Esileht Koolilaps Millised koolivormi riided 1. klassi tüdrukule?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Millised koolivormi riided 1. klassi tüdrukule?

Postitas:

Natuke ennatlik teema, aga kuna paistab, et aprillist saab juba koolivormi tellima hakata ning sooviksin natuke  ka eeldatavaid kulusid arvestada, siis võib-olla polegi veel liiga vara mõtlema hakata?

 

Kõigepealt suuruse teema, kuidas need Norrisoni suurused on? Mul on väga pikk tüdruk, praegu umbes 140 cm ning kannab riideid nr 140–146, siis ilmselt oleks mõistlik talle sügiseks nr 146 koolivormi elemendid tellida? Või on need riided võrreldes tavapäraste numbritega oluliselt suuremad/väiksemad? Teada ju, et iga firma teeb natuke oma mõõdus …

Aga eelkõige tahaksin teada, milliseid riideid on mõistlik hankida. Laps on ise täpselt selline, et ühest küljest talle väga meeldib ilusaid riideid kanda ja koolivormi pihikseelikud on tema suur unistus, teisest küljest ei ole ma absoluutselt kõigist pingutustest hoolimata suutnud teda õpetada oma riideid hoidma. Lasteaiariided lähevad üldjuhul iga õhtu pessu, ikka on mingi toidurida või värviplekk või vildikakriips kuskil kõhu või varruka peal. Puhtad õueriided on õhtuks nagu sopalompi kastetud jne. 🙁 Ehk siis lapse unistus oleks ilmselt minna iga päev kooli pihikseeliku, kenade saabaste ja mantlikesega, mina aga praktikas ei kujuta seda üldse ette. Õueriided peavad tal nii ehk naa tulema ikka ilmastikukindlad, aga koolivormi osas olen jäänud kõhklema, et kuidas ta siis iga päev käia võiks. Seelikut on lisaks muule muidugi tüütu ka kombeka või talvepükste sisse toppida.

Kuidas need poolvillased pihikkleidid üldse pesu kannatavad? Kas ruttu välja ei veni ja topiliseks ei lähe? Õrnalt masinaga pesta ikka tohib? Kuivatisse ilmselt ei saa ka panna? 🙁 Äkki peab veel triikimagi, et seljas talutav välja näeks? (Ma tõesti ei saa aru, miks laste koolirõivad ei võiks olla lihtsasti hooldavast materjalist, et otse pesumasinast kuivatisse ja jälle selga.)

Kooli nõue on see, et peab olema tekkel ja iga päev seljasvähemalt üks kooli logoga riietusese. Esimeseks koolipäevaks laps muidugi oma kooli logoga pihikseeliku, valge koolipluusi ja kõik muu juurdekuuluva saab, see on selge. Aga muidu? Mida osta?

Ma ise mõtlesin, et ilmselt 2 (või 3) pihikkleiti, neist 1-2 vast õnnestub järelturult soetada? Siis peotäis polosärke või hoopis muid viisakaid ühevärvilisi pluuse pihikkleitide alla? Samas mul on olemas ka mõned Nexti kooliseelikud, mis on tõesti väga kergelt pesumasinas pestavad ja korduvalt ka kuivatist läbi käinud, ilma et nendega midagi juhtunud oleks. Äkki siis panustada hoopis niipidi, et ostangi kooli logoga ainult ühe pihikseeliku pidulikeks puhkudeks ning igapäevaseks ostan kooli logoga esemeteks hoopis suurema kuhja särke? Need pihikseelikud on ju nii kallid, särgid tegelikult ka, aga ikka jupp maad soodsamad. Või peaks hoopis panustama, et kannab ikkagi igapäevaselt pükse? Sel juhul oleks muidugi ka mõistlik koolivormi elementidest just särkidele panustada.

 

Mis veel on sellised “must be” või mugavad või rohkem kasutust leidnud asjad? Kas kooli logoga kampsunit on põhjust osta? Või pigem panem külma ilma korral ikka tavalise kampsiku ning selle alla kooli logoga särgi? Jne? Neid võimalikke vormielemente on ju jube suur hulk … Kui ma muidugi niimoodi seda kõike siin lahti kirjutan, siis tõesti tekib tunne, et logoga asjade osas on vist ikkagi kõige praktilisem panustada särkidele ning muud kallimad asjad osta ilma logota ja teistelt firmadelt ja odavamad vastavalt vajadusele …

 

Olen igasuguste kogemuste ja soovituste eest tänulik!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 13:34; 13.03 17:05; 13.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil üks kleit, mida pidulikematel puhkudel kannab.

Igapäevaselt pigem polod või vest, all siis püksid või seelik.

Norrisoni asjad pigem paksemale, et meile väga laiad need. Soovitan norrisoni poes enne proovida ja siid alles tellida. Pesus lähevad kiiresti koledaks, just polod tuhmuvad.

Teklid kasutab 4-5 korda aastas ainult.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norrisoniga kogemused juba 6 aastat.

Minu laps on kõhn ja pikk. Villaseid tooteid tellin üsna numbri järgi, vastavad ilusti numbrile. Isegi number suurem ok, kui üks number sees. Kahe numbri vahemiku puhul suuremat ei võtaks. Polosärgid lühikeste varrukatega on laiad ja suured. Neid võib kõhnale lapsele ka 1-2 numbrit väiksemaid osta, et seljas normaalne oleks ja ei taha väga lötendavaid asju. Pikkade varrukatega T-särgid on numbrivahemikuga ja sobivad õige suurusega, mitte varuga võtta.

Minu tütrele on alati meeldinud need džemperkleidid ja pihikleidid, sest need just mugavamad, kui mässata seelikuga. Talvel ja sügisel mugav õuepüksid peale tõmmata. Puhtuse hoidmine on pere siseteema 🙂 Ei oska aidata. Minu lapsele on piisanud kahest särgist ja ühest pihikust nt küllalt. Üks kampsik talveks ja pükstega kandmiseks on vest ka. Pükse ja seelikuid ning valgeid pluuse olen mujalt ostnud pigem. Must asi on neutraalne ja sobivad kõik. Suuremas klassis, kui juba rohkem higistab, arvestasin igaks päevaks uue särgi, väiksemana käis 1-3 päeva sama särgiga. Õnneks on tavaliselt teine tellimisring veel sügise jooksul ja siis saab vajadusel juurde osta. Lisaks on tõesti olemas ka järelturud, kust võib saada väga häid asju soodsamalt.

Mina vaidleks selle koha pealt, et need riided PEAVAD väga hästi vastu just. Minu lapsel on läinud KÕIK riided väga kobedas seisukorras uuele ringile. Ei ole olnud koledad, luitunud ega topilised. Need peenvillased tooted kuivavad muide väga kiiresti. On sellised õhemad. Eriti pihikseelik. Ma ei kujuta ette, kuidas osadel need pesus ruttu koledaks lähevad. Ju pestakse valesti. Minu pesemisharjumused on sellised: riided pessu tagurpidi (eriti villased), pesen ÕIGE pesuvahendiga ja ÕIGE programmi ja kuumusega. No ei juhtu midagi nendega nii. Kasutan kooliriiete ja muude õrnemate esemete pesuks 40 kraadi ja õrnpesu ning ei juhtu midagi. Puhtaks lähevad ilusti. Kui villaseid asju pesus rohkem, siis panen pigem villastele asjadele mõeldud pesugeeli. Kuivatit mul pole ja kogemus puudub.

Asjad on kallid esimesel aastal, kuid edaspidi müün kõik eelmised ära kas siis pool või veerandhinna eest olenevalt asjast ja ongi juba seeme olemas uute ostmiseks. Meil on müügiks kohe spetsiaalne netikoht oma koolis, kuhu pakutav üles riputada. Kõik on ära ostetud alati.

Kui palju asju ostad, oleneb koolist. Meie koolis ei ole muud riided lubatud, va mustad püksid ja seelik. Ja kui soe on talvel koolis. Kas üldse on kampsunit vaja ruumis.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 16:48; 13.03 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu! Küsiksin veel juurde, kuidas nende pihikutega triikimise osas on. Et kui pesen masinas õrnalt (see tähendab eeldatavasti madalatel pööretel tsentrifuugimist ja mitte liiga kõrget temperatuuri? — minu masinal mingit spetsiaalset õrnpesuprogrammi ei ole) ning seejärel riputan riidepuule kuivama, kas edasi kannataks juba selga panna või tahavad veel triikimist ka?

Endiselt on muidugi oodatud kõik vastused ka muude aspektide kohta. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 13:34; 13.03 17:05; 13.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel üks küsimus tuli pähe: kas ja kuidas teklit puhastada annab?

Ma vaatan, et meie koolil on tekkel valge! Huu, meil on ka tavaliste lasteaia tuukrimütsidega pidevalt teema, et laps unustab ja kohendab neid pidevalt poriste käte või poriste kinnastega ning müts tahab mitu korda nädalas pesemist. 🙁

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 13:34; 13.03 17:05; 13.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühikese varrukaga polosärgid on Norrisonil kohutavalt lohmakad: 122/128 läks isegi mulle selga ja kui poleks kohutavalt nabakas olnud, oleks võinud ma seda vabalt kanda (ma ei ole mingi XXS, kannan 36 numbrit). Pigem võta pika varrukaga T-särke, need on normaalses mõõdus ja sobivad vesti ja kampsuni või pihiku alla paremini, see lohmakas polo jääb lokkima. Osadel koolidel on valikus ka kitsa lõikega (lühikese varrukaga) polosärk.

Vest ja kardigan on suhteliselt täpselt mõõdus. Pihikute kohta ei oska kommenteerida, mul poiss. Piltide pealt vaatan, et paljud tüdrukud kannavad seelik-polo (vest/kampsun) kombinatsiooni. Pihikuid on muidugi ka palju, aga kui sul sobivas toonis kooliseelikud olemas ja laps ka pigem pläkerdis, siis ma panustaksin kergemini pestavatele esemetele.

Polodel pole trummelkuivatus lubatud, aga mina olen ikkagi trumlis kuivatanud. Pika varrukaga polod on pesu ja kuivati kenasti vastu pidanud, lühikese varukaga polodel pole ka suurt midagi hullu juhtunud, värv on veits luitunud. Villaseid asju pole kuivatisse pannud.

Teklit on mu laps kandnud täpselt ühe korra: esimese koolipäeva aktusel. Muidu käis kooli tõuksiga ja siis kiiver peas ja talvel on tekliga külm.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivatan riidepuul ja ei triigi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 16:48; 13.03 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norrisoni koolivorme saab muidu Norrisoni poodides selga proovida, siis oskab paremini numbrit valida. Aga jah, praegu veel kinni.

Norrisoni polosärke on ka slim fit lõiget.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin esimesse klassi minevale tüdrukule pihikseeliku. Käisime eelnevalt Norrissonis proovimas ja kui pihik kohale jõudis, oli see olulisemalt kitsam, kui kohapeal proovitu. Teise klassi enam pihikut ei ostnud. Kampsun ja vest olid paremini numbrisse.  Polosärgid olid lühikese varukaga laiad. Nüüdseks teises klassis käival tüdrukule on polosärgid ja  seelik  soetatud UK veebipoest ja kohustusliku elemendina kantakse vesti või kardigani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need koolivormid on uutena tellides päris kallid, mistõttu meie ostsime kooliminevale lapsele ainult 1 komplekti uuena.

Lisa ostsime juurde koolilaadalt ja FB ostu-müügi grupist. Ilmselt on vist pea kõikides koolivormiga koolides olemas järelturu võimalus, soovitan soojalt seda kasutada. Eriti palju liigub just korralikke väiksemate koolilaste suurusi. Seega katsuge näiteks FB-st üles leida oma tulevase kooli nurgake (või on neil kogunisti oma laadaplatsi-nurk) ja pange sinna kuulutus.

Teklit kasutas meie laps üsna palju, kuna käis kooli auto või ühistranspordiga. Jalgrattaga sõites ei saa muidugi teklit pähe panna, kiiver takistab. Suurim mure oli see, et teklid läksid alailma segamini, kujutlege ise 32 täpselt ühesugust teklit garderoobiriiuli peal. Ise kirjutasin lapse nime sisse punase pastakaga, see eristus natuke teiste siniste nimede kõrval. Mõni ema oli tikkinud tekli sisemusse mingeid kujundeid või kleepinud aplikatsiooni…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel juhtus nii, et kui millalgi kevadepoole oli aktusele pidulikku koolivormi vaja, olid kasvuvaruga asjad juba lootusetult väikesed. Veel meeldis talle käia triiksärgiga, kahjuks olin seda ostnud ainult ühe ja see kulus ära ja jäi väikeseks ning hiljem seda mudelit enam ei müüdud. Kampsuneid ja veste jällegi ei pandud kordagi selga.

Ehk osta number suurem pihikseelik ka varuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Millised koolivormi riided 1. klassi tüdrukule?