Esileht Ilu ja tervis Millise trenniga peaks paks alustama?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Millise trenniga peaks paks alustama?

Postitas:

Küsiti trenni kohta, toitumine on hoopis teine teema. Teemaalgataja vbl saab selle poolega juba hakkama, neid teooriaid on ka miljon pluss üks. (Minu teooria on mõõdukas lchf, gluteeni vaba, peaaegu paleo ja kuiv vein täitsa omal kohal 🙂 aga see selleks)

Trenni kohapealt – sellise kuumaga on tempokas kõnd täiesti piisav või jalgrattasõit. Ja ujumine – kas looduslikus veekogus või ujulas. Aga mitte suplus vaid ujumine. Kui ilmad lahedamaks lähevad võid proovida pehmel pinnasel sörki, aga kui põlved tunda hakkavad andma jäta kohe järgi. Jõusaali mine julgelt, uuri netist kavasid, kui sa varem pole midagi teinud võid treeneri poole ka pöörduda, aga saab vabalt ka ise katsetades õppida. Jõusaali ringtreeningud on ka väga head algajale. Jõusaali masinate peal saab cardiot ka teha – sõude ergomeeter, jalgrattad, jooksulindid (pane näiteks suure kallaku peale ja tee kiirkõndi), ellips on ka põlvedele leebem.

Jõutreeningut ära karda, naistel lihaste kasvamiseks on ikka päris palju pingutada vaja, mingil tavatreenija tasemel ei toimu mingit pukistumist, usu mind 🙂

Need jooga laadsed balance’i rühmatreeningud ei ole erilised kalorikulutajad. Mõnus venitamine ja süvalihaseda ja bla bla aga kaalulangetuse seisukohalt mitte üliolulised.

Kui juba kaalu alla saad ja vorm tulema hakkab, siis võid lisada HIIT trennid. Paar korda nädalas kerge mõnus cardio, paar korda tugev jõutrenn ja paar korda HIIT. See toimib kõige paremini minumeelest.
Ja igapäevaselt võimalikult palju liikuda – kui saab, siis mine jala, trepist, rattaga jne Kaal läheb alla ja liikumine kergemaks

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 175 pikk ja kaalusin 112, kui jooksma hakkasin. Aga ma tegin seda sellises tempos, et teine inimene jõudis kõrval lihtsalt kõndida ja sai veel juttugi ajada. Tasapisi tõstsin tempot. Vaidlused mida võib süüa või ei või, on tegelikult lollid. Kõike võib. Hea, kui see jääb päeva peale 1300-1400 kalori piiresse ja kaal peaks langema, söö siis juustu või joo veini.

Palun ära levita siin mingit lolli iba, eks.

Sellest lollist ibast lähtudes olen ma alla võtnud kokku 40 kilo. Kui inimene sööb sisse vähem kaloreid, kui ära kulutab, siis võtab ta alla. Kas juust ja vein on kõige mõistlikumad valikud, on juba hoopis eraldi küsimus, ilmselt jääb kõht tühjaks ja selline söömine pole jätkusuutlik. Vaielda ei viitsi, aga kui parasjagu viitsin, siis just nii lolli iba levitangi. Ka edaspidi.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 21:58; 31.07 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselt jääb kõht tühjaks ja selline söömine pole jätkusuutlik. Vaielda ei viitsi, aga kui parasjagu viitsin, siis just nii lolli iba levitangi. Ka edaspidi.

Ühesõnaga ükskõik, et sa oma tervise selliselt teisiti pekki keerad, kui ülekaalulisena – aga peaasi, et sured saledana. Okei.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 23:32; 30.07 13:02; 31.07 01:38; 01.08 03:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu paljud eelnevadki, soovitanalustada kõndimisest. Ei pea olema kiirkõnd, lihtsalt alustuseks jalutad igal õhtul tunnikese. Võid kasutada keppe – neid õigesti kasutades motiveerivad kiiremini kõndima, iseenesest läheb kõnnak kiireks.

Kodus vabadel hetkedel, kasvõi lihtsalt telekat vaadates viska end põrandale (vaibale või lebomatile) pikali ja langeta sirgeid jalgu, tõsta vaagnat, ole 20-30 sekundit toenglamangus. Need sellised algaja harjutused, et keha toonusesse saada, et siis juba poole aasta pärast intensiivsema trenni juurde asuda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 13:49; 23.08 13:46; 23.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu paljud eelnevadki, soovitanalustada kõndimisest. Ei pea olema kiirkõnd, lihtsalt alustuseks jalutad igal õhtul tunnikese. Võid kasutada keppe – neid õigesti kasutades motiveerivad kiiremini kõndima, iseenesest läheb kõnnak kiireks.

Kodus vabadel hetkedel, kasvõi lihtsalt telekat vaadates viska end põrandale (vaibale või lebomatile) pikali ja langeta sirgeid jalgu

Mingi sirgete jalgade tõstmine/langetamine küll ei ole algajale hea harjutus. Sellega saab ainult alaseljavalud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 00:39; 07.08 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui su päeva norm on süüa 1700 kcal, siis nende kolme võikuga oledki söönud üle poole päevase toiduratsiooni.

Oot-oot. 1700 kcal ei saa küll ühe täisealise 100kg-se naise päevanorm olla, milleks selline näide? See on pigem range dieet. Normaalkaalulise (60 kg) väheliikuva keskealise naise energiavajadus on umbes 1900 kcal päevas.

Ma ei söö üle 1200 kCal päevas.

Huh. Sa ikka elad veel?

Minule tegi eratreener arvutuse: päevanorm 1800 kcal ja seda 4x nädalas trenni juures (2x cardio + 2x jõud) Muidu olen väheliikuv – istuv töö. Olen normaalkaaluline (170 cm, 62kg) ja kaalu kaotamine ei olnud eesmärk. Seega ei saa 1700 kcal olla küll mingi “range dieet” pigem siis sellise inimese kalorivajadus, kes liigub veel vähem kui mina või on lühemat kasvu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 175 pikk ja kaalusin 112, kui jooksma hakkasin. Aga ma tegin seda sellises tempos, et teine inimene jõudis kõrval lihtsalt kõndida ja sai veel juttugi ajada. Tasapisi tõstsin tempot. Vaidlused mida võib süüa või ei või, on tegelikult lollid. Kõike võib. Hea, kui see jääb päeva peale 1300-1400 kalori piiresse ja kaal peaks langema, söö siis juustu või joo veini.

Palun ära levita siin mingit lolli iba, eks.

Ja mis selles jutus lolli on? Loomulikult on see tõsi, kuula vähem Orgut ja teisi “spetsialiste”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õib küll kõike. Aga paraku ei vaja inimese organism mitte lihtsalt kaloreid, vaid ka toitaineid – ja neid ta ainult veinist ja juustust kätte ei saa. Valku on vaja näiteks 1-1,5g iga kehakaalu kg kohta (10-15% kogu energiavajadusest), kui teed rasket füüsilist tööd, siis rohkem. Rasvadest võiks tulla 25-30% energiast, süsivesikutest 50-60%. Lisaks vitamiinid ja mineraalid.

Selle kohta on jälle nii palju erinevaid teooriaid, kuidas valgud, rasvad ja süsivesikud peaksid jagunema. Miks arvad, et sinu teooria just see õige on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu paljud eelnevadki, soovitanalustada kõndimisest. Ei pea olema kiirkõnd, lihtsalt alustuseks jalutad igal õhtul tunnikese. Võid kasutada keppe – neid õigesti kasutades motiveerivad kiiremini kõndima, iseenesest läheb kõnnak kiireks.

Kodus vabadel hetkedel, kasvõi lihtsalt telekat vaadates viska end põrandale (vaibale või lebomatile) pikali ja langeta sirgeid jalgu

Mingi sirgete jalgade tõstmine/langetamine küll ei ole algajale hea harjutus. Sellega saab ainult alaseljavalud.

alaselg tuleb hoida tugevasti vastu maad, nii et käsi selja ja põranda avahele ei mahuks! kui lased selja nõgusaks, siis muidugi saab valud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 13:49; 23.08 13:46; 23.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikutl vastab see tõele, e t kiire langetusega tuleb kiiresti tagasi. Miks? mitte sellepärasat,e t organism ise omistab kiiremini, vaid mida rangem on dieet, seda tõenäolisemalt tekivad isud ja patustad.

Just E. Orgu on minuaruts üks mõistlikumaid. Just sellega, et süüa võibki kõike (va päris rämps), aga asjad peavad olema õiges tasakaalus. Se,e et süüa võib kõike, tähendab ka seda, et sööma peab kõike ja õiges tasakaalus. Mitte ainult süsivesikuid. Võia inult ravu. Organism vajab neid kõiki. Kui kaal ei lange, tuleb küsida, kas toitumine on tasakaalus ja mitte ainutl kaloreid lugeda.

Toitudes ainult tomatist, leivast ja piimatoodetest, ei ole toitumine kindlasti tasakaalus. Peaaegu kõik toitumisnõustajad soovitavad päeva alustada pudruga – sinu valida on, kas keedad selle piimaga või veega, kas sööd seda moosiga või värskete puuviljade/marjadega jne.

Gluteenivabadusele toetumine ei aita – olen ka ise pidanud gluteenivabasid dieete tervislikel põhjustel ja kui nee dpihta hakkasid, siis ka plaksutasin, et oh, nüüd kaal langeb kindlasti – ei langenud midagi, toitud olid ikka sama kalorirohked, lihtsalt nisumakaronide asemel olid maisi/riisimakaronid jne. Okei, saiakesi tõesti ei saanud süüa, aga jäätist ja kommi küll 😀

Paar korda nädalas peaks kindlasti ka liha sööma. Sinna kõrvale köögivili. Nagu ikka, hoidu valmiskastmete kasutamisest. Ära tee hapukoore/majoneesiga salateid vaid las olla kastmeta. Liha kõrvale sobivad ka hauttaud köögiviljad või köögiviljavormid. Õpi tegema maitsvaid köögiviljakotlette jne

Eelkõige on märksõna suurendada köögiviljade osakaalu, mitte aga kriipsutada teatud toiduainete gruppe maha.

Miks püldse peaks olema eesmärk kiiresti kaalust alla võtta? kas eesmärk ei peaks olema lihtsalt kaal hoida languses kuni mõistliku kaalu saavutamiseni? Aeglase kaalulangetuse üks eeliseid on ka see, et nahk kohaneb suurema tõenäosusega ja ei jää rippuma nagu kiire langetuse korral võib juhtuda. Ja kurnab keha vähem,s est kirie kaalulanegtus eeldab, et süüakse vähem kui tegelikult vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 13:49; 23.08 13:46; 23.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Ilu ja tervis Millise trenniga peaks paks alustama?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.