Esileht Koolilaps Millised kohustused on teie teismelistel kodus?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Millised kohustused on teie teismelistel kodus?

Postitas:

Kuidas saab oma vennaga mängimist nimetada privileegiks?

Masendav, kui naine on ennast teenijaks teinud perekonnas ega saa aru, et lapsed peavad olema OSA tervest perekonnast koos kohustustega, mitte ainult õigustega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 15:58; 11.01 21:02; 11.01 23:06; 11.01 23:13; 11.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et sina valid oma lapsele sõpruskonda, saan ma õigesti aru? Surud oma tahtmist ja vaateid, arusaamu peale?

Oi, oi – ei arvanudki, et nii valusalt pihta saad ja nii täielikult õigus sinu osas on. :)))

Tüüpiline lahmimine sul, argumendid ja ajud said otsa. Aga teenijalt ja muud oodata ei olegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.01 15:58; 11.01 21:02; 11.01 23:06; 11.01 23:13; 11.01 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ülikooliajal üks selline kursavend, kelle vanemad olevat öelnud, et õpilase kohus on ainult õppida (pesu viis nädalavahetusel emale, kartuleidki ei praadinud, vanemad andsid raha, et sööklas süüa). Praeguseks on ta 39 ja elab vanemate juures, naist ei ole. Töökoht on õnneks olemas, nii et ilmselt praeguseks kohuseks on tööl käia. Ma loodan, et siis kui vanemad ära surevad, saab ta endale teenjat lubada. Aga, kui peaks töötuks jääma või tervis alt vedama, siis on küll jama majas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näed, täitsa on olemas inimesed, kes arvavad, et ema ongi perekonnas ori ja lapsed peavad ainult puhkama ja õppima. Siis imestame, miks uus põlvkond kasvab selline, kes millegagi hakkama ei saa, raha teenimisega ka mitte.. Elavad surmani oma vanematekodus ja lasevad nende seljal liugu.. Kui vanemad kaovad, peavad ilmselt vargile minema või upuvad oma sita sisse..
Või trollib niisama, kadedusest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emad ju ka käivad tööl või kuidas?? Kui olukord on selline, et ema käib tööl ja on veel kodus ka koristaja, kokkaja-keetja ja mis kõik veel, siis peaks koos maha istuma ja plaani tegema, mis kellegi kohustus on. Alustama vast tõdemusest, et mitte seal ei ole puhas, kus kraamitakse, vaid seal, kus hoitakse puhtust. Suuremad puhastustööd on iseasi. Aga tavaliselt ju lapsed ise koristavad enda järelt, kui maast-madalast nii nõutud on. Kui ei ole, siis on viimane aeg seda nõuda, mingeid erilisi kohustusi ma lastele ei paneks ega olegi pannud. Enda järelt koristamine, oma toa korrashoidmine, söögitegemisest on mu lapsed osa võtnud vabatahtlikult, küpsetamise juures /kui nad väikesed olid, siis küll kaasasin mänguliselt – põll ees, kokamüts peas/. Kas tasustada koduseid töid? Ei oska öelda, mina seda ei teinud, aga tean peret, kus tehti, vihikusse märgiti sisse, kui palju ja mille eest saadud. Mõlema pere lapsed on kasvanud tubliks ja on normaalsed inimesed. Niiet ütleks – lapse kohustus on enda asjad korras hoida, sinna kuulub ka õppimine ja kõik muu kooliga seonduv. Tuled trennist, tühjendad spordikoti ja paned asjad, kuhu vaja – mis pessu, mis mujale jne. Kui jätad tegemata, võib lapsevanem küll meelde tuletada, aga mitte ise seda teha – see ongi tema kohustus, enda asjad korras hoida. Kui koristad tema järelt üks kord, siis teine kord, siis lõpuks näedki, et ta tahab, et asjad oleks korras, aga ise ei liiguta midagi, ‘eks kuidagi ikka saab, alati on saanud’.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 13:32; 11.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laidan. Kasutad oma lapsi odava tööjõuna, kui mitte orjadena. Laps ei ole teenijatüdruk või -poiss. Lapse kohus on õppida-õppida-õppida. Muu aeg on VABA AEG. Laps jõuab veel terve elu lisaks igapäevatööle majapidamist korras hoida jne. Lapsepõlv on midagi muud siiski. Koolist vaba aeg peaks kuluma trennidele ja huviringidele, sõpradega suhtlemisele, looduses viibimisele jne, mitte kodus kartulipudru tampimisele ja muule orjamisele.

Laidan vastu.
Sa oled absoluutselt vastutustundetu vanem, kes kasvatab mingeid lumehelbekesi, kes ei oska elementaarseid asju. Oma last õpetan kauge kaarega sellistest mööda käima. Kohutav, kui minu lapse abikaasa oleks selline, kes ei oska midagi teha peale lõbustuste.

lapsevanemale, kes arvab, et kui laps võtab osa kodutöödest, siis on see orjamine: elus ei ole võimalik mustandeid teha, ei saa teha nii, et kui sellisest lapsest hellik kasvab, siis OK, ma alustan uuesti. Ega ma ei ütle, et see peaks nii minema, paljud lapsed rabelevad sellest kookonist ka välja, aga nii ta kipub olema küll. Lõpuks on need ühed õnnetud inimesed. Tean tüdrukut, kes ei osanud munagi praadida ja poissi, kellele ema viis hommikupudru voodisse. Kui poiss abiellus, siis viis ema voodisse kaks kaussi. Ei ole väjamõeldud lood, ja mõlemal lapsel olid täiskasvanuna raskused ka mujal kui peresuhetes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 13:32; 11.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Millised kohustused on teie teismelistel kodus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.