Esileht Koolilaps Milline valikeksam 9. lõpus?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Milline valikeksam 9. lõpus?

Postitas:

Milline eksam valida? Saan aru, et lastel erinevad teadmised ja oskused, aga mida laps valis ja kas oli pigem raske? Ta pole üheski aines eriliselt andekas, samas hätta ka ei jää, kolmed-neljad-sekka mõned viied. Osad pidid valima üheiskonnaõpetuse, aga aasta vanem sõber laitis maha, et väga raske ja pead teadma kõike riigi toimimisest jne. Bioloogia? Peaks ju olema õpitav aine ja midagi ikka meeles on? Mis oleks hea valik keskmisele õpilasele, kes üheski aines ei hiilga, samas raskusi ka pole? Ma ei oska ka nõu anda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tegelikult nii ongi, et mis lapsele sobib. Meil oli nii, et suurem osa valisid inglise keele. Kujutan ette, et see on küll tänapäeva lastele kerge. Minu laps ja mõned veel valisid bioloogia. Ma ei tea, miks teised seda tegid, aga minu lapsel bioloogia lihtsalt istub. Ja mõned valisid ka ühiskonnaõpetuse. Need, kes ühiskonnaõpetuse valisid said kõik kolmed. Leian, et seda valides pead ikka ajalehti lugema ning asjast huvitatud ja kursis olema. Siis on see kerge. Ainult õpikule ja õpitule toetudes see nii ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise keele valis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valis inglise keele, peaks suutma selle ilma vaeva nägemata ära teha

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valisin füüsika ja sain 5, sest see aine sobib mulle hästi. Soovitan vaadata Innove lehelt eelmiste aastate eksameid ning proovida lahendada ja vaadata, milline aine kõige paremini välja tuleb. Siin ei eksisteeri üldiseid reegleid, vaid täielikult oleneb lapsest.
https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/pohikooli-lopueksamid/materjalid/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil poiss valis keemia. Tegi maksimumpunktidele.
Ta oli minu mäletamist mööda ainus, kes oma klassis seda eksamit tegi. Osad tegid bioloogiat ka, aga enamus ikka valis mingi võõrkeele.

Ta ei lähtunud sellest, mis kõige lihtsamini läheb.
Ikka sellest lähtus, mis meeldis, milline saab olema tõenäoline valikeksam gümnaasiumi lõpetades ja mida hiljem edasi õppima läheb. Perspektiiviga siis pigem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss valib ka sel aastal keemia – põhjenduseks ütleb, et see aine on tema jaoks nii loogiline ja seetõttu lihtne. Eks tasubki lähtuda sellest, mis lapsele endale kõige rohkem istub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mõned valisid ka ühiskonnaõpetuse. Need, kes ühiskonnaõpetuse valisid said kõik kolmed. Leian, et seda valides pead ikka ajalehti lugema ning asjast huvitatud ja kursis olema. Siis on see kerge. Ainult õpikule ja õpitule toetudes see nii ei ole.

Kui teisi aineid valitakse meeldimise ja oskamise järgi, siis ühiskonnaõpetuse valivad sageli need õpilased, kelle jaoks on teised ained veel raskemad, ja neile tundub, et selle aine eksamiks on vaja vähem õppida ja pealegi saab eksamil abivahendit kasutada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üheksandik, kes muidu geograafiat hästi oskab (on pääsenud varasematel aastatel olümpiaadidel nii piirkonnavooru kui ka ühel aastal lõppvooru) igatahes geograafiat ei valinud, pidavat raske ja ebamäärane olema (need teadmised pigem vist õpetajalt pärit) ja valib ilmselt inglise keele, mis tal ka tõenäoliselt üsna selge on.
Samas eksamid midagi ei määra, gümnaasiumikatsed on juba varem ära ja kui just päris läbi ei kuku, siis hiljem keegi tulemuse vastu huvi ka ei tunne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valib inglise keele. Võiks ka keemia valida, kõik jooksvad hinded kahe aasta jooksul olnud “5”.
Ise valisin omal ajal bioloogia, oli väga lihtne. Olin suht “kolme-neljaline” õpilane aga eksami sain “5”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed valisid selle järgi, mis aine materjal gümnaasiumikatsete jaoks eriti hästi selgeks oli tehtud – üks füüsika ja teine inglise keele. nad vist sellised mugavad, ei tahtnud end vaevata ekstra eksamiks ettevalmistumisega 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/pohikooli-lopueksamid/materjalid/

Siin saab tutvuda osade eelmiste aastate eksamitega ja otsustada ise, kas tundub pigeb raske või kerge. Ise geograafiaõpetajana julgustan lapsi geograafiat võtma küll. Pool eksamit saab teha koos atlasega ja kui kaardilugemise oskus on olemas, siis päris punktideta ei jää ka keskmine laps. Rääkimata sellest, kellel geograafia käpas on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valis ajaloo kuna juba väiksest peale tunneb selle aine vastu huvi. Ajaloo ja ühiskonnaõpetuse eksamil on üks eksami osa kirjand. Valida on 4 teema vahel.
Enamus klassikaaslasi valis inglise keele kuna neil oli keelekallakuga klass. Üks tüdruk veel valis ajaloo, paar last valis füüsika.
Soovitan ka Innove kodulehelt varasemaid eksameid vaadata. Minu poiss lahendas viimase 4 aasta eksamid läbi nii ajaloos, eesti keeles kui matemaatikas. Sellest oli palju abi, just eesti keele lugemisülesande osas. Sai aimu kuidas tekstist arusaamist kontrollitakse.
Vaatasin ise ka Innovest ühiskonnaõpetuse eksami töid ja ajalugu tundus lihtsam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üheksandik, kes muidu geograafiat hästi oskab (on pääsenud varasematel aastatel olümpiaadidel nii piirkonnavooru kui ka ühel aastal lõppvooru) igatahes geograafiat ei valinud, pidavat raske ja ebamäärane olema (need teadmised pigem vist õpetajalt pärit)

Minu laps tegi küll mõned aastad tagasi, aga ütles, et valis just seetõttu, et eksam kui selline paistis varasemate aastate tööde põhjal olevat kõige lihtsam ja loogilisem. Ja polnud kordagi olümpiaadil mingeid kõrgeid kohti saavutanud. Lennu peale said kõik tegijad üsna kõrged tulemused. Eks see oleneb ka õpetajast: kui tema arvates on laste jaoks raske, siis pigem teda ka usaldada. Inglise keel on ka hea valik ja kindla peale minek. Selles osas nõustun, et edasises elus see eksam kedagi ei huvita.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps valis ühiskonnaõpetuse. Loodan, et läheb hästi. Pigem kardab ta matemaatika eksamit, sest reaalainetes nõrk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Milline valikeksam 9. lõpus?