Esileht Koolilaps Millise klaveri olete ostnud lapsele, kui..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Millise klaveri olete ostnud lapsele, kui..

Postitas:

Ta on hakanud pillimängu õppima?
Ehk saate ka margi või lingi anda.Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime digiklaveri – see võtab suhteliselt vähe ruumi (põhimõtteliselt ainult klaviatuuri jagu) ning häälestamisega pole probleemi.
Algul otsisime kasutatud digiklaverit, aga ei leidnud sobivat.
Ostsime lõpuks uue Korg SP-170S mudeli.
http://shop.pillipood.ee/0304000000/0/readmore/143526/

Algajale täiesti piisav – korralik heli, lihtne kasutada, normaalsed klahvid (Natural Weighted Hammer Action). Erinevad heliefektid (süntesaator, orel jm)teevad muusikaõppimise põnevamaks.
Tahtsime kindlasti ka kõrvaklappe, et vajadusel saaks vaikselt harjutada.
Kui kunagi selgub, et laps tahab tõesti muusikaga tõsisemalt tegeleda, siis tuleb muidugi korralikum pill muretseda, aga alguses piisab sellisest täiesti. Ilmselt piisaks ka odavamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:16; 10.12 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samad argumendid, mis eelneval vastajal – otsustasime ka digiklaveri kasuks.
Valisime Yamaha Clavinova 465 GP – väga rahul!
http://www.stanfordmusic.ee/et/component/virtuemart/detail/68-digital-pianos/flypage/4741-yamaha-clavinova-465gp?sef=hcfp

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisapillina klaver, ostsime pruugitud eestiaegse pianiino (häälestatud eelnevalt) kuulutuse peale. Ei olnud kõige odavam, ligi 700 eurot, 200ga on juba üsna suur valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minule osteti vene ajal kasutatud Ukraina, 400 rubla 🙂
Kui minu laps hakkas pilli õppima, tõime mu vanematekodust ära – transport 50 ¤, häälestamine 60 ¤. Meister kinnitas, et õpilase jaoks igati korralik pill. Häälestada tuleb kord aastas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 09:15; 10.12 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust saite klaveri transpordi 50 euroga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Petrof. Püsib kaua hääles ja hea kõlaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust saite klaveri transpordi 50 euroga?[/tsitaat]

Vot ei mäletagi täpsemalt. Tuttav andis telefoninumbri ja mingid täitsa profid vennad tulid kohale, 2 meest, auto, rihmad-värgid olemas ja väga korralikult tegid ära (meil oli veel II korrusele vaja viia ja mitte kõige lihtsam trepp). Tallinnas. T¨ekki muidugi ei antud, ma ei küsinud ka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 09:15; 10.12 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just uurin praegu digiklavereid, aga foorumites kirjutatakse ikka, et kui oled digiklaveriga harjunud, siis päris klaver on harjumatu ja vastupidi, kuigi vastupidi on vähem. Samas, ma ei tea kui suur tähtsus sel algajale on. Kõige targem oleks ehk klaveriõpetajaga nõu pidada. Ehtsaid klavereid olen mina näinud suhteliselt mõistliku hinnaga (100-200 eurot) kasutatud mööbi poodides ja need, mida proovisin, olid täiesti ok heliga.
Ise olen eluaeg mänginud tavaklaveriga (pianiino nimega Riga) ja alla 1000 euro jäävatel digiklaveritel on minu jaoks kõigil sama häda: heli on kuidagi hingetu. Tavaklaver kõlab hoopis teisiti kui digiklaver, kuigi muusikakauge abikaasa nt ei tee mingit vahet. Olen ka tippklassi digiklaverit proovinud ja see oli enam-vähem, kuid mu enda koduklaver on siiski parem (kuigi pole häälestada lasknud juba üle 5 aasta, vahepeal kui üks noot hulluks läks, kruttisin ise kuulmise järgi paika, aga eks häälestamist vajaks ikka…). Samas, ka tavaklaveritel on tohutu vahe. Kord pidin Steinwayl (tippklassi kontsertklaver) mängima ja ei meeldinud, kuidagi liiga terav kõla, aga vbl harjuksin ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 14:48; 20.01 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu algajal klaveriõppijal on koolis klaveritunnis nö pärisklaver ja laps ütleb, et meie koduse Korgi digiklaveriga võrreldes on pärisklaveril ikkagi tiba teistsugune, kõlavam heli. See on ilmselt see odavama (500¤) digiklaveri \”hingetus\” nagu eelpoolkirjutajagi mainis.
Samas klahvistiku kasutamisel laps vahet ei tunneta. Ja pedaaliga pidid mõlemad suht sarnaselt kõlama.
Tavaliselt on nii, et mida kallim digiklaver, seda \”hingelisemat\” heli suudab see toota.
Ma sellesse hingestatusesse ei raatsinud esialgu palju investeerida, kuna pole teada, kas ja kaua laps üldse viitsib klaveriõpingutele pühenduda. Tore, kui ta saaks algtõedki selgeks, siis vaatame edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:16; 10.12 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meil kodus pisike tita, siis vanemale lapsele, kes klaverit opib, ostsime digiklaveri. Lapsele VAGA meeldib! Tallemeeldib naiteks hommikul vara enne kooli veidi mangida aga naabreid ei tahtnud arritada 🙂 Nyyd saab laps harjutada just siis, kui tuju tuleb – paneb klapid pahe ja keegi muu ei kuulegi. Kusjuures see nn kontsertklaveri oige heli kolab korvaklappides eriti hasti! Laps on hakanud rohkem harjutama. Suureks lisaboonuseks on see, et valisime digiklaveri, mis voimaldab muusikapala kohe noodiks panna ja naitab ekraanil klahve, mida selle loo mangimiseks vajutada tuleb.. See on innustanud last mangima lugusid, mis telekast voi raadiost tulevad 🙂 Otsisime ysna kaua ja proovimas kaisime mitmes poes. Leidsime endale sobiva suurest muusikariistade poest ja see tuli sooduspakkumisega ysna muistliku hinnaga. Vaiksemates poodides soodustusi ei pakutud.. Digiklaveri eelis on veel see, etteda ei tule haalestada. Meil hoiab see igal aastal 70 EEK kokku. Digiklaveril on aga orn elektroonika ja kui see rikki laheb, on remont ysna kallis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 18:57; 11.01 22:47; 02.02 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.Thomann.de
Tellisin digiklaveri Yamaha. Imetlusväärne teenendus seal, tellisin õhtul hilja, hommikul sain sõnumi telefoni, et on teele pandud…
Oli oluliselt odavam kui Eestist ostes ( kust iganes ).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 12:57; 11.01 21:26; 13.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samamoodi nagu mitmel eelneval: ostsime alustuseks süntesaatori, kuna see võtab vähem ruumi.
juhul, kui laps oleks asja põhjalikult käsile võtnud, oli vanavanematega kokkulepe, et sel juhul toome vanavanaemast jäänud vana klaveri oma juurde ja laseme uuesti ära häälestada.
reaalselt pidas aga poisi klaverimängu huvi vastu max 2a, lõpetas ära pärast seda, kui juba teine klaveriõpetaja järjest lapsepuhkusele jäi, kolmandaga koostööst keeldus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tartu sõbralt sõbrale poes (vähemalt veeriku selveri omas) müüakse tihti kasutatud klavereid, hind 100 ja natuke peale eurot

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]www.Thomann.de
Tellisin digiklaveri Yamaha. Imetlusväärne teenendus seal, tellisin õhtul hilja, hommikul sain sõnumi telefoni, et on teele pandud…
Oli oluliselt odavam kui Eestist ostes ( kust iganes ).[/tsitaat]

Millise sealt tellisid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on lapsed kõige odavam digiklaver,mis thomannis sel hetkel müügil oli. saab ka omad asjad ära harjutatud, klahvid käivad ilusti, tundlikkust saab reguleerida jne. tean omast kogemusest, et klaveril ja klaveril on ka vahe. ise harjutasin vana ukraina peal, tunnis oli korralik estonia ja ikka oli teine tunnetus. aga sellega harjub kohe ära, kui lugu selge.

ps minu lapse klaveriõpetajal (on ka hinnatud kontsertmeister) on samuti kodus mängimiseks/harjutamiseks digiklaver ja ta ütleb, et sellest pole mingit probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 12:59; 20.01 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle seletati nii, et elektrooniline klaver on igati mugavam (nii mängijale kui ka kuulajale, irw) aga, kui laps harjub ainult elektroonilise klaveri klahvidega, siis on hiljem päris tüütu nö ‘päris’ klahvidega harjuda (neid tuleb siiski vajutada mingi kindla tugevuse ja tunnetusega, et see mehaaniline süsteem heli kuuldavale tooks. Meie valisime nõukaaegse pianiino. Eks tulevikus, kui peaks klaverikunstnik sirguma, võib hakata pilli kõlale ja helile mingeid nõudmisi esitama.
Alguses pidi see klahvide tunnetuse saavutamine oluline olema, et hiljem juba tehnika omandanuna nt teise harjutamiseks vajaliku klaverina võib kasutada nii üht kui teist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle seletati nii, et elektrooniline klaver on igati mugavam (nii mängijale kui ka kuulajale, irw) aga, kui laps harjub ainult elektroonilise klaveri klahvidega, siis on hiljem päris tüütu nö ‘päris’ klahvidega harjuda (neid tuleb siiski vajutada mingi kindla tugevuse ja tunnetusega, et see mehaaniline süsteem heli kuuldavale tooks. Meie valisime nõukaaegse pianiino. Eks tulevikus, kui peaks klaverikunstnik sirguma, võib hakata pilli kõlale ja helile mingeid nõudmisi esitama.
Alguses pidi see klahvide tunnetuse saavutamine oluline olema, et hiljem juba tehnika omandanuna nt teise harjutamiseks vajaliku klaverina võib kasutada nii üht kui teist.[/tsitaat]
Ma ei tea, kui odavat digiklaverit sa pidid vaatama (või ajad sa digiklaveri süntesaatoriga segi), aga igatahes KORRALIKE digiklaverite klahvistik on tehtud täiesti sarnane \”päris\” klaverite omaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei tea, kui odavat digiklaverit sa pidid vaatama (või ajad sa digiklaveri süntesaatoriga segi), aga igatahes KORRALIKE digiklaverite klahvistik on tehtud täiesti sarnane \”päris\” klaverite omaga. [/tsitaat]

ma ei ole viimastel aastatel toodetud digiklavereid proovida saanud, aga julgen arvata, et nende tase on lähiminevikus kõvasti paranenud. me ostsime ka lapsele (6 a tagasi, aga järelturult, st veel vanema mudeli) digiklaveri, millel on klaveritundlikkusega klahvid, aga nüüd pisem, kes õppima hakkas, kurdab, et teda segab. tunnis on harjumatu päris klaveril mängida ja ta peab iga kord teadlikult tugevamalt vajutama. käehoid ka muutub kergema klahviga veidi. pluss veel see, et algul ei olnud sugugi mitte kõigil digiklaveritel üldse hammer action klahvid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen Thomannist ostja – tellisin Yamaha 640 W, tuli koos korraliku aluse/ jalaga. Enne ikka lugesin arvamusi mitmes keeles ja üks tuttav muusik ka soovitas. Eestis 640 ei müüda. Aga seal muidugi igasuguse hinnaga kõike võimalikku odavast proffini. Transpordi hind oli 20 eur kui ma õigesti mäletan.Tuli koju kohale mõne päevaga minu ülimaks üllatuseks,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 12:57; 11.01 21:26; 13.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu digiklaver mistahes hea heliga ,hingetuks jääb ta ikkagi .Ei anna iial päris klaveri kõla välja .Elektroonika jääb tuimaks pilliks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No viimasele käole vaidleksin vastu. Praegused digiklaverid on enamasti raske klahviga ja imiteerivad pärisklaverit üsna hästi. Pole sellel digikõlal häda miskit, sest enamus kuulajaid erinevust ei pruugigi tajuda. Digiklaver teeb algajale õpilasele (eriti lapsele) õppimise oluliselt huvitavamaks just oma erinevate võimaluste poolest. Ja see huvi on väga väärtuslik, vähemalt minu meelest. Väiksena kadestasin klaverimängijana veidi viiuldajaid, kes said oma pilli igale oole kaasa võtta ja kasvõi maal vanaema juures harjutada. Klaverit kaasa tassida ei saanud… Nüüd võtab minu laps oma digika ka vanaema juurde, sest see pole eriti raske (alla 30kg) ja saab vajadusel ka kõrvaklappidega mängida just siis ja just seda, mida ise tahab. Ja ta tahab 😉 Sundima harjutama muusikooli kava ma ei pea. Pigem oleme netist huvitavaid lugusid leidnud ja õppinud mängima digiklaveril. Meil kah Yamaha ja olen väga rahul. Tavaklaver on meil kah, väga ilusa kõlaga Zimmermann, aga seda hindan rohkem mina, täiskasvanud inimesena, kes klaverit 7 aastat õppinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 18:57; 11.01 22:47; 02.02 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad, et laps õpib nooodid ära ja kolistab loo maha, siis sobib ka digiklaver. Kui tahad, et laps mängib oma lugu musikaalselt, siis sobib vaid tavaline klaver. Kodus digiklaveril harjutades saab ta noodid selgeks, kuid sealt ei tule muusikat. Eks selle osa peab (vaene) õpetaja tunnis tasa tegema. Mängija seisukohalt on need kaks eri instrumenti, mis sest et kuulaja ei pruugi vahet teha. Digiklaver sobib klahvpilliks ansamblisse, aga sooloinstrumendina, nii nagu lapsed õpivad ja esinevad, küll mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kõigepealt peaks ikka selgeks tegema kas lapsel üleüldse huvi pikemalt mängida ja kas tal ka annet piisavalt, et sellega raha saaks teenida.
Ja selle kõige testimiseks sobib digiklaver väga hästi. Hiljem saab alati välja vahetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.12 12:57; 11.01 21:26; 13.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kõigepealt peaks ikka selgeks tegema kas lapsel üleüldse huvi pikemalt mängida ja kas tal ka annet piisavalt, et sellega raha saaks teenida.
Ja selle kõige testimiseks sobib digiklaver väga hästi. Hiljem saab alati välja vahetada.[/tsitaat]

Ma kindlasti ei jaga seda seisukohta, et klaveri peaks lapsele ostma vaid siis, kui on selge, et ta oma andega raha saab teenima hakata.
On palju hobisid (s.h väga kalleid), mis ei hakka iial raha sisse tooma vaid ainult viivad seda välja.

Aga ise vaatasin osta.ee-s, et müüakse mitmeid klavereid nt Riga ja Belarus. Kas need on siis samaväärsed, millega muusikakoolis õpitakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamus järelturul olevaid \”päris\” klavereid on hoopis halvemad kui keskmise hinnaklassi digiklaver. musikaalse lapse võib hoopis ära rikkuda see \”hing\”, mis kohe peale häälestamist hakkab mikromeetri haaval häälest ära minema. rääkimata sellest, et klahvimehhaanika ei pruugi olla õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 12:59; 20.01 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]enamus järelturul olevaid \”päris\” klavereid on hoopis halvemad kui keskmise hinnaklassi digiklaver. musikaalse lapse võib hoopis ära rikkuda see \”hing\”, mis kohe peale häälestamist hakkab mikromeetri haaval häälest ära minema. rääkimata sellest, et klahvimehhaanika ei pruugi olla õige.[/tsitaat]

Enne ostmist tuleks klaverit muidugi proovida ja kui ise ei jaga asjast midagi, siis ehk saab mõne klaverimängija või õpetaja käest nõu küsida.
Aga see nn hing pole üldse seotud hääles püsimisega. Minu klaver on ka selline, mille mõned klahvid aega-ajalt häälest ära lähevad. Ülejäänu võib ühtlaselt kuhugi poole vajuda, aga ausaltöeldes on sel tähtus vaid siis, kui klaverit mitte sooloinstrumendina ja kontsertpilliks kasutada. Õnneks mul pole absoluutset kuulmist, sellega oleks ehk häda, aga musikaalsust on küll ning helikõrgusi tajun väga hästi, aga aega-ajalt häälest minev klaver on kuulmist pigem teravdanud kui rikkunud. Digiklaveri kavatsen sellest hoolimata osta, sest väikesed puudujäägid kaalub üles võimalus nt öösel mängida ja klaver maale või kuhu iganes kaasa võtta. Tavaklaveriga jätkan ka muidugi mängimist, need kaks ei asenda minu jaoks üksteist vaid täiendavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 14:48; 20.01 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digiklaverid, mida võib julgelt tavaklaveri asendajana pruukida, on ikkagi kallima otsa mudelid. Hinnasilt 2000¤ oleks heaks orientiiriks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

     
\”Digiklaverid, mida võib julgelt tavaklaveri asendajana pruukida, on ikkagi kallima otsa mudelid. Hinnasilt 2000¤ oleks heaks orientiiriks.\”
TÄIESTI VALE info!!! Korraliku tiibklaveri kõlaga digiklaveri saab ka tublisti alla tuhande euro, ka Eestist. Tuleb lihtsalt rohkem muusikapoodides käia! Yamahal on näiteks mitu mudelit. Otsida tasub. Ja ka tavaklavereid on erinevaid, mõnel ikka väga kole kõla ja lapsele kohe kindlasti ei soovitaks. Ja alustavale lapsele pole kõige kallimat instrumenti tarvis, aga huvitav peab olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 18:57; 11.01 22:47; 02.02 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostsime lapsele digiklaveri YAMAHA ARIUS YDP 142R, maksis 809 eur, oleme rahul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Koolilaps Millise klaveri olete ostnud lapsele, kui..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.