Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milline töö pakub palju positiivseid emotsioone?

Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )

Teema: Milline töö pakub palju positiivseid emotsioone?

Postitas:
Kägu

Ikka õpetajatöö: lapsed panevad oma siiruses silmad särama, kõrge palk, lõunast põhimõtteliselt vaba, saad tasuta ekskursioonidel ja teatris käia, 3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad, õpetajate toas tasuta kohv, vanemad teevad jõuludeks ja sünnipäevaks kingituse jne.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka õpetajatöö: lapsed panevad oma siiruses silmad särama, kõrge palk, lõunast põhimõtteliselt vaba, saad tasuta ekskursioonidel ja teatris käia, 3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad, õpetajate toas tasuta kohv, vanemad teevad jõuludeks ja sünnipäevaks kingituse jne.

Milline peen iroonia.
Tegelikult vastab enam- vähem kõik tõele va kõrge palk.
Ja nagu me nüüd ühe suunamudija näitel teame, siis pole rohkemat vaja kui põhiharidus.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka õpetajatöö: lapsed panevad oma siiruses silmad särama, kõrge palk, lõunast põhimõtteliselt vaba, saad tasuta ekskursioonidel ja teatris käia, 3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad, õpetajate toas tasuta kohv, vanemad teevad jõuludeks ja sünnipäevaks kingituse jne.

Lausa kohutav iroonia, kui keegi veel aru ei saanud.
Madal palk võrreldes erasektoriga. Kui mõnel päeval tõesti õnnestub lõuna paiku koju minna, siis väga hea – saab juba varem hakata õpilaste töid läbi lugema, parandama ja tagasisidet andma, lapsevanemate suvalistele küsimustele vastama ja see ehk ei venigi poolde öösse, jääb ka aega oma laste jaoks.
Need “tasuta” ekskursioonid ja teatriskäigud esmalt organiseerid vanemate soovil/nõusolekul ise. Klaarid kõigi rahade ja võlglastega ja siis oled kogu aeg valves. Teatris/kinos on veidi lõdvem, kuigi vaatad sama etendust korduvalt ja korduvalt, aga ekskursioonidel hõlpu pole, ka ühepäevastel mitte. Rääkimata veel ööbimistega reisidest. Rääkimata veel reisidest välisriikidesse.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid hobisid on üsna palju, millest saab töö välja kasvatada. Vaatasin eile hommikul mingit saadet, kus olid isamees ja lasteaedas mänguringide korraldaja. Mõlemal hobist välja kasvanud. Siis võib lisada kõik isamehed ja peo-ning õhtujuhid, kes ei ole näitlejad. Peokorraldajad, osad üksinda tegutsevad autoremontijad, miks mitte ka kirjanikud, paljud kodukoristajad (mul käib selline). Purjetajast koolitajaks, hobisportlasest laste treeneriks, kogemusnõustajad enamus on psühholoogiahuvilised, ka käsitööst võib töö saada. Minu jõusaali treener näiteks treenis alguses oma lõbuks, siis õpois treeneriks mingitel kursustel, osad toitumisnõustajad, kes on vastavad kursused läbinud, tunnen inimest, kes tegeles hobi korras keraamika tegemisega, nüüd on see ta põhitöö ja koeraomanik, kes tegi lemmikloomakaupluse. Sellisid ameteid on kindlasti veel ja kui üks Kägu ühtegi sellist ei tunne, siis ei tähenda, et neid ei ole olemas.
Kui hobiks on teater ja lugemine, siis vist jah ei saa midagi tööks aretada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paljud kodukoristajad

Kas tema hobi on koristamine?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paljud kodukoristajad

Kas tema hobi on koristamine?

Tead, jah! Käiski alguses hobi korras sugulaste juures koristamas, sest oma kodu läikis ja ta meeldib väga koristada. Ütles, et näeb kohe tulemust ja see on nauding tema jaoks. On veel küsimusi?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, jah! Käiski alguses hobi korras sugulaste juures koristamas, sest oma kodu läikis ja ta meeldib väga koristada. Ütles, et näeb kohe tulemust ja see on nauding tema jaoks. On veel küsimusi?

Äkki rahuned. Oled kuidagi jube agressiivne hommikul vara. Suhtlemisoskusega vist suuri probleeme.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka õpetajatöö: lapsed panevad oma siiruses silmad särama, kõrge palk, lõunast põhimõtteliselt vaba, saad tasuta ekskursioonidel ja teatris käia, 3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad, õpetajate toas tasuta kohv, vanemad teevad jõuludeks ja sünnipäevaks kingituse jne.

Lausa kohutav iroonia, kui keegi veel aru ei saanud.

Madal palk võrreldes erasektoriga. Kui mõnel päeval tõesti õnnestub lõuna paiku koju minna, siis väga hea – saab juba varem hakata õpilaste töid läbi lugema, parandama ja tagasisidet andma, lapsevanemate suvalistele küsimustele vastama ja see ehk ei venigi poolde öösse, jääb ka aega oma laste jaoks.

Need “tasuta” ekskursioonid ja teatriskäigud esmalt organiseerid vanemate soovil/nõusolekul ise. Klaarid kõigi rahade ja võlglastega ja siis oled kogu aeg valves. Teatris/kinos on veidi lõdvem, kuigi vaatad sama etendust korduvalt ja korduvalt, aga ekskursioonidel hõlpu pole, ka ühepäevastel mitte. Rääkimata veel ööbimistega reisidest. Rääkimata veel reisidest välisriikidesse.

Just sellise vingumise pärast paljud õpetajatesse irooniaga suhtuvadki.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun, et nn selgeltnägemine, vaimne õpetaja jne selline uhhuutamine. Eeldab head jutuandi ja palju fantaasiat. Ei mingit vastutust, aina puhu mulli ja raha tuleb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, jah! Käiski alguses hobi korras sugulaste juures koristamas, sest oma kodu läikis ja ta meeldib väga koristada. Ütles, et näeb kohe tulemust ja see on nauding tema jaoks. On veel küsimusi?

Äkki rahuned. Oled kuidagi jube agressiivne hommikul vara. Suhtlemisoskusega vist suuri probleeme.

Minul on kõik hästi. Vastasin Su küsimusele ja küsisin kas küsimusi on veel. Kus Sina küll agressiivsust näed? ????
Mulle endale tundub siiani uskumatu, et keegi koristamist sedavõrd naudib, et käib teiste kodus tasuta koristamas.
Ühel hetkel ta avastas, et sellega saab raha ka ju teenida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie riigiasutuses on kõik turunduskoosolekud sellised, kus turundusinimesed räägivad, kui suurepäraselt nad tööd teevad ja kuidas jälle klikkide arv muudkui kasvas jne, jne. Kahjuks tulemust ei ole.

Siiralt küsin, et miks riigiasutuses turundajaid vaja on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Personaaltreener, aeroobikatreener, raamatukogutöötaja, fotograaf

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siiralt küsin, et miks riigiasutuses turundajaid vaja on?

Et hoida mainet ja suunata kommunikatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanute koolitaja. Mina oskan hästi ühte asja ja mulle makstakse, et seda ka teistele õpetaksin. Kui oled mingi ala fänn, siis pole midagi paremat, kui saad sellest paar tundi rääkida ja veel raha ka selle eest.

Oh seda koolituste ja koolitajate selja taga arvustamist. Olen selle maailmaga päris hästi seotud nii ühelt kui ka teiselt poolt. 70% koolitusi lõppevad silmapööritustega, et ajaraisk või õpetaja pole just meeldiv. Muidugi oleneb, mida sa õpetad. Kui midagi käegakatsutavat ja piiriliselt selget nagu matemaatika, veiste söödaratsioonid või vintpüsside puhastamine, on suurem % võimalust, et koolitust ei nimetata pärast “neid tunde ei saa ma kunagi oma elust tagasi”. Kui aga mingeid abstraksemaid asju nagu suhtlemiskoolitus, teeninduskoolitus, konflikilahendamise koolitus, esoteerika, kunst….on ülimalt suur tõenäosus, et inimesed pettuvad ja oi nad siis räägivad, kui mõttetuks see osutus. Kui veel on tegemist loomingulise koolitusega, kunst, keraamika, laul, pillimäng, tants – siis on ka õpetaja enda isiku kritiseerimine kõvasti menüüs. Vat ei sobi see, kuidas õpetaja räägib või milline on tema enda andekuse tase.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanute koolitaja. Mina oskan hästi ühte asja ja mulle makstakse, et seda ka teistele õpetaksin. Kui oled mingi ala fänn, siis pole midagi paremat, kui saad sellest paar tundi rääkida ja veel raha ka selle eest.

Oh seda koolituste ja koolitajate selja taga arvustamist. Olen selle maailmaga päris hästi seotud nii ühelt kui ka teiselt poolt. 70% koolitusi lõppevad silmapööritustega, et ajaraisk või õpetaja pole just meeldiv. Muidugi oleneb, mida sa õpetad. Kui midagi käegakatsutavat ja piiriliselt selget nagu matemaatika, veiste söödaratsioonid või vintpüsside puhastamine, on suurem % võimalust, et koolitust ei nimetata pärast “neid tunde ei saa ma kunagi oma elust tagasi”. Kui aga mingeid abstraksemaid asju nagu suhtlemiskoolitus, teeninduskoolitus, konflikilahendamise koolitus, esoteerika, kunst….on ülimalt suur tõenäosus, et inimesed pettuvad ja oi nad siis räägivad, kui mõttetuks see osutus. Kui veel on tegemist loomingulise koolitusega, kunst, keraamika, laul, pillimäng, tants – siis on ka õpetaja enda isiku kritiseerimine kõvasti menüüs. Vat ei sobi see, kuidas õpetaja räägib või milline on tema enda andekuse tase.

Täiesti nõus. Ma õpetan sellist asja, mis on matemaatika ja IT kanti ja praktilise väljundiga. Alati on neid, kellele miski asi ei sobi, aga on ka neid, kellele väga meeldib. Paraku kõik ei soovi tagasisidet anda, aga olemasolevate kommentaaride põhjal teen alati järeldusi ja korrektuure järgnevaks. Objektiivselt võttes ma ei saagi anda kõigile samasugust positiivset elamust, kuna inimeste varasemad teadmised, vanus, huvi, põhjus koolitusel osalemiseks, soov süveneda ja sada muud faktorit on väga erinevad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ehk see töö on mõnus, lahe ja pop

https://www.cvkeskus.ee/ennustaja-kodukontori-voimalusega-ennustus-ou-639421

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siiralt küsin, et miks riigiasutuses turundajaid vaja on?

Et hoida mainet ja suunata kommunikatsiooni.

Ilmselt veel lihtsameelsem küsimus, aga miks seda kommunikatsioonijuht v.  -spetsialist ei tee? Turundus tegeleb ju reklaami, kliendisuhete, tootearenduse, müügitegevuse ja muu taolisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamatukogus tänapäeval no teate ei ole stressivaba. Miks mina juba aastad tagasi ära tulin – palk oli imeväike. Mul pole ka olnud rikast meest kõrval, et saaks kahe peale normaalse sissetuleku kokku. Väike palk osutub vägagi stressi tekitavaks. Kui töötad väikses raamatukogus, siis ilmselt pead olema väga energiline ja laia silmaringiga, sest tuleb korraldada üritusi, teha kampaaniad, õpetada pensionäre arvutit kasutama, lisaks muidugi head erialased teadmised rutiinsemast poolest. Mina töötasin suures raamatukogus, töölõik oli kitsam, seevastu pooled kolleegid ja ülemus osutusid ebameeldivateks inimesteks. Aga seda viimast võib igal pool juhtuda muidugi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka õpetajatöö: lapsed panevad oma siiruses silmad särama, kõrge palk, lõunast põhimõtteliselt vaba, saad tasuta ekskursioonidel ja teatris käia, 3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad, õpetajate toas tasuta kohv, vanemad teevad jõuludeks ja sünnipäevaks kingituse jne.

Lausa kohutav iroonia, kui keegi veel aru ei saanud.

Madal palk võrreldes erasektoriga. Kui mõnel päeval tõesti õnnestub lõuna paiku koju minna, siis väga hea – saab juba varem hakata õpilaste töid läbi lugema, parandama ja tagasisidet andma, lapsevanemate suvalistele küsimustele vastama ja see ehk ei venigi poolde öösse, jääb ka aega oma laste jaoks.

Need “tasuta” ekskursioonid ja teatriskäigud esmalt organiseerid vanemate soovil/nõusolekul ise. Klaarid kõigi rahade ja võlglastega ja siis oled kogu aeg valves. Teatris/kinos on veidi lõdvem, kuigi vaatad sama etendust korduvalt ja korduvalt, aga ekskursioonidel hõlpu pole, ka ühepäevastel mitte. Rääkimata veel ööbimistega reisidest. Rääkimata veel reisidest välisriikidesse.

Just sellise vingumise pärast paljud õpetajatesse irooniaga suhtuvadki.

Pole mingit vingumist, tavaline elu. Nii see käibki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka õpetajatöö: lapsed panevad oma siiruses silmad särama, kõrge palk, lõunast põhimõtteliselt vaba, saad tasuta ekskursioonidel ja teatris käia, 3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad, õpetajate toas tasuta kohv, vanemad teevad jõuludeks ja sünnipäevaks kingituse jne.

Ma küll ei ole õpetaja aga töötan koolis. Tasuta kohvi ei ole. On nimekiri, kes millal ube tõi.

Ja töö inimestega ei ole kunagi lihtne, eriti kui mõned on eriliste vaadetega. Ja õpetaja ei saa lapsevanematest kiirelt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka õpetajatöö: lapsed panevad oma siiruses silmad särama, kõrge palk, lõunast põhimõtteliselt vaba, saad tasuta ekskursioonidel ja teatris käia, 3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad, õpetajate toas tasuta kohv, vanemad teevad jõuludeks ja sünnipäevaks kingituse jne.

Ma küll ei ole õpetaja aga töötan koolis. Tasuta kohvi ei ole. On nimekiri, kes millal ube tõi.

Ja töö inimestega ei ole kunagi lihtne, eriti kui mõned on eriliste vaadetega. Ja õpetaja ei saa lapsevanematest kiirelt.

Meil on kohvimasina küljes nimekiri, kes on selle kuu kohviraha ära maksnud. Kuna ma kohvi ei joo, siis ma ei tea, kuidas teised maksavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3 kuud suvepuhkust+ muud vaheajad

56 päeva suvel, mitte 3 kuud. Kust üldse see 3 kuu mõte? Hea, kui õppeaastaga jaaniks ühele poole saab. Teised vaheajad on küll vabad õpetamisest (alati mitte sedagi), aga sinna on plaanitud muud tööd, koolitused ja koosolekud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iluteenindus

Seal on neid konfliktseid kliente piisavalt. Osa ei maksa, ei tule kohale.

Osa ei maksa? Aga kas iluteenindajad maksavad ausalt makse ega tööta mustalt?

Mu meelest on hea töötada ainult koos inimestega, kellele kõigile meeldib oma töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 61 kuni 83 (kokku 83 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milline töö pakub palju positiivseid emotsioone?