Esileht Beebi ja mitmikud Milline voodi beebile?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Milline voodi beebile?

Postitas:
Kägu

Millise voodi olete te oma beebile ostnud ja kas olete valikuga rahul?

Olen esmakordselt rase ja iga müüja loomulikult reklaamib oma voodit kui parimat. On võrevoodeid, hälle, ümmargusi voodeid jne. Aga mis tegelikult kõige praktilisem ja mõistlikum oleks ning kas üldse on beebi voodil tähtsust?

Osad müüjad ütlevad, et beebil on ebamugav suures voodis magada, et tuleb ikka pisike beebivoodi algul soetada, mitte selline, milles on kasvuruum sees. Samas nagu aru olen saanud, magab enamus emasid esimestel elukuudel beebiga samas täiskasvanute voodis kuna nii on lihtsam öösiti imetada. Kui beebil pole probleemi täiskasvanute voodis magada, miks siis beebivoodi suurus üldse oluline peaks olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie ostsime ka entusiastlikult võrevoodi, ent reaalsus on meie peres see, et beebi magab meiega, kuna öösel on mugav imetada ning enda voodit pole ta siiani aktsepteerinud. Panime lausa selle enda voodi kõrvale, aga sinna tõstes on plaks silmad lahti ja iseseisvalt ta ei uinu. Mina aga asja keeruliseks ei ajaks ja mingit erilist voodit pole vaja. Klassikaline võrevoodi, eemaldatava küljega ning reguleeritava kõrgusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie ostsime ka entusiastlikult võrevoodi, ent reaalsus on meie peres see, et beebi magab meiega, kuna öösel on mugav imetada ning enda voodit pole ta siiani aktsepteerinud. Panime lausa selle enda voodi kõrvale, aga sinna tõstes on plaks silmad lahti ja iseseisvalt ta ei uinu. Mina aga asja keeruliseks ei ajaks ja mingit erilist voodit pole vaja. Klassikaline võrevoodi, eemaldatava küljega ning reguleeritava kõrgusega.

Meie ostsime ka just klassikalise võrevoodi eemaldatava küljega ja reguleeritava kõrgusega, et saaks panna oma voodi kõrvale.

Loodetavasti selline variant meile sobib, sest kuigi meil on parasjagu lai voodi, siis kolmekesi ühes voodis tundub vähemalt esimesed kuud väga ohtlik ning kuigi meil on olemas diivan ja õhkmadrats, siis hetkeseisuga ei sooviks ka meest meie lähedalt pikaajaliselt minema ajada.

Elame-näeme, kas asjad lähevad nii nagu olen soovinud. Voodi enda pärast nii väga ei muretseks, aga ostsin voodile lisaks ka lapsele ergonoomilise kookoni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vooditasku või kõrgeks tõstetava põhjaga ja eemaldatava küljega võrekas. Kui pead hakkama öö jooksul 4-5 korda voodist välja tulema lapsega tegelemiseks, on kindlamast kindlam et beebi lõpetab teie voodis magades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie ostsime võrevoodi (Troll Romantica – ilus ja praktiline, sest all on ka sahtlel voodipesu jm hoiustamiseks). Laps on sünnist saadik selles ka maganud, välja arvatud juhtudel, kui teda suures voodis imetades ise magama jäin ja ta ka siis ikkagi minu kõrval uinus. Ma olin esimestel kuudel muidugi lapse magamisteemaga püsti hädas. Mingil hetkel tundus küll, et lähen kohe ostma mingisugust väiksemat ja suure voodi külge kinnitatavat voodit (näiteks chicco next to me), sest lugesin emadest, kes suudavad last sedasi rinnaga toita, et laps on selles väikeses voodis ja teda suurde ei peagi tõstma (nüüd tundub see ikkagi suht ulme idee). Ühesõnaga meil oli see häda, et võrevoodil ei olnud ükski kõrgus selline, et beebi madrats oleks olnud samal tasemel meie madratsiga ja seega mina pidin ikkagi pidevalt ise püsti tõustma ja last imetamiseks voodist sisse-välja tõstma. Meil lihtsalt ei toiminud see võrevoodil külg maha ja meie voodi kõrvale paneku variant kahjuks. Mingil hetkel soovisin küll, et laps oleks kuidagi lähemal, just sellises täpselt meie voodi küljes olevas väikeses pesas.

Aga tänaseks on need ajad juba kuidagi möödas, laps 8-kuune, magab eraldi toas võrevoodis rõõmsalt, seega sisuliselt ikkagi saab päris hästi ühe voodiga hakkama ja ei pea esimeseks paariks kuuks veel mingit eraldi asja ostma. Kõik Moosese hällid jm ka sellised, ilma milleta minu meelest saab ilusti elada. Miks ikka peaks olema erinevaid hälle nii palju? Magab ju ikka ühes toas või päeval üldse hoopis kärus (õues või rõdul või terrassil nt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on kasutusel peaaegu suvalised tavamõõdus võrevoodid, ühes pigem jäik madrats ja teises õhuke poroloon koos lambavillast tekiga. Beebi magab mõlemas hästi ja enda vahele üldjuhul magama ei võta. Kipun küll öise imetamise ajal uinuma, kuid enamasti abikaasa tõstab lapse ära. Beebiga koos on mul magades sundasend ja niigi pärast sünnitust õrn selg hakkab eriti hullult valutama.

Esialgu plaanisime võrevoodil külje eemaldada ja oma voodi vastu panna, kuid siis hakkasin mõtlema, et ma ei saa niimoodi ise voodist normaalselt välja. Mul oli istumine ikka paar nädalat hell ja see oleks kohe päriselt probleem olnud. Lisaks päevaste unede ajal sealt lapse õngitsemine tundus keeruline.

Kaalusime ka väiksema hälli ostmist, kuid see tundus kitsastes korterioludes asjatu lisamööbel. Võrevoodi oli juba olemas ja sellele oleks pidanud ajutise koha ikka leidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad lapsed on algusest peal maganud öösel oma voodis. Esimese lapsega üritasin nii, et peale imetamist jäi minu kõrvale, aga ma ei saanud magada, sest muretsesin, et last laiaks ei litsuks ei mina ega mees. Esimeseks voodiks võrevoodi ja ei ole probleem inetamiseks üles tõusta- imetan ära ja laps oma voodisse tagasi. Noorem laps alles kuuajane ja ilmselgelt ise veel voodis magama ei oska jääda, v.a öösel, aga õhtul imetan seni kuni tuttu jääb ja siis oma voodisse ning magab rahulikult 4-6h jutiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kõigi lastega tavalised võrevoodid olnud. Võimalikult odavad ka veel, sest varsti pole selle võrevoodiga midagi teha. Mina asju müüa ei viitsi. Kahe viimase lapsega olen võrevoodil külje maha võtnud ja see asub suure voodi vastas. Praegu on nii, et last toidan enda ja selle võrevoodi vahel. Kuidagi on nii sattunud, et madratsid on täpselt ühel kõrgusel. Kuna beebi ajab suust pidevalt piima välja ja mähku vahelt kipub ka kakat lekkima, siis on meie enda voodis alt kummiga väike lina, mille peal laps. Kui olen lapse kõhu täis söötnud, tõmban selle linaga lapse võrevoodisse. Siis saan ise normaalselt magada ja laps ei ärka selle nihutamise peale üles ka või kui ärkab, siis jääb kohe magama. Aga mõnikord jään ise tissitamise ajal magama ja siis avastan lapse oma kaisust. Ja alati on laps võrevoodi pool, sest abikaasa rapsib öösiti palju ja tema poole ei julge last jätta. Kui päeval lapse toas magama panen, siis ka tissitan selle sama koha peal ja laps jääb suurde voodisse magama. Ta veel ei oska end keerata. Aga suhteliselt varakult tuleb see voodikülg jälle tagasi panna ja lapse võrekasse magama jätta. Ma olen selle vea teinud, et lapse suurde voodisse magama jätnud, tekkidega ääred ära kindlustanud ja ikka eelmine laps suutis voodist välja kukkuda kuigi see tundus täiesti võimatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega magas ta algusest peale võrevoodis meie toas, aga natukene meist eemal. Ma vahetasin nagunii algusest peale igat söötmist mähet, sest ta kakas ennast enamustel kordadel täis niiet voodist püsti tuli ennast nagunii ajada. Kui ta suurem oli ja enam öiseid mähkmevahetusi ei vajanud hakkas ta rohkem kaisus magama, aga jäi ka oma voodis ilusti magama. Teise lapse jaoks on ostetud vooditasku, sest seekord on magamistuba väga väike ja võrevoodi ei mahu kuhugi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Milline voodi beebile?