Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millise uue oskuse olete 30+ vanuses omandanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Millise uue oskuse olete 30+ vanuses omandanud?

Postitas:
Kägu

Kibestunud ja küünilise ellusuhtumise. Veel 20ndates tegin nalja, et minust saab kunagi kibestunud ja küüniline vanamutt. Tuleb välja, et olin selgeltnägija. Varem olin pigem naiivselt optimistlik. Ei ole elus midagi nii halba juhtunud, et peaksin selline olema, aga näed, olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saksa keele. Kas just omandanud, aga räägin soravalt. Vigu teen. Keeltekoolis aasta, edasi ise. Alustasin 41 aastaselt.

Võin suvalise PC lahti võtta pisimateks algdetailideks ja kokku panna (selle omandasin vanuses 50+). Põhimõtteliselt oskan ma PCdega nö raua poolepealt kõike teha. Alustasin sellest, et kruvisin lahti mõned vanad seismajäänud l’pakad, lugesin lisa, uurisin. Praegu tuleb sellest minu pensionisammas, see on ka juba näha. Inimesi, kes tahavad arvutit puhastada vms sinna lisada, on palju. Palju ma ei küsi, aga järts juba on. Paljud ka usaldavad sellist pensionieelikust naist neis asjus miskipärast rohkem.

Apple toodetega alustasin alles (59 olen), esimene on pooleldi lahti võetud ja protsess kirjeldamisel.

Malemängu. Bridži. Järgmisena kavatsen õppida kuduma ja sügisest ootavad joogakursused.

Väga lahe “tädi” tundud 🙂 tahaks ka sama vanalt selline olla🌝

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaks võõrkeelt ka. Taset ei oska hinnata. Teatud teemadel räägin ja loen soravalt, kirjutamises kasutan pigem lihtlaused, et mitte ämbreid kolistada

Minu arvates on see omaette oskus – piirduda lihtsama-kuid-kindlalt-õige keelega. Seda ei oska paljud siin foorumis eesti keeleski teha. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väikelaeva juhtimine
Ajalehepaberist korvi punumine
Fotograafia (enne ei teadnud avast, särist ja ISOst midagi)
Photoshop 😀 No siiamaani on ülikeeruline minu jaoks, aga vaikselt õpin

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lennukipileteid ja istekohti broneerima, Paypal´iga maksma, Skype´i alla laadima ja seal suhtlema, nutitelefoni kasutama ja veel nipet-näpet tehnikaga seonduvat.
Samas, kui mul on halb olla (pea valutab või muidu väsinud või haiglane tunne), siis kaovad need hiljem omandatud oskused nagu tina tuhka. Istun ja pusserdan mingi Paypal´i koodi sisestamise, otsimise ja leidmisega pangakontolt, ahastus on peal ja mõtlemine jookseb kokku.
Samas kuni 25. eluaastani omandatud oskusi võin ka kinnisilmi, jubeda peavaluga või muus raskes seisundis rahulikult sooritada.
Nii et vana koer uusi trikke ei õpi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mitte midagi ei tule meelde. kõik, mida oskan praegu, oskasin juba varases nooruses.
ei loe siia hulka tegevusi, millega olen lihtsalt hiljem tegelema hakanud. Ma ilmselt oleks osanud ka ka enne 30 saamist sülti keeta ja tapeeti panna, aga ei tulnud ette lihtsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt oled nooruke, pigem küsiks mida keegi peale 50+ või 60+ on omandanud. 30-40 omandab tänapäevase elukestva õppimise vaimus nii mõnigi rohkem kui eelneva elu jooksul

aga enda puhul õppisin ehitama ja kaks hoonet juba nullist iseendale ehitanud (täiesti ametlikult ja isegi registrisse kantud). teisel erialal magistrikraadi omandasin ja kasutan neid teadmisi tööalaselt. ettevõtjaks hakkasin, investeerimisoskused omandasin ja veel palju muud

Ei ole nooruke, 40 olen. Lihtsalt kogun inspiratsiooni oma hirmudest üle saamiseks.

40+ õppisin autoga sõitma ja sõidan täitsa hästi, sh pargin korrektsemalt kui mees. Enne seda lihtsalt kartsin autosid ja liiklust, ei kujutanud ettegi, et kunagi rooli istun.
Ujuma õppisin ka korralikult alles peale 45ndat eluaastat. Mis veel? Järgmiseks kavatsen kitarrimängu käsile võtta. Pole ühtegi pilli mänginud elus, laulan kooris.
Midagi uut saab alati ära õppida ja uute asjade õppimine pidada aju noorena hoidma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omandasin magistrikraadi.
Tegin B-kategooria autojuhiload.
Õppisin tegema looduslikku kosmeetikat (käisin erinevatel koolitustel õppimas). Teen kehakoorijaid, kreeme jmt.
Õppisin kõrgel tasemel ujuma (käisin õppimas üle poole aasta). Varem oskasin ka ujuda, aga mitte eriti efektiivselt. Praegu teen ujumist spordina regulaarselt juba mitu aastat ja jätkan seda.
Õppisin paremini enda eest hoolt kandma (regulaarne tervislik toitumine, liikumine, mõtlemine sh “vajadusel ei ütlemine” ja iseenda suurem väärtustamine).
Nii naljakas kui see ka pole, siis õppisin vähem koristama. Kunagi olin tõsine koristamisefriik, aga nüüd on kodu korras ja ei ole nii, et terve laupäeva lapp välgub:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

40+ õppisin uue ameti ja töötan sellel erialal nüüd.
Eelmine amet on väga kaugelt praegusega seotud.
Õppisin lisaks ka aiatöid tegema ja autoga sõitma (enne oli küll juhiluba, kuid sõita ei julgenud eriti).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisin lapsi kasvatama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisin mängima kuuekeelset kannelt ja karmoškat. Noh mitte veel väga hästi aga sellega on nii, et mida rohkem harjutad seda paremini tuleb.
Õppisin koostama projektitaotlusi ja aruandeid. Õppisin seoses laste saamisega ennast paremini tundma, analüüsisin oma lapsepõlve ja lugesin palju raamatuid selle kohta. Õppisin ja jätkuvalt õpin tundma ravimtaimi ning nende kasutamist ja olen ise ning pereliikmed neist ka vajadusel abi saanud.
Tahan kindlasti veel õppida korralikult uisutama ning eneses teisigi oskusi arendada.
Muusikas leian, et alati saab mõnda pilli õppida – selleks ei pea olema laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keraamikat, fitnessi trenni, õppisin õigesti toituma, vibu laskma, tööl meeskonda juhtima ja kodus õppisin tühitähist mitte tüli tekitama. Tööalaseid täiendkoolitusi muidugi hulgim läbitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

40, pole veel selgeks saanud aga harjutan jalgrattaga tagarattal sõitmist (kuigi tundub lootusetu).

Please wait...
Postitas:
kägulane

40, pole veel selgeks saanud aga harjutan jalgrattaga tagarattal sõitmist (kuigi tundub lootusetu).

Milleks seda veel vaja on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Süüa õppisin tegema. Muidu oskasin vaid vett keeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud õppimised jäid ikkagi enne 3ndat. Peale 30ndat on mul 3 last. Tegin oma ettevõtte, ostsin poolelioleva maja, mida lasin lõpuni ehitada ja õppisin, kuidas mitte töid tellida ja mida mitte teha ehitamisel. Ehk et tegin väga palju vigu tööde tellimisel. Olen õppinud olema edukas mitmel rindel (tööl, kodus, aias) ja hakkama saama paljude asjadega korraga (olukorrast tingituna, kuna olen üksi oma lastega). Aga sinna läheb ka kogu mu aeg ja energia. Tahaks veel midagi õppida ja teha ja hobitada, aga lihtsalt aega pole.
Suusatada väga meeldib. Panin ühe lapse slaalomitrenni ja seega on talviti nädalavahetused mäel garanteeritud (ilma trennita ei viitsiks end mäele vedada). Talveõhtutel panen lapsed magama ja lähen ise suusatama. Kui valgustatud radadele ei viitsi minna, teen koduümbrustel pimedatel metsavaheteedel ringi. Muul ajal jooksuringi.
Ehk et midagi uut juurde õppinud ei ole, aga olen õppinud paremini hakkama saama olemasolevaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

arvutigraafika hakkas huvitama ja mitmeid sellega seonduvaid programme õppisin käistsema, nahatöö, oma ettevõtlus, hobused ja ratsutamine.
esimese hooga muud sellist suuremat ei meenu, aga väiksemaid on veel kindlasti hulgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on kodus kõik ise tehtud, ka elektrisüsteem. Vaat rookatuse kohta siis peaksin vist ütlema, et vist nii hoobilt ei oskaks, aga ilmselt on seegi õpitav. Õnneks meil kivikatus ja see oli ühtlasi ka esimene kivikatus, mille ise panime. Igaks juhuks ütlen, et maja seisab siiani, katus läbi ei lase ja elektrisüsteem on turvaline.
Lisaks on oma kätega ehitatud bassein aias, mis on ühendatud maja küttesüsteemiga (puuküttekatel) ehk siis talvel saame vajadusel õuebasseini kütta ning jõuludja uusaastaöö on alati väga vahvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna ma abiellusin 29-aastaselt ja enne seda elasin, kui linnuke oksa peal – siis viimase 20 aastaga olen õppinud ära pere majandamise, söögitegemise, aianduse sh. puude ja põõsaste lõikamise, hoidiste tegemise, küpsetamise, laste kasvatamise, koera pidamise jne. Oma esimese peenramaa kaevasin 30-aastaselt ja istutasin sinna maasikaid. Küllatulnud ema ütles, et kuhu ma selle risti pean tegema – minu tütar ja istutab aias taimi!
Nüüd, viiekümbiselt, olen õppinud nautima üksindust. Kogu elu on minu ümber olnud inimesed, suur perekond, sõbrad, töökaaslased jne. Nüüd võin vabalt üksi maale sõita, jalutada mööda metsa, käia mere ääres, metsas võin konnata tundide kaupa. Istuda terrassil suures toolis, mõlemad käed ümber kohvitassi ja vahtida, kuidas pilved mööduvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nimekiri 30+ vanuses omandatust oleks väga pikk, nii et panen mõned asjad, mis on saavutatud 38+ (olen 43):
* õppisin mäesuusatamise selgeks (elu aeg vihkasin suusatamist)
* õppisin ennast meikima (varem kasutasin Orto kreemi ja üht ripsmetušši)
* 2 aastat olen pidanud hobina mesilasi (milline võrratu uus maailm!)
* hakkasin lugema ingliskeelseid raamatuid (algus oli raske)
* õppisin aasia toite valmistama

P.S jumalast hea teema! Ei tea, miks nii vähe plusse…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõjute väga julgustavalt ja inspireerivalt. Nii tore on lugeda. Kel veel midagi lisada, loen huviga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

läksin ülikooli ja õppisin täiesti uue eriala – it projektijuht
hakkasin balletitunnis käima

Please wait...
Postitas:
Kägu

otseütlemise. panen ikka plaks ja plaks kahe silma vahele ära, nii, et siga ka ei näksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tõttöelda õpin tööl iga päev midagi uut. Eilegi õppisin uut masinat. kasutama. Programmeerima hakkasin alles ligi 40-selt. Igasugu põnevaid käsitöö võtteid olen neti vahendusel õppinud. Füüsikakatseid hakkasin lastele tegema, enne täiendasin oma vahepeal unustuse hõlma jäänud füüsikateadmisi lugemise teel. Igal aastal saan ka aianduse vallas targemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tunnen ennast nii mõttetuna seda teemat lugedes. Kuigi mul on ideaalne perekond, 3 tervet last ja abikaasa, kes mind jumaldab, siis olen ma ise kuskile kadunud. Ja ma olen alles 36.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanuses 35+ õppisin arstiks, mäesuusatama, kangastelgedel kuduma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostsin 38aastaselt oma elu esimese tõukeratta ja olen selle suur fänn 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisin kirivöösid kuduma ja nüüd vaikselt teen neid.
Koroonat õppisin mängima.
Ujumistrenni läksin, et tehnika selgeks õppida. Vee peal püsisin ju ennegi, aga ma tahtsin osata õigesti ujuda.
Orienteerumise õppisin ära, osutus väga meeldivaks uueks hobiks.
Suusatamise algõpet proovisin, sellega tuleb jätkata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omandasin teise magistrikraadi, sellele kulus 2 aastat, muud siis väga teha ei jõudnud, sest käisin samal ajal täiskohaga tööl. Eriala ei vahetanud, töötasin sellel alal juba enne. Soov on enne 40 saamist ära õppida ujumine ja teha A-kategooria luba. Olen 35, aega veel küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

35a võtsin koera ja pooljuhuslikult hakkasin temaga agilitys käima. Nüüd on see teist aastat minu hobi ja väga meeldib. Isegi võistleme.

Panin talvel mäesuusad alla, sest lõpuks oli saabunud hetk, kus noorema lapsega ei pea enam lastemäel passima. Kunagi “noorena” proovisin lumelauda, aga seda enam ei taha ega julge.

Mina nii kardan mägesid, aga soovin ka mæesuusatamise ära õppida.
Millest ja kuidas alustada?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millise uue oskuse olete 30+ vanuses omandanud?