad on head. Ja minu laps suudab kõrsikuid ka pudistamata süüa. Soolakõrsikud on sellised, mis pudi tekitavad, aga need kollases karbis eesti kõrsikud ei pudise midagi. Need võib tegelikult ka kodus pisikesteks tükkideks valmis murda ja plastkarpi panna, siis on lihtne neid jupikeste kaupa suhu panna.

Postitas:
Kägu

Võileibu pole kunagi kaasa pannud, aga pirukaid ja saiakesi küll. Õun, banaan, pirn.
Mul on endale reisimise jaoks ostetud väikesed korralikult sulguva kaanega karbikesed (ca 300 ml), nendesse olen pannud väikeseid kreekereid ja pähkleid.
Müslibatoone on kaasas olnud, alati ka jäätise jaoks raha. Et kui kuhugi sööma päeval ei minda, siis jäätise ostuks enamasti ikka aega on.
Ja kui just kleepuva glasuuriga või väljavoolava moosiga pirukad pole, siis pole keegi keelanud ka magusamat ampsu. Õpetaja ära võtma ei tule ja igat suutäit ei kontrolli ka.
Joogiks on alati vesi, et kui ümber ajab, siis ei juhtu ka hullu.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Koolilaps Milline soolane mittepudisev snäkk võtta bussireisile?