Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millise uue oskuse olete 30+ vanuses omandanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Millise uue oskuse olete 30+ vanuses omandanud?

Postitas:
Kägu

Siia võib kirja panna kõik, mida olete peale 30. eluaastat omandanud. Kes on midagi õppima läinud, kes mõne uue hobi omandanud, kes enesekindlust kogunud, vmt. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Autojuhtimine, väikelaeva juhtimine, laskmine (relvaluba siiski pole teinud), rootsi ja norra keel, teine kõrgharidus st. täiesti uus eriala.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkasin maratoonariks. Enne 30. eluaastat ei jooksnud piltlikult öeldes sammugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimest korda elus on mul koer, seoses sellega olen õppinud koera treenima, igal juhul soovitan. Ei teki kunagi tunnet, et oleks igav või üksindustunnet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina õppisin lõpuks ometi niimoodi sügavalt suhu võtma, et okserefleksi ei tekiks (ei mõtle deep throati, vaid tavalist suhuvõtmist).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvutioskus. Olingi 30. Aasta oli siis 1990.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt oled nooruke, pigem küsiks mida keegi peale 50+ või 60+ on omandanud. 30-40 omandab tänapäevase elukestva õppimise vaimus nii mõnigi rohkem kui eelneva elu jooksul
aga enda puhul õppisin ehitama ja kaks hoonet juba nullist iseendale ehitanud (täiesti ametlikult ja isegi registrisse kantud). teisel erialal magistrikraadi omandasin ja kasutan neid teadmisi tööalaselt. ettevõtjaks hakkasin, investeerimisoskused omandasin ja veel palju muud

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt oled nooruke, pigem küsiks mida keegi peale 50+ või 60+ on omandanud. 30-40 omandab tänapäevase elukestva õppimise vaimus nii mõnigi rohkem kui eelneva elu jooksul

aga enda puhul õppisin ehitama ja kaks hoonet juba nullist iseendale ehitanud (täiesti ametlikult ja isegi registrisse kantud). teisel erialal magistrikraadi omandasin ja kasutan neid teadmisi tööalaselt. ettevõtjaks hakkasin, investeerimisoskused omandasin ja veel palju muud

Ei ole nooruke, 40 olen. Lihtsalt kogun inspiratsiooni oma hirmudest üle saamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

õppisin autot juhtima, profitasemel pildistama, sain magistrikraadi. Palju väikseid asju veel, nt kaminasse tule tegemine :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

30.sünnipäevaks ostsin omale rulluisud.Ja vaikselt kobamisi hakkasin üksi rulluisutamas käima.Täiega uhke olin sellise “ekstreemsuse” üle omal ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes tunnen, et ei olegi enam midagi elus õppida ja edaspidi on lihtsalt oma elu ära elamine. Ahju kütsin juba 14 aastaselt, juhiloa sain 20-selt. Ülikool 20+. Õmblema hakkasin omale riideid 30+, aga oleksin osanud ka siis, kui näiteks 15 aastaselt oleksin õmblema hakanud. Kudusin ja heegeldasin juba siis ja joonistasin. Ratsutasin, iluuisutasin, rulatasin,rulluisutasin 10+. Nüüd 30+ maalin. Seda ma ei õpi, see ise tuleb, et oskan aina rohkem inimesi läbi näha, saan õnnetuste ära hoidmiseks või leevendamiseks eelnevalt hoiatusi jne. Vaimu tasandil toimub pidev areng, aga see pole niivõrd oma teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võituskunstidega hakkasin tegelema

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vene keel ja suusatamine. Olen 34.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juhiloa sain 35-aastaselt. Nüüd õpin ülikoolis programmeerimist. Niisama fun-i ka – rulaga hakkasin sõitma, trikitõuksiga teen ka mõndasid lihtsamaid hüppeid. Kalapüük (nakkevõrguga). Käte peal kõndimine ka, kuigi see veel vaevaline. Olen 39.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga enda puhul õppisin ehitama ja kaks hoonet juba nullist iseendale ehitanud (täiesti ametlikult ja isegi registrisse kantud).

Ma ei tea isegi ühtegi proffi ehitajat, kes kõik nö vundamendist katuseni teha oskaks. Teoreetiliselt ehk osaliselt, praktiliselt kindlasti mitte. Ja kuigi jah, meie maja on ka abikaasa “täitsa ise” ehitanud, siis siiski elektritööd, korstnapühkimine, rookatuse meisterdamine jne on loomulikult spetsialistide poolt. Aga ju sa oled siis nii andekas!

Teemasse: olen õppinud iseennast armastama ja väärtustama, EI ütlema, õige koha peal suu kinnu hoidma, mitte imestama.
Veel olen “hindele 4” omandanud ühe võõrkeele, viipekeele, arvuti- ja nutiseadmete kasutamisoskuse, õmblemise, aiapidamise, seente tundmise, nahaparkimise. Viiega ei hinda ennast kindlasti, sest ALATI saab kõike paremini teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin 34 aastasena tegelema lohesurfiga, merele sõrm antud, siis õppisin purjetama ja nüüd on mul väikelaevajuhi load ja ka väike purjejaht. 44 aastaselt õppisin veel mööblirestaureerijaks ja praegu õpin keraamikat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siia võib kirja panna kõik, mida olete peale 30. eluaastat omandanud. Kes on midagi õppima läinud, kes mõne uue hobi omandanud, kes enesekindlust kogunud, vmt. 🙂

Oskuse vananeda. Kui see selgeks sai, muutus elu kordades õnnelikumaks kui enne 30-t. See oskus ja taipamine, et kõik kaob ja kõik saab otsa, on niivõrd vabastav olnud, et kohe rõõm on elada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saksa keele. Kas just omandanud, aga räägin soravalt. Vigu teen. Keeltekoolis aasta, edasi ise. Alustasin 41 aastaselt.

Võin suvalise PC lahti võtta pisimateks algdetailideks ja kokku panna (selle omandasin vanuses 50+). Põhimõtteliselt oskan ma PCdega nö raua poolepealt kõike teha. Alustasin sellest, et kruvisin lahti mõned vanad seismajäänud l’pakad, lugesin lisa, uurisin. Praegu tuleb sellest minu pensionisammas, see on ka juba näha. Inimesi, kes tahavad arvutit puhastada vms sinna lisada, on palju. Palju ma ei küsi, aga järts juba on. Paljud ka usaldavad sellist pensionieelikust naist neis asjus miskipärast rohkem.

Apple toodetega alustasin alles (59 olen), esimene on pooleldi lahti võetud ja protsess kirjeldamisel.

Malemängu. Bridži. Järgmisena kavatsen õppida kuduma ja sügisest ootavad joogakursused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisin ütlema “Ei”.

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

No ikka väga palju. 30-aastaselt vahetasin elukutset, aga mitte eelnevalt õppides ega midagi. Kandideerisin ja sain. Tegu oli tookord müügiassistendi kohaga. Ma ei tea, kuidas ma selle sain 🙂 Ma reaalselt ei osanud arvutit töölegi panna. Excel oli mulle võõrsõna 🙂 Kui aru sain, kuhu sattusin, tahtsin ära põgeneda, aga siis tuli trots. Nutsin ja õppisin. Omal käel, tuttavate abiga, koolitustel. Nüùd olen müügijuht. Töötan väga erinevate spetsiifiliste programmidega vabalt, müügianalüüsid ja eelaravete koostamine on mu igapäevatöö. Ja olen selles tõeliselt hea 🙂 Peale 30-aastaseks saamist õppisin ära ka vene keele, mis koolis üldse külge ei jäänud. Ujuma õppisin kolm aastat tagasi. Ratsutama hakkasin sellel kevadel. Nüüd lähen sügisel lilleseade koolitusele. Avalikud esinemised teen muuseas ära, vanasti värisesid nii hääl kui jalad. Kodu olen õppinud korras hoidma lõpuks. Jooksvalt koristama. Varem koristasin igal laupäeval terve päeva. Siis pühap- teisip elasin enam-vähema korras kodus, ülejäänud päevad suures segaduses kuni uue laupäevani 🙂 Seega väga palju olen õppinud peale 30-seks saamist. Neid asju on kindlasti veel. Praegu saan kohe 37.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ujuma ja uisutama. Inglise ja soome keele. Programmerimist algtasemel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen juba 2 korda töövaldkonda vahetanud. Vanuses 30+ ja 40+. Minuarust on see tänapäeval üsna normaalne. Arvutiga töötamise õppisin ka alles 30+ ära. Enne lihtsalt polnud vaja. Hetkel olen sisekoolitaja ettevõttes kasutatavatele programmidele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisin spikerdama kõrgkoolis. Pole just uhkuse asi, aga töö ja pere kõrvalt õppides pean tegema valikuid, mis ainele pühenduda ja millest üle libistada. Põhikoolis proovisin seda 1x ja jäin vahele. Rohkem ei riskinud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtlemisoskuse. Varem olin selline suu vett täis tegelane. Ei teadnud, mida öeda. Nüüd on veic sama seis võõrkeeltes veel, sest ma ei tunne smalltalki sõnavara lihtsalt.

Kaks võõrkeelt ka. Taset ei oska hinnata. Teatud teemadel räägin ja loen soravalt, kirjutamises kasutan pigem lihtlaused, et mitte ämbreid kolistada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, palju! Ma suuri ja perekondlikke asju ei hakka siia panema, aga väikestest vajalikest asjadest, millest tõesti rõõmu tunnen, meenuvad hetkel:

* Looduslikku veekogusse ujumaminek nii, et lihtsalt hüppan vette! Varem läksin umbes sentimeeterhaaval vette, hüplesin, lõdisesin, harjusin, teised olid juba suplust lõpetamas, kui ma lõpuks nabani märjaks sain. Ujumine meeldis mulle siis ka kohutavalt, aga see vetteminek oli nii tüütu ja piinarikas, et ma ei saanud seda üldse nii palju ja nii lihtsalt nautida kui nüüd.

* Uisutamine, õigemini õppisin uisutades õiget sammu tegema.

* Ilusat hobusesaba ja kõrget krunni õppisin ka tegema – õppisin ära selle nipi, kuidas peaosa jääb selline elegantselt lohakas ja samas ilus kohev, varem muutis see soeng mu alati kummaliselt luduks, ükskõik, kuidas ma neid juukseid sättida ei püüdnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

35a võtsin koera ja pooljuhuslikult hakkasin temaga agilitys käima. Nüüd on see teist aastat minu hobi ja väga meeldib. Isegi võistleme.

Panin talvel mäesuusad alla, sest lõpuks oli saabunud hetk, kus noorema lapsega ei pea enam lastemäel passima. Kunagi “noorena” proovisin lumelauda, aga seda enam ei taha ega julge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paremini uisutama, st lihtsamad hüpped, sammud, piruetid.
Veesuuskadega sõitma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisin orgasme saama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisin tapeeti panema, laminaati lööma, terrassi ehitama, autoga sõitma, bongosid mängima ja sain selgeks portugali keele 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi. Selline tunne, et polegi nagu midagi suurt õppinud. Heakene küll, juhiload sain 30selt ja uue eriala lõpetasin 32selt. Kümne sõrme süsteemi õppisin kah sel ajal ära. Aga muidu ma ei tunne, et oleks viimase 20 aastaga õppinud selgeks midagi olulist, mida varem ei osanud. Loomulikult olen ma muutunud, muu hulgas ka mõnd asja paremini tegema õppinud või midagi uut õppinud, aga et niimoodi üles lugeda … No midagigi … Oh, käes! Mu mees ei ole miski 15 aastat enam juuksuris käinud, sest õppisin teda pügama. Pojad käivad kord või kaks aastas profi juures, ülejäänud aja lõikan ise. Bridži õppisin kah mängima, aga ma ei ole selles kuigi hea.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millise uue oskuse olete 30+ vanuses omandanud?