Esileht Kodunurk Millised kartulid on head

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Millised kartulid on head

Postitas:

Milliseid kartuleid poest või turult ostate. Nii palju sorte on, aga ise ei oska valida. Milline sort oleks mõnus ja kollane ja mitte vesine. Palun soovitage.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib Laura ja Gala on teine mida ostaksin, kui ise poest kartulit valin siis, ostan Laurat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

gala on ka minu lemmik. laura meeldib ka, aga ainult sooja-kuumana, külmalt mingi imelik maik juures.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maret

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vineta on ka hea.
Laura on see punane? Neid ma hakkan kevade poole ostma, sest nad säilivad võrreldes teiste sortidega paremini ja ei ole nii kärnas-krimpsus kevadeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilly, meeldivad suured kartulid. Säilib väga hästi, hea koorida ja mure sort.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb ka, milleks tahad kasutada. Vaata ka siia:
http://www.eestikartul.ee/sordid/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kindel lemmik on Laura.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läti kollane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmikud on Adretta, Jõgeva kollane, Maret. Reaalselt osta saad ehk ainult Maretit. Adrettat kasvatatakse ka paaris talus. Paljud neid ei taha, sest need on hästi muredad kartulid ja keevad kergesti katki. Muredat nn pudrukartulit peab oskama keeta ja seda ei saa potti visata ja unustada. Eelistatakse sellised kõvu mittemuredaid sorte. Siingi kiidetakse seda Laurat. Minu meelest kõlbavad need Laura-taolised ainult supikartuliks ja salatisse. Peolauakartulina on kõva Laura muidugi ilusam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lemmikud on Adretta, Jõgeva kollane, Maret. Reaalselt osta saad ehk ainult Maretit. Adrettat kasvatatakse ka paaris talus. Paljud neid ei taha, sest need on hästi muredad kartulid ja keevad kergesti katki. Muredat nn pudrukartulit peab oskama keeta ja seda ei saa potti visata ja unustada. Eelistatakse sellised kõvu mittemuredaid sorte. Siingi kiidetakse seda Laurat. Minu meelest kõlbavad need Laura-taolised ainult supikartuliks ja salatisse. Peolauakartulina on kõva Laura muidugi ilusam.

Olen ka juuksed halliks otsinud kollast ja muredat kartulit. Igal pool on laurad ja galad. Need on b klass, universaalsed. Mulle aga meeldib srlline kartul, et kui kahvliga vajutad, kukub tükkideks. Afra oli selline hea sort, aga nimi on kahtlane. Saime kyyned taha lillyle ja jõgeva kollasele .  Pole neid maitsnud, aga kirjelduse jargi just õiged, ning viimane veel vana eesti sort.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei osanud Maretit nii keeta, et puder ei tuleks, alati keesid liiga pehmeks ja oli raske vett pealt ära valada. Eelmisel aastal kasvatasin Lillyt ja Teelet, minu meelest Lilly jäi väikeseks. Praegu väikesed ja vesised katulid söögiks, kahtlustan, et need just Lillyd on (sügisel ei pannud kõigile silte juurde ja nüüd enam täpselt ei mäleta). Mulle meeldivad sellised kartulid, mis keetes oma kuju säilitavad, seega Teele on üks parimaid. Mul on selline kehv ja liivane kartulimaa, enamus sorte seal normaalset saaki ei anna.

Poest või turult ostes soovitaks lihtsalt erinevaid sorte proovida (sordikirjelduse võib ka enne läbi lugeda, kui inimene soovib muredat, siis salatikartulit valida pole vist mõistlik).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures jahtunult naiteks heledad ja valge sisuga kartulisordid maitsevad vastikult. Mida tumedam kollane, seda parem.

jahust kartulit tuleb lihtsalt natsa vähem keeta

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures väga palju sõltub kartuli maitse juures maast, kus mugul on kasvanud. Üks ja sama sort erineva mulla peal võib olla väga erinev. Mul on selline savikam muld ja ka muredamad sordid ei kasva nii muredad kui võiks .Samas tuttaval kerge liivamaa ja samad sordid hoopis muredamad ja teise maitsega.  Nii et kes kartuli ostmise peal väljas on, siis tasub ikka katseeksituse meetodil leida sobiv kasvataja ja sort. Kuigi jah, eks viimasel ajal tuleb tihti ette, et kartul tuleb ühest ja samast hoidlast, lihtsalt turuletil on müüjaks talu x ja y

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui avastasin Leyla siis hakkasin seda fännama, hästi universaalne kartulisort.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimati sattus poest “Marabel”. Kergelt nagu roosakas koor ja seest kollane. Mulle meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muredat nn pudrukartulit peab oskama keeta ja seda ei saa potti visata ja unustada. Eelistatakse sellised kõvu mittemuredaid sorte. Siingi kiidetakse seda Laurat. Minu meelest kõlbavad need Laura-taolised ainult supikartuliks ja salatisse. Peolauakartulina on kõva Laura muidugi ilusam.

Täpselt samal arvamusel sinuga – ka minu meelest kõlbavad Laura ja taolised ainult supikartuliks ja salatisse. Samas Maret ja Adretta oma suure muredusega on jällegi tüütud keeta nii, et ei laguneks.

Olen avastanud sellised sordid nagu Alouette, Red Lady ja Baltic Rose. Minu jaoks on need just parajad. Muredad, aga mitte nii muredad, et keedes tükkideks laguneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laura on see punane? Neid ma hakkan kevade poole ostma, sest nad säilivad võrreldes teiste sortidega paremini ja ei ole nii kärnas-krimpsus kevadeks.

Mul on kevadiseks kartuliks, mis säilib keldris paremini kui teised, Baltic Rose. Koor on tumeroosa ja sisu kollane. Toidupoes pole seda sorti müügil näinud, aga seemet müüakse aianduspoodides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen avastanud sellised sordid nagu Alouette, Red Lady ja Baltic Rose. Minu jaoks on need just parajad.

Baltic Rose muredust ei mäleta, olen küll kasvatanud pea-aegu igal aastal, aga mul kipub see ussitama minema, no ikka üsna hullusti ussitama. Sdel aastal ostsin vaid seetõttu veidi seemet, et Teele oli juba läbi müüdud.  Red ladyt panin vaid ühel aastal, ilmselt sealt midagiasjalikku ei saanud, seega rohkem pole proovinud.

See kägu, kelle liivase maa peal pea-aegu midagi eriti ei kasva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muredat nn pudrukartulit peab oskama keeta ja seda ei saa potti visata ja unustada. Eelistatakse sellised kõvu mittemuredaid sorte. Siingi kiidetakse seda Laurat. Minu meelest kõlbavad need Laura-taolised ainult supikartuliks ja salatisse. Peolauakartulina on kõva Laura muidugi ilusam.
Täpselt samal arvamusel sinuga – ka minu meelest kõlbavad Laura ja taolised ainult supikartuliks ja salatisse.

Aga mis neil siis tavalise praekõrvase kartulina viga on? Või ahju- ja pannikartulina? Miks need sordid on vaid supiks ja salatiks sobivad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis neil siis tavalise praekõrvase kartulina viga on? Või ahju- ja pannikartulina? Miks need sordid on vaid supiks ja salatiks sobivad?

Praekõrvase kartuli valik on loomulikult täielikult isikliku eelistuse küsimus nagu see, milline muusika inimesele meeldib jne.

Aga viga on minu jaoks see, et ideaalne praekõrvane kartul peab minu jaoks kahvliga vajutamisel tunduma mõnusalt pehme ja murenema, kuid tihked kartulid seda ei tee. Seega olen leidnud enda jaoks nö. õige muredusega kartulid, mis potis päris pudruks ei kee, aga kahvli all tunduvad muredad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kägu, kelle liivase maa peal pea-aegu midagi eriti ei kasva.

Ju siis tõesti asi maas. Meil teist tüüpi muld- savikas, kuivemal ajal muutub kõvaks nagu telliskivi, nii et labidat on raske sisse lüüa. Aga kartul kasvab ja annab hästi saaki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib Ants, hea mure kartul.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks oleneb ka, milleks tahad kasutada. Vaata ka siia:

http://www.eestikartul.ee/sordid/

Nii vahva leht, huviga lugesin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Millised kartulid on head