Esileht Kodunurk Millised maitsetaimed paljunevad nö liiga kiiresti?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Millised maitsetaimed paljunevad nö liiga kiiresti?

Postitas:

Mul on plaanis istutada aeda nö kastipeenrasse mõned maitsetaimed ja ehk ka salatitaimed. Olen kuulnud, et näiteks piparmünt on selline, kes võib hakata kiiresti paljunema ja et ei saa lahti tast. Muidu oli plaanis piparmünt ka peenrasse panna. Aga nüüd vist istutan peenrasse potiga, et ei leviks väga kaugele.

Aga millised taimed veel taolised on? Muidu plaanis oli istutada till, petersell, murulauk, karulauk, basiilik, salat, ruccola, rosmariin, piparmünt, kummel ja hapu oblikas 🙂 Võib-olla ka spargel aga see käib juba juurikate alla.

Aitäh vastajatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Murulauk on mul aastaid kenasti ühes kohas paigal olnud, ei ole kuhugi laiali levinud. Piparmünt on aga tõesti nutikas potiga isutada. Levib kui pöörane.
Tavaline roheline lehtsalat teeb isekülvi, kui lased kenasti õitsema ja jätad peenrale. Siis järgmisel aastal, kui taimemaimukesed tärkavad, tõstad oma sobivasse kohta ümber.
Kummel on ka kogu aeg samas kohas kasvanud, ala pole laienema hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on piparmünt ja hapuoblikas peenral omavolitsenud, muud püsivad kenasti omal kohal:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on just murulauk hirmsasti ennast laiali puistanud (suve lõpuks tulevad neile õied ning avanedes kukuvad seemned mulda). Ja piparmünt muidugi ka.
Basiilik ja rukola ei ole külmakindlad ja nendega pole muret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Murulaugul tasub siis pärast õitsemist õisikud(\”nutid\”) ära korjata, kui pole enam lillad, või enne õitsemist, kui ei hooli dekoratiivsusest.
Talisibulal ka.
Ja tillil õisikud enne seemnete valmimist(mina samas lasen tilli kurgipeenras õitsema ja viljuma, 1-3 vart, isekülv annab head taimed järgmisel aastal, poeseeme nii väga mitte).

Kummelil korjad ju õisikud ära? Milleks teda muidu panna?

Üldiselt peale piparmündi(levib risoomiga) peaks teised sinu nimetatud paigal püsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, kas rosmariin ei lähe mitte põõsaks? Mina sinu asemel rosmariini istutaksin mitte peenra keskele vähemalt vaid äärde. Näiteks tee nii, et püsikud istutad ühte äärde ja üheaastased nagu ruccola, basiilik jne siis teise. Muidu kevadeti kui kaevad peenart pead püsikute vahelt kaevama ja jube tüütu on.

Lisaks karulauk on jube paljuneja, seda ma peenrasse üldse ei paneks. Meil kunagi sai aia äärde kimp pandud ja nüüd on aiaäär 7m pikkuses karulauku täis. Paari aastaga.

Sa küll ei nimetanud neid aga veel on suured paljunejad meliss ja estragon – need ei lähe nii laiali nagu piparmünt aga põõsad lähevad ikka jube suureks. Estragonil lausa poole meetri kõrguseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka terve peenar murulauku täis, ei märganud õisikuid ära korjata, samuti jäid mõned koriandrid korjamata ja neid ka sel aastal väga palju. Minul ajas sidrunmeliss end ikka väga laiali ja rukola on mul ka ületalve püsiv, kuid õnnek ei laiuta. Kummelit ja tilli jätsin meelega seemneks ja pipamünti pole kunagi palju, sest vahel teeb külm talv ka neile liiga. Rosmariin ei ole mul veel ühtegi talve õues üle elanud 🙁 iga aasta proovin uuesti. Estragon ei ole meil laiali läinud aga kõrge on küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kummel ja till aias kõva iselevija. jätan alati mõned õisikud seemneks ka. eriti on vahet näha kummelil, sest isekülvanud kummeli õisikud on palju suuremad. esimene saak on nagu korjaks väikseid karikakraid 🙂
ega ma neid nuhtluseks ei peagi, aga kevadel on kõvasti rohimist, sest muidu on aed ainult tilli ja kummeliga kaetud. koriander on jah samuti selline tegelane.

piparmündiga pole aga üldse mingit erilist muret. piparmünt levib ennemini risoomipidi mitte seemnest. seega on piparmündi puhmast palju kergem piirata, kui terve aia täiskülvanud kummeli ja tilli pisikesi tärganud algmeid näpuga välja nokkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Münt ja meliss kipuvad teisi lämmatama. Rosmariini ja salvei toon talveks alati potiga tuppa. Tüümian elab ilusti üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka piparmynt ja meliss tahavad igal aastal piiramist (piparmyndi olengi potiga istutanud; rosmariin ja salvei ei jõua kunagi segavalt suureks kasvada ja igal teisel aastal umbes ei elagi nad talve yle (sel aastal jäid kõik mitmeaastased mul ellu). murulaugu paljunemist seemnetega pole täheldanud. mul on teda palju, väga dekorattivne kui need puhmikud õitsevad, kui juba kuivama hakkavad, niidan puhmikud maha ja saab veel enne sygist värsket murulauku. till ja salat pole mul ka avamaal ise paljunenud kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Millised maitsetaimed paljunevad nö liiga kiiresti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.