Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millised on sinu ametialased eesmärgid?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Millised on sinu ametialased eesmärgid?

Postitas:
Kägu

Kui peaksid rääkima tööandjale oma ametialastest eesmärkidest, siis millest ja kuidas sina räägiksid? Amet ise ei ole oluline, lihtsalt, kuidas kirjeldaksid.
(Käisin eile personalivahendusettevõttes töövestlusel ja tunnen tagantjärele, et sellele küsimusele vastamine ei õnnestunud)

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks ei ole see mingi personalitöötaja asi. Teiseks kui selline küsimus tuleb siis mina ütleksin, et kuna mul ei ole probleeme inimestega suhtlemisel siis kindlasti õnnestub mul liikuda ettevõtte karjääriredelil oma võimete ja haridustaseme väärilisele positsioonile.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui peaksid rääkima tööandjale oma ametialastest eesmärkidest, siis millest ja kuidas sina räägiksid? Amet ise ei ole oluline, lihtsalt, kuidas kirjeldaksid.

(Käisin eile personalivahendusettevõttes töövestlusel ja tunnen tagantjärele, et sellele küsimusele vastamine ei õnnestunud)

Sellele küsimusele vastates on justnimelt amet ise oluline.

Personalivahendusettevõtted aga – ma imestan, miks nende teenust ksutatakse. Tegelikult on sel vahendusettevõtte töötajal täiesti savi milline töötaja ettevõttesse saab. Siis esitataksegi selliseid kantseliitlikke küsimusi, mis reaalsuses sobivaimat kandidaati ei kajasta.
Olen kõrvalt näinud neid personaliettevõtete valituid, nendel juhtudel ei ole katseaegagi tööl oldud. Ühel juhul välja valitud juht tekitas omanikule väga suured võlad, paremad töötajad läksid minema, ettevõte vinskles poolteist aastat, et uuesti jalad alla saada ja lakub haavu tänaseni sest kaotas ka paljud kliendid. Kõik selle sai ettevõtte omanik tasulise personalivahendusteenuse eest.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

See on küll selline küsimus, millele ei olegi õiget vastust. Inimeseti täiesti erinev. Kes soovib areneda, kes võimalikult kõrget positsiooni saavutada, kes lihtsalt töökohta, mis aitaks makse maksta jne. Ei tundu küsimusena, kus saaks nõu küsida. Sa ju tegelikult tead, mis Su eesmärgid on ometi.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Oh, kas keegi küsib seda klisheed töövestlusel ka päriselt?”

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praeguses töös mul ei saagi olla mingeid ametialaseid eesmärke, peale selle, et see töö, mida ma teen, oleks korrektselt vormistatud ja õigel kellaajal ära saadetud. Selles töös ei ole mitte midagi loomingulist, mul ei ole ka sellelt positsioonilt kuskile edasi liikuda. Seega ainus eesmärk saabki olla täpsus ja punktuaalsus.

Aga olgu öeldud, et mulle see töö praegusel hetkel just sobib ja meeldib, sest see jätab mulle väga palju vaba aega (töö on päevas 3 tundi ja ma ei pea selleks olema kontoris). Töövälisel ajal ma võin tegeleda igasuguste muude asjadega, mis parasjagu meeldib. Mõnikord teen erinevaid lisatööprojekte, mis on lühiajalised, kuu-kaks, päev-kaks. Minu ainus hirm ja mure on see, et kui see igapäevane põhitöö (too kolmetunnine) ära kukub, siis ma pean mingit uut tööd otsima hakkama ja siis ma jän tõeliselt jänni mingite “ametialaste eesmärkide” kirjeldamisega, sest minu üleüldisem ametialane eesmärk on see, et töö ei segaks eraelu. Ma ei taha tööälisel ajal lugeda töömeile, ma ei taha teha ületunde, ma ei taha tiksuda koosolekutel, mul ei ole mingit tööalast eesmärki, kus ma tahaks viie aasta pärast olla (isiklikus elus mul on küll eesmärke).

Aga eks ilmselt on ka selliseid töökohti veel, mis minu tingimustele vastaksid ja kus just soovitakse sellist inimest, kes oleks rahul täpselt sellega, mis parasjagu on ja ei unista mingist asutuse juhitooli vallutamisest või kliendibaasi vargusest ja oma ettevõtte püstipanemisest 😀 Kuigi ma arvan, et need teised kohad ei ole 3h päevas sama tasuga. (palk on mul selle eest 700 netos)

Kui peenike pihus ja ma peaksin minema ametialaseid eesmärke kirjeldama, eks ma siis seda teeksin vastavalt konkreetsele töökohale. Kuigi mu meelest on niisugused küsimused täiesti pointless, sest kõik ajavad ju selle küsimuse peale mingit mulli suust välja. Keegi ei ütle, et tahan lihtsalt rahulikult elada.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on küll selline küsimus, millele ei olegi õiget vastust. Inimeseti täiesti erinev. Kes soovib areneda, kes võimalikult kõrget positsiooni saavutada, kes lihtsalt töökohta, mis aitaks makse maksta jne. Ei tundu küsimusena, kus saaks nõu küsida. Sa ju tegelikult tead, mis Su eesmärgid on ometi.

Ja sa töövestlusel räägidki kõik kohe ausalt välja nii nagu peakeses mõtted jooksevad? Kujutad sa ka ette, milline asutus võtab 0 ambitsiooniga töötaja endale tööle, kes käib tööl vaid selleks, et saaks maksud makstud, kõhu täis ja katuse peakohale?! Mõnes ettevõttes on isegi puhastusteenindajale tööintervjuu ja oodatakse liikumist ametiredelil.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õige vastus on selline, mis ühtib ettevõtte eesmärkidega. Nâiteks, et olen selles ja selles juba hea, aga 5a pärast tahan osata ka seda (midagi, mis tuleb antud positsioonil, kuhu kandideerid, kasuks). Näiteks: mu eesmärgiks on praegu õppida ära vene keel, et paari aasta pärast saaksin võtta ka venekeelseid kliente. Või et ära õppida see teine programmeerimiskeel, siis saaksin teha (ikka alati firma kasuks) seda ja seda ka.

Võibki ka öelda, et mu eesmärgiks ei ole edasi liikuda järgmistele positsioonidele, vaid soovin saada väga heaks spetsialistiks just selles ametis. See on täpselt sama sisuga, mis su enda mõte, aga mitte isekast vaatepunktist (tahan teha ainult seda lihtsat tööd oma vaba aja huvides) vaid ikka ettevõtte huvidele rõhudes = oled inimene, kes tahab ainult seda teha, siis ettevõtte jaoks on kasulik, et saad selles ametis väga heaks kitsaks spetsialistiks.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja sa töövestlusel räägidki kõik kohe ausalt välja nii nagu peakeses mõtted jooksevad? Kujutad sa ka ette, milline asutus võtab 0 ambitsiooniga töötaja endale tööle, kes käib tööl vaid selleks, et saaks maksud makstud, kõhu täis ja katuse peakohale?! Mõnes ettevõttes on isegi puhastusteenindajale tööintervjuu ja oodatakse liikumist ametiredelil.

Ametialased eesmärgid ei tähenda ju ainult karjääriredelil liikumist.
Ma küsin ka alati töövestlusel taolise sisuga küsimuse ja ideaalne vastus on see, kui kandidaat ütleb, et ta tahab oma töös väga heaks saada.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on väga lihtne. Minu eesmärk tööalaselt on see, et kliendid usaldaksid mind ja minu soovitusi sedavõrd, et nad teaksid, et minu käest saab tõeliselt objektiivset infot ja soovitusi mitte ainult minu ettevõtte vaid ka üldise turuseisu kohta.

Kuidas ma seda saavutan? Kui konkurent on parem milleski, ütlen kliendile seda. Toon välja eelised, mis on meil. Selgitan, mis juhul on olulisemad meie ja mis juhul konkurendi toote eelised. Kuna Eesti ettevõtted nii ei tööta, on see klientidele alati hämmastav ja nad jäävad minuga juba ainult seetõttu, et nad näevad, et me oleme aus firma ja meil on kliendile parimat sooviv teenindus. Ja ma tõesti olen aus. 20 aasta jooksul selles äris on konkurendi juurde minu jutu peale läinud klient kaks korda. Üks tuli pärast tagasi, aga teise jaoks oli tõesti konkurendi toode ja tarneaeg sobivam.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik need isekad vaatepunktid saab keerata selliseks, et nad kõlavad ka ettevõttele kasulikult. Näiteks:

“Tahan seda tööd ainult sellepärast, et raha on vaja” = oled motiveeritud töötaja (sest ettevõte saab odavamalt läbi ainult palga maksmisega ja ei pea sinu jaoks välja mõtlema lõbustusi ja meelelahutusi nagu nende inimeste jaoks, keda ei motiveeri ainult raha, vaid ka huvitav töökeskkond, meeldiv kollektiiv ja ühistegevused)

“Ei taha karjääriredelil ronida, sest vaba aeg ja vähe stressi on olulisem” = hea ja sügavuti spetsialiseerunud töötaja, nö kuldvara, kes oskab ka nõustada uuemaid töötajaid ja kes teab kõike spetsiifikat oma töös

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei taha karjääriredelil ronida, sest vaba aeg ja vähe stressi on olulisem

Aitäh, see on täpselt see, mida ma vajasin.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui minu käest küsib intervjuul seda küsimust tulevane ülemus, siis aus vastus oleks: “Paari aasta jooksul on eesmärk sinu koht endale saada”

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Oh, kas keegi küsib seda klisheed töövestlusel ka päriselt?”

Miks su tekst jutumärkides on? Kellegi tsitaat?

Vastan: küsivad, ja mitte vähe. Minu jaoks ajukaim küsimus on see “miks me peaksime Teid valima?”.
Täielik 90ndad, kus igasugused erafirmad kes-kuidas-oskas alustasid ning poppe toortõlkest tulnud küsimusi kandidaatidele esitati. Täpselt sama jabur nagu töökuulutuste “sõbralik meeskond” (kes garanteerib ja mida teha, kui pakutu ei osutu tõeks? Kaeban tööandja peale?), “hea suhtlemisoskus” (minult eeldati seda, kui töötasin üksinda laboris) ja “särasilmsus” (ehk et siis tee hea nägu pähe kuigi king pigistab, aga vähemalt ettevõttest peab väljapoole ilus kuvand jääma).

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Praeguses töös mul ei saagi olla mingeid ametialaseid eesmärke, peale selle, et see töö, mida ma teen, oleks korrektselt vormistatud ja õigel kellaajal ära saadetud. Selles töös ei ole mitte midagi loomingulist, mul ei ole ka sellelt positsioonilt kuskile edasi liikuda. Seega ainus eesmärk saabki olla täpsus ja punktuaalsus.

Aga olgu öeldud, et mulle see töö praegusel hetkel just sobib ja meeldib, sest see jätab mulle väga palju vaba aega (töö on päevas 3 tundi ja ma ei pea selleks olema kontoris). Töövälisel ajal ma võin tegeleda igasuguste muude asjadega, mis parasjagu meeldib. Mõnikord teen erinevaid lisatööprojekte, mis on lühiajalised, kuu-kaks, päev-kaks. Minu ainus hirm ja mure on see, et kui see igapäevane põhitöö (too kolmetunnine) ära kukub, siis ma pean mingit uut tööd otsima hakkama ja siis ma jän tõeliselt jänni mingite “ametialaste eesmärkide” kirjeldamisega, sest minu üleüldisem ametialane eesmärk on see, et töö ei segaks eraelu. Ma ei taha tööälisel ajal lugeda töömeile, ma ei taha teha ületunde, ma ei taha tiksuda koosolekutel, mul ei ole mingit tööalast eesmärki, kus ma tahaks viie aasta pärast olla (isiklikus elus mul on küll eesmärke).

Aga eks ilmselt on ka selliseid töökohti veel, mis minu tingimustele vastaksid ja kus just soovitakse sellist inimest, kes oleks rahul täpselt sellega, mis parasjagu on ja ei unista mingist asutuse juhitooli vallutamisest või kliendibaasi vargusest ja oma ettevõtte püstipanemisest 😀 Kuigi ma arvan, et need teised kohad ei ole 3h päevas sama tasuga. (palk on mul selle eest 700 netos)

Kui peenike pihus ja ma peaksin minema ametialaseid eesmärke kirjeldama, eks ma siis seda teeksin vastavalt konkreetsele töökohale. Kuigi mu meelest on niisugused küsimused täiesti pointless, sest kõik ajavad ju selle küsimuse peale mingit mulli suust välja. Keegi ei ütle, et tahan lihtsalt rahulikult elada.

Mina sinu asemel ütleksin (kui oleksin sina ja vaja sellisele küsimusele vastata), et oma isiklike eesmärkide saavutamiseks, mida pean väga oluliseks, et olla õnnelikum ja parem ja ininene, kodanik ja töötaja, olen otsustanud säilitada stabiilsuse töös, mis tagab mulle turvalise ja rahuldava töötempo.
No midagi sellist, et käib töö ja vile koos ning hoides üht piisavalt madalal, saab teist kõrgemale sättida.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuhu tahad oma erialal jõuda noh. Oli väga keeruline või?

Tahan saada seda, toda kogemust siit firmast, liikuda tulevikus sellele tollele ametikohale, olla millegi/kellegi eest vastutav, müüa midagi, korraldada midagi, mul on palju põnevaid ideid jne, näiteks sooviksin ellu viia oma suure unistuse…,pidevalt genereerin mõtteid juurde, mind inspireerib mu töö jne jne.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesmärk oleks võimalikult kiiresti välja selgitada, kas selle ettevõtte juhid on tasemel. Kui selgub, et ei ole, siis kiiresti edasi liikuda.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma küsin ka alati töövestlusel taolise sisuga küsimuse ja ideaalne vastus on see, kui kandidaat ütleb, et ta tahab oma töös väga heaks saada.

No ma olen näiteks matemaatika õpetaja. Kui heaks ma siis võiksin saada?
Ärge olge ainult neis pühades kontorites kinni. Ameteid on sadu!

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sa võiksid tahta saada näiteks nii heaks õpetajaks, kes suudab 100% kõik oma õpilased matemaatika vastu huvi tundma panna.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sa võiksid tahta saada näiteks nii heaks õpetajaks, kes suudab 100% kõik oma õpilased matemaatika vastu huvi tundma panna.

Njah. See läheb küll juba ulmevaldkonda (peale erinevate huvide on õpilastel ju ka erinevad tasemed, taustad, võimed ja võimalused), aga tore ikka 😀
Tegelikkuses ei võida kool ideaalse õpetajaga mitte midagi. Pigem on oht teda kaotada, sest erilist preemia-elu ju üks kool pakkuda ei saa.

Mina leian ka, et on ameteid, kus võiks küsija ka ise näha mida on mõistlik küsida, mis tundub ajuvaba.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa võiksid soovida näiteks, et sinu õpilastest suurem protsent valiks keerulisema matemaatika eksami kui seni ning et mõni õpilane saaks innustust ning astuks matemaatikateaduskonda. Elementaarne, selge mõõdik.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

No oma ülemusele, kelloega on kord aastas arenguvestlus, vastan midagi umbmäärast enesearengust ja huvitavatest ülesannetest jmt. Otseloomulikult ei räägi ma talle, et ootan, millal ta ise töölt lahkub, et saaksin tema koha endale või et otsin aktiivselt ägedamaid töökohti 😀

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis püha kontoritöö? Kes sellest rääkis?
Kas matemaatikaõpetaja ei tunne, et tahaks oma töös areneda, ainet veel põnevamalt anda, õpilastes huvi tekitada, ise juurde lugeda? Ma olen ülikoolis loenguid andnud ja iga aasta teadsin, mida seekord paremini võiks teha. See ongi ju oma töös paremaks saamine.
Töötasin ülikooli ajal klienditeenindajana ja sealgi on töötaja areng tohutult hästi näha. Ma imetlen ka suvalistes pubides kogenud ettekandjaid-baarmeneid, kui nad on teadlikult saanud oma töös väga heaks.
Mul ei tule ühtki ametit praegu pähe, kus poleks võimalik heaks saada. Matemaatikaõpetaja vastus muidugi natuke kurvastab.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Watt?! Ideaalne vastus?!! Kui naiivne võib olla.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Amet ise ei ole oluline, lihtsalt, kuidas kirjeldaksid.

Siin on vaks vahet, kas kandideerid bensiinijaama müüjaks või või PERHI arstiks.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis püha kontoritöö? Kes sellest rääkis?

Kas matemaatikaõpetaja ei tunne, et tahaks oma töös areneda, ainet veel põnevamalt anda, õpilastes huvi tekitada, ise juurde lugeda? Ma olen ülikoolis loenguid andnud ja iga aasta teadsin, mida seekord paremini võiks teha. See ongi ju oma töös paremaks saamine.

Töötasin ülikooli ajal klienditeenindajana ja sealgi on töötaja areng tohutult hästi näha. Ma imetlen ka suvalistes pubides kogenud ettekandjaid-baarmeneid, kui nad on teadlikult saanud oma töös väga heaks.

Mul ei tule ühtki ametit praegu pähe, kus poleks võimalik heaks saada. Matemaatikaõpetaja vastus muidugi natuke kurvastab.

Räägi siis mulle, mida kooli juhtkond, hoolekogu ja mõni haridusnõunik või -vaatleja konkreetselt teha saavad kui õpetaja teatab, et “tahan oma ainet veel põnevamalt anda” või “ise juurde lugeda”? See on isiklik ambitsioon pigem.
Jutt on ju vist suures osas sellest, et iga niisugune küsimus on küsitud ettevõtte kasusaamise eesmärgil. Ühtegi juhatajat/omanikku ei huvita reaalselt, kas sul sai elekter makstud ja võisid ka veidi kallimaid kingi lubada.
Maailma parima matemaatika õpetaja tiitel ei muuda kooli jaoks mitte midagi. Ilmselt leheartikkel või mõni tunnustusi jagav saatelõik tehakse, aga see on ka kõik. Ärilises mõttes muudatusi ei tule. Isiklik preemiaraha tõenäoliselt kooli rahakotti kuku.
Seega ma ikkagi jään selle juurde, et mitmed intervjuuküsimused ei ole universaalselt sobivad.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägi siis mulle, mida kooli juhtkond, hoolekogu ja mõni haridusnõunik või -vaatleja konkreetselt teha saavad kui õpetaja teatab, et “tahan oma ainet veel põnevamalt anda” või “ise juurde lugeda”? See on isiklik ambitsioon pigem.
Jutt on ju vist suures osas sellest, et iga niisugune küsimus on küsitud ettevõtte kasusaamise eesmärgil. Ühtegi juhatajat/omanikku ei huvita reaalselt, kas sul sai elekter makstud ja võisid ka veidi kallimaid kingi lubada.
Maailma parima matemaatika õpetaja tiitel ei muuda kooli jaoks mitte midagi. Ilmselt leheartikkel või mõni tunnustusi jagav saatelõik tehakse, aga see on ka kõik. Ärilises mõttes muudatusi ei tule. Isiklik preemiaraha tõenäoliselt kooli rahakotti kuku.
Seega ma ikkagi jään selle juurde, et mitmed intervjuuküsimused ei ole universaalselt sobivad.

Minu jaoks see ongi see ametialane eesmärk, mille kohta teemaalgataja küsis. Olgu see siis isiklik ambitsioon, aga ta on ikka töökohaga seotud ja inimese töötulemusi selgelt mõjutav.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen nõus, et seda küsimust on kohatu kõigilt küsida. Kuid õpetajad küll nende hulka ei kuulu, kellelt ei sobi nii küsida.
Ma ei tea ühtki head õpetajat, kellel ei oleks eesmärke, ideid, soovi paremini teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ka hetkel õpetaja. Plaan on saada direktoriks. Päriselt ka. Juhtimiskogemus teisest valdkonnast olemas, ka isikuomadustelt mulle juhtimine sobib. Seega plaan on paigas. Miskipärast ei ole ma eriti aktiivne seda töövestlusel mainima. Kuigi võiks ju otse öelda, nagu siingi soovitati, et mõne aasta pärast plaanin ülemuse koha üle võtta.

+1
0
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millised on sinu ametialased eesmärgid?