Esileht Koolilaps Milline telefon esimesse klassi minevale lapsele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Milline telefon esimesse klassi minevale lapsele?

Postitas:
Kägu

Laps alustab súgisest kooliteed ja seetõttu oleks vaja osta talle telefon, et sidet pidada. Ma olen vist ajast natukene maha jäänud ja tehnikaasjad mind pole kunagi eriti huvitanud ka. Mõtlesin, et ostaks mingi sellise telefoni, millega saab ainult helistada, aga neid vist tänapäeval enam polegi? Nt Elisa pakub oma kodulehel kooli alustavale lapsele kõige odavamat telefoni hinnaga 139 eurot, seesama telefon on mul endal ka. Kas tänapäeval enam mingeid Lotte telefone ei tehta, nagu kunagi oli?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli see Lotte telefon, 2-3 kuud hiljem vahetasime välja, aku ei pidanud ja tegi muidu trikke. Osta pigem mõni nuppudega telo siia juba. Need on odavad ja ei trikita. Nt Nokia 5310 maksab 59 eurot.
Alla 100euroseid nutikaid leidsin Elisa e-poest 3.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telefone müüakse ka mujal kui Telia-Elisa-Tele2 nt vaata Klicki, 1a.ee jne. Ise ostsin Klickist lapsele hea hinnaga Xiaomi Redmi 8a, ekraanikaitse kile peale ja kaaned ümber. Samuti tõmbasin Family Link äpi, et telefoni kasutamist reguleerida.
Tehnikast ei ole pääsu, üks hetk peab laps nagunii selle äpinduse ja mobiili kasutamise selgeks saama.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu tutvusringkonnas on kõige tavapärasem, kui esimese klassi lapsed saavad vanemate vanad nutitelefonid (enamasti iphone).

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ostsin lapsele selle laste nutikella millega saab helistada ja gps last jälgida. Hea mugav ja ei kao nii lihtsalt ära. Mugav veel et kellale saavad sisse helistada ainult need numbrid mille vanem seadistanud on. Kellade hinnad on nii 10€ kuni 200€.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostaks mingi odavama nutitelefoni. Esimene klass või mitte, aga nagunii on enamusel – kui mitte kõigil – juba nutitelefonid.
Meie oleme võimalusel andnud lastele oma kasutatud telefonid, aga suuremaks saades tahetakse pigem ise endale telefon valida.
Ma ei tea, kas mul on haruldased lapsed, aga nad pole mitte ühtki telefoni kogu põhikooli jooksul ära kaotanud või katki lasknud kukkuda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps sai 1. klassi minnes nuppudega Nokia ja läheb sellega nüüd 3. klassi. Ta ei ihaldagi eriti nutitelefoni. Meie koolis on reegel, et koolimajas püsivad telefonid kotis. Enamusel vist on nutitelefonid. Tegemist on piirkonnakooliga Tallinnas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu laps sai minu vana nuppudega telefoni, kui esimesse klassi läks. Ei taha mina, et laps tänaval ninapidi telefonis oleks ja liiklust ei jälgiks. Nüüd läheb kuuendasse ikka sama telefoniga. Vaid ühe korra kodus avastas, et telefon kadunud, libises taskust välja. Läksime siis tund hiljem koos otsima ja leidsime kooliteelt üles, oma telefoniga helistasin ja kuulsime.
Meil on terve pere nutivaba, arvutid on küll kõigil olemas.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lotte telefon oli Huawei Y II või Y III. Meil oli viimane. Kolm aastat kasutas, nüüd hiljuti sai uue (läheb 3.klassi). Valisin jälle Huawei, nüüd siis Y6. Maksis 89€. Lotte oma oli väiksem ja paksem, ses mõttes oli 1.kl lapsel parem. Nüüd vist nii pisikesi enam ei tehtagi.
Sõprade lastel on ka Xiaomi odavad nutikad. Keegi pole millegi üle kurtnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nuputelefonid on ju täitse müügil, hinnad alates 20€.
Ise ostsime lapsele Xiaomi nutitelefoni. Family link äpiga saame ta telefonikasutust kontrollida. Ei näinud mõtet nuputelefoni võtta kuna telefon jääb ikka mitmeks aastaks kasutusse ning nutikaga saame ka nt Messengeris suhelda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks aastat tagasi alustas laps kooliteed tallinnas piirkonnakoolis ja enamikel olid nutitelefonid. Kellel ei olnud, siis kõõritas teiste telefone peale tunde. Tundide ja vahetundide ajal on telefonid keelatud, aga peale tunde ikka mängiti koos ja võrreldi äppe koolihoovis. Vanem laps läks nuputelefoniga kooli, aga sai nutitelefoni peale seda, kui ma koolis juhuslikult nägin, kuidas nutitelefonide omanikud oma telefoni mänguaega müüsid kommide eest.

Nutitelefonile saab panna mõistlikud piirangud – kui palju nutiaega lubatud päevas, millised äpid lubatud, kas saab ilma vanema nõusolekuta äppe tõmmata jne. Lisaks saab sinna e-kooli panna, kus siis laps õppimisi jms jälgida saab. On hea juba varakult sellega ka harjutada, jumal teab millal jälle kodus õppima peab hakkama. Lisaks tuleb kokku leppida reeglid, kuidas telefoni väljaspool kodu kasutada. Et telefon on tänaval alati kotis, mitte käes. Ainult kui vaja helistada, siis helistab ära ja kotti tagasi. Me selgitasime lastele, et esiteks on ohtlik, kuna võib auto alla jääda. Ja teiseks võib mõni varas telefoni lihtsalt käest ära tõmmata. Vähemalt Tallinnas on see oht.

Lisaks nutitelefonile tutvustakisn ka hiljemalt esimese klassi lapsele, mis on arvuti ja kuidas seda kasutada. Nutist eemal tuleb hoida mõistuse piires. Aga selge on see, et arvuti kasutamise oskus on eluks vajalik nagu kingapaelte sidumine. Võib-olla isegi olulisem.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostsime 1.klassi minevale lapsele MyPhone nuputelefoni. Kodus on lapsel oma tahvel ja saab kasutada ka suurt lauaarvutit, nii et telefon on ainult helistamiseks.

Ma arvan, et 1.klassi lapsele sellest piisab. Kui aga tõesti tuleb välja, et telefon ikka “peab” olema nutikas, eks siis on ju jõulud ja sünnipäev ka millalgi tulemas ja saab telefoni välja vahetada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul endal oli mönda aega tagasi see MyPhone Fun5,väga hea telefon,kiire ja mälu palju,samas ei ole selline robustne ja julgen soovitada.Meeldiv on telefoni juures kergus ja hea suur ekraan.
Mötlesin oma lapsele ka osta selle telefoni:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan ka nuputelefoni. Väikese lapse puhul on oluline, et telefoni aku peaks kindlasti päev otsa (veel parem kui paar päeva) vastu, et vajaduse tekkides oleks alati võimalik helistada. Nutitelefoni aku võib ju hea olla, aga paraku on teda lihtne mõne tunniga tühjaks mängida…
Kui soovite lapsele mängimiseks/netis surfamiseks nutiseadet, siis selleks võib olla tahvel (mida kooli kaasa ei võeta).

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nuputelefon on lapsevanema kiiks. Reaalsuses kasutatakse teiste telefone- kas kokkuleppel või ilma on omaette küsimus.
Nuputelefone võite oma vanaemadele osta kui neil veel nutikat ei ole.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu esimese klassi laps sai minu vana nutitelefoni. ta kasutas seal google maps’i, et mingitesse kohtadesse minna, sai vaadata ka nt rongide aegu. mina sain vaadata tema telefoni asukohta. telefonis ta üldjuhul ei mängi midagi (tundide ajal ja vahetunnis ei tohi telefoni kasutada), selleks on ipad, mis ei ole koolis kaasas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps sai 1. klassi minnes nuppudega Nokia ja läheb sellega nüüd 3. klassi. Ta ei ihaldagi eriti nutitelefoni. Meie koolis on reegel, et koolimajas püsivad telefonid kotis. Enamusel vist on nutitelefonid. Tegemist on piirkonnakooliga Tallinnas.

Sama siin, sai isa vana nuppudega telefoni. Ühel koosolekul hakati hädaldama, et probleem on, et passitakse telefonis, siis tõusin püsti ja ütlesin, et selle häda olete ise kaela kutsunud ostes lastele nutitelefonid. Nutika sai 4nda klassi lõpus ja piiratud internetiga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nuputelefon on lapsevanema kiiks. Reaalsuses kasutatakse teiste telefone- kas kokkuleppel või ilma on omaette küsimus.

Nuputelefone võite oma vanaemadele osta kui neil veel nutikat ei ole.

Veel üks argument nuputelefoni kasuks – kui laps just ise oma nutikat tühjaks ei mängi, siis mängivad sõbrad 🙂

Nuputelefoni peamine point pole mitte selles, et last mängimisest eemal hoida, vaid ikka selles, et lapsel oleks pidevalt olemas töötav seade, mille kaudu ta vanematega ühendust saab (ja vanemad temaga).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin Elisas hiljuti uurimas. Mul kolmas laps läheb 1. klassi. Lotte ja Limpa telefone enam ei tehta, müüja ütles, et nendega oli palju jama ega tasunud ära.
Mõtlesin osta tütrele selle Põnniradari. Just tuttav arvas, et hea, ei kao ära. Müüja ütles, et need põnniradarid ka kaovad. Need on suured ja lapsed ikka võtavad need käepealt ära. Ja ütles, et kahe odavamaga on palju kaebusi olnud. Kallimat näitas mulle ja panime käe peale, mega kobakas. Müüja ise ütles, et kui ikka lapsed peale tunde mängivad, panevad need kellad ka koolikoti kõrvale maha ja need kaovad nagu telefonidm unustatakse samuti.
Meil saab tütar praegu iPhone mingi 5 s ãkki. Igal juhul on vanem poeg seda paar aastat kasutanud, siis ka vanaema. Lõpuks aegus, ei saanud osasid asju sealt enam kasutada. Aga vanem poiss ütles, et helistamiseks ja sms-ideks ning veidi netis surfamiseks sobib esimeseks telefoniks küll. Hea väike ja ilus näeb välja ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tavaline nutitelefon. kasutust tuleb lihtsalt piirata. äsjane kaugõpe näitas ilmekalt, et need, kel mingigi nutikirjaoskus olemas on, saavad lihtsamalt hakkama.
nuputelefoniga nende erinevate süsteemide vahel ei surfa, mis võimalik e-õpe ühel hetkel tuua võib. teeks siis kohe asja lapsele lihtsamaks. normaalsetes koolides on nutikas passimine nagunii keelatud, seega tühjalt telefoni rullimist olla ju ei saa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nuputelefoniga nende erinevate süsteemide vahel ei surfa, mis võimalik e-õpe ühel hetkel tuua võib.

Distantsõpe nutitelefonis? See oleks lapse silmadele ikka äärmiselt väsitav ja üleüldse väga ebamugav variant ja vähemalt minu kolmest lapsest ei harrastanud seda ükski. Distantsõppeks ikka arvutit/läpakat vaja, nutitelefoni olemasolu ja kasutamisoskus distantsõppesse väga ei puutu, eriti alles esimese klassi lapse puhul.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tahaks ka Põnniradari kohta uurida, et kuidas on ja kuidas kommenteeritakse?
Nuputelefoni pole plaanis lapsele osta… kui, siis enda vana iPhone, aga palju enam meeldiks, kui tal poleks mitte telefoni, vaid Põnniradar. Samas ise pole reaalselt ühtegi lähedalt näinud, et kuidas nn päriselus on?? Mul laps ilge tuulepea ja telefnist (mängudest) satuks kohe sõltuvusse või siis kaeotaks telefoni lihtsalt ära… 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on Põnniradar, kobakas on küll ja no ei kuule ka midagi, saab ainult karjatada, et tule koju! pikema jutu jaoks on kaja suur, ja kogu maailma ümberringi kuuleb, mida räägid. Pealegi ei saa seda korralikult kinnitada, tuleb kogu aeg lahti (alguses oli ok, nüüd topib lihtsalt taskusse, küllap nii ära kaobki). Aga GPS on väga hea, saad näha, kus ta on ning kui perimeetrist lahkub, tuleb teada. Nagu vangi jalarõngas 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on Põnniradar, kobakas on küll ja no ei kuule ka midagi, saab ainult karjatada, et tule koju! pikema jutu jaoks on kaja suur, ja kogu maailma ümberringi kuuleb, mida räägid. Pealegi ei saa seda korralikult kinnitada, tuleb kogu aeg lahti (alguses oli ok, nüüd topib lihtsalt taskusse, küllap nii ära kaobki). Aga GPS on väga hea, saad näha, kus ta on ning kui perimeetrist lahkub, tuleb teada. Nagu vangi jalarõngas 🙂

Kõlab tõesti nagu vangi jälgimine. Võiks elektrit anda lapsele, kui perimeetrist lahkub, siis pole vanemal teadet vajagi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu laps sai minu vana nuppudega telefoni, kui esimesse klassi läks. Ei taha mina, et laps tänaval ninapidi telefonis oleks ja liiklust ei jälgiks. Nüüd läheb kuuendasse ikka sama telefoniga. Vaid ühe korra kodus avastas, et telefon kadunud, libises taskust välja. Läksime siis tund hiljem koos otsima ja leidsime kooliteelt üles, oma telefoniga helistasin ja kuulsime.

Kuidas teil küll õnnestub nii ennast kui nii suurt last tänapäeva high-tec maailmast isoleerida ja mis selle kasutegur on? Nutimaailm pole läbinisti halb, küll aga avardab maailma. Oluline on kontrollida, MIDA seal nutitelefonis tehakse.
Kindel, et last koolis ei kiusata, et ta oma tehnilistes oskustes veel kiviajas elab?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas teil küll õnnestub nii ennast kui nii suurt last tänapäeva high-tec maailmast isoleerida ja mis selle kasutegur on? Nutimaailm pole läbinisti halb, küll aga avardab maailma. Oluline on kontrollida, MIDA seal nutitelefonis tehakse.

Kindel, et last koolis ei kiusata, et ta oma tehnilistes oskustes veel kiviajas elab?

Hmm … millest selline meelevaldne järeldus 🙂 Lapse koolis on esimesest klassist alates umbes kolmandik õppest iPadis, igal õpilasel oma tahvel ainult koolis kasutamiseks.
Aga mänge on igal juhul parem mängida kodus suure ekraaniga isiklikus lauaarvutis, samuti videosid kokku monteerida jm teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru sellest, et miks nui neljaks peab olema lapsel nuppudega telefon ( ise vaevalt ju kasutad ), miks laps ei tohi kasutada arvutit, tahvlit jne.
Meil eelkooliski juba lapsed mängisid mingeid harivaid mänge õppe eesmärgil ipad-ga tunnis ja ka koolis tundide ajal kasutatakse päris palju ipad-e. Minu arust on hea kui laps oskab kasutada erinevaid seadmeid.
Ma muidugi mingit päev läbi arvuti taga istumist kindlasti ei poolda aga pole lastele keelanud kasutada ühtegi nutiseadet. Vanem plika sai eelmine aasta sünnipäevaks iphone xs ja väiksemal praegu pole, sest viin ja toon teda kooli ise ning pole vajadust.
Kuna meil peres kõigil Apple seadmed siis jälgimine kus laps on, on ka lihtne.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina samuti Apple usku, aga tunnen oma last, tal lihtsalt kukuvad asjad maha ja kaovad ära. Sellepärast pigem eelistaksin nutikella kui telefoni. Nüüd aga loen, et vist siiski kobakas ja kinnitub halvasti…?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina samuti Apple usku, aga tunnen oma last, tal lihtsalt kukuvad asjad maha ja kaovad ära. Sellepärast pigem eelistaksin nutikella kui telefoni. Nüüd aga loen, et vist siiski kobakas ja kinnitub halvasti…?

Kui sa mõtled Apple kella siis mul oli kinnitus selline krõpsu moodi, jäi väga tugevalt ikka kinni, sellisega lahtitulemise ohtu küll polnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neid nutikellasid on väga palju erinevaid, ei pea Elisa põnniradarit ostma. Ma tellisin ühele lapsele instashop.ee-st ja teisele ostsin Maximast (eelmisel nädalal olid mingid müügil 13.99 hinnaga). Käib tavaline telefonikaart sisse ja lapsevanem saab oma telefoni rakenduse tõmmata, millega täpsemad seadistused teha. Saab ilusti helistada ja lapsed on kättesaadavad. Kui peaks ära kaduma või katki minema, siis nii väiksest rahast pole kahju ka. Elisa ja Klicki kellad on kuuldavasti ka kohati väga ebakvaliteetsed.
Mul suurem laps on seni telefone lõhkunud või kaotanud iga paari kuu tagant. Kui seda mure poleks, siis ostaks iPhone SE vms.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Koolilaps Milline telefon esimesse klassi minevale lapsele?