Esileht Koolilaps Millised kohustused on teie teismelistel kodus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Millised kohustused on teie teismelistel kodus?

Postitas:

Mul on kaks 13-aastast korteriloodrit, kellele ma ei suuda mingit mõistlikku jõukohast panustamist välja mõelda. Kuidas teie oma teismelisi kodus rakendate, on neil mingid kindlad ülesanded? Kas taskuraha saavad niisama või peavad selle kuidagi välja teenima? Poisid eelkõige, tüdrukud ilmselt asjatavad koduses elus rohkem.
Meil on nii, et oma nõud pesevad enda järelt ise, oma toad peavad ise korras hoidma (tulemus on muidugi küsitav) ja niisama ninni-nänni taskuraha peavad välja teenima (hinded, lapsehoidmine, koristustööd kodus, mis muidu minu ülesanne), vahel saavad niisama ka natuke. Raha saavad üldiselt vähe, sest midagi mõistlikku nad sellega ei tee, ostavad rämpsu, mis käitumisele hukutavalt mõjub (mõlemal dgn ATH). Aga aega ja energiat pahutseda, kuidas kodus mitte midagi teha ei ole (kui parasjagu netis olla ei saa) ja kuidas kõik on nõme, jääb hoolimata 4 trennipäevast nädalas ikka veel liigagi palju üle.
Andke ideid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteris elate? Siis on keerulisem. Tolmuimejaga põranda puhastamine (jah, kvaliteet kindlasti vilets alguses, aga nii õpivadki – ja teevad uuesti, kui väga halvasti on), vaipade kloppimine (kui on selliseid vaipu), poes käimine (kui on lihtsamaid asju tuua vaja). Söögitegemises kasutan neid, kui võimalik (kartuliputru tehes tampimine, kartulite koorimine, pesemine, keldrist millegi toomine). Pesu kuivama panek.
Kui asi liigses vabas ajas, siis vast mõtleks rohkem huviringide või spordi peale, ega lapse päeva saa ainult kodutöödega ka täita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 14:44; 10.01 15:26; 10.01 15:48; 11.01 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sellised kohustused lastel:
Poeg 7a – nõudepesumasina tühjendamine ja täitmine, oma toa koristamine, söögi tegemisel lihtsamad hakkimised-ettevalmistused.
Tütar 14a – pesu kuivatist välja, kokku ja kappidesse, korter tolmuimejaga üle päeva, korra nädala trepikoda pühkida (2 korrust, trepikojas 4 korterit), oma toa korras hoidmine.

Mingit tasu nad selle eest küll nüüd ei saa, kodutöödesse peavad kõik panustama. Mina ja abikaasa küll selle eest raha kellegi käest ei saa.
Taskuraha saavad kindlaks lepitud summa iganädalaselt. Üks tegemata töö on miinus 2 eurot taskurahast väiksemal ja miinus 5 eurot suuremal. Motiveerib küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 15:20; 10.01 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit tasu nad selle eest küll nüüd ei saa, kodutöödesse peavad kõik panustama. Mina ja abikaasa küll selle eest raha kellegi käest ei saa.
Taskuraha saavad kindlaks lepitud summa iganädalaselt. Üks tegemata töö on miinus 2 eurot taskurahast väiksemal ja miinus 5 eurot suuremal. Motiveerib küll.

Mis mõttes ei saa nad tasu – saavad ju küll. Suurem saab iga töö eest 5 eurot ja väiksem 2 eurot, mis sellest, et su palgaarvestus on äraspidine, nn. lahutamismeetodil. Aga seos töö ja tasu vahel on ju selge ja ühene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 14:44; 10.01 15:26; 10.01 15:48; 11.01 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit tasu nad selle eest küll nüüd ei saa, kodutöödesse peavad kõik panustama. Mina ja abikaasa küll selle eest raha kellegi käest ei saa.
Taskuraha saavad kindlaks lepitud summa iganädalaselt. Üks tegemata töö on miinus 2 eurot taskurahast väiksemal ja miinus 5 eurot suuremal. Motiveerib küll.

Mis mõttes ei saa nad tasu – saavad ju küll. Suurem saab iga töö eest 5 eurot ja väiksem 2 eurot, mis sellest, et su palgaarvestus on äraspidine, nn. lahutamismeetodil. Aga seos töö ja tasu vahel on ju selge ja ühene.

Kuidas sulle sobib,aga meie sellist seost küll teinud ei ole. Taskuraha saavad nad ka siis, kui me elame kaks nädalat telgis ja nad tööd tegema ei pea. Kui poeg oli suvel 3 nädalat vanaisa juures, siis sai ta taskuraha ikka. Ega ma siis nõudepesumasinat tühjendamata ei jätnud ja tema taskuraha kohe miinustama ju ei hakanud.
Sama tütrega – kuu aega oli välismaal sugulaste juures, taskuraha sai ju ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 15:20; 10.01 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 10 aastane peab kord-mööda õega nõud masinasse panema, enda järelt peavad koristama, aitama kiiremal ajal nii söögitegemisel kui maja koristamisel kui aiatöödel, oma pesu peavad ise pessu tooma, pestud riided ise kokku lappima ja kappidesse panema. Klopivad ilusa ilmaga vaipu, viletsa ilmaga klopivad täiskasvanud, sest muidu on vaibad porised. Kodutööde eest raha pole andnud, vahel niisama annna kui hea tuju on ja siis kui midagi konkreetset on vaja, siis annan ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sulle sobib,aga meie sellist seost küll teinud ei ole. Taskuraha saavad nad ka siis, kui me elame kaks nädalat telgis ja nad tööd tegema ei pea. Kui poeg oli suvel 3 nädalat vanaisa juures, siis sai ta taskuraha ikka. Ega ma siis nõudepesumasinat tühjendamata ei jätnud ja tema taskuraha kohe miinustama ju ei hakanud.
Sama tütrega – kuu aega oli välismaal sugulaste juures, taskuraha sai ju ikka.

Ütlesin ju – tasu ja töö vaheline seos on äraspidine ehk see on trahv mittetöötamise eest, aga seos on ju ikkagi olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 14:44; 10.01 15:26; 10.01 15:48; 11.01 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kohe 15 ja 11a tüdrukud. Konkreetseid ülesandeid ei ole, aga löövad kaasa paljudes asjades (enamasti suuname neid/anname konkreetsed ülesanded), tasu ei maksa, vaid on kindel taskuraha. Nii suuri probleeme, et peaks taskuraha vähendama, ei ole olnud. Meil sama lähenemine: kodused tööd on kõigi tööd, mida peab tegema, mitte ainult siis, kui on soov taskuraha teenida.
Tegevused, milles osalevad:
– nõupesumasina tühjendamine, vahel pesevad söögitegemise käigus vajalikke nõusid (potid, lõikelauad, noad), laua katmine. loomulikult ka nõude masinasse viimine ja laua koristamine.
– söögitegemises osalemine, noorem rohkem lõigub jmt abitööd, suurem teeb ka iseseisvalt süüa, põhiliselt küpsetab.
– pesu kuivama riputamine (oma musta pesu peavad ise pesukasti toimetama).
– koristamine, põhiliselt tolmuimejaga tõmbamine üldpindadel. Oma tubades peavad ise koristama, suurem selles edukam, väiksemat peab toetama-aitama. Nt vannituba ja kööki nad iseseisvalt ei korista. Oma asjade kokku korjamine üldpindadelt.
– poes käimine (vanem laps).
– voodipesu vahetamine (nooremat aitame tekikoti puhul).
– eelmises kodus teenis vanem laps (sel ajal u 11-12 a) muruniitmisega taskuraha. Kindel taks korra eest ja pidi korralikult tehtud olema.

Mul küll poegi ei ole, aga ma arvan, et kõik need tööd on jõukohased ka neile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg 10a- peab enda järel koristama (st riided ära vedama, mis mujal laokil, oma musta pesu panema pesukorvi, oma puhtad riided kappi panema jne) + oma tuba koristama.
Koera peab pissitama.

Tõenäoliselt lisanduvad suvel ka mõned aiatööd.

Vahel: aitab ka muid tube koristada, süüa teha, käib poes mõnd väikest asja toomas, kui kiiresti vaja.

Taskuraha selle pisukese eest ei saa.

Issand kui tublid lapsed teil kõigil on. Mul on ikka suurem maadlemine juba sellega, et enda järelt koristaks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on keeruline. meil olid lapsega pidevad tülid tema toa korra pärast. 16aastane ja ei viitsinud enam mingit korda pidada. aga ta on 16 ja see on tema tuba. seega lõin käega. elagu nii nagu talle sobib.
Nüüd aga on 13 aastane võtnud sellest eeskuju ja ka ei korista enam oma tuba. sellest 16 aastasest on saanud nüüd 18aastane ja ma ei tea enam, mis oleks õige. Käskida, õiendada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 22:32; 11.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2×14 aastased tydrukud +11a poiss
prügi järgemööda välja viia.
2 kassi kaks kasti koristada järgemööda.
iga päev nõudepesumasina tyhjendus.
systeem selline : yks ylemine korrus, teine alumine korrus ja kolmas noad kahvlid . roteeruvalt.

oma toas teevad mis tahavad aga kyi laekub vanaema, siis sunnitakse koristama.
regulaarne taskuraha 15. lisa saab teenida töödega, mida lapsevanemad ei salli. ntx rohimine, lume koristus.
vahest sunnin sokke paaritama, pesu kappi vedama.
kuna koolitööde maht on korralik ja trenn iga päev, siis muid kohustusi ei ole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on laisad lapsed. Laisk olen ka mina, sest ei viitsi näägutada neil kõrva ääres, mis nad kõik tegema peaks. Teen ise ära. Lapsed 9 ja 10. Nädalavahetusel abikaasa paneb lapsed tööle. Hommikul üks koristab mänguasjadest põranda puhtaks (meil ka 2-aastane laps) ja teine teeb tolmuimejaga. Ise lepivad kokku, kes mida teeb. Oma tubasid peavad ka koristama. Ei ole midagi, et tüdrukud hoolsamad. Meil tüdruk võib pasa sisse ära uppuda. Mingit probleemi pole. Poiss koristab rohkem või siis tema tuba lihtsalt seisab paremini korras. Nooremat last vaatavad ka vajadusel. Sellega saab paremini hakkama tüdruk. Me elame küll majas, aga ega talvel tööd majas ja korteris palju ei erinegi. Pole lundki, mida talvel rookida. Küll aga vaheajal käisime perega mitu päeva maal küttepuid tegemas ja metsas oksi põletamas. Siis lõid kõik kaasa.
Taskuraha saavad igal juhul, aga näiteks kui nad otsustavad uued nutitelefonid osta (vanad on nad ise ära lõhkunud), siis annan neile n.ö järelmaksu ehk siis mingi aeg nad oma taskuraha ei saa. Oleneb sellest, kui kallis telefon ostetakse. Kui taskuraha on 10euri nädal, siis 250eurise telefoni saamiseks ollakse nõus mitu kuud ilma taskurahata olema juhul, kui neil endal mingi sissemaksuraha olemas on. See muidugi ei tähenda, et ma neile üldse raha ei anna. Kui midagi ikka vaja, siis natuke annan, aga 10euri nädalas muidugi ei saa.
Kodutöödest olen raha maksnud näiteks auto puhastamise eest. Väljast nad pesta ei oska, aga seest tolmuimejaga saavad puhtaks küll teha ja sodi kokku koristada. Enamasti see nende enda sodi seal ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks tüdrukud koduses elus rohkem asjatama peaksid?
Mul tütart pole, on üks 13-aastane poiss. Elame kahekesi (+koduloomad). Sõbralikult jagame koduseid toimetusi, konkreetselt pole paigas, et kes mida teeb, aga kipub olema selliselt, et:
Söögitegemine, poes käimine, pesu kokkupanek, tolmu võtmine pindadelt, põrandapesu, wc ja vannitoa koristamine – rohkem mina.
Tolmuimeja, nõudepesumasin, kasside liivakastid, prügi, lambipirnide vahetamine (laps minust 20 cm pikem) – rohkem laps.
Pesu kuivamapanek, loomade toitmine, üldine koristamine – ühiselt.
Olen algusest peale teadlikult last integreerinud kodustesse toimetustesse, pean tähtsaks seda, et temast kasvaks tubli mees, kes tunneks tulevikus oma naisega võrdset vastutust koduse elu toimimise eest 🙂
Taskurahaga koduste toimetuste või hinnete sidumist mina ei pea õigeks, konkreetset taskuraha suurust pole määranud ka, saab seda vastavalt vajadusele ja võimalustele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea kui oma asjad saaksid nad koristatud ja õpitud, tüdruk on kohati suur meisterdaja ja joonistaja, aga asjad pärast kõik laiali, käsin kõik ära koristada, koristab ka, poisil vahest tuppa sisse ei mahu, kõik asjad laiali põrandal, suure surmaga koristab. Sööginõud vedelavad ka kusagil toas laua peal, kui koju jõuan, siis hakkab suur koristamine, ämm juba mulle ütles, et mis sa kamandad korista ise. Suhtumine selline meil ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks 13-aastast korteriloodrit, kellele ma ei suuda mingit mõistlikku jõukohast panustamist välja mõelda. Kuidas teie oma teismelisi kodus rakendate, on neil mingid kindlad ülesanded? Kas taskuraha saavad niisama või peavad selle kuidagi välja teenima? Poisid eelkõige, tüdrukud ilmselt asjatavad koduses elus rohkem.
Meil on nii, et oma nõud pesevad enda järelt ise, oma toad peavad ise korras hoidma (tulemus on muidugi küsitav) ja niisama ninni-nänni taskuraha peavad välja teenima (hinded, lapsehoidmine, koristustööd kodus, mis muidu minu ülesanne), vahel saavad niisama ka natuke. Raha saavad üldiselt vähe, sest midagi mõistlikku nad sellega ei tee, ostavad rämpsu, mis käitumisele hukutavalt mõjub (mõlemal dgn ATH). Aga aega ja energiat pahutseda, kuidas kodus mitte midagi teha ei ole (kui parasjagu netis olla ei saa) ja kuidas kõik on nõme, jääb hoolimata 4 trennipäevast nädalas ikka veel liigagi palju üle.
Andke ideid.

Mul on poisid. Mõlemad pesevad kordamööda nõusid, ja et oleks demokraatia, siis lapsevanemad on samuti nõudepesugraafikus kirjas. Kes oma nõudehunniku liiga kauaks vedelema jätab, saab järgmise söögikorra nõud ka pesta.
Oma tuba peavad koristama, tulemust ma mõnikord natuke kommenteerin, aga jah. See on probleem. Loodan, et tulevikus muutuvad enda suhtes nõudlikumaks.
Kordamööda peavad osalema ka ühiskasutatavate pindade hooldamises, oma asju teistesse tubadesse vedelema jätta ei või (see oli vahepeal suur probleem). Suvel aitavad aiatöödes. Hinded peavad korras olema. Aga kui kõik see on tehtud, siis minu meelest rohkem pole vajagi ja ülejäänud aja suhtes võib laps ise valida, kuidas ta seda sisustab.
Taskuraha on neil iga kuu kindel summa, koduste töödega seda reeglina (mõned tüütud erandid välja arvata) juurde ei teeni. Minu arvates pole õige kodutööde eest raha maksta, aga samas – kui lapsel taskuraha pole, siis kuidas ta õpib sellega majandama? Nii et taskuraha jookseb neile püsimaksena arvele. Kui keegi neist midagi olulist ära peaks lõhkuma, maksab selle oma taskurahast ise kinni – teoorias. Praktikas pole nad eriti asju lõhkunudki. Kusjuures vanem poeg kulutab oma taskuraha kah tühja-tähja peale, noorem korjab ja ostab siis mõne suurema asja.

Üldiselt ei ole vingumist kuulnud. Muidugi mängitakse palju arvutimänge.

Minu arust on sinu laste aeg isegi hästi sisustatud ja kui nad igavuse üle vinguvad, siis on sellel mingi muu põhjus. Puberteet võibolla. Aga võibolla ka asjaolu, et iga liigutus, mis nad kodus teevad, on tasustatud. Mis minu arust ei kujunda õiglast maailmapilti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütred 14 ja 12. Väga kindlaid ülesandeid ei ole. Oma toad peavad olema magamamamineku hetkeks korras ja loomulikult ka mujal enda järelt koristamine (nõud masinasse, vannitoast riided ära jms). Nädala sees on neil niigi tihedad päevad, et mingeid kodutöid sinna ei mahukski. Nädalavahetusel jagame töid jooksvalt ja löövad virisemata kaasa nii koristamises, söögitegemises kui õuetöödes.

Taskuraha saavad kumbki 50 eurot kuu alguses oma kontole. Aga sellega peavad ennast ise majandama terve kuu (kino, kooli üritused, väljas söömine, sõprade kingitused, kosmeetika, riided (suuremad asjad ostan mina, aga 245. pluusi ostmiseks peavad oma raha kulutama).

Lisaks on neil võimalus raha juurde teenida. Seega tasustamisele kuuluvad tööd meie peres on näiteks sellised: suvel köögiviljapeenarde rohimine, 5-aastase õe hoidmine, marjade korjamine jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks maksta kodutööde eest? kas naine saab ka lisaraha selle eest? mees, kui vetsu koristab, palju maksate?

mul kolm last, 12,14 ja 19.
suvel rohivad ja niidavad muru, talvel lükkavad lund. teeme kõike koos!!! kui koos! teha, saab kiiremini asi tehtud. lihtne!
majas sees. kõik koristavad oma asjad ise ära, oma tuba-oma luba. kui mina tolmuimejaga teen teist korrust, siis loomulikult tõmbad terve korruse üle, mitte ainult enda toa v vannitoa. lapsed samuti.
pesevad kordamööda aknaid.iga nädal üks meie pereliikmetest teeb majas korda san.ruumid. koera jalutatakse kordamööda. ühesõnaga, meie peres teevad kõik kõike. taskuraha saavad iga kuu alguses, see kulub tavaliselt kräpi peale 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 13 aastane poeg peab tegema kõike, mida isegi teeme. Minu ülesanne on te eluks ette valmistada.
Tööd, mida ta teeb: koristamine, söögi tegemine, remont, aiatööd, lihtsamad tööd auto juures (kojameeste vahetus, rehvide pumpamine, auto pesu jne), pesu pesemine, enda riiete triikimine, enda riiete pisiparandused, akende pesu, mööbli kokkupanemine, kassi eest hoolitsemine jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 15:58; 11.01 21:02; 11.01 23:06; 11.01 23:13; 11.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 13-aastane peab oma tuba korras hoidma, mida ta eriti ei tee. oma riided peab ise pessu viima ja pärast kokku panema. np masinat tühjendama. 2x aastas peseb oma toa aknad ka ise. seega – eriti midagi ei tee.
aga ma pean ütlema, et mingit hullu vaba aega tal kooli kõrvalt ja samuti 4x nädalas trennist küll ei jää. neil päevadel, mil on trenn läheb ta koolist otse trenni ja jõuab koju kell 18.00. siis on söömine, pesemine ja õppimine ning kell on kindlalt 20.00 juba pärast kõike seda (kui mitte rohkem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea õigeks seda, et lapsel on mingid konkreetsed kohustused ala nagu keegi siin ütles, et ühe lapse kohustus on pesu kuivatist välja võtta ja kokku panna.

Meie kasvatame oma lapsi selles vaimus, et teeb see, kellel parasjagu on aega. Ala me mehega oleme kell 5 kodus, laps trennis, masin lõpetab, siis voldime meie pesu kokku. Teine päev laps laekub juba kell 14, tuleb tuhin peale ja teeb kogu perele söögi.

Loomulikult kui endal aega pole, siis mainin lapsele, et palun kas sa teeksid seda või toda. Suhtlen sama moodi nagu mehegagi. Kuna oleme sedasi teinud alates sellest kui laps oli 4-5 aastane, siis ei tule ka mingit porinat tavaliselt.

Kindlasti ei ole nõus ma raha maksma ei koduste toimetuste ega ka hinnete eest. Saavad iga kuu kindla summa taskuraha, kui mingi suurema jamaga hakkama saavad, siis võib taskuraha väheneda. Küll aga saab suurem teenida raha asjadega, mis ei ole minu arvates lapse kohustus näiteks väikevenna hoidmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteris elate? Siis on keerulisem. Tolmuimejaga põranda puhastamine (jah, kvaliteet kindlasti vilets alguses, aga nii õpivadki – ja teevad uuesti, kui väga halvasti on), vaipade kloppimine (kui on selliseid vaipu), poes käimine (kui on lihtsamaid asju tuua vaja). Söögitegemises kasutan neid, kui võimalik (kartuliputru tehes tampimine, kartulite koorimine, pesemine, keldrist millegi toomine). Pesu kuivama panek.

Laidan. Kasutad oma lapsi odava tööjõuna, kui mitte orjadena. Laps ei ole teenijatüdruk või -poiss. Lapse kohus on õppida-õppida-õppida. Muu aeg on VABA AEG. Laps jõuab veel terve elu lisaks igapäevatööle majapidamist korras hoida jne. Lapsepõlv on midagi muud siiski. Koolist vaba aeg peaks kuluma trennidele ja huviringidele, sõpradega suhtlemisele, looduses viibimisele jne, mitte kodus kartulipudru tampimisele ja muule orjamisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:03; 11.01 22:41; 11.01 22:59; 11.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laidan. Kasutad oma lapsi odava tööjõuna, kui mitte orjadena. Laps ei ole teenijatüdruk või -poiss. Lapse kohus on õppida-õppida-õppida.

Mina olen küll oma vanematele tänulik, et õppisin lisaks raamatutarkustele korralikult koristama, süüa tegema, pesu pesema (nii käsitsi kui masinaga), triikima, rohima, muru niitma, ahju kütma, pisemaid remonditöid tegema jne. Raamatutarkused said ka omandatud ja samuti kõik kraadid, mida Eestis on võimalik saada. Pillimänguga ja koorilauluga jõudsin ka veel tegeleda.

Minu pojad hetkel veel ei ole teismelised, aga vanem mõne kuu pärast saab. Tüütu on aega-ajalt nende pestud nõusid üle pesta ja nende kooritud kartuleid-porgandeid üle koorida, aga asi on aastatega palju paremaks läinud. Regulaarseid kohustusi peale oma toa (oma asjade) koristamise neil ei ole, aga pea iga päev palun neil mõne ülesande teha: nõusid pesta, tolmuimejaga põrandaid imeda, söögitegemisel abiks olla, puid tuppa tuua, ahju kütta (seda siiski vaid siis, kui ise kodus olen), suvel ka rohida.
Ausaltöeldes ei ole mina oma lastele ka mitte teenija, vaid ema. Ja kuna meil teenijat palgal pole, peavad kõik ühiseks heaoluks panustama, vastavalt oma võimetele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laidan. Kasutad oma lapsi odava tööjõuna, kui mitte orjadena. Laps ei ole teenijatüdruk või -poiss. Lapse kohus on õppida-õppida-õppida. Muu aeg on VABA AEG. Laps jõuab veel terve elu lisaks igapäevatööle majapidamist korras hoida jne. Lapsepõlv on midagi muud siiski. Koolist vaba aeg peaks kuluma trennidele ja huviringidele, sõpradega suhtlemisele, looduses viibimisele jne, mitte kodus kartulipudru tampimisele ja muule orjamisele.

Laidan vastu.
Sa oled absoluutselt vastutustundetu vanem, kes kasvatab mingeid lumehelbekesi, kes ei oska elementaarseid asju. Oma last õpetan kauge kaarega sellistest mööda käima. Kohutav, kui minu lapse abikaasa oleks selline, kes ei oska midagi teha peale lõbustuste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 15:58; 11.01 21:02; 11.01 23:06; 11.01 23:13; 11.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on need elementaarsed asjad, mida peaks oskama? Ma arvan, et mu purulaisk laps oskab nii mõndagi. Vahel ta näitab, et tegelikult ta oskab koristada ja midagi süüa teha. Ma isegi pole eriline kokkaja. Teen tavalisi sööke ja vahel midgi retsepti järgi. isegi triikimas olen last näinud ja pesusid on ta sorteerinud on nii masinasse kui kappi ladunud. Nõusid on pesnud. Tunneb ära tolmuimeja, mikseri, rösteri, pliidi ja isegi oskab neid käivitada. Oskab kokku panna jyskist ostetud kappi( sel on õpetus kaasas ja kui oled väiksena üllatusmune söönud ja üllatust kokku pannud, oskad ka kappi kokku panna)
Aga see jube laiskus…. see on ületamatu takistus ja tema eelistab ka lõbustusi koristamisele või söögi tegemisele. paljusid asju ei saaks ma ka talle õpetada. meil pole ahju ja aedviljakasvatust. Meie peres on see elementaarne sooja saamine hoopis arve tasumine või poes juurvilja eest maksmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 22:32; 11.01 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laidan. Kasutad oma lapsi odava tööjõuna, kui mitte orjadena. Laps ei ole teenijatüdruk või -poiss. Lapse kohus on õppida-õppida-õppida. Muu aeg on VABA AEG. Laps jõuab veel terve elu lisaks igapäevatööle majapidamist korras hoida jne. Lapsepõlv on midagi muud siiski. Koolist vaba aeg peaks kuluma trennidele ja huviringidele, sõpradega suhtlemisele, looduses viibimisele jne, mitte kodus kartulipudru tampimisele ja muule orjamisele.

Laidan vastu.
Sa oled absoluutselt vastutustundetu vanem, kes kasvatab mingeid lumehelbekesi, kes ei oska elementaarseid asju. Oma last õpetan kauge kaarega sellistest mööda käima. Kohutav, kui minu lapse abikaasa oleks selline, kes ei oska midagi teha peale lõbustuste.

Nii et sina valid oma lapsele sõpruskonda, saan ma õigesti aru? Surud oma tahtmist ja vaateid, arusaamu peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:03; 11.01 22:41; 11.01 22:59; 11.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laidan. Kasutad oma lapsi odava tööjõuna, kui mitte orjadena.

Laida-laida. Valdavalt siiski orjan mina lapsi. Mõne lille võivad nad ikka kodus liigutada ka, kasvõi selleks, et mõista varakult, et nad ei ole maailma nabad. Ja sa oled küll valesti asjadest aru saanud, kui lapsevanemate peamiseks rolliks pead laste laga kokku korjamist. Ema olemine tähendab natuke midagi muud kui teenimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 14:44; 10.01 15:26; 10.01 15:48; 11.01 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-aastane poiss. Ülesanneteks on:
– oma asjade korrashoid
– nõudepesumasina tühjaks tegemine
– koera käpade pühkimine peale jalutamist
– suvel muru niitmine
– talvel lume koristus
Tolmuimeja on meil robot ja korra nädalas käib ka koduabiline, kes teeb suuremad asjad ära. Väikevennaga koos mängimine ei ole kohustus, vaid privileeg 🙂
Raha kodutööde eest ei paku – ta ei oska selle taskurahaga nii kui nii midagi mõistlikku teha. Niitmise eest oli algul tasu paar eurot, aga see ununes kiiresti. Premeerimine pigem arvutiajaga: a-la kui kõik tehtud (õppimine ja ka kodused tööd), siis saab enne magamaminekut mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-aastane poiss. Ülesanneteks on:
– oma asjade korrashoid
– nõudepesumasina tühjaks tegemine
– koera käpade pühkimine peale jalutamist
– suvel muru niitmine
– talvel lume koristus
Tolmuimeja on meil robot ja korra nädalas käib ka koduabiline, kes teeb suuremad asjad ära. Väikevennaga koos mängimine ei ole kohustus, vaid privileeg ????
Raha kodutööde eest ei paku – ta ei oska selle taskurahaga nii kui nii midagi mõistlikku teha. Niitmise eest oli algul tasu paar eurot, aga see ununes kiiresti. Premeerimine pigem arvutiajaga: a-la kui kõik tehtud (õppimine ja ka kodused tööd), siis saab enne magamaminekut mängida.

Kuidas saab oma vennaga mängimist nimetada privileegiks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:03; 11.01 22:41; 11.01 22:59; 11.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et sina valid oma lapsele sõpruskonda, saan ma õigesti aru? Surud oma tahtmist ja vaateid, arusaamu peale?

Jälle mingi ettekujutamine tüüpilisel naisel.Tood mängu mingid teemavälised asjaolud, mida sa ise oma laste puhul peale surud (mingi arusaamatu sõprade valimise teema). Ööd ega mütsi aru ei saa. Käid ja orjad lapsi, ei valmista neid eluks ette. Oled teenija seisuses. Õpetad lastele, et need ei pea midagi tegema ja taod rusikaga rinnale, et nii on õige. Lapsed ei peagi midagi tegema – ema ja naine teenib neid. Hale olend oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 15:58; 11.01 21:02; 11.01 23:06; 11.01 23:13; 11.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et sina valid oma lapsele sõpruskonda, saan ma õigesti aru? Surud oma tahtmist ja vaateid, arusaamu peale?

Jälle mingi ettekujutamine tüüpilisel naisel.Tood mängu mingid teemavälised asjaolud, mida sa ise oma laste puhul peale surud (mingi arusaamatu sõprade valimise teema). Ööd ega mütsi aru ei saa. Käid ja orjad lapsi, ei valmista neid eluks ette. Oled teenija seisuses. Õpetad lastele, et need ei pea midagi tegema ja taod rusikaga rinnale, et nii on õige. Lapsed ei peagi midagi tegema – ema ja naine teenib neid. Hale olend oled.

Oi, oi – ei arvanudki, et nii valusalt pihta saad ja nii täielikult õigus sinu osas on. :)))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.01 19:03; 11.01 22:41; 11.01 22:59; 11.01 23:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Millised kohustused on teie teismelistel kodus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.