Esileht Kodunurk milline võiks olla 2 nädala menüü 4-liikmelisele perele?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: milline võiks olla 2 nädala menüü 4-liikmelisele perele?

Postitas:

2 karpi marineeritud räimi
4 karpi sprotte
1 karp kalapalle (konserv)
1 vaarikamoos
1 virsikukompott
3 purki pastakastet
1 pakk purustatud tomateid
1 oakonserv
1 purk türgi ube
1 karp kodujuustu
1 jahutatud broiler
1 verikäkk
1 pakk viinereid
1 karp marinaadis liha
1 pakk krabipulki
1 pulk lastevorsti
1 ahjupraad kalkunilihast
17 muna
2 kg jogurtit (virsiku ja marja)
1 suur purgitäis hapukurke
3 pakki piima
6 kohukest
4 toru kohupiimapastat ( 2 banaani, 2 vanilje)
200 g juustu
200 g võid
1 ket¨up
4 l marjamahla
2 pk rosinaid
1 kg kirsstomateid
2 kimpu banaane
1 kg pirne
1,5 kg kurke
1 granaatõun
1 pk koorikleiba
1 pakk maisikrõbuskeid
1 pk kohvi

Suur taldrikutäis ühepajatoitu
Taldrikutäis tatart hakklihaga
Avatud pakk heeringafileesid õlis
Tükike lastevorsti
Viis sardelli
1,5 pakki hapukoort
0,5 purki tomatipastat
0,5 purki vaarikamoosi
0,75 liitrit piima
0,5 liitrit keefiri
Pool kaalikat
Veerand peakapsast
0,75 purki kondenspiima
0,74 pudelit võileivamajoneesi
0,75 pudelit majoneesi
O,25 pakki mustikajogurtit
0,5 pdl leedripuusiirupit
1 kg kartuleid
0,5 kg müslit
10 täitmata tuuletaskut
4 leivapera
2 saiapera
0,5 pk maisikrõbuskeid
0,5 pk kohvi
0,5 pk kamapalle
0,25 pdl toiduõli

Lisaks on veel jahu, suhkrut, maitseaineid, makarone, mannat, tatart, kruupe, läätsi, tärklist, mett, äädikat jms.

13,5 eurot

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.10 12:46; 23.10 13:08; 23.10 14:14; 23.10 14:26; 24.10 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, milles on probleem? Hakake järjest sööma, esimesena need, mille säilivustähtaeg hakkab läbi saama. Sellise varuga ei peaks küll vähemalt nädal aega poodi asja olema, seega jääb see 13.5 järgmiseks nädalaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on selles, et seda peaks jaguma 2 nädalaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.10 12:46; 23.10 13:08; 23.10 14:14; 23.10 14:26; 24.10 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled kohati paremini varustatud kui mina. Hakake otsast sööma. Ma läheks poodi suure hädaga ja ostaks ainult kodus tehtud nimekirja alusel ja käiks väiksemas poes (vähem ahvatlust)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka hakkame otsast sööma. Panen huvi pärast ise ka menüü kirja ja loodan, et indu jätkub mõlemaks nädalaks. Jagan ka siin:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.10 12:46; 23.10 13:08; 23.10 14:14; 23.10 14:26; 24.10 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu silma järgi on siin vähemalt 10-11 väga korraliku ja rikkaliku lõuna-õhtusöögi ained olemas:

jahutatud broiler – 2 rooga, kalkuni ahjupraad – 1 roog (olened prae suurusest ka), marinaadis liha – ka 1 toidukord. Juurde siis kartulid või salat või rohelised oad või riis.
Lisaks vähemalt siis 4 päeva pasta kuna mainid pastakastmed. No näiteks vaheldumisi nende lihaga toidu päevadele.
Siis näen nimekirjas, mune, kartuleid, lastevorsti, hapukurki, majoneesi, hapukoort – tee näiteks kartulisalatit, peaks jätkuma kaheks söögikorraks. No viinerid või sardellid (olid ka nimekirjas) ka juurde ja jälle korralikult kõht täis.
Ilmselt on kodus ka riisi, nägin nimekirjas krabipulki – tee riisi-krabipulga salat, värsket kurki ka sisse.
Siis võiks teha tatraputru, juurde tomatisalat hapukoorega – jälle üks toidukord.

Nimekirjas on ka mitut sorti kohupiima – tee sellest plaadikooki vms, jätkub jälle mitmeks päevaks tee või kohvi kõrvale.
Ja selle nimekirja järgi ei pea igal hommmikul isegi vaid putru sööma, võileivale on vorsti, juustu, sprotte, või siis ka helbeid või müslit jogurtiga.

Aga üks asi tekitab küsimust, et miks sa kõik need asjad korraga endale kappi kokku oled ostnud? Pigem on mure selles, et toit kipub ehk halvaks minema – eriti kõik need kohukesed, kohupiimad, viinerid, vorstid. Neid vist ei kannata sügavkülma ka panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 14:15; 24.10 11:27; 24.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan suure koguse kaupa kui linnas käin. 1-aastaega (kes sööb mehe eest), on poodide külastamine ka keerulisem. Ma ei ole ka maainimene (st elan korteris, aialappi ei ole, külapood on).
Ostmisel olen harjunud kuupäevi vaatama ja päris homsepäevakaupa ei osta. Kui on kuumtöötlemiseks asi, siis ei juhtu midagi, kui kodus säilivus päeva jagu üle läheb. Kohupiimadest teen kooki, saiadest saiavormi, leibadest küüslauguleiba, hakkliha praen ära ja siis saab ka hiljem paari päeva jooksul söögi sees kasutada. Sügavkülmutamise võimalus on olemas, harjumus ei ole välja kujunenud. Vahel, kui meelde tuleb, siis ikka külmutan ka.
Külapoest ostan juurde, mida vaja läheb, kuid elu on näidanud, et 6-7 euroga nädalas välja ei tule. Seekord püüan söögitegemise eriti läbi mõelda, et ei peaks säästude kallale minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.10 12:46; 23.10 13:08; 23.10 14:14; 23.10 14:26; 24.10 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu nimekirja vaadata, siis oled sa kokkuostnud hulk saasta, millest on raske normaalset toitu teha.

Esiteks, milleks on vaja osta mingisuguseid konserve- oad, kalapallid, kompotid..
Teiseks, mingisugused pakendis marineeritud liha, kang vorsti, viinerid…

Selle köige asemel oleks vöinud hoopis osta liha- see ära tükeldada, osa hakklihaks teha, kondid ahju jne
Juurikaid igasuguseid(kapsas, lillkapsas, porgand, kartul jne)- suppe teha, pajaroogasid nii riisi-kartuli, kui ka läätsetega.

Vorstiasemel oleks vöinud hoopis osta suitsu peekonit, mis annab mitmetele roogadele väga hea maitse.

Oleks vöinud osta rohelisi maitseaineid, mida hakid kastmetesse ja suppidesse.

Kui teil on raha vähe, siis lihtsalt ei tee kohupiimast kooki, vaid öunakooki ja mingit plaadikooki.

Sa ostad liiga palju valmistooteid- müsli, vöileivamajonees, vorstid/viinerid, joogijogurtid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 16:54; 24.10 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead mina elan niimoodi,et iga kuu alguses tuleb ära osta terveks kuuks nii palju kui võimalik.
Meil on sööjaid 2. Beebi veel ei söö.
Kirjutan mis meelde tuleb,sellest mis me ostame tavaliselt.
3 kg sealiha
3kg kana
3kg hakkliha
umbes 10-15 euro eest soodukaga lihatooteid ( viinerid,grillvorstid,pihvid jne)
2-4 pakki külm juurvilju
Värskeid juur- ja köögivilju.
Sibulat, küüslauku
2 odavat ketsupit ( gardner) lisan ise maitseaineid,saab väga hea.
4 pakki tomatipastat.
2 karpi mune
1 sinep
Kartulit ostsime talvevaru ära. tuli odavam ja hea alati võtta.
Odavaid makarone 15 pakki.
Kuu jooksul mõned piima pakid, kohvi koored nii palju kui raha alles jääb .
Moose/hoidiseid teen kodus ise suvel/sügisel, neid ostma ei pea.

Ja selliste asjadega saamegi terve kuu aega kusjuures päris normaalselt süüa.
Vahel teen olemasolevatest asjadest mõne koogi või küpsiseid ka.
Puudust tunnen ainult sellest,et saaks isu järgi puuvilju süüa , ja endale jogurtit osta nii ,et ei peaks mõtlema, mida muud vajalikku selle raha eest saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 17:19; 24.10 12:25; 24.10 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühinen arvamusega, et kuigi nimekiri on üüratu, siis 2ndl menüü kokku panemine sellest on küll parasjagu peen kunst, sest kuigi lihakraami ju isegi jaguks (osa soovitan kindlasti sügavkülma panna, sest sellest 13¤ ei anna nagu miskit eriti juurde osta), aga seda, mida sinna juurde pakkuda, on ikka väga nadilt- kartulit, aedvilja jms, seega soovitan raha just sellele kaubagrupile kulutada. kui maal elad, ehk leiad mõne taluniku, kelle käest veidi soodsamalt saad. nt mulle pakuti just porgandeid, ainsaks tingimuseks oli, et pean ise üles võtma.
ma muidugi ei tea, palju sul neid makarone ja kruupe jms on, ehk veab ka nendega 2nd välja.

ma arvan, et esimese asjana pead sa ritta panema, mis kaua säilib ja mida oleks võimalik sügavkülmutada, sest vastasel juhul pead sa teise ndl üldse ilma lihakraamita hakkama saama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead mina elan niimoodi,et iga kuu alguses tuleb ära osta terveks kuuks nii palju kui võimalik.
Meil on sööjaid 2. Beebi veel ei söö.
Kirjutan mis meelde tuleb,sellest mis me ostame tavaliselt.
3 kg sealiha
3kg kana
3kg hakkliha
umbes 10-15 euro eest soodukaga lihatooteid ( viinerid,grillvorstid,pihvid jne)
2-4 pakki külm juurvilju
Värskeid juur- ja köögivilju.
Sibulat, küüslauku
2 odavat ketsupit ( gardner) lisan ise maitseaineid,saab väga hea.
4 pakki tomatipastat.
2 karpi mune
1 sinep
Kartulit ostsime talvevaru ära. tuli odavam ja hea alati võtta.
Odavaid makarone 15 pakki.
Kuu jooksul mõned piima pakid, kohvi koored nii palju kui raha alles jääb .
Moose/hoidiseid teen kodus ise suvel/sügisel, neid ostma ei pea.

Ja selliste asjadega saamegi terve kuu aega kusjuures päris normaalselt süüa.
Vahel teen olemasolevatest asjadest mõne koogi või küpsiseid ka.
Puudust tunnen ainult sellest,et saaks isu järgi puuvilju süüa , ja endale jogurtit osta nii ,et ei peaks mõtlema, mida muud vajalikku selle raha eest saaks.
[/tsitaat]

Loen ja tõesti imestan – söötegi sellise koguse liha iga kuu. Kiire arvutus näitab, et vähemalt 300 g liha päevas? Ja ma ei arvestanud neid grillvorste ja viinereid, mis mainisid. Ja kurdad, et ei saa puuvilju osta. Võibolla ei ole tark tegu kõik asjad kuu alguses korraga ära osta? Ma ei arva, et toit on poes kuu alguses odavam kui lõpus? Praegu oled sa lihtsalt sundseisus ja endalt valikuvõimaluse ära võtnud, et see mis kokku ostetud, tuleb ära süüa ja raha ka ei ole, et muud osta. Ma saan aru, et kui on hoiukoht olemas, siis tõesti võib aastase kartulivaru korraga ära osta ja võibolla ka talunikult pool siga korraga. Aga kui sa ostad neid asju nagunii poest, siis ma küll ei näe mõtet kuu alguses kogu raha eest külmkapp täis osta ja siis kuu aeg sundmenüüd järgida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 14:15; 24.10 11:27; 24.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loen ja tõesti imestan – söötegi sellise koguse liha iga kuu. Kiire arvutus näitab, et vähemalt 300 g liha päevas? Ja ma ei arvestanud neid grillvorste ja viinereid, mis mainisid. Ja kurdad, et ei saa puuvilju osta. Võibolla ei ole tark tegu kõik asjad kuu alguses korraga ära osta? Ma ei arva, et toit on poes kuu alguses odavam kui lõpus? Praegu oled sa lihtsalt sundseisus ja endalt valikuvõimaluse ära võtnud, et see mis kokku ostetud, tuleb ära süüa ja raha ka ei ole, et muud osta. Ma saan aru, et kui on hoiukoht olemas, siis tõesti võib aastase kartulivaru korraga ära osta ja võibolla ka talunikult pool siga korraga. Aga kui sa ostad neid asju nagunii poest, siis ma küll ei näe mõtet kuu alguses kogu raha eest külmkapp täis osta ja siis kuu aeg sundmenüüd järgida. [/tsitaat]

Ma ostan lihakraami turult. Kui on kuu eelarve olemas saab terve kuu süüa, muidu jääb alati millestki puudu. Mu mees teeb väga rasket füüsilist tööd ja vajab liha. Teen alati õhtuti nii palju süüa,et järgmisel hommikul ka süüa saaks. Mees saab lõunat tööjuures, ma näksin vahepeal midagi. Tegelikult saab ju normaalselt süüa, valikuvõimalusi on palju mida nendest asjadest teha. Ma olen alati mõelnud selle peale,et me kõhu täis saaks , mitte ,et saaks puuvilja näksida.
Ja vahepeal peab elama selle kogusega 9. sept – 15 okt näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 17:19; 24.10 12:25; 24.10 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina küll aru ei saa, miks konservubasid ja kompotti saastaks nimetatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 13:03; 24.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ostan lihakraami turult. Kui on kuu eelarve olemas saab terve kuu süüa, muidu jääb alati millestki puudu. Mu mees teeb väga rasket füüsilist tööd ja vajab liha. Teen alati õhtuti nii palju süüa,et järgmisel hommikul ka süüa saaks. Mees saab lõunat tööjuures, ma näksin vahepeal midagi. Tegelikult saab ju normaalselt süüa, valikuvõimalusi on palju mida nendest asjadest teha. Ma olen alati mõelnud selle peale,et me kõhu täis saaks , mitte ,et saaks puuvilja näksida.
Ja vahepeal peab elama selle kogusega 9. sept – 15 okt näiteks. [/tsitaat]

see on vale arusaama sul et raske füüsilise töö juures peab saama palju loomset valku. asenda pool oma lihast näiteks ubadega ja vahet ei näe. oad on näiteks poole odavamad. arvad et vanasti kui rasket talu tööd tehti ainult liha pakuti , eksid, liha peaaegu üldse ei söödud. vanasti söödi pudru, körti ja naerist, herneid ja mune.
asenda vähemalt 2X nädalas liha ubadega, proovi vähemalt, otsi retsepte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 14:00; 24.10 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina küll aru ei saa, miks konservubasid ja kompotti saastaks nimetatakse?[/tsitaat]

ma ka ei saa aru. arusaamatu lihtsalt. harimatus. ja siis 40 pluss surevad südame veresoonkonna haigustesse või on vererõhk kõrge..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 14:00; 24.10 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina küll aru ei saa, miks konservubasid ja kompotti saastaks nimetatakse?[/tsitaat]

Mitte probleem ei ole ubades, vaid et selle saasta konservi eest saad osta terve kilo kuivatatud ubasid, mis paned eelmine päev likku ja keedad ise- maitse parem ja rahaliselt tulusam!!!!!!

Kompott- milline neist on toiteväärtuselt parem, kas värske puuvili vöi suhkrusiirupiline virsik konserveeritult????

Kui inimesel ei ole piisavalt raha, siis konservide ostmine on lasristamine. Vaata algatuseks värske liha ja viineri hinda ning saad aru, et sellised poolvabrikaadid on raha raiskamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 16:54; 24.10 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ostan lihakraami turult. Kui on kuu eelarve olemas saab terve kuu süüa, muidu jääb alati millestki puudu. Mu mees teeb väga rasket füüsilist tööd ja vajab liha. Teen alati õhtuti nii palju süüa,et järgmisel hommikul ka süüa saaks. Mees saab lõunat tööjuures, ma näksin vahepeal midagi. Tegelikult saab ju normaalselt süüa, valikuvõimalusi on palju mida nendest asjadest teha. Ma olen alati mõelnud selle peale,et me kõhu täis saaks , mitte ,et saaks puuvilja näksida.
Ja vahepeal peab elama selle kogusega 9. sept – 15 okt näiteks. [/tsitaat]

Eelarve ei tähenda ju seda, et sa pead kõik asjad korraga ära ostma. Jaga raha nädalate peale ja osta nt kord nädalas. Praegusel juhul sa tegelikult ju külmutad enamuse ostetud lihast. Kui sa ostaksid kord nädalas, siis saaksite süüa osaliselt külmutamata ja sulatamata liha ning see on palju maitsvam ja ka toiteväärtus suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 14:15; 24.10 11:27; 24.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eelarve ei tähenda ju seda, et sa pead kõik asjad korraga ära ostma. Jaga raha nädalate peale ja osta nt kord nädalas. Praegusel juhul sa tegelikult ju külmutad enamuse ostetud lihast. Kui sa ostaksid kord nädalas, siis saaksite süüa osaliselt külmutamata ja sulatamata liha ning see on palju maitsvam ja ka toiteväärtus suurem. [/tsitaat]

Ma ei ela linnas, lean ühes väikeses külas. Linna minekuks läheb edasi-tagasi sõit maksma juba 2,40 . Käin linnas 1-2 korda kuus ainult. Siin on külapood küll olemas,aga seal kõik kallim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 17:19; 24.10 12:25; 24.10 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mitte probleem ei ole ubades, vaid et selle saasta konservi eest saad osta terve kilo kuivatatud ubasid, mis paned eelmine päev likku ja keedad ise- maitse parem ja rahaliselt tulusam!!!!!!

Kompott- milline neist on toiteväärtuselt parem, kas värske puuvili vöi suhkrusiirupiline virsik konserveeritult????

Kui inimesel ei ole piisavalt raha, siis konservide ostmine on lasristamine. Vaata algatuseks värske liha ja viineri hinda ning saad aru, et sellised poolvabrikaadid on raha raiskamine.[/tsitaat]

OK, ma ise söögi pealt koonerdama ei pea. Saan aru, et võib olla tegu laristamisega, kuid milleks nimetada siis nimetatud tooteid saastaks?
See ausalt öelda mind häiriski. Ma ei ole küll vaesur, aga toitu mõistan austada.
Ja liha oskan ka osta:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 13:03; 24.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]2 karpi marineeritud räimi
4 karpi sprotte
1 karp kalapalle (konserv)
1 vaarikamoos
1 virsikukompott
3 purki pastakastet
1 pakk purustatud tomateid
1 oakonserv
1 purk türgi ube
1 karp kodujuustu
1 jahutatud broiler
1 verikäkk
1 pakk viinereid
1 karp marinaadis liha
1 pakk krabipulki
1 pulk lastevorsti
1 ahjupraad kalkunilihast
17 muna
2 kg jogurtit (virsiku ja marja)
1 suur purgitäis hapukurke
3 pakki piima
6 kohukest
4 toru kohupiimapastat ( 2 banaani, 2 vanilje)
200 g juustu
200 g võid
1 ket¨up
4 l marjamahla
2 pk rosinaid
1 kg kirsstomateid
2 kimpu banaane
1 kg pirne
1,5 kg kurke
1 granaatõun
1 pk koorikleiba
1 pakk maisikrõbuskeid
1 pk kohvi

Suur taldrikutäis ühepajatoitu
Taldrikutäis tatart hakklihaga
Avatud pakk heeringafileesid õlis
Tükike lastevorsti
Viis sardelli
1,5 pakki hapukoort
0,5 purki tomatipastat
0,5 purki vaarikamoosi
0,75 liitrit piima
0,5 liitrit keefiri
Pool kaalikat
Veerand peakapsast
0,75 purki kondenspiima
0,74 pudelit võileivamajoneesi
0,75 pudelit majoneesi
O,25 pakki mustikajogurtit
0,5 pdl leedripuusiirupit
1 kg kartuleid
0,5 kg müslit
10 täitmata tuuletaskut
4 leivapera
2 saiapera
0,5 pk maisikrõbuskeid
0,5 pk kohvi
0,5 pk kamapalle
0,25 pdl toiduõli

Lisaks on veel jahu, suhkrut, maitseaineid, makarone, mannat, tatart, kruupe, läätsi, tärklist, mett, äädikat jms.

13,5 eurot

[/tsitaat]

Ma proovin midagi leiutada, aga kõigepealt maini MITU toidukorda päevas tuleb? Ja kes on sööjad?

1. nädal

E. Lahtistest sardellidest (ja kui puudu tuleb, siis see lastevorstijupp ka juurde) kapsaveerandiku, kaalika ja poolte kartulitega mingi ühepajalaadne.

T. Makaronivorm (makaronid, pastakaste, muna, peale riivi juustu).

K. Keeda kana valmis. Leemelt riisu üleliigne rasv, sellega saad veel midagi praadida. Keeda kanasupp (porgandit-sibulat sul on?), supisse lisa kaks fileepoolikut. Koivad-tiivad-ülejäänu jäta järgmiseks päevaks.
Kui porgandit-sibulat ei ole, pane supisse riisi, tee klimpe või paar kartulit ja teine pool purki pastakastmest. Konservube võid ka panna. Supist võiks lõtva kaks päeva söönuks saada.

N. Oletame, et supp ja juba veidi otsakorral, seega täida need tuuletaskud ära. Kohupiimakreemi näib sul küllaga olevat.

R. Leotatud kruupidest ja ülejäänud kartulitest midagi mulgipudrulaadset, sisseprae keedukanast järelejäänud tükid. Sibula olemasolu endiselt teadmata, muidu sobiks see ka sinna.

L. Pannkooke tee üls mehekõrgune virn. Pooled moosiga, pooltele tee soolakas täide – näiteks väntad vorsti läbi lihamasina (või haki), lisa konservuba, riivi veidi juustu juurde. Ketsupi v. majoneesiga kärab väga hästi.

P. Viska üks lihadest ahju. Juurde siis vastavalt oma äranägemisele lisandit. Tee ka lihtne plaadi-purukook (moosikook).
__________________

2. nädal.

E. Seljankalaadne. Kui praest midagi veel järel, sisi seda kasuta, vinkusid ka pisut, sisse hapukurki, jälle poolik purk pastakastet. Ube võid ka panna, miks mitte.

T. Ülejäänud viineritest viinerikaste makaronidega/ tatraga. Kui sul on zelatiini, saaksid jogurtikooki või niisama tarretist teha.

K. Munaga praetud riis, sisse sura jälle pastakastet ja prae lastevorsti. Maitsesta erinevalt, siis ei lähe asi üheülbaliseks.
Mahlast-moosist mannavaht. Nüüd võid piima peale nats kulutada, muidu on ikka maru nadi värk.

N. Oleneb suurusest, aga mina lammutaks ühe allesjäänud liha pooleks ja teeks poolest kastet soovikohase lisandiga ja kisselli kohupiimaga.

R. Osta kartuleid juurde, tee prae/ ahjukartuleid ja lõppemahakkavast lastevorstist kastet. Hädasti oleks vaja, et edaspidi oleks su värskete juurikate osakaal kapis suurem. saaksid imemaitsvaid toite, tervislikke salateid. Ideaalne oleks siia porgandi-kapsasalat.

L. Teisest poolest lihast tee taas makaronivorm, üle kallad muna-piimaseguga. Magusaks pannkooke. Nüüd vist said munad otsa?

P. Nüüd on sul vist lihaline otsas?
Kodujuustupirukas oletatava juurdeostetud porgandi või näiteks suvikõrvitsaga.
Mannapuder moosiga.

Tegelikult on see nii ümber nurga visatud menüü ja kirjapanevalt jäi kasutamata päris palju. Eeldan, et need konservid-heeringad-mahlad jne. tarbiti vahepaladeks ära.

Kui abiks olin, siis see jutt siin ei ole patendeeritud. Kasuta julgesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma proovin midagi leiutada, aga kõigepealt maini MITU toidukorda päevas tuleb? Ja kes on sööjad?

1. nädal

E. Lahtistest sardellidest (ja kui puudu tuleb, siis see lastevorstijupp ka juurde) kapsaveerandiku, kaalika ja poolte kartulitega mingi ühepajalaadne.

T. Makaronivorm (makaronid, pastakaste, muna, peale riivi juustu).

K. Keeda kana valmis. Leemelt riisu üleliigne rasv, sellega saad veel midagi praadida. Keeda kanasupp (porgandit-sibulat sul on?), supisse lisa kaks fileepoolikut. Koivad-tiivad-ülejäänu jäta järgmiseks päevaks.
Kui porgandit-sibulat ei ole, pane supisse riisi, tee klimpe või paar kartulit ja teine pool purki pastakastmest. Konservube võid ka panna. Supist võiks lõtva kaks päeva söönuks saada.

N. Oletame, et supp ja juba veidi otsakorral, seega täida need tuuletaskud ära. Kohupiimakreemi näib sul küllaga olevat.

R. Leotatud kruupidest ja ülejäänud kartulitest midagi mulgipudrulaadset, sisseprae keedukanast järelejäänud tükid. Sibula olemasolu endiselt teadmata, muidu sobiks see ka sinna.

L. Pannkooke tee üls mehekõrgune virn. Pooled moosiga, pooltele tee soolakas täide – näiteks väntad vorsti läbi lihamasina (või haki), lisa konservuba, riivi veidi juustu juurde. Ketsupi v. majoneesiga kärab väga hästi.

P. Viska üks lihadest ahju. Juurde siis vastavalt oma äranägemisele lisandit. Tee ka lihtne plaadi-purukook (moosikook).
__________________

2. nädal.

E. Seljankalaadne. Kui praest midagi veel järel, sisi seda kasuta, vinkusid ka pisut, sisse hapukurki, jälle poolik purk pastakastet. Ube võid ka panna, miks mitte.

T. Ülejäänud viineritest viinerikaste makaronidega/ tatraga. Kui sul on zelatiini, saaksid jogurtikooki või niisama tarretist teha.

K. Munaga praetud riis, sisse sura jälle pastakastet ja prae lastevorsti. Maitsesta erinevalt, siis ei lähe asi üheülbaliseks.
Mahlast-moosist mannavaht. Nüüd võid piima peale nats kulutada, muidu on ikka maru nadi värk.

N. Oleneb suurusest, aga mina lammutaks ühe allesjäänud liha pooleks ja teeks poolest kastet soovikohase lisandiga ja kisselli kohupiimaga.

R. Osta kartuleid juurde, tee prae/ ahjukartuleid ja lõppemahakkavast lastevorstist kastet. Hädasti oleks vaja, et edaspidi oleks su värskete juurikate osakaal kapis suurem. saaksid imemaitsvaid toite, tervislikke salateid. Ideaalne oleks siia porgandi-kapsasalat.

L. Teisest poolest lihast tee taas makaronivorm, üle kallad muna-piimaseguga. Magusaks pannkooke. Nüüd vist said munad otsa?

P. Nüüd on sul vist lihaline otsas?
Kodujuustupirukas oletatava juurdeostetud porgandi või näiteks suvikõrvitsaga.
Mannapuder moosiga.

Tegelikult on see nii ümber nurga visatud menüü ja kirjapanevalt jäi kasutamata päris palju. Eeldan, et need konservid-heeringad-mahlad jne. tarbiti vahepaladeks ära.

Kui abiks olin, siis see jutt siin ei ole patendeeritud. Kasuta julgesti.
[/tsitaat]

Tänan. Selline nimekiri on just see, mida ootasin. Alustasin ise ka menüü kirja panemist ja kui umbes nädal möödas, siis teen väikese inventuuri ja postitan siia vahekokkuvõtte:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.10 12:46; 23.10 13:08; 23.10 14:14; 23.10 14:26; 24.10 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. nädala teisipäeva toidu, mis koosneb ainult kauasäilivatest ainetest, jätaksin kuhugi tahapoole ja 2. nädala pühapäevani kindlasi kõnealune kodujuust ei säili. Nii et tee menüüs nihutamisi vastavalt kuupäevadele.
Ma ise teen lastele palju kohupiima kisselliga- kisselli keedan mahlast ja siin oli ka rosinaid nimetatud- tups kohupiimapastat peale, või siis suhkruga praetud kaerahelbeid.
Kui kasutad juba pasta+pastakaste, siis pole mõtet sinna ka muna ja juustu ära raisata. Makaronivormi võib teha vabalt ka ilma munata, kui juba kasutad tomatit ja juustu.
Piima-leiba-saia on vaja jooksvalt juurde osta. Samuti on kartulit vähe, jätkub ainult supi sisse. Üheks toiduks võiks kaaluda minestrone suppi, kuna sobivaid aineid on palju olemas- tomatikonserv, oad, makaronid ja ehk veel midagi annab sinna sobitada.
Esimesena säti oma lihakraam kuupäeva järgi ritta ja kasuta selles järjekorras. Kui läheb kiiremini halvaks kui teha jõuad, pane kohe sügavkülma. Kasuta ära poolikud asjad, et ei läheks midagi halvaks. Nt soovitati teha kartulisalatit, kuigi kartulit on väga vähe. Õnneks see on praegu poes odav.
Pirnid lähevad kõige kiiremini halvaks, nii et need tuleks kiiresti ära süüa. Kui raatsid röstsaia peale laristada, siis minu laste lemmik on röstsai, kuhu on peale pandud natuke mett ja banaaniviilud.
Pirni-ja banaanitükkidele võib lisada natuke jogurtit ja peale granaatõunaseemneid, selline puuviljasalat, kuna oli poolik jogurt kapis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]1. nädala teisipäeva toidu, mis koosneb ainult kauasäilivatest ainetest, jätaksin kuhugi tahapoole ja 2. nädala pühapäevani kindlasi kõnealune kodujuust ei säili. Nii et tee menüüs nihutamisi vastavalt kuupäevadele.
Ma ise teen lastele palju kohupiima kisselliga- kisselli keedan mahlast ja siin oli ka rosinaid nimetatud- tups kohupiimapastat peale, või siis suhkruga praetud kaerahelbeid.
Kui kasutad juba pasta+pastakaste, siis pole mõtet sinna ka muna ja juustu ära raisata. Makaronivormi võib teha vabalt ka ilma munata, kui juba kasutad tomatit ja juustu.
Piima-leiba-saia on vaja jooksvalt juurde osta. Samuti on kartulit vähe, jätkub ainult supi sisse. Üheks toiduks võiks kaaluda minestrone suppi, kuna sobivaid aineid on palju olemas- tomatikonserv, oad, makaronid ja ehk veel midagi annab sinna sobitada.
Esimesena säti oma lihakraam kuupäeva järgi ritta ja kasuta selles järjekorras. Kui läheb kiiremini halvaks kui teha jõuad, pane kohe sügavkülma. Kasuta ära poolikud asjad, et ei läheks midagi halvaks. Nt soovitati teha kartulisalatit, kuigi kartulit on väga vähe. Õnneks see on praegu poes odav.
Pirnid lähevad kõige kiiremini halvaks, nii et need tuleks kiiresti ära süüa. Kui raatsid röstsaia peale laristada, siis minu laste lemmik on röstsai, kuhu on peale pandud natuke mett ja banaaniviilud.
Pirni-ja banaanitükkidele võib lisada natuke jogurtit ja peale granaatõunaseemneid, selline puuviljasalat, kuna oli poolik jogurt kapis.
[/tsitaat]

No loomulikult pole see kohustus just järjekorras teha. Lihtsalt, et midagi kondikavaks saaks. Raske soovitada, kuna suurt osa väljatoodust minu toidulaual ei eksisteeri. Isiklikult tunnen loetut vaadates ko-hu-ta-valt suurt puudust juurikatest (ma olin ilmselgelt eelmises elus jänes või mingi näriline). Juurikad ikka odavamad, säilivad kenasti, tervislikud ja kui palju saab nendega rikastada/ mängida!
See siin lihtsalt siis nö. proov 1, 2, 3…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta keefiri või petti. Maximas pett oli vist natuke üle 50sendi. Pane moosi sisse, ongi jogurt. Mäletan lapsepõlves ema mulle tegi koguaeg, siis polnud ju miskit saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk milline võiks olla 2 nädala menüü 4-liikmelisele perele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.