Esileht Veebikonstaabel Millised on minu õigused minu oma kodus?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Millised on minu õigused minu oma kodus?

Postitas:
Kägu

Tere

Situatsioon järgmine: magan kodus, minuga on alaealine laps. Öösel saabub purupurjus elukaaslane koos minule tundmatu sõbraga. Mees nõuab sisselaskmist. Siit juba esimene küsimus- kas mul on mingi õigus lärmavat meest mitte sisse lasta? (oletame, et tal on võti kadunud). Lärmab akna alla ja ähvardab uksetaha jätmise puhul ära tappa. Mis ma teen?
Teine situatsioon: mees on juba võõra mehega minu korteris, istuvad ja tarvitavad alkoholi. Mina olen koos lapsega magamistoas ja püüan aimata mis juhtuma hakkab. Kas mul on õigus kutsuda oma elukaaslasele politsei, kui ta EI ole muutunud agresiivseks, aga ei viska ka mulle tundmatut meest välja? Kui ka võõras ei allu mu soovile lahkuda?
Korter on minu omand, elukaaslane on nö sissekirjutatud( tänapäeval vist sellist mõistet enam ei ole?).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Millised on minu õigused minu oma kodus?

Vaene laps … muud midagi …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omand on täielik õiguslik võim asja üle (mh õigus otsustada kuidas ta oma omandit kasutab st keda lubab kinnisasjale, keda mitte).
Omanikule tulevad omandikaitse võimalused AÕS §dest 80-91.
Omanikul on õigus nõuda omandiõiguse igasuguse rikkumise kõrvaldamist, isegi kui rikkumine ei ole seotud valduse kaotusega (§ 89).

Please wait...
Postitas:
Evgeniya

Eelnev asjaarmastaja nõuanne ajab inimese

eksimusse. Meil on ju teada, et see on selle mehe

elukoht.Jah, omand on täielik õiguslik võim asja

üle, aga juba teine AÕS § 68 sätestab, et omaniku

õigused võivad olla kitsendatud seaduse või teiste

isikute õigustega. Kõiki seadusi tuleb näha

kooskõlas.
Põhiseaduse § 33. Kodu on puutumatu.
Üldteada on, et põhiseadus on ülimuslik nt

asjaõigusseaduse suhtes. Kodu on valdus.Valdus

loetakse seaduslikuks, kuni ei ole tõendatud

vastupidist. Seda teeb meie riigis vaid kohus.

Asjaõigusseadusest edasi: valdaja võib oma valdust

omavoli vastu jõuga kaitsta, ületamata seejuures

hädakaitse piire.Kui vallasasi võetakse valdajalt

ära omavoliliselt salaja või vägivallaga, on

valdajal õigus teolt tabatud või jälitatud omavoli

tarvitajalt vallasasi kohe ära võtta jne jne

Omandiõiguse rikkumisega antud juhul täielikult

igasugune puutumus puudub,seega eelmise

kommentaatorile- kui sul juhtumisi on diplom, siis

anna see kenasti tagasi sinna,kuskohast selle said.
Tegelen pereasjadega iga päev ja lihtsaid lahendusi

siin pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sinule koolis ei õpetatud, et enne vastama asumist, tuleb küsimus läbi lugeda?Küsimusepüstitaja küsis nimelt, mida tema saaks teha. Ega sa, Evgeniya, ometi väida, et kui keegi tuleb sinu juurde juriidilist nõu küsima (mida enda kaitseks teha), asud sina hoopis vastaspoolt kaitsma? Kohtu kaudu on alati omanikul õigus oma omandit kaitsta, küll vastaspool vaatab ise, millist kaitsetaktikat kasutab. Aga sind küll endale kaitsjaks ei tahaks:)

Please wait...
Postitas:
andero-

Teooriast praktikasse.

Kui inimene ähvardab Teisi isikut tapmisega siis seda võiks juba ohtuks pidada. Selistele väljakutsetele saadetakse patrulle umbes kord päevas (joobes agressiivne elukaaslane lõhub uksetaga). Kuna aga tegemist on isiku elukohaga siis reeglina laheneb olukord nii, et mees pääseb tuppa magama ja sõbrad lähevad oma teed.

Täiesti tavaline väljakutse on ka see, et sõbrad on korterisse \”peole\” kutsutud või omal algatausel sinna saabunud ja keelduvad lahkumast. Tavaline lahend on, et sõbrad lahkuvad.

Küll aga tuleks sellises olukorras oma elukaaslasega tõsisem jutuajamine ette võtta. Mõlemad osapooled võiksid sellel ajal kained olla, vastasel juhul kipub tekkima kolmas tüüpiline väljakutse korterisse: peretüli.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Veebikonstaabel Millised on minu õigused minu oma kodus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.