Esileht Ilu ja tervis Milline toitumiskava siis ikkagi toimib?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Milline toitumiskava siis ikkagi toimib?

Postitas:

Olen vanuses 30+ ja polegi enam nii lihtne kaalu alandada, kui 20 aastaselt. Olen ka üritanud oma enese tarkusest toituda, sest nii sain kunagi 10 aastat tagasi 15 kilo alla. Nüüd enam ei toimi mitte miski.
Aasta tagasi liitusin Fitlapiga. Aktiivne kasutaja olin seal üle 6 kuu ja kaalust sain alla kuskil 8 kilo, seda ka üle kivide-kändude. Lugesin palju tagasisidet selle kava kohta. Paljud kiitsid taevani ja võtsid alla ulmeliselt palju kaalu lühikese aja jooksul. Sealjuures ise mitte trenni tehes. Samas oli paljudel minuga sarnane probleem. Kaal alanes aeglaselt, seisis või hoopis tõusis. Langesin suurde stressi selle pärast ja mõneks ajaks katkestasin kava jälgimise. Toitusin edasi tervisliku toitumise põhimõtteid järgides ning otsisin infot ka erinevatest kaalujälgimise foorumitest. Mõne kuu jooksul kaalu küll palju tagasi ei lisandunud, aga ümbermõõdud küll suurenesid. Võtsin uuesti fitlapi käsile, kuid tulemusi pole. Kaal on juba pikemat aega seisnud ühe koha peal või alanenud mõnisada grammi ja ümbermõõdud ka ei vähene. Olen järginud kõiki soovitusi. Nüüd mõtlen, et ehk prooviks midagi tõhusamat, kuid mis see oleks? Milline kava toimib või kust leida infot toitumise kohta kaalu alandamiseks? Normaalkaaluni jõudmiseks vaja alla saada 8 kilo.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatud piirini aitab toitumise kontrollimine. Sealt edasi tuleb trenn ka juurde tuua.
Mitte nii, et oled istuva eluviisiga ja loodad, et ainult toidu piiramine viib kaalu alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kui palju sul ülekaalu on. Mina sain 15 kilost lahti lchf süsteemiga. Kõigile ei sobi, minule küll. Olen 2 aastat hoidnud kaalu ja nüüd toitun liberaalselt. Ehk siis ikka väldin jahu, suhkrut ja tärklist, aga söön vahel nt puuvilja, kui isu tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kui palju sul ülekaalu on. Mina sain 15 kilost lahti lchf süsteemiga. Kõigile ei sobi, minule küll. Olen 2 aastat hoidnud kaalu ja nüüd toitun liberaalselt. Ehk siis ikka väldin jahu, suhkrut ja tärklist, aga söön vahel nt puuvilja, kui isu tuleb.

Mis dieet see selline on, kus puuvilja ei tohi süüa? Lausest jääb selline mulje, nagu puuviljad oleks keelatud, nagu ka jahu, suhkur, tärklis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 15:55; 02.04 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen soovitada Orgu toitumiskava. Toimib väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kui palju sul ülekaalu on. Mina sain 15 kilost lahti lchf süsteemiga. Kõigile ei sobi, minule küll. Olen 2 aastat hoidnud kaalu ja nüüd toitun liberaalselt. Ehk siis ikka väldin jahu, suhkrut ja tärklist, aga söön vahel nt puuvilja, kui isu tuleb.

Soovin ka lchf toitumist proovida. Kui vana oled ja kui ruttu kaal alla läks? Kas tegid trenni ka lisaks ja kui jah, siis kui palju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

intermittent fasting

palun nüüd eesti keeles ka, mis imeasi see on.

mina saan kaalu langema ainult nii, et söön kolm korda päevas ja väga väikseid koguseid.
näiteks hommikul 1-2 muna, kala, avokaado. Lõuna ajal pool praadi ja toorsalat, õhtul ainult mingi toorsalat. Toorsalat võib sisaldada ka puuvilju.
Minu jaoks on täielikud kaalukergitajad leib, sai ja piim.
mul on muidugi vanus ka juba 50+. aga kunagi, kui veel 25 olin, ei toiminud ka mitte midagi muud, kui ainult väga range piiramine koguste osas ning nulltolerants teraviljale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu “thing” on intermittent fasting . See on ainus mis mulle toimib, nii et jääb püsima ka. Eelmisel aastal võtsin jaanuarist oktoobrini kokku 31 kilo maha. 172 pikkuse juures alustasin 98 kilolt. Nüüdseks kaal püsib, tiksub ehk kilo paari kuu peale veel alla.

Minu toiduaken on 5 h. Ehk lühidalt öeldes ma ei söö midagi 19 h ja siis 5 h jooksul söön, mida iganes hing ihkab ja kui palju ihkab. Magusasõber ma väga pole, see-eest lihasõber. Ka sepikut, kartulit, juustu jne ka, ikka selle 5 h jooksul kaks korda korralik soe söök – enamasti praad + salatid. Ka alkoholi (veini, viinakokteili) teinekord nädalavahetustel selles ajapiiris.

Minu aken on vahemikus 14-19.

Kui reedeti tahaks sellest hiljem veini vms, siis L lihtsalt alustan hiljem.

Kõigile see ehk ei sobi, aga kuna ma ei pea midagi liitma, lugema, arvutama ja saan tõesti süüa, mida hing ihaldab – mulle sobib.

Ilma söömata oled siis kella 19 kuni 14ni järgmisel päeval? Siis õgid 3000 kalorit sisse ja arvad, et säästad oma organismi sellega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 15:55; 02.04 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige toimivam toitumiskava on tervislik toitumine: kolm põhitoidukorda, kaks vahepala. Hommikuks üks korralik võileib ilma suhkruta joogiga. Vahepalaks mõni puuvili või roheline salat. Lõunaks praad, mis järgib taldrikureeglit, ehk pool on värske salat ülejäänud pool kartul/riis/tatar ja lihaollus. seejärel jälle mingi lihtsam vahepala ja õhtuks väiksemat sorti praad, ikka taldrikureeglit jälgides.
Ei ole mingit mõtet teha endale piiranguid, mida sa ei suuda elu lõpuni jälgida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 16:17; 04.04 17:10; 04.04 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanuses 30+ ja polegi enam nii lihtne kaalu alandada, kui 20 aastaselt. Olen ka üritanud oma enese tarkusest toituda, sest nii sain kunagi 10 aastat tagasi 15 kilo alla. Nüüd enam ei toimi mitte miski.
Aasta tagasi liitusin Fitlapiga. Aktiivne kasutaja olin seal üle 6 kuu ja kaalust sain alla kuskil 8 kilo, seda ka üle kivide-kändude. Lugesin palju tagasisidet selle kava kohta. Paljud kiitsid taevani ja võtsid alla ulmeliselt palju kaalu lühikese aja jooksul. Sealjuures ise mitte trenni tehes. Samas oli paljudel minuga sarnane probleem. Kaal alanes aeglaselt, seisis või hoopis tõusis. Langesin suurde stressi selle pärast ja mõneks ajaks katkestasin kava jälgimise. Toitusin edasi tervisliku toitumise põhimõtteid järgides ning otsisin infot ka erinevatest kaalujälgimise foorumitest. Mõne kuu jooksul kaalu küll palju tagasi ei lisandunud, aga ümbermõõdud küll suurenesid. Võtsin uuesti fitlapi käsile, kuid tulemusi pole. Kaal on juba pikemat aega seisnud ühe koha peal või alanenud mõnisada grammi ja ümbermõõdud ka ei vähene. Olen järginud kõiki soovitusi. Nüüd mõtlen, et ehk prooviks midagi tõhusamat, kuid mis see oleks? Milline kava toimib või kust leida infot toitumise kohta kaalu alandamiseks? Normaalkaaluni jõudmiseks vaja alla saada 8 kilo.

Paratamatus ongi see, et kaal hakkab vanusega tõusma. Lõpuks sa piirad oma toitumist juba kõigest loobumisega ja pead väga palju trenni tegema või liikuv olema. Kas sa suudad, tahad, kas sul on selleks eesmärki? 40 saad, siis on sul veel raskem kaalu langetada ja 50 veel raskem. Vanasti inimesed julgelt dieeditasid ja ikka nii, et terve nädal ei söödud suurt midagi. Religioonides on samuti paastud sees. Tänapäeval on tekkinud arusaam nagu koguaeg peab sööma, muidu sured nälga või jääd väga haigeks. Tegelikult kergelt näljas elamine pole üldse paha, see hoiab rohkem virgena. Kui tahad sale olla, siis rohkem liikuma ja tõesti väga vali mida suhu paned. Aga lõputult ei jõua trenni teha, liigesed kuluvad ära.

Aga kui sa leiad endale mingi lahenduse, siis ära sellest mitte kellelegi räägi. Inimesed hakkavad seda kahtluse alla seadma, sest nemad pole sina ja sina pole nemad. Kui sa oled ise kahtlema hakanud, siis ebaõnnestud ja jäädki otsima neid toidukavasid. Tähtis on jääda kindlaks endale ja hoida usku endasse. Sportlased ka ei räägi kunagi oma kavadest, see lõhuks kohe nende moraali kui teised hakkavad seda lahkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 16:17; 02.04 17:18; 09.04 11:10; 09.04 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu “thing” on intermittent fasting . See on ainus mis mulle toimib, nii et jääb püsima ka. Eelmisel aastal võtsin jaanuarist oktoobrini kokku 31 kilo maha. 172 pikkuse juures alustasin 98 kilolt. Nüüdseks kaal püsib, tiksub ehk kilo paari kuu peale veel alla.

Minu toiduaken on 5 h. Ehk lühidalt öeldes ma ei söö midagi 19 h ja siis 5 h jooksul söön, mida iganes hing ihkab ja kui palju ihkab. Magusasõber ma väga pole, see-eest lihasõber. Ka sepikut, kartulit, juustu jne ka, ikka selle 5 h jooksul kaks korda korralik soe söök – enamasti praad + salatid. Ka alkoholi (veini, viinakokteili) teinekord nädalavahetustel selles ajapiiris.

Minu aken on vahemikus 14-19.

Kui reedeti tahaks sellest hiljem veini vms, siis L lihtsalt alustan hiljem.

Kõigile see ehk ei sobi, aga kuna ma ei pea midagi liitma, lugema, arvutama ja saan tõesti süüa, mida hing ihaldab – mulle sobib.

Ehehh… Juhtumisi just täna alustasin selle kavaga. Otsin paari kuu pärast teema üles ja annan teada, kuidas mõjus. Kusjuures ma olen ka pigem lihausku ja magusat suurt ei tarbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki oled Sina selline, kes kaalust alla võtmiseks peab ka liigutama?

Mina tellisin endale kunagi huvi pärast geenitesti, kui tahtsin maratonijooksu rekordi tegemiseks saada kaalu 55 kg peale, kuid kuidagi alla 58 kg ei saanud.
Sain tulemuseks, et kuulun sellesse gruppi, kes ei saa kaalu alla kas ainult toitudes või ainult sportides. Ehk siis tulemuse saavutamiseks pean mõlemat korraga tegema.
Ja minu puhul see kehtib täiega.
Õige toitumisega trennivaba päev ei too mulle kaalus mingit muutust. Kui toitun õigesti ja teen samal ajal ka trenni, siis kaal kukub korralikult.
Ehk siis tegelikult peaksin mina iga päev liigutama. Kas või õhtul mingi 5 km jalutuskäigu tegema, kui muud trenni ei tee.
Selle teadmise baasil sain kaalu 54 kg peale (vähemaks ei tahtnud).
Aga kuna ma ei viitsi iga päev trenni teha ja vein maitseb mulle ka, siis olen jälle rõõmsalt 58 kg.
Ja kui eriti laisaks lähen (a la vahepeal oli periood, kus tegin trenni ainult 2x nädalas), siis viskas kaalu suisa 60 kg peale.
Siis aitavad mind jälle Fitlapi retseptid ja trennikoormus 5x nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nädalajagu proovinud Fitlapi toitumiskava, järgisin 100% kava ja võtsin kolinal 2 kilo juurde (ei olnud päevad algamas). Orgu kava näib toimivat, kiidan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 17:04; 02.04 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nädalajagu proovinud Fitlapi toitumiskava, järgisin 100% kava ja võtsin kolinal 2 kilo juurde (ei olnud päevad algamas). Orgu kava näib toimivat, kiidan.

Kurb tegelikult. Inimene suudab endale kõrghariduse välja õppida, aga ometi ei oska ta endal ise kaalu langetada, vaid peab selle eest kellelegi veel maksma. Siis veel inimesed kurdavad kui neil on palk väike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 16:17; 02.04 17:18; 09.04 11:10; 09.04 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiksugused erinevad kavad toimivad, kui juhiseid järgida ja neisse mitte “loominguliselt” läheneda. Kui kellegi jaoks mitte ükski asi ei toimi, siis on probleem distsipliinis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kui palju sul ülekaalu on. Mina sain 15 kilost lahti lchf süsteemiga. Kõigile ei sobi, minule küll. Olen 2 aastat hoidnud kaalu ja nüüd toitun liberaalselt. Ehk siis ikka väldin jahu, suhkrut ja tärklist, aga söön vahel nt puuvilja, kui isu tuleb.

Mis dieet see selline on, kus puuvilja ei tohi süüa? Lausest jääb selline mulje, nagu puuviljad oleks keelatud, nagu ka jahu, suhkur, tärklis.

No puuviljad ongi puhas fruktoos ehk suhkur. Pigem söö juurvilju – on kasulikumad ja saad parajal määral suhkruid, mitte ülearu. Üldse ei mõista seda kalliste ja mürgiste välismaiste puuviljade kummardamist aastal 2018 – mõni ju tavatseb ju uhkusega lausa mainida, et “puuviljad on meil alati laual” (nagu tegu oleks nõukaaja defitsiidiga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalmuse kavaga võtsin alla 13 kg 3 kuuga, 8 kg sellest läks esimese kuuga. Nipp on ikka distsipliinis.

See 5-tunni-dieet tundub eriti jabur – hommikul ei söö, ja siis lõunast ajan endale sisse, mida hing ihaldab? Ärkan hommikul kell 6.45, kella 14-ks oleks ilmselt pilt taskus ja vähemalt 3-päevane migreenihoog kindlustatud. Kui nihutaksin kellaajad näiteks 12-17, siis kokkaksin õhtul perele süüa ja ise vaevleks kõrval nälja käes kuni keskkööni. Niimoodi enamus meist paksuks läinud ongi. Ma suudaks selle ajaga ilmselt rohkem magusat sisse kühveldada, kui mõni teist ettegi kujutada suudab, ja nii ei saa kohe kindlasti kaalu alandada. Lisaks ei ole mitte kellegi organismile sellisest toitumisest mitte vähimatki kasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 17:39; 04.04 16:20; 04.04 17:51; 09.04 08:15; 09.04 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu thing on IIFYM ehk “if it fits your macros” ehk flexible dieting ehk… paindlik dieet?

Lühidalt öelduna tähendab see seda, et alustuseks tuleb välja arvutada oma päevane kalorite hulk, mida süüa, ning selle sees õiges vahekorras valgud, rasvad ja süsivesikud. “Õige” vahekord võib olla muide üsna individuaalne ning pole kivisse raiutud selles mõttes, et neid välja arvutatud kaloreid ja makrosid jälgides on näha, kas kaal liigub soovitud suunas, ning kui ei liigu, siis tuleb midagi ümber mängida. Arvutusi ei ole keeruline teha, natukene vaja osata liita-lahutada-korrutada-jagada 🙂

Paikapandud kalorite ja makrode raames võib aga süüa mida iganes. Kui su päeva makrodesse mahub pitsa ja jäätis, siis lase käia. Päeva kaloraazh tuleb täis süüa, üle minna ei tohiks, ja makrod tuleb õiges vahekorras päeva lõikes täis saada. Millega need täpselt täis saad, pole vahet.

Kõigile muidugi ilmselt ei sobiks kogu toidu kaalumine ja täpne arvestus, aga minu meelest pole siin midagi keerulist. Ja kuna süüa võib kõike, siis on eriti mõnus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Fitlapiga täpselt sama – algul võtsin 10 kilo alla, siis läks asi käest, sest ei ole mul seda iseloomu, et aastagi täpselt grammi järgi elada. Kaal tõusis 6 kilo. Proovisin uuesti, olin 2 kuud täpselt kavas ja trennigi tegin – kaal tõusis mis kolises. Täpselt samuti tekkis jube stress, no midagi ei aita, toitu kuidas tahad… kuu tagasi saatsin kava kuradile, hetkel ei jälgi midagi peale kalorite. Maha pole läinud, aga juurde õnneks ka tulnud ei ole. Vähemalt ei tunnen ennast jälle inimesena, elu on kordades vabam. Fitlapi toidud on head, aga ma tunnen, et ei suudaks praegu ühtegi moodi taas toitu ja ennast kaaluma hakata ja üha põdeda selle teema pärast.. ja ma tõesti kavatsen peenralt maasika suhu panna ilma süümekata, kui see aeg käes on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erik Orgu toitumiskava. Nädalaga 3kg maas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nädalajagu proovinud Fitlapi toitumiskava, järgisin 100% kava ja võtsin kolinal 2 kilo juurde (ei olnud päevad algamas). Orgu kava näib toimivat, kiidan.

Kurb tegelikult. Inimene suudab endale kõrghariduse välja õppida, aga ometi ei oska ta endal ise kaalu langetada, vaid peab selle eest kellelegi veel maksma. Siis veel inimesed kurdavad kui neil on palk väike.

Peand pea! Mis kommentaar see nüüd siis oli? 🙂
Kõrgharidus on mul majandusteaduses (cum laude kusjuures) mitte tervise- või toitumisnõustamises 🙂 Ja palga üle oleks küll patt kurta, tööandja on helde olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 17:04; 02.04 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suudaks selle ajaga ilmselt rohkem magusat sisse kühveldada, kui mõni teist ettegi kujutada suudab,

No vat. Seepärast sulle see ei sobigi. Mina ei kühvelda midagi sisse tegelikult, eriti mitte magusat. 5-6 tunnise söögiakna jooksul ei suudaks ma eales nii palju sisse vihtuda, kui enne, mil kahe söögiaja vahele jäi max 10,5 h. Ja kui sööd seda, mida hing ihaldab, siis on ka tuju hea ????

Tegelikult on sellel see pisike teooriapool ka, et inimese organism ei ole ajalooliselt saanud süüa “kolm toidukorda + kaks vahepala päevas” …kui viimane paar sajandit välja jätta ehk. Inimloomad sõid siis, kui oli süüa ja sõid siis kõhu korralikult triiki täis. Järgmine kord võis olla alles 24 h pärast.

Ent see on selline pinnapealne teooria ja mitte nii üheselt võetav. Üldiselt viitab sinna paleo-toitumise poole, eksole. Kui mammut lasti, siis söödi. Ükski jahimees ega ükski leemekulbiliigutaja ei söönud kolme einet (+vahepala!) päevas. Praktika sobib paljudele, mitte aga kõigile.

Kas oled toitumisnõustaja? Tekkis huvi sinu juttu lugedes, mulle väga selline lähenemine meeldib 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ilma geenitestita, et mina ilma söömise piiramata kaalust alla ei saa. Teen 3x nädalas trenni, liigun palju – ning kaal vaid tõusis. Liitusin fitlapiga ja sain esimese kuuga 5 kg alla, nüüd läheb aeglasemalt – soov on -12 kg, Loodan suveks saavutada selle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne. Max 1200 kalorit päevas.
PS tervislikult võite süüa siis, kui kaal langetatud. Enne ongi üsna poolnälgimine. Aga eesmärgiks ongi ju 10+ kilo alla saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen selle arvamusega, et absoluutselt IGA programm toimib, kui selle juhiseid täpselt järgida. Leia vaid enda jaoks sobivaim, st selline, mida suudad järgida elu lõpuni, mitte kolm kuud ja lase käia. Mõnele sobib veganlus, teisele paleo ja intermittent fasting või hoopis lchf, erik orgu, fitlap, 1200 kcal päevas, jõusaal+cardio või figuurisõbrad. Igaüks ongi erinev ja see, mis meeldib ühele, ei meeldi teisele. Maitse üle ei vaielda eks. Kui aga oma valitud programmi põhjalikult uurida viitsid ja sellele tõepoolest pühendud ja päriselt asjast aru saada tahad, mitte lihtsalt ei otsi põhjust vingumiseks, et enda ebaõnnestunud sooritust välja vabandada – küll siis ka tulemused tulevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 20:06; 03.04 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on ka tundunud, et miski ei aita kaalu alandada, aga seda teemat lugedes saan aru, et minu katsetused ei olegi eriti tõsised olnud. Ma pole kunagi midagi 100% oma menüüst välja jätnud. Tegelikult minu retsept on olnud rohkem liikuda ja vähem süüa. Arvasin naiivselt, et nii saan soovitud kaalu tagasi, sest varem on see toiminud, aga 40+ vanus vist on tõesti selline faktor, et seni töötanud vahendid enam ei aita. Ma pole ka kindel, kas suudan näiteks teraviljad ja piima täiesti välja jätta. Arvatavasti pole sellel mõtet, kuna ülejäänud elu nii elada ei suudaks. Kohvi joon piimaga ja vahest ikka söön võileiba. Minu jaoks üks lemmikuid ongi näiteks tomativiilu ja juustuga leivaviil või siis soolalõhega. Neid võileivakatteid üksi nagu ei taha süüa. Leib on mul juba aastaid vaid täisterajahust. Nisujahust valged tooted enam ei maitsegi.
Olen ka magusat söönud väikestest kogustes ja ikka imestanud, et kaal ei lange, kuna mu mees ja lapsed söövad ju ka magusat, aga 3-5 korda rohkem kui mina. Ma tõesti arvasin, et väike 20gr. shokolaad kohvi juurde paar korda nädalas ei tohiks mu kaalu langemist takistada.
Mitte ühelgi talvel oma varasema elu jooksul ei ole ma olnud nii aktiivne nagu seekord. Iga päev tuleb 10 000 sammu täis. Lisaks olen suusatanud ja tantsutrennis käinud. Olen seda kõike meeleolu pärast ka teinud, mitte vaid kaalu. Mõnikord olen nii palju liikunud, et lihased on mõnusalt väsinud. Samas söönud tervislikult ja mitte liiga palju. Riided on täpselt sama kitsad nagu alati ja keha väljanägemine ka nagu ikka. Min 5 ja maksimum 15 kg värisevat ollust ühtlaselt mööda keha jaotunud, kuid suurem osa reitel ja tagumiku peal.
Mul on ühed püksid, mis lähevad jalga kuid on liibuvad. Soovin et need istuksid vabalt jalas. Aga mitte mingisugust muutust ei ole. Kui olin 20 ringis, siis hakkasid riided lotendama peale paari söögikorra vahele jätmist. Kord kui suusakeskuses puhkasime ja läbisin murdmaasuuskadel 3 päeva jooksul 50 km, sobisid hiljem numbrijagu väiksemad riided. Nüüd vehklen ja jälgin ja hoian toiduga tagasi, tulemus null.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehakaal väheneb siis ja ainult siis, kui kulutad rohkem energiat kui sisse sööd. Ükskõik mis meetodit selleks kasutad. Mõnele sobib süüa kõike ja tihti ehk siis taldrikureegli järgi ja midagi otseselt ei keela, lihtsalt kogused jäävad päris väikeseks. Teine teeb ülipalju trenni. Mõnele sobib see, kui ühtki loomset produkti ei tarbi enam ja sööb ainult taimset. Teisele sobib jälle see, kui jätab kõik suhkrud ja tärkliserikkad asjad välja ja sööb niimoodi vähem. Mõni jälle saab energiatasakaalu reguleerida kindlas ajavahemikus süües. Kindlasti on osad meetodid tervislikumad, teised vähem, eks iga asja kohta võib siin maailmas leida teadusuuringu, mis just sinu vaatenurka kiidab. Lõppkokkuvõttes on siiski kõige tähtsam, et inimene ise rahul, rõõmus ja terve on 🙂 Aga kellel ülekaalu on suhteliselt vähe, vaid 5-15 kg, see ei saagi loota, et tal mingi süsteemiga kaal väga kergelt kukkuma hakkaks lihtsalt natuke “trenni ja normaalseid portse süües”. Nendel ilmselt tuleb ikka rangemalt läheneda ja täpsemalt valitud süsteemi juhiseid järgida kui vaid umbes täpselt enamvähem. Kellel palju ülekaalu, see saab esialgse portsu mistahes süsteemiga kergelt maha, viimaste kilodega võitleb samamoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 20:06; 03.04 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu “thing” on intermittent fasting . See on ainus mis mulle toimib, nii et jääb püsima ka. Eelmisel aastal võtsin jaanuarist oktoobrini kokku 31 kilo maha. 172 pikkuse juures alustasin 98 kilolt. Nüüdseks kaal püsib, tiksub ehk kilo paari kuu peale veel alla.

Minu toiduaken on 5 h. Ehk lühidalt öeldes ma ei söö midagi 19 h ja siis 5 h jooksul söön, mida iganes hing ihkab ja kui palju ihkab. Magusasõber ma väga pole, see-eest lihasõber. Ka sepikut, kartulit, juustu jne ka, ikka selle 5 h jooksul kaks korda korralik soe söök – enamasti praad + salatid. Ka alkoholi (veini, viinakokteili) teinekord nädalavahetustel selles ajapiiris.

Minu aken on vahemikus 14-19.

Kui reedeti tahaks sellest hiljem veini vms, siis L lihtsalt alustan hiljem.

Kõigile see ehk ei sobi, aga kuna ma ei pea midagi liitma, lugema, arvutama ja saan tõesti süüa, mida hing ihaldab – mulle sobib.

Ma kogemata millalgi avastasin, et enesele teadmata olen ka mingi “dieedi” jälgija ehk siis selle sama. Olin kõvasti ülekaalus erinevate asjaolude kokkulangemisel ehk võtsin 30 kilo juurde. Seejuures muidugi hommikul vahel sõin jama – moosisaia jms, putru jne, päeval igasugu talrdikureegleid mittejälgivaid asju ning õhtuti läks lademes saia, magusat ja kommi. Mõtlesin ka dieete ja kaolreid jälgida jne, ei olnud püsivust. Mõtlesin, et savi, jäängi siis paksuks. Igatahes, asjaolud hakkasid uuesti paika loksuma ning ma ei mäleta kuidas, aga kuidagi iseenesest muutusid mu harjumused – hommikul ca 9 aeg sõin muna ja jogurtit, seejärel 14-15 paiku tööl korralik lõuna ja väike magustoit (ei suuda ilma magusata elada). Päeva jooksul piimaga kohvi ka. Ja õhtul enam ei söönud. Praktiliselt jäigi mulle kaks toidukorda päevas. Kui tööl miskit laua peal vahel oli, siis ikka võtsin päeva jooksul (küpsist, kringlit vms). Sõin siis ca 6-7h sees ja rohkem mitte. Ja kaal langes, enesetunne oli hea. Kaal läks 0,5 kilo nädalas, iga küne kilo järel tekkis kuu või paarine seisak, siis liikus jälle sujuvalt edasi 0,5kg nädalas kuni mu normaalse kaaluni välja. Ideaalne toitumisviis mu jaoks.
Nüüd on elu tõttu natuke paigast ära läinud see asi, st hommikusöök on nirumaks jäänud (aga siiski söön, sest ilma enam ei saa), aga on lisandnunud õhtusi söömisi – kaal veidi tõusnud ja enesetunne kehv. Üritan nüüd vanale rajale tagasi saada, sest enesetunne oli super siis, ja reaalselt polnudki õhtuti mingeid isusid vms. Kui tekkis, siis lükkasin selle järgmisesse päeva.

Igatahes, ma millalgi googeldason, kas on normaalne paar korda päevas ainult süüa ja siis avastasingi, et on selline asi nagu intermittent fasting ja seda ma põhimõtteliselt harrastasin, ise teadmata et selline “dieet” olemas on, sest mu jaoks kujunes see loomulikult välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks neist, kes lihtsalt ei suuda ühtegi kava ega ettekirjutust järgida. Kolm toidukorda ja vahepalad panevad mul kohe kaalu tõusma. Lisaks ei meeldi mulle, et terve päev koosneb siis ainult toitumisest. Mulle on eluaeg selline vähene ja harv toitumine sobinud. Aastate jooksul olen nii oma kehast aru saanud. Võib-olla on see pikas plaanis ohtlik aga minu keha lihtsalt ei vaja palju süüa ning on harjunud sellise toitumise süsteemiga. Ülekaalu käes ei vaevle (35-aastane- 51kg).Söön palju kana, igasuguseid rohelisi asju (toorelt, hautatult, praetult). Magusa vajaduse rahuldan maitsestamata jogurtiga. Sellele saab lisada tuhat erinevat asja. Ja kui ikka isutab rämpsu järgi siis sööngi. Ühesõnaga minu nipp on toiduga tegeleda MITTE teadlikult, süüa, et elus püsida ja toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks neist, kes lihtsalt ei suuda ühtegi kava ega ettekirjutust järgida. Kolm toidukorda ja vahepalad panevad mul kohe kaalu tõusma. Lisaks ei meeldi mulle, et terve päev koosneb siis ainult toitumisest. Mulle on eluaeg selline vähene ja harv toitumine sobinud. Aastate jooksul olen nii oma kehast aru saanud. Võib-olla on see pikas plaanis ohtlik aga minu keha lihtsalt ei vaja palju süüa ning on harjunud sellise toitumise süsteemiga. Ülekaalu käes ei vaevle (35-aastane- 51kg).Söön palju kana, igasuguseid rohelisi asju (toorelt, hautatult, praetult). Magusa vajaduse rahuldan maitsestamata jogurtiga. Sellele saab lisada tuhat erinevat asja. Ja kui ikka isutab rämpsu järgi siis sööngi. Ühesõnaga minu nipp on toiduga tegeleda MITTE teadlikult, süüa, et elus püsida ja toimib.

Sellistel inimestel enamasti polegi kaaluprobleeme. Kaal tõuseb ikka siis, kui pidevalt mingid isud on jne. Lisaks on mõni inimene lihtsalt selline, kes juurde ei võta, mul töökaaslane näiteks sööb 2 korda rohkem kui mõni meesterahvas, aga ikka 57 kg. Jäi rasedaks, sõi nii et lõualott tekkis, mujalt ikka sale. Sai lapse, peale sünnitust oli nädalaga 2 kg kergem kui enne rasedust. Sama hästi võiks tema siin rääkida, kuidas kaalu aitab hoida ja langetada tohututes kogustes söömine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 17:39; 04.04 16:20; 04.04 17:51; 09.04 08:15; 09.04 10:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Ilu ja tervis Milline toitumiskava siis ikkagi toimib?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.