Esileht Kodunurk Milline tolmulapp on kõige parem?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Milline tolmulapp on kõige parem?

Postitas:

Lihtsalt ma enam ei suuda, kui pühin tolmu siis jäävad sellised tolmu triibud lappist, milline lapp oleks selline hea ja mida saaks ka niiskeks teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mikrokiud materjalist tolmulapp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mikrokiud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 13:45; 06.02 13:56; 06.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleemi lahendust otsiksin eeskätt tolmu eemaldamise viisides. Mida rohkem on õhus tolmu, seda rohkem on seda ka pinnal. Tolmu eemaldamisel tuleks tähelepanu pöörata sellele, et iga pühkimisega saaks võimalikult palju tolmu kätte. See teema puudutab tegelikult tervet kodu koristuse kontseptsiooni ja on natuke pikem teema. Inimesed, kes on käinud koolitustel ja teinud seejärel muudatusi oma kodu koristamisel, on peamise positiivse aspektina hiljem välja toonud just asjaolu, et tolm on peale koristamist palju kauem ära ja õhk on puhtam.

Lühidalt tolmu pühkimise ABC:
– tolmu eemaldada kuiva või väheniiske meetodiga. Seda nii mööblilt, põrandalt, kui kõikidelt muudelt pindadelt. Kuivaks pühkimiseks võib pidada kuiva mikrokiust lapiga pühkimist, põrandakuivataja-pühkijaga pühkimist. Väheniiske on selline lapp, mis võib jätta pinnale kergelt niiske heligi max 1-2 sekundiks.
– pühkimisel voltige lappi, et saaks järjepidevalt ette keerata uue ja puhta külje. Pühkige tolm kokku, rahulikult, vältige selle tõusmist õhku;
– pühkige regulaarselt ka kappide pealsed, aknalauad jms kohad. Kui sinna jääb tolm, siis see ringleb õhu liikumisega pidevalt ruumis ja langeb pindadele.

Jah, on olemas ka mööbli hooldusaineid, mis võivad tekitada \”tolmu tõukava\” efekti. Samas ei tasu unustada, et mõnda teist liiki mustust, näiteks näpujälgi, võib selline kaitsekiht aga veelgi paremini ligi tõmmata. Põhjus on selles, et erinev mustus on erineva laenguga. Sellist \”efekti\” on hästi näha klaaspindade hooldusainega regulaarsel puhastamisel – pinnad võivad näida peale puhastamist kenad ja puhtad, kuid näpuga puudutades jääb sinna \”rasvane\” näpujälg ja selle tulemusena muutub pind väga ruttu ebameeldivalt määrdunuks. Samas puhta vee ja mikrokiust lapiga puhastatud pinnale sama näpuga puudutades sellist jälge ei jää.

Edu soovides,
Helge Alt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 13:45; 06.02 13:56; 06.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küsiks siia otsa, et kas koristamist kuskil õpetatakse ka? 😀

Mul on efektiivse koristamisega probleeme ja sõda tolmuga tundub lõputu. Ja kuna koristamine pole mul just lemmiktegevus, siis tahaks seda teha võimalikult optimaalselt, praegu kulutan sellele liiga palju aega ja tulemus on kesine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka õpetatakse 😉
Lausa kursused on.

Mina käisin OÜ Puhastuseksperdis.
Pr Helge oli minu esimene silmade avaja.

Koolituskava neil kodulk-l ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 13:45; 06.02 13:56; 06.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Milline tolmulapp on kõige parem?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.