Esileht Koolilaps Millised kodused ülesanded/ kohustused 16-17 aastastel?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Millised kodused ülesanded/ kohustused 16-17 aastastel?

Postitas:

Milliseid koduseid töid/ tegevusi teie 16- 17 aastased lapsed teevad? Milliseid neist nö. kohustuslikus korras ja millega panustavad vabatahtlikult? Lisaks uurin, et millega peale kooli ja õppimise veel vabal ajal tegelevad? Loeksin vastuseid ja siis jagan ka meie olukorrast ülevaate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teevad seda, mida parajasti vaja teha on. Kütavad, teevad süüa, koristavad, toidavad loomi, vajadusel pesevad oma pesu. Nad on seda teinud vist juba kümmekond aastat, sest nad lihtsalt on pidanud seda tegema.
Ja kuigi vahel tuleb nende kallal natuke igiseda(koristamine), siis tegelikult on see selline töö, mille teeb ära inimene, kes parajasti kodus olemas on. Ja väga hästi saavad hakkama. Poisid muide.
Kooli kõrvalt praegu ei olegi midagi erilist tegemist. Uus kool, harjumine ja päris hoolega pühendatakse end õppimisele. Sõpradega väljas, telefonis nokkimine, mõni kindel arvutimäng, päris palju liikumist õues.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 22:20; 28.10 21:57; 28.10 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpib. Käib trennis ja tööl. Vahel jalutab koera. Kui abi vaja, siis aitab, aga kodutöid regulaarselt tegema ei pea ( ja polegi midagi teha).

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 23:00; 28.10 09:11; 28.10 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-aastased on meil. Nõusid pesevad, käsitsi, meil pole masinat. Tolmuimejaga võtavad tolmu. Oma riidekappe organiseerivad, enda pesu lappavad kokku ja viivad kappidesse. Voodipesu oskavad vahetada, tekikotte isegi.

Oma mänguasjad panevad kokku, elutoa diivanit korrastavad, kahjuks on kõik kohustuslikus korras. Vabast tahtest midagi ei tehta, teavad et kui teevad, saavad nutiseadmetega mängida laup-pühap.

On asju mida nad pole peaaegu kunagi teinud, nagu näiteks söögitegemine gaasipliidil. Prahti välja ei vii sest maja prügisüsteem on nagu ta on.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teevad seda, mida parajasti vaja teha on. Kütavad, teevad süüa, koristavad, toidavad loomi, vajadusel pesevad oma pesu. Nad on seda teinud vist juba kümmekond aastat, sest nad lihtsalt on pidanud seda tegema.

Ja kuigi vahel tuleb nende kallal natuke igiseda(koristamine), siis tegelikult on see selline töö, mille teeb ära inimene, kes parajasti kodus olemas on. Ja väga hästi saavad hakkama. Poisid muide.

Kooli kõrvalt praegu ei olegi midagi erilist tegemist. Uus kool, harjumine ja päris hoolega pühendatakse end õppimisele. Sõpradega väljas, telefonis nokkimine, mõni kindel arvutimäng, päris palju liikumist õues.

Heh, nagu minu kirjutatud. Lisaks üks asi – meil on aed ja kaks kevadet ning sügist on lehtede riisumine, niitmine, oskte lõikamine, heki trimmimine jms olnud poegade töö.
Käed rüpes istujad ei ole, aga no ühte asja ei saa tegema – oma triiksärke triikima….

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpib. Käib trennis ja tööl. Vahel jalutab koera. Kui abi vaja, siis aitab, aga kodutöid regulaarselt tegema ei pea ( ja polegi midagi teha).

Kas teil on koduabiline?

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 07:15; 28.10 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei tee kodus midagi, istub käed rüpes. peamiselt küll käed nutiseadmes. et mitte olla siiski ebaõiglane, siis parandan end ja ütlen et aastas vast 20 tundi ta ikka teeb mingit koduga seonduvat tööd.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpib. Käib trennis ja tööl. Vahel jalutab koera. Kui abi vaja, siis aitab, aga kodutöid regulaarselt tegema ei pea ( ja polegi midagi teha).

Kas teil on koduabiline?

mis asjad on kodutööd? kui elada korteris, siis kas kodutööd on nõude masinasse panemine ja välja võtmine või tolmuimejaga põranda üle tõmbamine? olenevalt pere elukorraldusest võib see muidugi olla töö, aga pigem on see igapäevane elu, mida teevad kõik jooksvalt ja sujuvalt, ilma tabelite, tunniarvestuse ja lepinguta. ma ei imesta, et linnainimestel kodutöid ei ole.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpib. Käib trennis ja tööl. Vahel jalutab koera. Kui abi vaja, siis aitab, aga kodutöid regulaarselt tegema ei pea ( ja polegi midagi teha).

Kas teil on koduabiline?

Mille tegemiseks?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 23:00; 28.10 09:11; 28.10 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda tuba koristavad… muid otseseid kohustusi polegi. Vahest teevad süüa ja aitavad, milles palun.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristab oma toa, oma vannitoa ja korrastab rõivad. Teeb seda ilma igasuguse nurinata ja vahel päris oma initsiatiivist ka kogu majapidamises. Vahel teeb perele süüa, mõnikord on koju naastes kogu maja läikima löödud. Kui paluda, osaleb ka aiatöödes. Üsna sageli hoiab väiksematel silma peal, tuletab neile meelde trenni või muusikakooli minekut, aitab neil ka õppida, mängib nende seltsis pilli.
Kiidan teda igapäevaselt ja tõesti, väga mõistlik laps on, tüdruk, 17.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tolmu võtab robot, seda tööd ei pea peres keegi tegma. Muru niidab ka robot. Nõusid ja pesu peseb masin. Akende pesemiseks tellin 1-2x aastas teenuse.
Kütmine ja loomade toitmine on muidugi ulme tänapäeval. Isegi kui pead farmi, on loomade söötmiseks töölised ja masinad. Koerale- kassile kaussi krõbinaid paneb see, kes märkab, et kauss tühi- “loomade söötmine” on selle töö kohta palju öeldud. Kütmise all peetakse mida silmad- ajukütet?
Mingeid nipsasju ja linikuid meil kodus pole, millelt peab pidevalt tolmu võtma. Korra kahe nädala jooksul käib koduabiline, muul ajal pühin ise tolmu, vahetan voodipesu ja teen muid asju. See kõik ei võta üle kümne minuti.
Mulle endale pole kunagi meeldinud kühvli, harja ja tolmulappidega ringi askeldada, ei sunni selleks ka lapsi. Pigem tegeleme sellega, mis meeldib ja midagi vaimule või kehale annab (lugemine, sport, kino, teater jne.)

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 14:40; 29.10 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates 17a elas teises linnas üürikorteris, et gümnaasiumis käia st tegi nädala sees absoluutselt kõik kodutööd (koristas, pesi pesu, tegi süüa jne). Vanaema elas küll samas linnas ja mõnikord sai seal söömas käia (L või P kui koju ei tulnud, vahelduseks) aga muidu sai kõigega ise hakkama.

Enne tegi kõike seda võrdselt teiste pereliikmetega kodus. Alates u 12-13a

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpib. Käib trennis ja tööl. Vahel jalutab koera. Kui abi vaja, siis aitab, aga kodutöid regulaarselt tegema ei pea ( ja polegi midagi teha).

Kas teil on koduabiline?

mis asjad on kodutööd? kui elada korteris, siis kas kodutööd on nõude masinasse panemine ja välja võtmine või tolmuimejaga põranda üle tõmbamine? olenevalt pere elukorraldusest võib see muidugi olla töö, aga pigem on see igapäevane elu, mida teevad kõik jooksvalt ja sujuvalt, ilma tabelite, tunniarvestuse ja lepinguta. ma ei imesta, et linnainimestel kodutöid ei ole.

Sõnastame siis ümber, kuidas laps igapäevases elus osaleb?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 07:15; 28.10 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna lapsed on antud laenuks ja mina ei taha, et minu minia peaks kunagi end väsinuna ja õnnetuna tundma kuna tema mees ei tee võrdselt kodutöid, siis minu pojad teevad kõike. Nõud, pesu, triikimine, toidutegemine, pesupesemine koos sorteerimisega ja loomulikult kõik muud tööd, mida peaks iga pereliige tegema.
Meil on lihtne, iga pereliige pühendab kodutöödele 25 minutit päevas, siis on kõik korras ja pereliikmed rahul. Ei ole keegi liigselt koormatud, kui 25 minutit peab end liigutama.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 19:55; 30.10 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvitav, mille eest 5 miinust?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 22:20; 28.10 21:57; 28.10 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvitav, mille eest 5 miinust?

Selle eest, et lapsed peavad sinu elustiili eest vastutama rohkem, kui see normaalne oleks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 23:00; 28.10 09:11; 28.10 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvitav, mille eest 5 miinust?

Selle eest, et lapsed peavad sinu elustiili eest vastutama rohkem, kui see normaalne oleks.

Okei. Kõigil pole paratamatult parimaid võimalusi. Paratamatult on mu lapsed pidanud palju üksi kodus olema, käin pikkade vahetustega tööl ja kasvatan lapsi üksinda. Ja siis ma leian, et kui lapsed saavad iseendaga ja elementaarsete töödega hakkama, tuleb see neile vaid kasuks. Muidu ongi külmas, kui tuld ahju ei oska teha. Närivad võileiba, kui sooja toiduga hakkama ei saa. Loomad, jah, on tõesti vaid kass, koer ja jänesed. Aga nemadki tahavad süüa. Ei leia, et see kohustus liig palju oleks. Ja nii edasi.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 22:20; 28.10 21:57; 28.10 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabatahtlikult ei tee midagi, varsti 16 ja 19, käskimise peale ligi 16 teeb enamuse asju, suurem sageli korduva meeldetuletuse peale või ei tee üldse või äärmine meede, et kuu kluluraha ei maksa enne kui tehtud on või siis uus kuu algab ja eelmine kuluraha kehtetuks muutub.
Põhiline töö kordamööda nõudepesumasin tühjendada, mõnikord vannitoas kraanikauss ja vann puhtaks küürida, mõned korrad suve jooksul õunad kokku korjata, et muru niita saaks. Sügisel korra kogu perega lehti riisuda umbes tunnikene.
No tegelikult nii lootusetu pole kui paistab, suurem on võimeline ka endale süüa tegema, poes käima, oma tuba koristama, enda pesusid pesema, aga seda siis kui talle endale meeldib või ta selleks vajadust tunneb, kohustuseks seda lugeda ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid 15 ja 17. Teevad seda, mida öeldakse, et on vaja. Iganädalaselt – panevad nõud masinast kappi, koristavad omi tube, hoiavad väiksemaid mõnest minutist mõne tunnini (see on ainsana tasustatud), oma vabadel päevadel aitavad perele toitu teha. Harvem on vaja muru niita või tänavat liivast pühkida või lund lükata või kasvõi sügiseks asju ulualla tassida. Küürivad vannitube.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi siin üks ema teatas uhkelt, et tema ise teeb kõik tööd ära, lastel ei luba teha, kuna lapsed suureks saades on rikkad ja võtavad teenijad, ahjaa – arvamusliidriks pidid ka saama.
Poisid 14 ja 17 – puude toomine kaminasse, muru niitmine suvel, oma toa korrashoid + aitavad mind köögis. Mees korraldab ka puudeladumisi, okste lõikamisi jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 14:57; 07.11 07:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid (18 ja 20) – üks veel gümnaasiumis, teine ülikoolis, aga enamjaolt elab kodus. Suvel muruniitmine, talvel lume lükkamine – see on mõlemal juhul paari-kolme tunni töö – territoorium suur. Oma tubade korrashoid + pesemist vajavate riiete pessu toomine. Oma kooliasjade (sh õppimine) korrashoidmine. Ja kui palun abi, siis aitamine igasugu muude koduste jooksvate töödega. Noorema lapse tööks veel ka oma papagoide, oravate ja kilpkonna puuride puhastamine ja nende toitmine, vanema lapse ülesandeks osutada meile ka aeg-ajalt transporditeenust 🙂 Ükski töö ei ole tasustatud ja mõlemad käivad kooli kõrvalt ka nn tasulisel osalise ajaga tööl.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:48; 01.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõnnitee alla on mõistlik küttekaabel panna, mitte lapsi kell 6 äratada, et nad enne koolipäeva algust lume ära lükkaks. Jääb ära ka igasugune liiva- killustiku sodi.
Tundub, et paljud pered peavad normaalseks oma laste tööjõuna pidamist, selle asemel, et enda pere elu mugavaks teha.

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 14:40; 29.10 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olenevalt pere elukorraldusest võib see muidugi olla töö, aga pigem on see igapäevane elu, mida teevad kõik jooksvalt ja sujuvalt, ilma tabelite, tunniarvestuse ja lepinguta. ma ei imesta, et linnainimestel kodutöid ei ole.

Kõigil tunduvad nii tublid lapsed olema. Minu kolmel lapsel on juba pikka aega olnud teatud kohustused, näiteks nõudepesumasina tühjendamine korda-mööda, prügi välja viimine, enda järelt koristamine, oma rõivaste pessu toomine ja nöörilt kokku korjamine taas kappi lappimine. Meil lapsed kuidagi tekitavad väga palju prügi elamisse, jätavad oma asju vedelema, kasutavad nõusid, teevad süüa, ehitavad midagi, jätavad töövahendid ja prügi vedelema, söögitegemise tagajärgi koristavad vaid poolpiduselt, jätavad kooliriided kusagile elutuppa rõngasse, viskavad saapad esikusse üksteise otsa hunnikusse. Kui hambaid pesevad, vinnilist nägu pesevad, on kogu kraanikauss-peegel jälle must, iial, ei tõmmata enda järelt kraanikaussi puhtaks. Kui vetsus nr. 2 tehakse, iial ei võeta WC harja kätte, kuigi olen juba aastaid neid käekõrval tagasi vetsu sundinud, et nad enese järelt puhastaksid “pidurdusjäljed” ära. Alati iga liigutust tuleb öelda, ise hakkavad nad harva liigutama. Käsu peale aitavad ka puid vedada, riisuda, marju korjata, rohida, aga ise omal initsiatiivil ei iialgi. Ometi elan mina ja mees puhtalt ja olen pisikesest peale lapsi kasvatanud vaimus, et enese järelt koristamine on loomulik elu osa. Aga omal algatusel nad ei tee ikka vel seda kõike, ainult käsu korras.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 15:58; 30.10 16:03; 04.11 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõnnitee alla on mõistlik küttekaabel panna, mitte lapsi kell 6 äratada, et nad enne koolipäeva algust lume ära lükkaks. Jääb ära ka igasugune liiva- killustiku sodi.

Tundub, et paljud pered peavad normaalseks oma laste tööjõuna pidamist, selle asemel, et enda pere elu mugavaks teha.

Mina isiklikult näen seda nii, et needsamad lapsed tahavad ju et tulevikus ka maakeral elada saaks. Kütta kõnniteed ja siis trenni eesmärgil sõita kusagile trenazöörile on minu meelest kõige jaburam asi. Selle asemel, et saada tee puhtaks ilma fossiilseid kütuseid kasutamata ja saada samal ajal kehale ka veidi füüsilist koormust, mis tervist edendab, võtad endalt tulevikus hoopistükkis igasuguse mugavuse võimaluse ära. Sest pikalt nii elada paraku enam ei saa.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 15:58; 30.10 16:03; 04.11 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olenevalt pere elukorraldusest võib see muidugi olla töö, aga pigem on see igapäevane elu, mida teevad kõik jooksvalt ja sujuvalt, ilma tabelite, tunniarvestuse ja lepinguta. ma ei imesta, et linnainimestel kodutöid ei ole.

Kõigil tunduvad nii tublid lapsed olema. Minu kolmel lapsel on juba pikka aega olnud teatud kohustused, näiteks nõudepesumasina tühjendamine korda-mööda, prügi välja viimine, enda järelt koristamine, oma rõivaste pessu toomine ja nöörilt kokku korjamine taas kappi lappimine. Meil lapsed kuidagi tekitavad väga palju prügi elamisse, jätavad oma asju vedelema, kasutavad nõusid, teevad süüa, ehitavad midagi, jätavad töövahendid ja prügi vedelema, söögitegemise tagajärgi koristavad vaid poolpiduselt, jätavad kooliriided kusagile elutuppa rõngasse, viskavad saapad esikusse üksteise otsa hunnikusse. Kui hambaid pesevad, vinnilist nägu pesevad, on kogu kraanikauss-peegel jälle must, iial, ei tõmmata enda järelt kraanikaussi puhtaks. Kui vetsus nr. 2 tehakse, iial ei võeta WC harja kätte, kuigi olen juba aastaid neid käekõrval tagasi vetsu sundinud, et nad enese järelt puhastaksid “pidurdusjäljed” ära. Alati iga liigutust tuleb öelda, ise hakkavad nad harva liigutama. Käsu peale aitavad ka puid vedada, riisuda, marju korjata, rohida, aga ise omal initsiatiivil ei iialgi. Ometi elan mina ja mees puhtalt ja olen pisikesest peale lapsi kasvatanud vaimus, et enese järelt koristamine on loomulik elu osa. Aga omal algatusel nad ei tee ikka vel seda kõike, ainult käsu korras.

See juhtub ainult seetõttu, et sa lubad seda kõike. Tegelikult on arusaamatu, et laps käib tualetis, jätab raja maha ja seda korduvalt. Kuidas sa lubad endaga nii käituda? Sa oled oma laste ori või teenija? Kui sa lubad seda kõike, siis sa just neid rolle täidadki.
Lastele saab kenasti ja korduvalt selgitada, miks on oluline kodutöödes osaleda, enda järelt koristada ja kõik algab austusest teise pereliikme vastu. Peres tuleb elada nii, et üksteisega arvestatakse.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 19:55; 30.10 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olenevalt pere elukorraldusest võib see muidugi olla töö, aga pigem on see igapäevane elu, mida teevad kõik jooksvalt ja sujuvalt, ilma tabelite, tunniarvestuse ja lepinguta. ma ei imesta, et linnainimestel kodutöid ei ole.

Kõigil tunduvad nii tublid lapsed olema. Minu kolmel lapsel on juba pikka aega olnud teatud kohustused, näiteks nõudepesumasina tühjendamine korda-mööda, prügi välja viimine, enda järelt koristamine, oma rõivaste pessu toomine ja nöörilt kokku korjamine taas kappi lappimine. Meil lapsed kuidagi tekitavad väga palju prügi elamisse, jätavad oma asju vedelema, kasutavad nõusid, teevad süüa, ehitavad midagi, jätavad töövahendid ja prügi vedelema, söögitegemise tagajärgi koristavad vaid poolpiduselt, jätavad kooliriided kusagile elutuppa rõngasse, viskavad saapad esikusse üksteise otsa hunnikusse. Kui hambaid pesevad, vinnilist nägu pesevad, on kogu kraanikauss-peegel jälle must, iial, ei tõmmata enda järelt kraanikaussi puhtaks. Kui vetsus nr. 2 tehakse, iial ei võeta WC harja kätte, kuigi olen juba aastaid neid käekõrval tagasi vetsu sundinud, et nad enese järelt puhastaksid “pidurdusjäljed” ära. Alati iga liigutust tuleb öelda, ise hakkavad nad harva liigutama. Käsu peale aitavad ka puid vedada, riisuda, marju korjata, rohida, aga ise omal initsiatiivil ei iialgi. Ometi elan mina ja mees puhtalt ja olen pisikesest peale lapsi kasvatanud vaimus, et enese järelt koristamine on loomulik elu osa. Aga omal algatusel nad ei tee ikka vel seda kõike, ainult käsu korras.

Tead, kahtlustan, et seda kõike juhtub ka parimates peredes. Isegi neil, kes siin kommenteerivad, et oh issand, kas sa neile siis elementaarset viisakust ja austust teiste vastu pole õpetanud. Muidugi oleme! Aga ka meil leidub sokke elutoas – eriti ühekaupa, rõngas kooliriideid ja pidurdusjälgi ja musta kraanikaussi-peeglit poiste WC-s. WC “isepuhastub” kiirelt, kui mõni tütarlaps on külla tulemas, sama oma tubadega 🙂 Jalanõud kipuvad ka tihtipeale koridori vallutama või nagu oleks seal midagi jalanõudest plahvatanud. Aeg-ajalt on nõud läinud poiste tubadesse põrandale ja pole nõudepesumasinasse tagasi toodud – ennast neid ei sega, aga jah, käsu/palve peale tuuakse tagasi. Ah ja olgem ausad, eks mul jääb ka vahest miskit tegemata või vedelema – see on lihtsalt inimelik. Ma usun, et tegelikult saavad neist jumala normaalsed inimesed 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 20:48; 01.11 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See juhtub ainult seetõttu, et sa lubad seda kõike. Tegelikult on arusaamatu, et laps käib tualetis, jätab raja maha ja seda korduvalt. Kuidas sa lubad endaga nii käituda? Sa oled oma laste ori või teenija? Kui sa lubad seda kõike, siis sa just neid rolle täidadki.

Lastele saab kenasti ja korduvalt selgitada, miks on oluline kodutöödes osaleda, enda järelt koristada ja kõik algab austusest teise pereliikme vastu. Peres tuleb elada nii, et üksteisega arvestatakse

Mis mõttes ma luban seda? Sa mu teksti ikka lugesid? Ma ju nõuangi iga kord, et nad ise läheksid ja selle ära teeksid. Iga kord, ma ei tee MITTE KUNAGI nende eest seda ära. Aga omal algatusel nad ikka ei tee, alati peab käskima.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 15:58; 30.10 16:03; 04.11 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle endale pole kunagi meeldinud kühvli, harja ja tolmulappidega ringi askeldada, ei sunni selleks ka lapsi. Pigem tegeleme sellega, mis meeldib ja midagi vaimule või kehale annab (lugemine, sport, kino, teater jne.)

Lapse ainus ülesanne on enda meelt lahutada? Väga suure karuteene oled neile teinud nii vaimselt kui füüsiliselt.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kohustus on hästi õppida ja trennis käia, vahest väiksemat õde hoida. Elame korteris ja ma olen ise kodune, seega siin pole lihtsalt eriti midagi teha. Isegi nimekirjaga poodi ei saa saata,sest lähim pood 7km ja autot ta veel ei juhi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Millised kodused ülesanded/ kohustused 16-17 aastastel?